SL WEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Opinie o SL WEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Jan Kłos

Prace w SL West zakończyłem 3 dni temu. Współpracowałem z nimi od ponad pół roku. Nie mogę powiedzieć złego słowa na tą Firmę. Bardzo zgrany Team, ogromne zaangażowanie ze strony pracodawcy jak i kierownictwa. Bardzo pozytywna atmosfera . Nie jest to typowe korpo, każdy życzliwy i pomocny. Przygoda z wami nauczyła mnie czym tak naprawdę jest transport.

@Giepe

No to akurat jasne, że pracownikiem to nie jestem, ale w sumie nie rozumiem insynuacji co do pracodawcy? On nie powinien się w tym orientować właśnie?

Weronika

Bardzo przyjazna atmosfera, duża pomoc ze strony przełożonych, brak obowiązku zostawania po godzinach pracy. Firma oferuje pakiet medyczny MEDICOVER oraz sportowy MULTISPORT. Nie rozumiem skąd tyle negatywnych komentarzy, nie przytrafiły mi się żadne przyjemności podczas okresu pracowania - serdecznie polecam.

@M@ciek

Cześć M@ciek! Na gowork pojawiliśmy się już dawno temu :) Ostatnio dodaliśmy jedynie zdjęcie w tle :) Pozdrawiam serdecznie!

Agatka Nowy wpis

Czy wiecie, jak wygląda to wdrożenie w nowe obowiązki z ogłoszenia na stanowisko specjalistka ds. administracji?? Taki onboarding ile czasu trwa i co się w tym okresie dzieje? Wiecie, interesuje mnie, jakie są szkolenia, kursy czy próbne zadania do zrobienia? W tym czasie jest jakas integracja z zespołem?

Wiadomo coś o jakiejś rekrutacji nowej? Chodzi o spedytora, ale tutaj widziałam tylko jakieś ogłoszenie sprzed lat. Nie tworzą nowych miejsc, nic się nie rozwija tam czy jak to wygląda?

AP Nowy wpis
@Monika

Nie idź tam nawet jak będzie oferta. Strata czasu. Nie rozwija i niczego się nie nauczysz. Jest dużo firm spedycyjnych w Warszawie a nie takich firemek kogucik.

Monika Nowy wpis
@AP

Naprawdę tak uważasz? Powiedz, dlaczego, jeśli to żadna tajemnica, nie ma tam szkoleń żadnych czy jak? Właśnie zastanawiałam się, jak traktują nowe osoby. A koledzy z pracy pomocni?

Renia Nowy wpis
@Monika

Dziewczyno, odpuść sobie póki jeszcze możesz! Szkoleń w firmie nie ma żadnych. Firma nie inwestuje w pracowników. Z drugiej strony wszyscy pracują na umowach śmieciowych i w każdej chwili mogą odejść. Koledzy nie wykazują minimalnej chęci pomocy. Pójdziesz tam, a będziesz zdana na siebie. Zachęcam żebyś poszukała sobie czegoś innego bo będziesz żałować. Już lepiej iść pracować w McDonaldzie niż tutaj. Tam przynajmniej dostaniesz umowę.

Co jaki czas w SL WEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością można ubiegać się o podwyżkę?

Weronika

Po żadnym. Firma robi wszystko żeby jak najmniejszym kosztem (czyli zatrudniać wyłącznie studentów na umowę zlecenie) zarabiać pieniądze i aby zgodnie z prawnymi kruczkami płacić jak najmniej tylko pozwala prawo.

XYZ

Tutaj muszę się zgodzić. Nie ma żadnych perspektyw rozwoju/awansu czy podwyżki. Firma może służyć jedynie żeby zdobyć jakieś doświadczenie chociaż w sumie niewiele można się nauczyć więc koniec końców raczej warto wybrać inną firmą która zagwarantuje że pomoże się wyszkolić + że będą jakiekolwiek perspektywy.

@Weronika

A ci studenci chociaż dobrze się tu sprawują? Bo jeśli tak to ich wybór nie powinien stanowić problemu?

@Weronika

mi na rozmowie kwalifikacyjnej i potem w pierwszych dniach proponowali albo zlecenie albo umowe o prace. Można samemu zdecydować. Ja byłem na zleceniu bo mi się opłacało i tyle. Wynagrodzenia były zawsze na czas, zgodne z ustaleniami.

@expracownik

aha, a forma umowy na cokolwiek tu wpływała jesli o warunki zatrudnienia chodzi? mam na mysli chociażby dostęp do benefitów, na jakie aktualnie można liczyc?

