Opinie o Land Reko w Nowiny

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Land Reko. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Land Reko o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Land Reko w Nowiny

serwisant

Witam!Miałem niestety tą nieprzyjemność pracować dla tej (usunięte przez administratora)familii!Tragedia co tam się wyrabia.Cały pseudo sprzęt jest made in China.Usuwane są wszystkie takie informacje z urządzeń i dostają one tabliczkę znamionową firmy land reko.Oczywiście uprzednio np.kompresor przechodzi szereg modyfikacji,min.w celu uzyskania większej wydajności wymieniane jest koło pasowe silnika na większe,podkręcony zostaje presostat,wymieniane manometry na większe i "SPRZĘT"dostaje nowe(krótsze)życie!Pracowałem tam (usunięte przez administratora) z obietnicą godziwego zarobku i rozwoju zawodowego po szkoleniu w...Czechach.Ale po miesiącu musiałem się ewakuować bo zbulwersowani klienci nękali mnie cały czas reklamacjami które (usunięte przez administratora)kazał mi ignorować.O braku zaplecza warsztatowego,narzędzi czy częściach zamiennych nie wspominam.Firma nastawiona na szybki zysk!Miła aparycja właściciela do klienta kończy się do momentu jakichkolwiek roszczeń.Większość,jak nie wszystkie pochlebne wypowiedzi są autorstwem jego samego.Szczerze odradzam tam jakichkolwiek zakupów,ponieważ lepszej jakości urządzenia bez stresu można kupić w pierwszym lepszym markecie...

Daniel
@serwisant

Dobrze wiedzieć, nie skorzystam w takim razie ... Już słyszałem jak "oni spawają" te swoje zbiorniki i właśnie że oleja po zakupie ludzi i zbywają

Znajdźcie frustraci drugą taką małą firmę gdzie co roku właściciel wyśle was za granicę na szkolenie. Da wam samochód i pieniądze na podróż z których nie musicie się rozliczać.Na miejscu Czesi zaproszą was do restauracji bez limitu. W następnym dniu szkolenie i znowu piknik firmowy. Na święta da wam niezłe pieniądze i do tego prezent.A zarobki takie jak wszędzie w okolicy , chyba że dla kogoś ma znaczenie 100 czy 200 zł więcej.

Samogon

Nie dla każdego te świąteczne pieniądze. Pan M to niezły (usunięte przez administratora) traktuje pracowników i klientów tak samo przedmiotowo.

Spawacz MAG ma tu podług słów zamieszczonych na ich stronie internetowej zapewnioną pracę w przyjaźnie nastawionym zespole. Brzmi zacnie, tylko, czy to prawdziwy obraz relacji oraz zachowań?

Ryba

Ani cz3ch ani premi nie widziałem

@Ryba

Jeżeli pracowałeś mniej niż t3y miesiące to nie widziałeś.

Chyba

Z tego co mi wiadomo premi nie ma, tyle co na umowie, przynajmniej produkcja

Praca ma tutaj taki wpływ na ludzi? Kolega pisał raczej w pozytywnym tonie, że były co roku szkolenia zagraniczne, finansowane przez pracodawcę, łącznie z kosztami podróży. Nawet zaznaczał, że na Święta jest prezent i niezłe pieniądze. Napiszesz, czy się nie pomylił, i ile w tym czasie dostaliście świątecznej premii, czy jak to tam nazwać?

Samogon Nowy wpis

serwisant

mm
@serwisant

witam, czy mogłabym prosić o kontakt z panem w sprawie tej firmy.

