Opinie o Coloplast w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Coloplast. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Coloplast na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Coloplast w Szczecin

Ff

Chcąc zaaplikować na wybrane stanowisko wyskakuje błąd ładowania strony xD

Już nie pracownik

Firma naprawdę super, świetnie Ci się będzie pracować jeżeli jesteś osobą bez żadnych ambicji i wykonywanie monotonnych zadań daje Ci radość, aplikuj wtedy śmiało. Jeżeli jednak uważasz że Twoje doświadczenie ma wartość i nie chcesz stać się ludzkim robotem, to omijaj dzial IT z daleka. Jak widać kazda zła opinia na tym portalu jest flagowana przez management jako niesłuszna, choć taka nie jest. To tylko potwierdza mentalność osób które zajmują wyższe stanowiska. Skoro tutaj tak się zachowują to chyba nie trzeba potwierdzać ze w pracy jest inaczej. W pracy spotkasz się z sytuacjami gdzie przerwy nie weźmiesz bo albo będziesz jeść przy biurku albo mimo odejścia od biurka będziesz pod telefonem. Za dużo też do toalety nie chodź bo bedziesz wtedy kontrolowany czy aby napewno tam jesteś. W pracy bedziesz mieć tyle na głowie, że często się bedziesz zastanawiać za co się wogóle zabrać, chociaż i tak to będzie za mało za co kolwiek się nie zabierzesz. Czasu na naukę też nie znajdziesz, a po pracy będziesz tak wykończony że stracisz ochotę robić cokolwiek. Jak nie umiesz kablować na kolegów z pracy albo poprostu masz sumienie, to daleko nie zajdziesz. Poprostu omijać dział IT z daleka.

A ja pracownik
@Już nie pracownik

Ciężko mi się odnieść do tego co piszesz, wygląda po prostu na jakieś wylewanie żalu, że coś nie wyszło. Ja i wielu innych zaczynaliśmy w Colo w IT i albo awansowaliśmy wewnątrz struktur IT albo przeszliśmy do developmentu bez żadnych problemów i z błogosławieństwem pozostałych członków zespołu - dla mnie to rozwój. W pracy na głowie jest dużo ale trzeba umieć się zoganizować i być asertywnym... Nie ma przerw? Pracowałem jako Alert i wychodziłem normalnie na przerwy zjeść, czy do kibla i nie brałem ze sobą telefonu aby go odbierać, tylko popatrzeć na fejsa albo coś poczytać. Mój pobyt w tej części IT wspominam dobrze, również współpracę z TL i managementem, gdzie jak coś mi nie odpowiadało to zostałem wysłuchany i pojawiały sięróżne propozycje jak to rozwiązać. W Alercie jest ciężko i tu się zgodzę, po półtora czy dwóch latach po pracy na 3 zmiany z trudnymi zadaniami człowiek może się wykończyć ale tak jak napisałem, powiedizałem, że potrzebuję zmian i firma mi w tym pomogła, bo management wolał mnie zachować w swoich strukturach niż tracić pracownika i robić kolejną rekrutację. Pozdrawiam i powodzenia.

Byłem w Colo nieco ponad 1,5 roku. Firmę ogólnie wspominam dobrze, bardzo fajna atmosfera. Co do ilości pracy - bardzo dużo, czasami za dużo. Rotacja w niektórych zespołach jest duża, głównie tam, gdzie są osoby od razu po studiach. Trochę dziwią mnie ostatnie negatywne komentarze dotyczące działu IT, mam tylko nadzieję, że tematy zgłaszane były do TL czy na exit interview. Mimo wszystko poleciłbym swojego poprzedniego pracodawcę :)

@123

Jeśli manager odpowiada że "nie ma siły słuchać NARZEKAŃ pracowników na złe warunki i problemy" a HR na exit interview zamiata wszystko pod dywan i to nie przy zgłoszeniu jednej osoby ale wielu to coś jest nie tak ewidentnie. Zreszta exit interview w tej firmie to fikcja, jest jak ma byc, dla mnie wyglada to jakby robili tutaj drugie indie.