@Weronika

nie ma wpływu. benefity masz dostępne (multisport i medicover) po okresie próbnych, bez znaczenia jaka umowa jak się zgłosisz że chcesz to Ci robią dostęp bez problemów

win

Ja polecam prace w tym miejscu, jeżeli się ktoś sprawdzi i angażuje to może liczyć na pełne wsparcie. Jak ktoś napisał brak wyzysku po godzinach i to jest 100% prawdy! wręcz nie chcą aby się pracowało po godzinach czy np zabierało prace do domu (nawet jak pracownik sam to proponuje to zarząd stara się aby jednak pracy do domu nie zabierać). Dziewczyny w administracji raz na jakiś czas wychodzą na pocztę i wychodzą wtedy np godzinę wcześniej żeby zmieścić się w czasie pracy. Te wszystkie negatywne komentarze to chyba osob które przyszły, posiedziały miesiąc z nosem we własnym telefonie i zdziwieni że nie są pracownikami miesiąca.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Spedytor Międzynarodowy w firmie SL WEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
Katarzyna

Idealne miejsce pracy. Ceniłam sobie zaangażowanie przełożonych, organizacje i profesjonalizm firmy. Brak wyzysku pracownika po godzinach. Przyjazna atmosfera. Polecam.

Ignacy K

Bardzo profesjonalna firma transportowa praca z nimi to przyjemność.

Prawdziwa SL WEST

Jestem Kierowcą, oni są pośredniki, chcą dla siebie jak najwięcej zarobić a dla kierowcy nic, nigdy w życiu nie szukajcie na Transie ładunków konkretnie od nich, kupcie konto Timocom, lub poproście u kolegi to konto, jeżeli kolega pracuję w logistyce. Oni po prostu kopijują takie same ogłoszenie z Timocom Na Trans i liczą, że zarobią sobie na odsprzedaży. Oni nie mają nic, nie ma towaru, nie mają kierowców, nie ma ciężaruwek, nie ma Magazynów, jest małe biuro w piwnicy i biedne studenci, którzy kombinują, jak jak odsprzedać towar)))))))))))

kacper
@Prawdziwa SL WEST

nie wiem skad takie informacje ale dla mnie to smieszne , firma posiada wlasne biuro (nie w piwnicy) duze schludne i widac po nim ze firma sie zna na tym co robi i preznie sie rozwija , maja wlasna flote (wlasna ze kupiona) , posiadaja tez pojazdy firm z ktorymi wspolpracuja, transport to nie tylko mam towar albo mam ciezarowke ale rowniez posrednictwo w tym.

(usunięte przez administratora). Tak to można podsumować. Niczego się nie nauczycie, nic wam nie pokażą. Siadaj i rób. Zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie. A to co napisał tutaj pewien kierowca to też prawda. Żadna to spedycja, zwykle pośrednictwo w przerzucaniu ładunków z jednej giełdy na drugą. Sami firma nie żadnych ładunków.

Wojciech

Co to znaczy siadaj i rób? Chyba jest jakieś przeszkolenie na początku dla pracownika? Jak się ma doświadczenie w spedycji to to pomaga czy skoro są pośrednikiem to robota polega zupełnie na czymś innym?

@Wojciech

szkolenia są jeden do jednego, siadasz ze swoim team leaderem i Ci pokazuje od podstawy co i jak, i siedzisz koło niego min 3 miesiące. Jak miałeś doświadczenie jakieś to napewno się przyda i będzie łatwiej, dużo firm spedycyjnych pracuje tak jak oni. ja byłem totalnie zielony i jakoś tam całkiem wychodziło, alel finalnie zmieniłem branże. Pozytywnie oceniam prace u nich i doświadczenia, zgrany młody zespół, bardzo mają luźne podejście do pracowników i atmosfery

jarek

jak pewnie powiedzialem im zes wielki wilk z wall street i robisz rekordy spedycyjne to po co mieli by nad toba stac? duzo tam znalem osob co zaczynalo od zera (niektorzy mieli problem z podstawa obslugi komputera) i nie bali sie tego przyznac , mieli wyznaczone osoby ktore nad nimi staly i im pomagaly (wdrazały je) dopoki nie byly ze tak powiem samodzielnie na swoim stanowisku

rafał

pracowałem tam przez rok, to byla moja pierwsza praca zwiazana jakkolwiek z transportem/spedycja, atmosfera jak dla mnie jako kogos co nie wie co robi z samego poczatku pracy tam byla super , pomocni ludzie mozna sie pytac o wszystko szczegolnie dobre bylo posadzenie mnie zaraz obok kolegi ktory mial nadzorowac moja prace , potrafil pol dnia skupic sie na moim wdrozeniu w prace zamiast pracowac na siebie. naprawde polecam , prace tam zakonczylem z racji ukonczenia studiow.