@serwisant

to co jest opisane w powyższej opinii odnośnie jakości sprzętu okazuje się prawdą. Sprzęt bezimienny niskiej jakości z logiem LandReko. Mój przypadek to nieszczęsna sprężarka CX15 która jest w serwisie od 13.10.2020 do dziś kiedy piszę 27.01.2021. Sprzedawca dla podwyższenia ceny w opisie oferty znacznie zawyża parametry które jednocześnie znacznie skracają żywotność ( dla porównania CX15 z LandReko i pompa z allegro Z2090 są takie same. Każdy zainteresowany może porównać parametry. Szans na naprawę brak bo jak znaleźć części zamienne których nawet Chińczycy nie mają. O zwrocie pieniędzy lub wymianie sprzętu na wolny od wad można zapomnieć bo sprzedawca udaje że nie ma problemu. To co opisał były pracownik serwisu w mojej ocenie jest prawdą, osobiście nękałem człowieka z serwisu telefonami i pytaniami, zapytam co może pracownik jeżeli szef mówi inaczej, więc nie dziwię się że zrezygnował z pracy. SUMUJĄC; jeżeli zamierzasz coś kupić z tej firmy zastanów się porównaj oferty. To co powyżej opisano przez byłego pracownika serwisu uważam za prawdę gdyż sam doświadczam nieuczciwości ze strony sprzedającego. Obecnie nie mam sprężarki ani pieniędzy czyli.... ( dopisz} a reklamacja uznana. Niestety żeby móc coś robić musiałem kupić drugą, tylko tym razem dokładnie przeanalizowałem ofertę sprzedawcy,

@mm

Omijać z daleka jeżeli jeszcze tan kasy nie wydałeś

Mm
@Jarek D.

Czy mogę prosić o kontakt w sprawie tej firmy.

Proszę o kontakt w sprawie tych oszustw, tel.609080497

Daniel Nowy wpis
@serwisant

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Land Reko?

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Land Reko. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Monter?
Tatiana

na stronie firmy znalazłam ofertę pracy na stanowisko spawacza . wynagrodzenie składa się z podstawy oraz premii, a także nadgodzin . czy często zdarzają się dodatkowe godziny ? trzeba zostawać , czy raczej jest to indywidualny wybór ? I czy stawka za te nadgodziny jest wyższa ? Firma oferuje uop oraz i o dzieło . Kto decyduje o tej formie zatrudnienia ? Pytam dla męża , który szuka pracy w zawodzie .

Makaron

Nie uznam pracy w tej firmie za przyjemność. 11 osób firmie a 8 donosi na pozostałe 3. Ciasno, brudno, brak odciągów, kombinacje i wieczne rzeźbienie żeby to jako tako wyglądało bo projekt był super zrobiony.

Czy w firmie Land Reko są regularne szkolenia pracownicze?

Gabriela

A nieregularne? Można podnosić w ogóle kwalifikacje? Czy jeśli pracownik wnioskuje o jakieś szkolenie to pracodawca może je sfinansować?

Landi

Nie

asdf
@Landi

Ok, w sumie szkoda. W ogóle nie ma szkoleń czy jakieś konkretne stanowiska jednak je mają? Tutaj jakiś dłuższy czas temu ktoś napisał, że premie są zabierane z byle powodu - to prawda? Od czego w ogóle zależy fakt otrzymania premii?

Firma Land Reko poszukuje kogoś na stanowisko Kontroler jakości. Czy proponowane w ofercie zarobki rzędu 5000 PLN mogą potem wzrosnąć?

Danuta

Czyli sugerujesz, że raczej nie wzrosną zarobki wraz ze stażem pracy? Bo tak to rozumiem po Twojej wypowiedzi... Chociaż na stanowisku Kontrolera jakości można liczyć na jakąś premię? ;)

Janusz
@Danuta

premie tylko na papierze

Chine
@Danuta

Zapytaj się o obowiązki bo WC i firmę też będziesz musiała sprzątać

Marzena
@Janusz

Chodzi o to, że warunki aby dostac premię tak ciezko wyrobić, że koniec końców nikt jej nie dostaje? A co z podwyżkami? Np ze wzgledu na inflację, staż pracy? Od Nowego Roku podobno ma wzrosnąć stawka minimalna, wiadomo już czy zakład planuje jakies podwyżki własnie?

Janusz
@Marzena

podwyżek nie ma, premie zabierane za byle powod

Maniek

O firmie nie mogę powiedzieć złego słowa. Pieniądze co do grosza, tak jak się umówiono na początku. Zawsze na czas a jak było jeszcze dobrze to i przed czasem. Szef to świetny menadżer przez duże M, ze wszystkimi pracownikami szczery, uczciwy i zawsze usmiechniety. Nigdy nie robi afer z niczego i nie bywa nerwowy. Szanuje jednakowo bez względu na stanowisko. Błyskotliwy i czarujący. Ogólnie powinien być stawiany za wzór kierowania ludźmi. Jego szwagier również ok, komunikatywny, sympatyczny i bardzo lubiany przez wszystkich, równy z niego gościu. Też uważam że zna się na swojej robocie i motywowaniu pracowników. Niektórzy mówili że wyrobił się na pracy w korporacjach na wysokich stanowiskach. Polecam całym sercem.

Rdza kabinowa
@Maniek

Ten komentarz musiał napisać sam szef, same kłamstwa jest zupełnie na odwrót.

Enduro
@Rdza kabinowa

Oj źle się dzieje i to na maksa już. Żeby swoim starym żołnierzom takie rzeczy.....

Marzena
@Maniek

Czekaj, ja nie rozumiem czy to sarkazm, czy naprawdę w firmie jest tak wspaniale? :P Jesli to szczera opinia, to mam pytanie co do tych pieniędzy. Wynagrodzenie jest adewaktne do obowązków? Jest szansa na podwyżki np. za staż pracy czy inflacyjną?

Czy w Land Reko pracuje się na open space?

Pejs

Nie, ale wszyscy odnoszą wrażenie że tak właśnie jest. Brrr

@Pejs

Aż tak? A jakie temperatury panują i w jakim okresie?

Pejs
@Małgorzata

A jakie to ma znaczenie?????? :)

SCP

Open inviligacja

@Pejs

To "brrr" jakoś zasugerowało w mojej podświadomości, że na tym open space bywa chłodno. Miało to być w innym kontekście jednak. ;)

Killbill

Z wielu źródeł można dowiedzieć się, że praca w tej firmie to żadna przyjemność, co najwyżej konieczność w postaci przystanku w poszukiwaniu czegoś lepszego w obecnych, trudnych czasach. Duża rotacja pracowników świadczy o tej opinii. Z tego co się słyszy, to wielu byłych pracowników rozstawało się z tą firmą, w złej atmosferze.

@Killbill

Jowe

Bezpodstawne podsłuchiwanie

Bezpodstawne Bezpodstawne podsłuchiwanie pracowników jest niedozwolone nie tylko w świetle przepisów zawartych w kodeksie pracy i kodeksie karnym. Konstytucja RP daje prawo do tajemnicy komunikowania się oraz ochrony prywatności człowieka. Podsłuchiwanie pracowników bez ich wiedzy jest jawnym pogwałceniem zasad Konstytucji… z trzema wyjątkami. pracowników jest niedozwolone nie tylko w świetle przepisów zawartych w kodeksie pracy i kodeksie karnym. Konstytucja RP daje prawo do tajemnicy komunikowania się oraz ochrony prywatności człowieka. Podsłuchiwanie pracowników bez ich wiedzy jest jawnym pogwałceniem zasad Konstytucji… z trzema wyjątkami.

@Bezpodstawne podsłuchiwanie

§1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. §3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem

Morcinus
@Bezpodstawne podsłuchiwanie

Czyżby ktoś podsłuchiwał pracowników? Kto by pomyślał, że w takim miejscu pracy takie coś ma miejsce

Joanna
@Morcinus

A macie na to jakieś dowody? Coś zainstalowali żeby was podsłuchiwać czy to tylko jakieś plotki?

JPMIAG
@Joanna

Są na to dowody, niepodważalne

Jaki jest wkład kierownictwa Land Reko w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

malanowski

Jaki jest wkład? żaden. Szefostwo toleruje (usunięte przez administratora) ze strony pana (przez małe p) radnego A.P. ponieważ ten oto człek nie dość, że krzyczy i stosuje (usunięte przez administratora) psychiczny( nikt nie robi dobrze tylko ja) ale rownież uwielbia donisić. Każda inna osoba, która ma oddmienne zdanie niż ten oto wspaniały-kabelek bez izolacji (bo jest mały i łysy) jest głupi i "jego zadaniem" jak to zaznacza bardzo często on jest jedynym nieomylnym. Szef to uwielbia i nie zawraca sobie głowy tym, że atmosfera przez tego oto człekokształtnego jest równa ilości mułu na Titanic'u i ciszy się bardzo z jego jakżeby to innej jak nieomylnej pracy. Podejrzewam, że ta opinia dość szybko zniknie ponieważ moim zdaniem jest ona zbyt szczera i prawdziwa.

Apolityczny
@malanowski

Powyższa opinia jest skrajnie nieprzyzwoita i nieetyczna. Osobiście mam przyjemność współpracy z Arturem na wielu płaszczyznach i jeśli "malanowski" nie jest już pracownikiem tej firmy, oznacza to, delikatnie ujmując, że jego praca dobrze nie rokowała i pozostawiała wiele do życzenia. Z drugiej strony, jeśli "malanowski" jest nadal pracownikiem tej firmy to oznaczałoby, że jest zwykłym tchórzem wypisując i szkalując dobre imię firmy jak również Artura z którym być może je śniadanie. Inny aspekt to polityka, ale myślę, że to Was nie będzie na tym forum interesowało. Ja ze swojej strony zachęcam Was do aplikowania na stanowiska w firmie bo zapewne o szczegóły i charakter pracy można dopytać właściciela. Stop agresji i hejtowi

Szczur
@Apolityczny

Ktoś tu nie umie czytać ze zrozumieniem. Aż strach tutaj pisać! Straszenie policją sądem wszystkim a teraz wpis tajemniczego współpracownika tego którego imienia nie mozna wypowiadać a tu o prosze xD Ile jeszcze ludzi Pan straci przez jednego? Ile jeszcze afer koperkowych? Ile będzie rozmów? Ile będzie dochodzeń? Ile będzie zgloszeń na policję ? Ile będzie telefonów do ludzi zeby sie dowiedzieć kto sie udziela na forum ? Tak wiele pytań A to jest najlepszy komentarz: ????????????????????????????

Apolityczny
@Szczur

Ludzką naturą jest błądzić, ale kiedy się Kogoś oczernia i szkaluje należy pamiętać o konsekwencjach. W internecie nie jest się anonimowym, a ustalenie adresu IP jest prostsze niż się może wydawać. Odradzam tłumaczenia, że byłem pijany, naćpany czy wzburzony bo to nie są okoliczności łagodzące. Stop agresji i hejtowi

janusz
@Apolityczny

z tego co czytam to widze ze ktos z biura pisze same pozytywy o tej firmie...to dopiero jest nieetycznie, a raczej zalosne. Chcecie zdobyc pracownikow to stworzcie im przyzwoite warunki do pracy i nie mowie tu o sprzecie tylko o tym gdzie ryba sie psuje..od glowy

Taki, że szef i jego cichociemny udają normalnych, ale im to nie wychodzi.

Aleksander

Same negatywne opinie widzę, nie za dobrze to świadczy… Opowiesz mi coś więcej? Co takiego się tam dzieje że masz takie zdanie?

Donatello
@Aleksander

@Aleksander @Małgorzata przecież Wy to wszystko wiecie, kogo chcecie nabrać?

Donatello

Ta firma to jakaś porażka. Ilość osób, która zwolniła się od początku tego roku mówi sama za siebie - atmosfera fatalna, zarobki marne, brak umiejętności zarządzania, ciągła inwigilacja, potrącanie premii przy każdej możliwej okazji. Można by tak wymieniać i wymieniać. Omijajcie szerokim łukiem!

@Donatello

Piszesz, że chyba dużo osób sobie stąd poszło, tzn tak właściwie ile konkretnie? Atmosfera brzmi nieciekawie, ale co z tą premią tak właściwie? Jakby ona aktualnie wyglądała bez jakichkolwiek potrąceń?

XYZ
@Donatello

Omijać szerokim łukiem

Aneta

Co z ta nerwowa atmosfera? Widzę ze wiele osób się tu zgadzało ze kicha pod tym względem, czy można wiedzieć jak teraz jest, nie lubię żyć w stresie i chyba nikt nie lubi tak pracować bardzo ważne!!

Ścierniwo
@Aneta

Patologiczne zachowania są pielęgnowane. Ludźmi w takiej atmosferze lepiej się manipuluję.

Dziadek Mróz

Nie polecam, dosyć słabe zarządzanie w nerwowej atmoswerze, swagier co oswaja mrozy bierze się za spawanie oraz pilnowanie pracowników niczym owczarek niemiecki. Szkoda czasu, ciągła rotacja pracowników.

Rysiek Wisniewski-Drylowany
@Dziadek Mróz

Nie prawda! Dlaczego ktoś kłamie!!! Przecie ludziska to to same kłamstwa! Nie wytrzymom zaro popuszcze w cerowanie slipy przez Graxyne

Hans
@Dziadek Mróz

Zgadzam się w stu procentach

Niestety, ale to prawda

Hans

Mam pytanie jak wygląda praca w firmie?czy atmosfera jest dobra?czy wszystkie ustalenia się sprawdzają?czy są miesięczne premie?nadgodziny płatne?soboty?

Na jakie benefity można liczyć w Land Reko?

Klijent analfabeta

Benefit? Spytaj sie lepiej człowieku o warunki pracy czy yyyyy atmosferę gęstą niczym muł. Negatywne i mówiące prawde komentarze są yyyyy systematycznie usuwane bo bolą. Moim zdaniem tylko desperat tam pójdzie chodź yyyyyy już lepiej z befefitów od państwa żyć. Nie pozdrawiam rodziny.

Krystian Wilk klijent

Zakupiłem w tej firmie kilka sprzętów za ponad 200 tys.zł.Wszystko działa co do serwisu też nie mam zastrzeżeń .Kontakt 6 dni w tygodniu także ja jestem bardzo zadowolony.

Paweł W.

Zostałem zaproszony na rozmowę o prace na spawacza - slusarza - zadzwoniła miła Pani, zaproponowała termin i wyjaśniła jak dojechać. Na początku rozmawiałem z Panem i Panią, potem dołączył się Pan właściciel (bardzo techniczny i konkretny), na rozmowie zaproponowano od razu próbę spawania (dostałem maskę, rękawice fartuch i kurtke do wyboru) i wykonałem trzy spoiny w różnych pozycjach. Po wyspawaniu próbek właściciel wyszedł (powiedział, że mogę porozmawiać z pracownikami na spawalni zapytać o to co robimy i jak się pracuje w firmie) wszyscy o właścicielu mówili, że jest w porządku pieniądze zawsze na czas, wszystko na umowie, nadgodziny płacone. I spawają na chyba najlepszych spawarkach na rynku Fronius. Stawka jaką zaproponowali dla spawacza MAG - 4 600 pln brutto, praca 7 - 15 plus premia po czasie próbnym. Po trzech tygodniach zadzwonił Pan i podziękował, wybrali kogoś innego, ale było spoko.

janusz
@Paweł W.

az 3 tygodnie czekales na odpowiedz? masakra

@janusz

Kurcze, Janusz coś mi nie gra w Twoich wpisach. Daj sobie spokój i nie szczuj bo widać, że masz problemy sam ze sobą. Interesuję się pracą w tej firmie bo mam bardzo blisko, a Ty rozgrywasz swoją porażkę. Widać dałeś ciała po całej linii

Zostaw merytoryczną opinię o Land Reko - Nowiny

• Jak się pracuje w Land Reko?

Zobacz opinie na temat firmy Land Reko tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Land Reko?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Land Reko