Opinie o RATAYCZAK w Gniewkowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie RATAYCZAK. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie RATAYCZAK o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RATAYCZAK w Gniewkowo

Jak wygląda praca na stanowisku Pracownik Produkcji? Mogłaby osoba z tego stanowiska opowiedzieć o swoich obowiązkach i ogólnie o pracy w RATAYCZAK?

Korak

Olus. Spawacz ma najniższa krajowa plus dodatek 700zl.Smiech na sali. 40 zł a godz powinien mieć spawacz. Na początek niech ma 30. ale nie jajnizsza. Szukają jeleni

Mari Nowy wpis

Witam. :) było napisane już wcześniej, że zarobki spawaczy to aktualnie ok 3 900 zł na rękę przy czym wszystko zależy też od samego kandydata. mój partner ma 3-letnie doświadczenie i niedługo będzie się za czymś oglądał. Jeśli teraz przyjdzie to miałby najpierw jakiś okres próbny i to po nim ustalono by ostateczna stawkę?

Sylwia Nowy wpis
@Mari

Dziękujemy za zainteresowanie. Wynagrodzenie jest ustalane zawsze indywidualnie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Stawki są też zmieniane już podczas pracy (tzn. są podwyżki, premie itd.). Obecnie nie planujemy zatrudnienia kolejnego spawacza, mamy jednak inne ciekawe stanowiska, dające duże możliwości rozwoju. Być może Pani Partner byłby zainteresowany pracą na innym stanowisku, gdzie częściowo również przydaje się umiejętność spawania. Zapraszamy do złożenia CV.

Kamila Nowy wpis

Hej, widziałam te informację dotycząca tego, że jednak można przyjść w soboty do pracy. wcześniej jak z chłopakiem oglądaliśmy ogłoszenie dla spawacza to nie było wpisanych sobót w dni pracy. czy na pewno będzie mógł sobie w każdą przyjść? jak wtedy praca wygląda, czy ktokolwiek jeszcze jest wtedy w zakładzie?

Sylwia Nowy wpis
@Kamila

Pracujemy od poniedziałku do piątku, jednak CZASAMI jest potrzeba kontynuacji pracy w sobotę. Jeżeli pracownicy mogą, to przychodzą wówczas do pracy. Z założenia sobota jest dniem wolnym.

????

Słuchajcie a kiedy te nadgodziny zazwyczaj trafiają się spawaczom? W opisie oferty. jest wskazane ze pracuje się od 8:00 do 16:30 od poniedziałku do czwartku tylko w piątki od 8:00 do 14:00. Czemu w nie akurat której się pracuje?

@????

Spawacze zwykle nie mają nadgodzin. Jeżeli jest potrzeba i chęć ze strony spawacza, to może przyjść do pracy w sobotę i wtedy jest to płatne jako nadgodziny. Dlaczego w piątki pracujemy krócej - gdyż chcemy mieć dłuższy weekend :)

Spawacz z tego co widzę po ofercie z sieci teraz zarabia nawet do 7,000 zł brutto? Wcześniej pisali o starcie z 3,500 zł na rękę, więc prócz podwyżek zastanawia mnie kwestia umowy. Kiedyś podkreślano zlecenie a teraz w ofercie są wpisane jej dwie formy. Czy od samego początku można mieć UoP?

Sylwia

3500 na rękę było na starcie w zeszłym roku, teraz na starcie jest 3900 na rękę. Jednak te kwoty też mogą być już na starcie wyższe, zależy to od doświadczenia, wiedzy i stanowiska. Tak samo jest z umową - zawsze można się dogadać :)

Rozmowę kwalifikacyjną w RATAYCZAK masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Pracownik produkcji?
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
logo firmy Controlling Specialist
Wysoka
Trans.eu Group S.A,
logo firmy Consumer Services Representative (Dutch & English)
Poznań
Newell Poland Services Sp. z o.o.
Oluś

Witam was koledzy. Także widziałem, że spawacz był wam jakiś czas temu potrzebny, teraz cos pusto w internecie ale ja i tak będę myślał nad praca od kolejnego roku. czy jest tu ktoś kto spawa od niedawna i by mi opisał jak nowych chłopaków tu witają? : ) szybko się wdrożę? I czy integrujecie się jakoś fajnie?

Lolo
@Oluś

Spawacz zarabia tam najniższa krajowa plus śmieszny dodatek 700zl.Oblicz ta śmieszna kwotę. Spawacz powinien mieć conajmniej 40 zł na godz. A tu zobacz wyzysk. Lipa

@Lolo

Spawacz spawaczowi nierówny. Nie ma nigdzie w przepisach założeń ile powinien zarabiać spawacz. Kwestia dogadania się dwóch stron. Jeżeli komuś nie odpowiada proponowana stawka, to może ją negocjować lub w ogóle nie rozpoczynać pracy. Jeśli ktoś uważa, że powinien zarabiać 40 zł na godz, to niech idzie tam, gdzie tyle dają od pierwszego dnia. U nas na początku stawka 3500 netto/m-c, potem rośnie. Pracownicy z dłuższym stażem zarabiają więcej. Znacznie. Ponadto nie szukamy i nie zatrudniamy typowo Spawaczy, tylko osoby, które potrafią zrobić wiele w zakresie produkcji. To bardziej ślusarz - spawacz. Zapraszamy do nas chętnych, także bez uprawnień, bez dużego doświadczenia. A obecnie w szczególności szukamy monterów ogrodzeń.

Pracownik - od ponad 2 lat

Pracuję w firmie RATAYCZAK ponad 2 lata jako pracownik produkcyjny. Przede wszystkim zajmuję się przygotowaniem materiału do spawania i po spawaniu, więc jest to cięcie stali na wymiar, szlifowanie, także pracuję na plazmie CNC, tu już robotę robi komputer, ja pilnuję ustawień i dobieram odpowiedni materiał do plazmy. Ponadto sprawdzam gotowe już produkty pod kątem jakości i ilości - czy jest zgodna z zamówieniem. Pakuję też gotowe wyroby na palety do wysyłki lub na montaż. Zdarzyło się też kilka razy, że jechałem na montaż, gdy było potrzeba więcej osób (np. montowaliśmy bardzo długą bramę). Praca jest spoko. Oczywiście jak ktoś chciałby przyjść do pracy tylko po to, żeby siedzieć i mieć wypłatę, to go zmartwię, tu tak nie jest. Trzeba wykonywać to co jest do zrobienia. Poza tym bardzo poprawiła się atmosfera - jak zaczynałem, to było więcej ludzi, ale atmosfera była gorsza, a teraz jest nas mniej, ale każdy wie co robić i idzie sprawniej, więc też lepsze są nastroje. No i kasa też lepsza (ja mam już poza podstawą też dodatek obecnościowy, stażowy i funkcyjny) i od nowego roku znowu będzie podwyżka. Dla mnie liczy się też to, że mogę robić też inne rzeczy - tzn. uczę się obsługi nowych maszyn.

@Pracownik - od ponad 2 lat

No 2 lata to już dość długo. Masz dość odpowiedzialną pracę. Fajnie, że praca jest dla Ciebie spoko, no bo w sumie to najważniejsze aby Tobie się podobała. Na jakie pieniądze możesz ogólnie liczyć mając doświadczenie?

Pracownik - od ponad 2 lat
@Zofia

2 lata, to raczej dość krótko. Moja praca nie jest aż tak odpowiedzialna. Ale się rozwijam. Co do pieniędzy to nie chcę tu pisać szczegółowo, bo mam kilka dodatków. Łącznie mam ok 4 tys na rękę. Ale czasem są dodatkowe możliwości zarobku i wtedy ponad 5 wychodzi.

Trytytka
@Pracownik - od ponad 2 lat

Lepiej napisz ile osób się przewinęło prze dwa lata? Szew zwalnia impulsywnie to ok bo ktoś go wk...i ale ile osób samych się zwolniło?

@Trytytka

Ja tak naprawdę nie znam konkretniej odpowiedzi i byłabym ciekawa. Dookreślisz te liczby skoro siedzisz w temacie? Orientujesz się także w warunkach jakie teraz od nowego roku mogą mieć? Cokolwiek się zmieniło?

Korak

Kotwa

Czy to jest praca w delegacji? Po ile godz się pracuje. Soboty wolne.

@Kotwa

Dzień dobry, praca na miejscu, pracujemy od poniedziałku do czwartku od 8 do 16.30, w piątki 8-14, soboty wolne. W przypadku montaży praca jest także w okolicach firmy, by pracować w takich samych godzinach i na 16.30 (14) wracać do firmy.

@Sylwia

A skąd takie godziny 8-16.30 Skąd te 30 minut? Bo wychodzi praca po 8,30 godzin dziennie. Czy te 30 minut to jakaś przerwa wliczona w godziny pracy, czy jak? I w te piątki to przerwa trwa tak samo te 20 minut zgodnie z prawem, czy mniej?

Sylwia

Praca wychodzi po 8,5 godziny przez 4 dni (pn-czw.) i 6 godzin 1 dzień (pt.) czyli razem jest 40 godzin tygodniowo (4x8,5=34 plus 1x6=6 razem 40), przerw jest kilka najdłuższa trwa 30 minut. Po więcej szczegółów zapraszam do firmy. Prosimy o przesyłanie CV, skontaktujemy się z wybranymi osobami, które zaprosimy do nas na rozmowę, gdzie omawiamy wszystkie szczegóły.

Na jakie benefity można liczyć w RATAYCZAK?

Pawel

No niestety muszę napisać tu przykra wiadomość. Firma która szuka non stop pracowników.. Niestety ale to świadczy że tam jest źle. Dlaczego??? Wiecznie niezadowolony .. Szef????Płacą i umowa też nie na miejscu. Muszę Panu napisać że w okolicy trudno znalez pracownika. Dlaczego??.. Za głośno jest o tej firmie. Nikt niechce tam podjąć pracy. Więc zmiencie się na lepsze.tzn uśmiech i miłe słowa też cieszą pracownika. Jeszcze czuwa nad firmami PIP.!!!!! Życzę powodzenia.

@Pawel

Nie pracuje u nas żaden Paweł. Chyba że to były pracownik. Szukamy ludzi do pracy, ponieważ się ROZWIJAMY i mamy dużo zamówień, mamy zlecenia na kilka miesięcy do przodu i chcemy powiększyć ekipę, aby móc robić wszystko znacznie szybciej. Obecna ekipa jest super, zarówno dział handlowy, jak i pracownicy montażu i produkcji są zgrani, pracują bardzo dobrze (i w takich sytuacjach są oczywiście nagradzani także miłym słowem :))

Mała
@Sylwia

No dobra a co z tymi benefitami? W jednym wątku widziałam, że jedna Pani z rok temu chyba sugerowała ich brak. Przytaczane także były wtedy umowy zlecenia. W bieżącym okresie jak te warunki wyglądają? Czy dodano cos do oferty?

Brat szuka pracy i dlatego szukam tu info o posadzie Spawacza Ślusarza. Sami napisali, że nie wymagają uprawnień do tego. To jak wygląda ta praca, robi się te zadania bez uprawnień, czy przed rozpoczęciem pracy firma wyrabia te uprawnienia pracownikowi? Firma pomaga by te uprawnienia uzyskać pracując tu?

Sylwia

Jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą, to najlepiej jeśli złoży CV. Uprawnień nie wymagamy, gdyż dla nas ważniejsze od wykształcenia czy szkoleń pracowników, jest osobowość, zaangażowanie, chęć pracy i rozwoju. Produkty, które spawamy, nie mają wymogu spawania przez osoby z uprawnieniami, dlatego my też nie wymagamy uprawnień od kandydatów. Natomiast oczekujemy umiejętności spawania.

Czy w firmie RATAYCZAK występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Pracownik Produkcji?

Pracujemy na jedną zmianę

RATAYCZAK poszukiwała kogoś na stanowisko Magazynier. Czy komuś udało się dostać tę pracę i mógłby powiedzieć więcej o tym, czego można się nauczyć? Zależy mi na informacjach o zakresie obowiązków.

Nie bardzo rozumiem pytanie "czego można się nauczyć?" - szukaliśmy pracownika, a nie ucznia. Obecnie nie poszukujemy magazynierów.

@Pracodawca

Firma nie oferuje wobec tego szkoleń? Też zastanawiam się czy w tym pytaniu nie chodziło przypadkiem o zdobywanie doświadczenia podczas pracy, są może oferowane kursy na wózki? I jakie mogłyby być potencjalne możliwości odnośnie awansu?

@Anna

Nie poszukujemy magazynierów. Szukaliśmy osoby na takie stanowisko 2 lata temu. Obecnie nie chcemy nikogo zatrudnić jako magazyniera. Szkolenia początkowe są przeprowadzane dla nowo zatrudnionych pracowników w zależności od potrzeb, ich doświadczeń oraz umiejętności i zależne od stanowiska.

PRACODAWCA

Jako osoby zarządzające firmą RATAYCZAK chcemy odnieść się do opinii. Po pierwsze dziękujemy bardzo za każdą opinię – zarówno pozytywną, jak i krytyczną. Każda nas uczy, każda pomaga nam stać się lepszą firmą, lepszym pracodawcą i lepszym dostawcą produktów i usług. Zdajemy sobie sprawę, że pracownik zaraz po zakończeniu współpracy, ma prawo być zły i w emocjach potrafi napisać słowa, które mają nas zaboleć, ale jemu dają ulgę. Zdajemy też sobie sprawę, że często inaczej pewne sytuacje są odbierane przez pracownika, niż było założone przez przełożonego. Niektóre opisywane tu na forum problemy rzeczywiście pojawiały się u nas w firmie. Postanowiliśmy jednak zmienić nasz sposób zarządzania i od niedawna uczymy się jak być lepszym pracodawcą, jak delegować zadania, jak egzekwować wykonane prace, jak wynagradzać pracowników, jak stworzyć i utrzymać dobrą atmosferę. Robimy to poprzez udział w „Programie Rozwoju” CorazLepszaFirma.pl i już zauważamy efekty  Dodatkowo chcemy podkreślić, że były pracownik zwykle opisuje te negatywne aspekty, zapominając o pozytywach, które jednak mają ważny wpływ na całość współpracy. Osoby dodające opinie nie wspominały na przykład o tym, że zawsze mogły liczyć na naszą pomoc w różnych sytuacjach. Jeżeli ktoś potrzebował wziąć zaliczkę na poczet wypłaty, to zawsze ją otrzymywał, jeśli chciał pożyczyć większą kwotę pieniędzy, to pożyczaliśmy, ustalaliśmy raty, i nigdy nie było odsetek od tych kwot. Jeżeli potrzebował pożyczyć większy samochód (bus) do przeprowadzki czy przewiezienia czegokolwiek, minikoparkę, inne narzędzia – za każdym razem mógł to zrobić. Udostępnialiśmy też auto osobowe do użytku prywatnego osobom, które akurat z różnych przyczyn tego potrzebowały (zarówno na 1 dzień, jak i na kilka miesięcy). Były też sytuacje gdy pracownik potrzebował wsparcia prawnego – organizowaliśmy to na nasz koszt. I oczywiste jest dla nas, że wypłata jest zawsze na czas. A wiemy, że nie wszystkie firmy wypłacają w terminie wynagrodzenie. Piszemy o tym, gdyż opinie często nie są obiektywne, a powinny być. Ponadto – to już informacja dla naszych przyszłych pracowników – udział w Programie Rozwoju pozwolił nam bardzo poszerzyć horyzonty i obecnie cały proces rekrutacji zmieniamy tak, by zatrudniać osoby faktycznie pasujące do firmy, a zakres obowiązków jest dopasowywany do pracownika i jego cech. Nie zatrudniamy już przypadkowych osób. Chcemy by cały zespół firmy RATAYCZAK tworzyli ludzie spełniający się w pracy u nas.

Pan n.

Szef musi się leczyć psychicznie i opanowywać emocje. Potrafi kląć na cała firmę. Szefostwo wykorzystuje pracownikow do prywatnych celów nie dając nic w zamian. Sprzęt do pracy jest przestarzały jak i samochody. Nie rozliczył się ze wszystkich pieniędzy. Daje śmieciową umowę. Jedynie co potrafi zrobić, to po czasie wziaść na staż. Duży przemiał pracowników. Nie polecam. Jedyny plus że wypłata na czas.

W Gniewkowo RATAYCZAK poszukuje pracownika na stanowisko Opiekunka Osób Starszych. Wziąłeś udział w procesie rekrutacji? Daj znać, jak on wyglądał. Te informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla mieszkańców regionu, którzy biorą pod uwagę pracę w firmie.

Nie poszukujemy pracownika na takie stanowisko

Ewelina
@Pracodawca

to w takim razie na goworku w zakladce praca macie delikatny blad - stanowisko jest wlasnie Opiekunka Osób Starszych ale w opisie jest ze szukacie osoby do sprzatania, ktos kto wprowadzal u was chyba ogloszenie zrobil blad, nie da sie poprawic by nie bylo nieporozumien ?

Poszukuję pracy na stanowisku Spawacz. Zainteresowała mnie ta oferta pracy na Spawacz. Czy jest tu ktoś, kto ma doświadczenia z firmą RATAYCZAK i może się nimi podzielić? Czy pracodawca oferuje benefity pozapłacowe?

***

Odpuść sobie. Tu tylko ładnie opowiadają a później jest coraz gorzej.

@***

A co Ci niby takiego opowiedzieli, że się nie sprawdziło niby? :/

Pyton

Nie polecam

@Pyton

Ze względu na brak jakiś benefitów, słabe warunki czy niskie wynagrodzenie?

Pyton
@Anna

Brak umowy o pracę, tylko dziwne umowy zlecenie. Każdy będzie w szoku jak dostanie PIT-a i zobaczy ile legalnie zarobi.

@Pyton

A to trochę słabo, jeśli faktycznie tak jest. Czyli czego tak właściwe na tym picie można się spodziewać?

Olga
@Pyton

Co takiego "dziwnego" jest w tych umowach zlecenie?

Zadowolony klient

Przed dokonaniem zakupu w firmie RATAYCZAK długo się zastanawialiśmy i przejrzeliśmy wiele ofert. Nasza główna obawa dotyczyła jakości i ceny. Chcieliśmy dobry produkt, ale też nie mieliśmy zbyt dużego budżetu. Na szczęście Pani, która robiła nam wycenę dopasowała wszystko do budżetu. Ogrodzenie wygląda super, jest nowoczesne. Wzór wycięty jest piękny. Ekipa montażowa sprawnie wszystko zrobiła. Jesteśmy zadowoleni i polecamy!

Klient

Również podpisuję się pod poniższym postem. Właściciel to człowiek o niskiej kulturze osobistej, typowy dyktator, który zawsze ma rację. Ustawia wszystkich po kątach i zero szacunku dla innego człowieka. Jak wiadomo karma wraca i jak domniemam jego firma również nie przynosi spodziewanego zysku. Nic dziwnego.....