Ja także nie jestem zadowolony z pracy w dziale (usunięte przez administratora)i tutaj od razu napisze ze jest to tylko dział (usunięte przez administratora). Rozstałem się z firma jakieś 3 miesiące temu i może cos się zmieniło ale opisze moja sytuacje. Jest tam bardzo dużo pracy co jest normalne jak w większości firm ale kiedy nie ma kto cię zastąpić i przełożony cię ściga dlaczego tak długo na przerwie/toalecie to już nie jest to zabawne. Publiczne udzielanie negatywnego feedbacku przez (usunięte przez administratora)jest poniżające i osoby w pobliżu nie czują się dobrze jak ich kolega/koleżanka obrywa za 1 z 500 casow rozwiązanych w ostatnim czasie. Zrzucanie obowiązków które powinny należeć do (usunięte przez administratora), są zrzucane na podwładnych co dokłada tylko niepotrzebnie dodatkowej pracy której i tak jest dużo. Osoby robiące najwięcej i pracujący najciężej są gorzej oceniani niż osoby które wykonują tylko 30% tej samej pracy i to właśnie im przypada awans. Ze względu na bardzo duża ilość systemów i sprzętu (co z reguły jest dobra rzeczą bo pozwala się dużo nauczyć) powoduje ze szkolenie nie przygotowywane w wystarczającym stopniu aby zacząć prace. Zadania dodatkowe, które miały trochę urozmaicić prace często były zadaniami, które nie przynosiły żadnych korzyści dla zespołu ani osoby wykonującej zadanie i odnosiłem wrażenie ze to tylko check box zadań (usunięte przez administratora)do swojej oceny ze wymyślił zadania. (usunięte przez administratora) może pomoże to w obniżeniu rotacji w tym dziale która wydaje mi się ze jest na poziomie 70% przez ostatni rok. Firma Coloplast jest jedna z lepszych firm w Szczecinie i ma wiele działów administracyjnych i specjalistycznych, do których warto dołączyć. Na koniec mam nadzieje ze problemy, które tutaj są opisywane zostaną wzięte pod uwagę przez dział HR w celu poprawy warunków pracy w dziale pierwszej linii wsparcia Global IT.

logo firmy Opiekunka osoby starszej w Niemczech
Szczecin
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Marketing Data Scientist
Huuuge Games
logo firmy Kierowca C+E, 2/2, 3/1, Cysterna
Job Service Human Resources Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
Zapytanie

Czy ktoś może mi napisać czy firma obecnie prowadzi rekrutacje, przyjmuję ludzi do pracy pomimo pandemii? Na stronie Coloplastu w zakładce Kariera, widnieją ogłoszenia ale czy są one aktualne? Dzięki za odpowiedz

@Zapytanie

Tak, nawet podczas obecnej "pandemi" są prowadzone rekrutacje :)

Asia - rekrutacja
@Zapytanie

Pomimo pandemii wciąż prowadzimy rekrutacje oraz zatrudniamy nowych pracowników. Rozmowy o pracę odbywają się w trybie zdalnym, jednak nadal jest to standardowy proces rekrutacyjny. Ogłoszenia pojawiające się na stronie internetowej są jak najbardziej aktualne - zachęcamy do aplikowania :) Dodatkowo zapraszam do śledzenia naszego profilu na FB, gdzie również informujemy o nowych ofertach pracy, a także mówimy jak funkcjonujemy w trakcie pandemii czy tłumaczymy jak wygląda tak naprawdę rekrutacja online.

Cokolwiek robisz, nie podejmuj pracy w dziale IT w Coloplast. Będziesz musiał pracować przez wiele godzin, nie robić przerw na lunch itp. Atmosfera i liderzy zespołów nie mają kontaktu z pracownikami i mogą mniej o ciebie dbać, o ile statystyki wyglądają dobrze.