zbyszek

platnosc w terminie , zero problemow jesli chodzi o kontakt kierowca - spedytor , mila obsluga , zero niedopowiedzen

JK

Byłem na rozmowie 3 tygodnie temu, rozmowa sama jak rozmowa. Biuro duże, dużo osób, sami młodzi. Oddzwonili po 2 dniach z pozytywną decyzją. Pracuję 1,5 tygodnia i mi się podoba. Praca dynamiczna, dużo się dzieje, Ci co siedzą koło mnie pomocni, podpowiadają pomagają, szkolenie przy biurku mi takie odpowiada. Nie trzeba siedzieć i słuchac gadania przez 4 godziny w sali konferencyjnej. Jak dla mnie jest wszystko co powinno być w biurze, ludzie fajny, zobaczymy jak będzie dalej

Hazelnut

Firma dobra rozwijajaca sie non stop , nigdy nie mialem problemow czy to z pracownikami czy kierownictem , zawsze moglem liczyc na kazda pomoc , system wynagrodzenia moim zdaniem dobry nigdy nie mialem problemow ani watpliwosci co do otrzymanego wynagrodzenia. Firma dobra i przyjazna dla nowych w temacie jak i starych wyjadaczy

Na jakie wsparcie w SL West mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Żadne. 0. Umowa zlecenie nie chroni kobiet w ciąży w żaden sposób

@M@ciek

Nawet jeśli uop nie ma skoro tak twierdzisz to chyba nie zwalnia firmy z okazywania im należytego wsparcia? Wspierają je jakkolwiek?

@Weronika

Cześć Weronika! Nawet jeżeli nasz pracownik pracuje z nami na podstawie umowy zlecenie, nie pozostawiamy go same sobie. Tak samo jak w przypadku ciąży czy innych długotrwałych nieobecności w pracy (np. choroba przewlekła, złamania, kontuzje) wspieramy pracownika i czekamy na jego powrót do normalnego trybu pracy. Na obecną chwilę mieliśmy jedną pracownice, która została mamą :) w tej chwili jest mamą już dwójki dzieci i korzysta z urlopu wychowawczego :) Mieliśmy również przypadek pracownika który pracując z nami na zasadach umowy zlecenie doznał ciężkiej kontuzji, która uniemożliwiła mu pracę z biura. Wspólnie uzgodniliśmy przejście na system pracy home office. Aby chociaż część zadań mogła zostać zrealizowana a pracownik otrzymywał za ten okres pełne wynagrodzenie. Tak jak wspomniano na początku, nie zostawiamy nikogo samemu sobie. Zależy nam na długotrwałej współpracy. Nasi pracownicy zgłaszają się do nas również o pomoc w rozwiązaniu problemów prywatnych (np. wszelkiego rodzaju sprawy urzędowe, pozwolenia na parkowanie, pomoc w wyjaśnieniu mandatów etc.) Pozdrawiamy serdecznie!

Hm
@SL WEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Zostawiacie, nie trzymacie się ustalonego w umowie okresu wypowiedzenia. Pracownika który się nie sprawdził traktujecie jak robaka którego trzeba się pozbyć.

@Hm

Ty chyba jesteś jakaś zakompleksiona... Pracowałem tam do końca roku (to nie jest typ pracy dla mnie). Dziewczyna z administracji poszła na wolne bo w ciąży i nikt nie robił problemu. Ja zwolniłem się sam i normalnie do końca wypowiedzenia miałem płacone, mimo że nie musiałem chodzić do biura już. Pracownicy są bardzo zgranym zespołem, pomagają sobie, tłumaczą etc. Komuś idzie lepiej komuś gorzej. Mi się fajnie tam pracowało ze względu na atmosfere no ale sama robota mi nie przypadła i tyle. Nie wiem skąd Wy bierzecie te wymysły o brudzie i smrodzie, i najtańszej drukarce xD to aż zabawne xD kawa, herbata, mleko, woda zawsze jest, drukarki są 3 xD i to nie najtańsze xd czytam te hejtujące opinie i mi się śmiać chce

Pracowałem 3 tygodnie po czym zostałem wylany. Przyszedłem do pracy zupełnie bez doświadczenia i nikt praktycznie nie pokazał mi na czym polega praca. Mój przełożony nie był zbyt zainteresowany żeby mi pomóc oraz mnie wdrożyć. Zdecydowanie odradzam pracę w tym miejscu. Szkoda czasu bo i tak niczego was nie nauczą.