Pracownik - obsługa klientów
@Klient

Szanowny Kliencie, nie bardzo rozumiemy skąd Twoja opinia. Nasz szef nie zajmuje się obsługą Klientów, nie kontaktuje się z klientami. Jest dział obsługi Klienta, jest pani dyrektor oraz ekipa montażowa, która ma bezpośredni kontakt z Klientami. Właściciel firmy zajmuje się innymi pracami w firmie. Być może pomylił Pan firmy lub też nie jest Pan naszym klientem, a jedynie chce Pan, abyśmy mieli złą opinię. Jeżeli faktycznie czuje się Pan urażony zachowaniem, to proszę o kontakt z naszym biurem. Na pewno znajdziemy rozwiązanie zadowalające obie strony :)

Stary pracownik

Jako osoba długo tam pracująca również pozostawię opinię opartą na obserwacjach. No więc szefostwo to mąż i żona. Oboje prawdopodobnie przechodzą kryzys wieku średniego. Ona - bawi się w księgowa (żal im pieniędzy na kogoś kto zająłby się tym porządnie wiec… można sie domyślić jak to wyglada). On - siedzi i patrzy w kamery popijając energy drinki a w przerwie od tych czynności idzie na kogoś pokrzyczeć. Żałują pieniędzy na wszystko w zwiazku z czym remonty przeprowadzają pracownicy (nie ważne czy akurat spawasz bramę do klienta, musisz jechać remontować kupioną przez nich ruderę). Oczywiście bez premii i podwyżki. A w przerwie możesz naprawić samochód którego gdybys Ty był właścicielem to prawdopodobnie oddałbyś na złom. Zreszta złomowisko tez już prowadzą. Na terenie firmy.

@Stary pracownik

Przykro nam, że w taki sposób postrzegałaś/eś naszą pracę. Zapewniam, że jako właściciele nie tylko pijemy energy drinki (chociaż zdarza się, że trzeba doładować baterie:)) Prawdopodobnie pracowałaś/eś zbyt krótko, aby wiedzieć, że podwyżki są przynajmniej raz w roku dla wszystkich, dodatkowo każdy Pracownik po przepracowaniu roku otrzymuje dodatek stażowy (powiększany co rok). Zakres obowiązków jest dość zróżnicowany, jednak zawsze stawiamy na takie prace, które pozwalają na rozwój firmy (a remonty mieszkań, to jedna z naszych działalności i część Pracowników zajmuje się właśnie tą działalnością)

Montaże

Cześć, byłem na rozmowie w firmie RATAYCZAK. I teraz czekam na odpowiedź od szefowej. Ale sobie postanowiłem poczytać opinie. I mam pytanie,ale proszę o rzetelne odpowiedzi. Bo jak czytam, że szef pije energetyki to mnie krew zalewa. Co mnie obchodzi co on piję. Może nawet whiski pić. Byle płacił tyle co mówi. I teraz pytanie. Czy to prawda, że w piątki pracuje się krócej? Dla mnie to ważne, bo studiuje zacznie. Czy to prawda, że jest pensja zwykła i premia obecnościowa jeśli jestem zawsze w pracy? Czy to prawda, że jak mam urlop to też jest obecnościowa? Czy są dodatki urlopowe? Czy są dodatki stanowiskowe? Czy są dodatki za staż? Bo po roku niby jest dodatkowa kasa. Ktoś pracował dłużej, żeby to potwierdzić. I czy kasa jest na czas? Bo mój poprzedni szef to się spóźniał nawet 2,3 tygodnie z wypłatą a dla mnie ważny jest termin.

Pracownik że stażem
@Montaże

No tak, szef płaci na czas. Zawsze 10 jest kasa, a jak 10 jest w sobotę czy niedzielę to kasa jest w piątek. Jak tu pracuje to nie było spoznienia. Urlopowe nie jest duże, ale jest. Jak idziesz w wakacje na urlop na 2 tyg. to dostajesz przed urlopem kasę. Premia za obecność jest za obecność. Czyli jakby to ująć. Jak nie popijesz to dostaniesz. To jest duża premia, więc chłopaki nie choruja????. Za to, że długo pracujesz jest premia po roku. Co miesiąc masz dodatkowo 4 proc do wypłaty. Nibu to nie dużo, ale jak ja pracuje ponad 2 lata, to wychodzi ze 8 procent razy 12 mcy czyli jakby taka 13pensja.tylko płacone co miesiąc. Co do piątku. Szczerze na montażach czasem jesteśmy dłużej niż wynika z godzin. Wtedy mamy płacone nadgodziny. I czesm w piątek też jest montaż i jest dłużej. Ale to rzadko, raczej w wakacje gdy jest dłużej jasno i można popracować. Ale to też jest godzina półtorej, a nie 5 godzin. I też czytałem te opinie, że garaż się sprzątało u szefa. No się sprzątało. Jak płaci a nie ma sensu na montaż jechać bo leje deszcz, to nie siedzimy bez sensu tylko coś robimy. Czasem garaż sprzątamy, czasem na firmie porządki i ogrodzenie firmowe. Tak jest. Firma nie jest duża. Trzeba różne rzeczy robić. Ale dla mnie to jest ok. Najważniejsze, że wypłata jest taka, jak powinna być.

@Pracownik że stażem

Dziękujemy bardzo za opinię. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy Pracownik otrzymał wynagrodzenie w ustalonej wysokości oraz w ustalonym czasie. Cieszymy się, że nasi Pracownicy doceniają inny system godzin pracy (krótsza praca w piątek).

Beton

Właściciele firmy wykorzystują pracowników do prywatnych prac, jak nie będziesz im potrzebny to robisz wylot z dnia na dzień, tak po chamsku. Zresztą Pan Szef to jest jeden wielki Cham, więc nie ma się co dziwić. Decyzje podejmowane są bez zastanowienia, a jak coś nie idzie to wyżywają się na pracownikach. Ogólnie nie polecam, ponieważ praca w tej firmie to ciągły stres i słuchanie głupkowatych tekstów od szefa. Nie nauczysz się tam niczego, bo nie ma od kogo wszyscy dobrzy pracownicy, którzy znali się dobrze na pracy odeszli, to jest firma która ma bardzo wątpliwą przyszłość, praktycznie jesteś ciągle tam poniżany przez pana J.Szkoda czasu i nerwów.Mój staż w tej firmie jest dość długi.

@Beton

Wykorzystuje do prywatnych prac czyli jakich konkretnie?

@Beton

A to nie ma jakiejś umowy z okresem wypowiedzenia?

Joanna
@Beton

Jeśli jest tak źle to czemu twój staż w tej firmie jest dość długi?

@Zofia

Szef chyba nie wie co to okres wypowiedzenia jeśli mu się nie podoba to zwalnia z dnia na dzień a nawet z godziny na godzinę.

@Zofia

Chyba wszyscy wiemy na czym polega wykorzystywanie pracownika do prywatnych prac. Zamiast pracować na produkcji/montażu to sprzątało się np Pana Szefa garaż.

@Joanna

Z przyzwyczajenia, bo blisko, bo kasa na początku jak na takie wygwizdowo była dobra z czasem się to zmieniło. Szef przestał wypłacać chociażby kociołek.

Co to znaczy
@Mur beton

kociołek?

@Mur beton

To gdzie w okolicy teraz kasa lepsza z lepszymi warunkami? Szukałeś czegoś w pobliżu?

@Beton

Przykro nam bardzo, że jako pracownik z długim stażem, nie pracujesz już u nas. Dziękujemy za przedstawienie opinii. Twoje słowa potraktowaliśmy bardzo poważnie i postanowiliśmy zmodyfikować sposób zarządzania firmą. Obecnie chcemy przeprowadzać badania satysfakcji wśród Pracowników, aby na bieżąco wiedzieć co im przeszkadza, co możemy poprawić oraz które elementy pracy i wartości są dla Nich najważniejsze.

Zostaw merytoryczną opinię o RATAYCZAK - Gniewkowo

• Jak się pracuje w RATAYCZAK?

Zobacz opinie na temat firmy RATAYCZAK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RATAYCZAK?

RATAYCZAK