Pracownik z działu IT

Po kilku latach spędzonych w działach IT, śmiało mogę stwierdzić, że nie zgadzam się z przedstawioną i zarazem bardzo negatywną opinią. Pracy jest sporo, to prawda. Jednak przełożeni dbają o przerwy wśród pracowników, również poprzez wewnętrzne regulacje. Atmosfera w zespole jest przyjemna, często pojawiają się żarty, wszyscy mają do siebie szacunek, śmiech towarzyszy nam praktycznie cały czas. Zauważyłem natomiast, że w kwestii statystyk przełożeni zwracają uwagę przede wszystkim na jakość, a nie ilość. Ciężka praca ma jednak przełożenie na awanse i widać to po rozwoju osób w różnych działach IT.

Dorota

Również nie zgadzam się z opinią przedstawioną powyżej. Atmosfera w Coloplast jest najlepsza jakiej miałam do tej pory okazję doświadczyć w swojej karierze zawodowej, a w kilku firmach już pracowałam. w IT pracujemy w sporej grupie, w kilku teamach, na porządku dziennym są żarty, wszyscy są dla siebie bardzo pomocni i cierpliwi dla nowych pracowników, którzy mają okazję na spokojnie wdrożyć się w swoje nowe obowiązki. Na procesy posiadamy instrukcje, które bardzo ułatwiają nam codzienne zadania, natomiast na pewno nie można powiedzieć, że jest to praca odtwórcza i nudna, o nie :) Jeśli ktoś pragnie przenieść się do innego działu - nie słyszałam, aby ktokolwiek miał z tym problem.Jeśli chodzi o kontakt z przełożonym to kiedy tylko wyrazisz prośbę, jest otwarty na rozmowę. Codziennie dostajemy też info przez różne kanały o "Open hours" i możliwości "pogadania". Każdy problem jest więc wysłuchany.. Poszanowanie pracownika istnieje tu na prawdę, a nie tylko w formie pustego sloganu. Pracuję tu od przeszło dwóch lat i wszystkim polecam z czystym sumieniem, każdemu życzę takich przełożonych jakich tutaj mamy.

Jeśli 8 godzin to zbyt dużo, to może warto zastanowić się nad mniejszym etatem. Pracuję w dziale IT już parę lat i nigdy nie miałem problemu z przerwami, może to kwestia organizacji pracy? Z tak miłą atmosferą nigdzie wcześniej się nie spotkałem, zawsze można porozmawiać o rzeczach nie tylko związanych z pracą. Liderzy zespołów zawsze są dostępni dla pracownika. Wiadomo, nie zawsze mogą być dostępni przy biurku ze względu na spotkania, ale zawsze odpowiedzą na maila. Żadna sprawa nie jest pozostawiona. Osobiście uważam, że dbanie o pracownika jest na pierwszym miejscu. Statystyki to rzecz nad którą pracuje, cały zespół. Także, nie zgadzam się z powyższą opinią

Praca w dziale IT to super miejsce dla ludzi którzy nie lubią monotonnej pracy, lubia kontakt z drugim czlowiekiem, lubia szukac rozwiazan i sa chlonni wiedzy. Zespoly. bo jest ich kilka, tworza ludzie nieprzecietni, otwarci i profesjonalni. Tak samo z kadra manadzerska. Duzo empatii i zaufania, ktore z zalozenia ma dzialac obu stronnie daje duze pole do elastytcznosci i otwarcia na potrzeby drugiej strony. To juz moj 4 rok w tej firmie i w tym dziale, wiec z reką na sercu polecam tą firme jako miejsce gdzie można sie rozwijać i czuć że Twoja praca jest ważna i doceniana.

Jak się pracuje z ludźmi z Coloplast?

lindt

na luzie, mega w porządku, normalni i przyjaźni ludzie :)

Not good from my experience

Alicja

Hej! Jak wyglada rekrutacja ? Jestem ciekawa, czy przez wyslanie CV w jezyku angielski, rekrutacja jest po polsku czy po ang ? :)

Nikola
@Alicja

część będzie po angielsku więc trzeba znać język na komunikatynym poziomie

Tomek - rekrutacja
@Alicja

Dzień dobry Pani Alicjo. Proces rekrutacyjny jest uzależniony od stanowiska, na które poszukujemy kandydata i może się różnić ilością etapów, dodatkowymi zadaniami rekrutacyjnymi czy też testami kompetencyjnymi. Standardowo wymagamy przesłania CV w j. angielskim, ponieważ jesteśmy firmą międzynarodową i bardzo często w proces rekrutacyjny są zaangażowane osoby posługujące się na co dzień tym właśnie językiem. Dlatego też, każdy kandydat biorący udział w jednym z naszych procesów rekrutacyjnych może się spodziewać weryfikacji znajomości angielskiego. Jedynym wyjątkiem od tej reguły będzie sytuacja, kiedy w ogłoszeniu wyraźnie napiszemy, że nie wymagamy znajomości angielskiego.

W mojej ocenie zalety pracy w Coloplast to min. możliwość poznania międzynarodowego środowiska, rozwoju umiejętności językowych oraz benefity. Rozmowa kwalifikacyjna jest przeprowadzana także w języku angielskim, nie są to skomplikowane pytania. Rekrutacja przebiega w bardzo miłej atmosferze. Team HR na prawdę bardzo się stara do minimum zniwelować stres kandydata. Jeśli chodzi o prace, zarobki i atmosferę itd.: -zarobki- tak jak ktoś napisał ok 3500 brutto - nie jest to dużo biorąc pod uwagę to, że większość pracowników zna min. 2 języki obce -kursy- firma oferuje możliwość szkoleń, każdy pracownik ma dostęp do platformy learningowej, co jakiś czas są obowiązkowe szkolenia do zrobienia dot. np. tolerancji, IT itd. (w bardzo przyjemnej formie krótkich filmików) ,dodatkowo tak jak napisano niżej są szkolenia z Excela, Outlooka itp. ; ostatnio dziewczyny z HR podsyłały również linki do ciekawych szkoleń -atmosfera- zależy od teamu, w niektórych bywa "gęsta"; są team leaderzy, którzy bardzo dbają o dobrą atmosferę oraz tacy, którym wychodzi to gorzej...atmosferę tworzą ludzie, więc wszystko zależy od tego gdzie trafisz oraz od Ciebie; generalnie polityka firmy jest taka, żeby atmosfera była jak najlepsza, koleżeńska, jednak bywają osoby "trudne" w kontakcie, które kompletnie nie mają zdolności interpersonalnych oraz takie o bardzo wysokim mniemaniu o sobie; w porównaniu do moich poprzednich miejsc zatrudnienia jest na prawdę spoko -możliwości awansu, premie, benefity- firma oferuje szeroki pakiet benefitów, od owoców, poprzez kartę sportową, dofinansowanie do posiłków, dofinansowanie do komunikacji miejskiej, wczasy pod gruszą itd.; co roku pracownicy poddawani są ocenie, Ci którzy "dobrze się spisali" mają szansę na jakąś podwyżkę ; jeśli chodzi o awans sytuacja wygląda gorzej, jest możliwość awansowania na wyższe stanowisko lub na nowe stanowisko, jeśli chodzi o awans na wyższe stanowisko w firmie mówi się o limitach awansów, przez co na awans możesz trochę poczekać.... -są teamy, które pracują w weekendy oraz takie, które pracują popołudniami (14-22); teamy, które pracują np. przy wprowadzaniu zamówień pracują w polskie święta np. 06/01; 01/05 itd. teoretycznie za każdy taki dzień odbierasz dzień wolny, jednak nie do końca tak to funkcjonuje; team HR w polskie święta ma wolne; dzień wolny za polskie święto powinno się odebrać jak najszybciej; jeśli dany kraj ma wolne to wtedy Ty tez masz z musu wolne i albo wykorzystujesz w ten dzień inne polskie święto albo bierzesz urlop -firma stara się dbać o pracowników, bardzo szybko i dobrze zorganizowano dla pracowników pracę zdalną ze względu na pandemię, dostaliśmy torby do zabrania sprzętu oraz vouchery na taxi, jedyny minus to, brak zwrotu kosztów prądu :)

SzukamPracy

Jak aktualnie wyglada sytuacja w firmie? Jakie są zmiany? Czy praca w weekendy jest konieczna? Jakich zarobków netto można się spodziewać z językiem angielskim?

Jan
@SzukamPracy

Zainteresowało Cię jakieś szczególne stanowisko w firmie Coloplast? Zadałeś pytanie ogólne, które pasuje do każdego ze stanowisk, dlatego, aby ktoś mógł Ci precyzyjniej odpowiedzieć, to sprecyzuj, czy interesuje Cię konkretne stanowisko.

SzukamPracy
@Jan

Konkretnie to Junior Order Administrator

Nikola
@SzukamPracy

kiedyś było max 3500 bruttp

Czy w firmie Coloplast są regularne szkolenia pracownicze?

PS

pracowałam tam 3 lata, w tym czasie firma nie zorganizowała w moim dziale ani jednego szkolenia

Monika - rekrutacja
@PS

@PS zależy w jakim dziale pracowałeś. Niektóre stanowiska wymagają większych nakładów szkoleniowych, niektóre mniejszych. Niezależnie jednak od tego, w Coloplast mamy CPBC Academy, która organizuje wewnętrzne szkolenia dostępne dla wszystkich pracowników, niezależnie od działu, w jakim pracują. Są to szkolenia "twarde", np. Excel, PowerPoint, Power BI, IT, Accounting Academy, oraz "miękkie", np. komunikacja, asertywność, feedback. Szkolenia organizowane są cały rok, cyklicznie. Wystarczy się zapisać na szkolenie, które Cię interesuje i poprosić swojego leadera o zgodę na udział.

Tr

Czy przy negatywnej odpowiedzi w sprawie rekrutacji coloplast daje znać? Powiedziano mi, że odezwą się w ciągu określonego czasu, który już dawno minął, a ja dalej nie mam odpowiedzi z firmy.

Asia - rekrutacja
@Tr

W przypadku pozytywnego przejścia procesu selekcji i bezpośredniego kontaktu z jednym z rekruterów, zawsze wracamy z odpowiedzią zwrotną, niezależnie od wyniku rekrutacji czy też zaproszeniu (lub jego braku) do kolejnych etapów. Feedback jest przekazywany drogą mailową lub telefoniczną. Zazwyczaj są to ok. 2 tygodnie od daty spotkania (chyba że inaczej ustalono w trakcie rekrutacji). Czasami termin ten się wydłuża, jednak w takim wypadku informujemy kandydatów na bieżąco o rozwoju wydarzeń. Jeśli w wyznaczonym wcześniej terminie nie otrzymałeś/aś od nas żadnej odpowiedzi, nie krępuj się i śmiało skontaktuj się z rekruterem, który prowadził rekrutację, w której brałeś/aś udział. Dokładamy wszelkich starań, aby wywiązywać się z terminów i ustaleń z kandydatami, jednak jesteśmy również tylko ludźmi i być może przeoczyliśmy deadline, na który się umawialiśmy. Przypomnij się w takiej sytuacji - doceniamy, gdy kandydat jest również zaangażowany w rekrutację i trzyma rękę na pulsie :)

Obecnie w Coloplast poszukiwany jest "DTP Specialist". Czy ktoś wie jak wygląda praca w tej firmie na tym stanowisku? (jakie są główne zadania, jakie oprogramowanie, poziom zarobków, atmosfera w dziale). Rozważam aplikować, ale nie wiem czy warto. Z góry dzięki za opinie.

JT
@Zainteresowany

Nie wiem jakie są główne zadania na tym stanowisku, ale jeżeli chodzi o atmosferę w całym Coloplaście, to trudno o znalezienie drugiego takiego miejsca w Szczecinie :)

Gaba

@Nick a sam przebieg rekrutacji jak oceniasz? Sensowna rozmowa?

Dział HR pozostawia wiele do życzenia. Poważna firma, a niepoważny HR nawet nie raczy oddzwonić i poinformować, że się nie dostało dalej.

aaaa

Najbardziej nieprofesjonalny Dział HR jaki widziałam

Baba Jaga

Ja odebrałam dział HR i proces rekrutacji bardzo pozytywnie, od momentu wysłania CV do momentu podpisania umowy - całość zamknęła się w 2 tygodnie. Rozmowa była rzeczowa, przeprowadzona w dobrej atmosferze, nikt nie pokazywał swojej wyższości nad kandydatem do pracy. Po kilku tygodniach mogę powiedzieć, że atmosfera jest ok, ludzie pomocni i spokojni, natomiast ilość pracy ogromna i ciężko się z tym wyrobić.

Romano_1927

Witam, czy w najblizszym czasie beda prowadzone rekrutacje na stanowiska zwiazane z zamowieniami? Jak dlugo zajmuje przejscie z juniora na normalnego order administratora i od czego to zalezy ( znajomosci jezyka, ukladow, kompetencji, widzimisie managera)? Dziekuje za wszystkie konstruktywne odpowiedzi

Honorata
@Romano_1927

To już bardzo konkretne pytania. Liczę więc, że jakiś pracownik Coloplast szybko Ci odpowie. Ale samą wyszukiwarkę stanowisk (i wiele innych informacji o rekrutacji) znajdziesz na stronie firmy: http://www.cpbc.pl/kariera/portal-kariery/ A masz już jakieś doświadczenia w firmie o takim profilu?

Romano_1927
@Honorata

Dziękuję Honorata. Tak doświadczenie w działach customer service posiadam jak również w codziennej pracy z językami obcymi. Coloplast wydaje sie fajna firma z możliwościami rozwoju aczkolwiek najlepiej poczytać opinii ludzi którzy już tam pracują aby mieć najlepszy przegląd sytuacji.

aaaa

Brak informacji nadal

Łukasz
@aaaa

Jak długo czekasz na odpowiedź ze strony firmy? Czasem warto samemu wziąć sprawy w swoje ręce i wysłać zapytanie jak przebiega proces rekrutacyjny, może wtedy dowiesz się więcej na temat swojej aplikacji.

Kamil

Słaba praca słaba płaca. Bardzo korporacyjnie, zbyt duża ilość pracy w przeliczeniu na zarobki, mało rozwojowa. Nie polecam

Assf

Czy wiadomo jakie zarobki na stanowisku Junior Order Administrator? Czego można oczekiwać? Atmosfera w pracy luźna, czy wszystko na spinie jak to w kolporacji?

Lala
@Assf

Obecnie ok 3500 na umowie na start, być może więcej - w zależności od kompetencji i doświadczenia. Do tego karta z funduszami na jedzenie, karta sportowa, dopłata do sieciówki, prywatne ubezpieczenie medicover + opieka stomatologiczna. Atmosfera luźna, nikt z kijem nad Tobą nie stoi. Na spokojnie czas na herbatę i lunch - bez stresu. W niektórych zespołach, w zależności od team leadera warunki są nieco inne - bardziej lub mniej elastyczne. Jeśli ma się dobre kontakty z liderem - dobrze się am pracuje.

Zostaw merytoryczną opinię o Coloplast - Szczecin

• Jak się pracuje w Coloplast?

Zobacz opinie na temat firmy Coloplast tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 94.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Coloplast?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 61, z czego 13 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Coloplast?

Kandydaci do pracy w Coloplast napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Coloplast