Abigale
@Jan Kłos

Jeżeli uważasz że w ta parada nauczyła Cię czym jest transport to albo nie masz pojęcia o tym gdzie pracowałeś (bo praca z transportem ma niewiele wspólnego), albo jest to nieprawdziwa opinia napisana przez pracodawcę (tak jak połowa opinii tutaj)

@Abigale

A co z tym ich transportem niby jest według Ciebie nie tak, że w ten sposób do tego podchodzisz?

Giepe
@Weronika

Nie z ich transportem. Ogólnie praca nie polega na transporcie a na kopiowaniu ładunków. Więc ta odpowiedź to kolejny dowód na to że nie pisze tego były/obecny pracownik, a pisze to pracodawca pod innym nickiem.

@Giepe

Odbyłem rozmowę kwalifikacyjną o pracę w tej firmie i raczej nie jestem usatysfakcjonowany. Umówiony byłem na 12:30, a rozmowa rozpoczęła się po 13. Dodatkowo, odniosłem wrażenie że rekruter nie był szczególnie zainteresowany ponieważ regularnie spoglądał w telefon i nie słuchał odpowiedzi na zadane mi pytania. Po rozmowie jak to zwykle bywa nie uzyskałem żadnej informacji zwrotnej.

Ilona
@Kandydat

A o co Cię pytali?

@Weronika

Tak samo jak wyżej. Ciekawe że dzień po tym jak pracodawca po raz pierwszy pojawił się na go worku nagle pojawiają się pozytywne opinie. Polecam każdemu przemyśleć, przeczytać wszystkie opinie i połączyć kropki :)

@M@ciek

Jak wygląda sprawa grafiku w SL West. Czy pracodawca idzie na rękę?

Roman

Nie, nie ma miejsce nic takiego. Praca w godzinach 8-16 co do minuty.

Olga
@Roman

Z jednej strony źle bo wtedy trzeba dopasować wszystkie swoje inne obowiązki konkretnie pod pracę ale z drugiej strony też dobrze bo nie zostaje się po godzinach :) Bo rozumiem, że nadgodzin nie ma, tak?

spedytorka
@Olga

nie ma nadgodzin. jeżeli są to dlatego że ktoś kończy rozpoczętą pracę. to jest czas 10 -30 min. w firmie nie ma rozliczenia godzinowego a zadaniowe.

@Roman

Tu akurat się nie zgodzę, z wolnym nie miałem nigdy problemu. Wystarczy tylko powiedzieć 1-2 dni przed. Co do wychodzenia wcześniej też nie ma problemu.

Edward
@Jan Kłos

A nadgodziny też można brać? Są płatne extra?

@Edward

Nadgodziny nie są płatne

@Edward

Cześć ! Co do zasady nie ma u nas nadgodzin. W dziale spedycji czasem, ktoś zostanie dłużej aby sfinalizować rozpoczęty proces. Natomiast są to raczej minuty. Pozdrawiamy!

Czy można liczyć w SL West na prywatną opiekę medyczną?

Wujo

Tak jak najbardziej

spedytorka

opieka jest dostępna po okresie próbnym bezpłatnie. mają w medicover.

Weronika

Bo po prostu nikt nigdy specjalnie nie potrzebował czy jak? Bo dziwne, że niektórzy słyszeli, że jest a inni że nie

Cios
@Weronika

Ja nigdy nie słyszałem. Poza tym czytając opinie i widząc co się dzieje to możliwe że potrafią zataić tego typu rzeczy jak opieka medyczna. Poza tym nawet jeśli jest to na pewno nie darmowa. Zapewne trzeba oddać z własnych pieniędzy w gotówce jak za Multisporta

@Cios

Hej! Do opieki medycznej w naszej firmie ma prawo każdy pracownik po okresie próbnym. Opieka w Medicover jest całkowicie darmowa dla osób, które wyrażą chęć objęcia pakietem medycznym. Nie mamy interesu w zatajaniu benefitów :) Wszystkie bonusy, premie i dodatkowe benefity są transparentne i dostępne dla każdego. Jeżeli jesteś dalej naszym pracownikiem - zapraszam do Twojego TeamLeadera, w sprawny sposób dopełnicie formalności w kwestii objęcia opieką medyczną. Życzymy sukcesów!

Ex

Żenada. Firma opiera sie jedynie na studentach. Co chwilę kogoś zwalniają i zatrudniają. Nie ma tu ludzi z długim stażem pracy i nie ma co się dziwić. Zdecydowanie odradzam.

Zostaw merytoryczną opinię o SL WEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Warszawa

• Jak się pracuje w SL WEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Zobacz opinie na temat firmy SL WEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SL WEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 6 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SL WEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością