Opus Capita Sp. z o.o.

Toruń

Opinie o Opus Capita Sp. z o.o.

Julietixx

Ma ktoś opinię na temat pracy na stanowisku archiwizacji danych? :/

J.G

Dzięki klaus za wyczerpującą odpowiedź ma zadane przezemnie pytania.

J.G

Na GoWork jest też inny wątek za tytułowany Opus Capita - Jarocin :) ale i tak ludzie piszą tam o oddziale Toruńskim :) Dla porządku zapytam tu: Jak wygląda praca jako operator danych ? 1. Jakie wynagrodzenie msc brutto ? 2. Jaka premia 3. Jaki typ umowy (jeśli śmieciówka to po jakim czasie o prace?) 4. Jak wygląda organizacja pracy, samemu daje się dyspozycje czy na sztywno jest się przypisany do jakieś zmiany, w sensie na przemian, tydzień na rano potem tydzień na popołudniu ? Czy można sobie wybierać ? Dziś jestem na rano a jutro np. na popołudniu ? 5. Czy przestrzegane jest 6min przerwy na 1h pracy (praca przy komputerze, wymóg ustawowy) 6. Czy sprzęt na którym się pracuje jest w miarę świeży ? W sensie czy są stare monitory LCD powodujące ślepotę czy raczej firma dba aby sprzęt jednak był nowszy ? Z góry dziękuje i pozdrawiam J.G

klaus
@J.G 29.08.2017 18:47

Na operatora danych: 1. 2000 brutto na umowie o pracę, na zleceniu minimalna godzinowa (13 pln/godzina), z reguły zleceniowcy (zatrudnieni przez agencję) wyrabiają pełny wymiar godzinowy pracy, tylko w niektórych miesiącach bywają odsyłani wcześniej do domu, ale to też przez parę dni na koniec miesiąca na przykład. 2. Premia tylko dla etatowców, do 15% podstawy, czyli 300 brutto. Większość osób ma między 10 a 15%. 3. Początkowo zatrudnienie przez agencję, potem umowa o pracę. Kiedy umowa? Trudno powiedzieć, czasem po mięsiącu, czasem po pół roku, zależy od tego jak idzie nowemu pracownikowi i czy jest wolny etat do przekazania. 4. Jesteś przypisany(a) do konkretnej zmiany w konkretnym teamie (czyli pracujesz jeden tydzien 6-14, jeden 14-22). W uzasadnionych przypadkach można zmienić sobie na stałe harmonogram, ale to są sporadyczne przypadki. Nie ma możliwości pracy na pół etatu. Związane to jest z faktem, że każdy pracownik odpowiada za procesowanie faktur konkretnego klienta, więc musi być "obłożenie" na wszystkich klientów na każdej zmianie. 5. Masz 30 minut przerwy w ciągu dnia i do wyrobienia target (zależny od klienta z którym w danym momencie pracujesz). Jeśli wyrabiasz target to możesz sobie dowolnie korzystać z reszty czasu, tj iść do toalety, na papierosa, czy po kawę i nikt nie będzie Ci o to robił raczej wyrzutów. 6. Sprzęt jest całkiem spoko i jest ciągle wymieniany, gdy tylko coś się zaczyna robić nie tak (zwłaszcza klawiatury, które się szybko zużywają przy użytkowaniu 16h na dobę). Jak dostaniesz umowę o pracę, to będziesz mógł(a) dostć dopłatę do okularów ochronnych/korekcyjnych, i to całkiem sporą, bo az 450 PLN. Ja dopłaciłem jedynie 50 zł. Atmosfera w teamie zależy od teamleadera i koordynatorów/specjalistów - można trafić bardzo kiepsko, można trafić bardzo dobrze. Robota jest monotonna, ale każdy, kto nie jest jakimś egzaltowanym dzieciakiem, który naoglądał się Magdy M wie, że każda w zasadzie praca tak wygląda. Benefity jakieś są, choć skromne i coraz skromniejsze, pieniądze słabe, ale względny spokój i cieplarnia, zwłaszcza w porównaniu z call centres, więc łatwo się zasiedzieć. Niestety praca zupełnie nierozwojowa, więc w międzyczasie warto nabyć "zewnętrznie" jakieś dodatkowe kompetencje i po jakimś czasie zwiać dalej. Bardzo dobre miejsce dla osób, które rozpoczynają ścieżkę zawodową i studentów zaocznych.

Waldi

Podbijam pytanie Marty. Może nawet ktoś zna widełki płacowe jakie firma proponuje na Junior Technical Support Engineer ?

Marta

Obecnie Opus Capita poszukuje kandydatów na stanowisko Junior Technical Support Engineer. Co możecie doradzić osobom, które zastanawiają się nad przesłaniem swojej aplikacji na tą ofertę pracy? Jak wygląda praca w tym dziale firmy? Jakie możliwości rozwoju zapewnia pracodawca? Każda dodatkowa informacja będzie bardzo pomocna.

Absolwentka UMK

Faktycznie jest tutaj średnio. Mój kuzyn jest księdzem i zarabia od 8 do 11 tysięcy złotych miesięcznie w zależności od ilości pogrzebów, ślubów i chrztów. Podatek płaci śmiesznie niski, więc ta kasa jest praktycznie na czysto. Ma bardzo dobrze płatny etat w szpitalu jako kapelan oraz zarabia na sakramentach i kropi firmy itp. Pytałam go czy mógłby mi załatwić jakąś robotę (w końcu mają swoje szkoły, przedszkola, media, uczelnie i inne biznesy) to powiedział, że może mi załatwić pracę, ale za Bóg Zapłać, czyli charytatywną. Na taką pracę to ja nie mogę się zgodzić, bo wynajmuję pokój i coś muszę jeść. To już wolę zostać w Opusie i zarobić na chleb, masło i opłatę mieszkania.

kiss me

Hej, a jakich zarobków może się spodziewać it sourcing specialist? Chętnie bym się załapał, zwłaszcza, że oprócz dobrej podstawy jest szansa na premie.

Jerzy
@kiss me 09.09.2016 22:41

Premie to bajka (np 50zl), okolo 2-2.5k netto

Jerzy
@kiss me 09.09.2016 22:41

Premie to bajka (np 50zl), okolo 2-2.5k netto

ktoś tam.

Miałam wątpliwą przyjemność pracować jakiś czas w tej firmie. Na początek praca ok. Na dłuższą metę istny dramat. Pracownik traktowany przeważnie "z góry". Nie ma co liczyć na szacunek przełożonych (przynajmniej w moim wypadku). Cała panującą atmosfera w grupie jest sztuczna. Trzeba robić dobra minę do złej gry... wynagrodzenie fakt, jest adekwatne do wykonywanej pracy, ale kompletny brak rozwoju i możliwości awansu... chyba, że ma się dobre stosunki z przełożonym. Poza tym duża presja pod względem wydajności. Absolutnie nie polecam.

erik

Dla studentów to wow super praca w firmie OpusCapitan , zaś nie ma najmniejszego rozwoju, programują w excelu i używają tcla . Mają gdzieś ludzi którzy w większości są na śmieciówkach ! . Jeśli ktoś coś potrafi to dostanie 3000 na łape po upływie 2 lat ale niech nie liczy aby po 5-7-10 latach dostał coś wiecej o ile szybciej go nie wyrzucą z racji oszczędności. Wyzysk w biały dzień, nie ma płaconych nadgodzin, nie ma treningów o certyfikatach nie mówiąc.

opos-kapitan
@erik 01.07.2016 19:10

Pracuję tu już 4 lata i nie zgodzę się z częścią tego wpisu. Nadgodziny są zawsze płatne, a większość osób pracuje na normalnych umowach. Oczywiście jest spora część pracowników agencyjnych, ale im również po pewnym czasie (u mnie w zespole max pół roku) są proponowane umowy o pracę. Szkolenia są skierowane głównie do pracowników wyższego szczebla. Jeśli chodzi o zarobki to się zgodzę, że na wiele liczyć nie można. Natomiast można się wiele w tej firmie nauczyć i zdobyć ogromne doświadczenie.

Zostaw opinię o Opus Capita Sp. z o.o. - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Opus Capita Sp. z o.o.