METROHOUSE S.A. & PHU Verinex, WROCŁAW ul. Księcia Witolda 49 lok. 8

Wrocław

Opinie o METROHOUSE S.A. & PHU Verinex, WROCŁAW ul. Księcia Witolda 49 lok. 8

Prawda jest taka...

Moja opinia będzie tutaj chyba jedną z najbardziej aktualnych. Kilka miesięcy temu szukałam pracy. Pomyślałam, że może Metrohouse - taka duża firma, na pewno będzie ok. Rozmowę przeszłam bez przeszkód, kierownik był miły i sprawiał wrażenie profesjonalnego. Młody typ, pomyślałam że się dogadamy. Za nocleg W Wawie przy wyjeździe na szkolenie zapłaciłam z własnej ręki. Szkolenie było ok. Czysta formalność. Po powrocie kierownik chciał żeby pracę zacząć jak najszybciej. Na szkoleniu i na rozmowie mówiono nam że pracować mozemy z domu a raz tygodniowo są spotkania wszystkich doradców. Szybko okazało się, że mój szef zmienił zdanie. Miałam przychodzić do pracy codziennie nawet po okresie zapoznawczym i wdrożenia w pracę. Nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że inni agenci, także Ci będący krócej ode mnie w tej pracy, prześlij już na tryb "domowy". Po miesiącu miałam najwięcej zleceń ze wszystkich i największą skuteczność. Problemy w tym, że codziennie, dzień w dzień byłam wzywana "na dywanik".Kiedy miałam spotkaniami na mieście z klientami, szef twierdził, że wykonuje za mało telefonów, a kiedy robiłam dużo telefonów, Byłam ganiona za mało spotkań z klientami. Pracowałam najqiwcej. Przychodziłam do pracy o 8,9 i kończyłam dzień spotkaniami.Ale często o 17 dostawałam telefon od szefa "Gdzie jesteś?Przyjedź do biura, popracuj trochę, choć do 19". Moją czare goryczy przelało jedno spotkanie, na którym zostały wyciągnięte wszystkiemu moje billingi telefoniczne, a szef z pogardą rzucił że nie wyrabiam statystyk. Nie ważne, że skutecznością mam wysoką-to się nie liczy. Trochę do mnie docierało to, że byłam mobingowana. Ale kiedy dotarło, zrozumiałam, że wszystko co od tej firmy dostałam za pozyskane zlecenia to bilans ujemny na mojej karcie. Firma powinna mieć podstawę finansową a nie ma. Nie ma żadnej minimalnego krajowej, null. Wyzysk na całego, więc nie warto się starać tak jak ja i nie warto ładować się w coś takiego. Nie chcę zdradzać szczegółów mobingu, bo to bylo dla mnie szokujący przeżycie. Ale odradzam pracę we Wrocławiu.

Zora

Zanim podejmiesz pracę w TEJ agencji zastanów się kilka, a nawet kilkanaście razy. Pierwsza sprawa to oferta, dzięki której nie sprzedajesz, a co za tym idzie? NIE ZARABIASZ, ale zawsze musisz być punktualnie w biurze, mimo, że to zlecenie. Pracujesz 3, 4, 5 miesiąc, nie dostajesz ani złotówki, ale musisz robić godziny w biurze jak na umowie o pracę. Na początku wszystko super, milutko itd, a gdy tylko coś się zaczyna komplikować, chcesz odejść z pracy, to przeżywasz koszmar! Mnóstwo problemów, niesamowicie wysokie KARY UMOWNE, straszenie sądami itd. Jednym słowem jest to czyhanie na to, że może pójdziesz do konkurencji i będziesz musiał płacić jeszcze wyższe kary umowne, posyłanie innych ludzi, aby wyciągnęli informacje. ŻENADA. Naprawdę porażka. Firma zarabia na odchodzących pracownikach. ODRADZAM Z CZYSTYM SUMIENIEM!

Kamil W.

Pracowałem w biurze i miło wspominam ten czas. Kierownik oddziału bardzo angażuje się w rozwój swoich podopiecznych organizując liczne szkolenia wewnętrzne. Praca jako pośrednik nie jest dla każdego. Najważniejsze cechy agenta to determinacja i zaangażowanie. Jednak częsty kontakt z klientami i praca w terenie dają dużo satysfakcji. Polecam biuro Metrohouse ul. Księcia Witolda zarówno dla osób rozpoczynających pracę jak i chcących sprzedać swoją nieruchomość.

Marta

Szczerze, jeśli chodzi o pracę tam, to nie mieści się ona w typowym polskim standardzie. Praca w Metrohouse wybiega raczej poza te ramy - tyle zarobisz, ile wypracujesz. Biuro to po prostu miejsce gdzie możesz swobodnie pracować, mieć wsparcie kolegów, udać się do dyrektora po poradę, bezpiecznie wdrażać swój plan. Jest to niespotykana w Polsce praktyka, ale działa, przekonałam się o tym widząc osiągnięcia kolegów. Mi nie wystarczyło samozaparcia, jednak doza wiedzy, doświadczenia i ciepła jaką tam dostałam była nieporównywalna z żadną inną pracą. Aktywna sprzedaż, czyli to czym firma się kieruje jest rzeczą trudną, nie wszyscy sobie z tym poradzą. Presja, którą klient wywiera na pracowniku też robi swoje, ale zawsze w takich chwilach znajdowałam oparcie w kolegach z pracy i przełożonym. Praca trudna, ale satysfakcjonująca. Trzeba być do niej twardym i zdecydowanym na sukces.

G.

Pracowałam tam i bardzo ciepło wspominam tą współpracę. To nie jest praca dla każdego, wymaga wiele poświęcenia i zaangażowania. Sprzedajesz zarabiasz. Nikt nie płaci za siedzenie w biurze, proste :) Niesamowita atmosfera, nauczyłam się tam wielu rzeczy których nie nauczyłabym się nigdzie indziej. Jeszcze nie spotkałam się z taką postawą dyrektorską i nie sądzę żebym kiedykolwiek już miała tak fajnego szefa:) Pracowałam w wielu miejscach, jednak to jedyne za którym będę tęsknić. Dużo przydatnych szkoleń i pomocy ze strony przełożonych, niewątpliwie najlepszy oddział we Wrocławiu!:) Polecam tylko ambitnym i zdeterminowanym osobom.

G.

Nasha

Biuro zaniża ceny lokali - później kupujący i sprzedający są zaskoczeni kiedy okazuje się że cena przy prezentacji okazuje się inna niż ustalono (inna o 20tyś na przykład)

agent

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED PRACĄ W BIURZE NIERUCHOMOŚCI "METROHOUSE VERINEX" WE WROCŁAWIU. Warunki które zostały mi przedstawione na rozmowie kwalifikacyjnej, były jak się później okazało fikcją! Pracowałem tam parę miesięcy zupełnie za darmo. Po prostu pracowałem na umowie śmieciowej (umowa o dzieło), brak jakiegokowiek podstawowego wynagrodzenia, tylko bardzo niska prowizja - chyba najniższa we Wrocławiu, brak ubezpieczenia, do tego dojazd do klientów na własny koszt, nawet musiałem używać swojego prywatnego telefonu, aby kontaktować się z klientami. U reszty załogi było tak samo, do tego dochodzi brak jakiegokolwiek szacunku do pracowników, ciągły stres, ciągłe pretencsje, ciągle Pani właścicielka coś odejmowała od wynagrodzenia, o które i tak trzeba było się prosić bo nigdy nie było na czas. Ciągle ktoś się zwalniał, ogromna rotacja pracowników, ze strarej załogi nikt już tam nie pracuje, a zeszłego lata praktycznie firma przestała istnieć bo praktycznie na raz odeszli wszyscy. ODRADZAM!

fakty

W 100% potwierdzam, METROHOUSE we Wrocławiu to wolontariat, tam nie zarobisz żadnych pieniędzy. Pracowałem krótki czas w biurze nieruchomości METROHOUSE we Wrocławiu, wyzysk na maksa, agent METROHOUSE dostaje między 5% -15%, tego co zarobi dla firmy, dodam jeszcze że agent ponosi osobiście koszty dojazdu do klienta (własny samochód + paliwo) oraz koszty połaczeń telefonicznych. Po odjęciu tego wszystkiego wychodzisz na ZERO!!! A co jeśli nie przeprowadzisz żadnej transakcji, to jesteś NA MINUSIE, bo nie gwarantują żadnego podstawowego wynagrodzenia. NIE WARO PRACOWAĆ W METROHOUSE NIERUCHOMOŚCI, BARDZIEJ OPŁACA SIĘ SIEDZIEĆ W DOMU. SZKODA ŻYCIA I NERWÓW.

agent

Metrohouse we Wrocławiu zajmuje się wyzyskiwaniem ludzi w oparciu o umowę śmieciową bez ubezpieczenia, bez odprowadzanych składek do ZUSU oraz bez gwarantowanej stałej podstawy. Rotacja ludzi jak w kalejdoskopie. Obiecują cuda, a 99% agentów szybko ocenia sytuację i rezygnuje już po pierwszym dniu pracy!!! Uważajcie na ten oddział bo tam cuda się dzieją ale w złym znaczeniu tego słowa ... Ostrzegam wszystkich.

Arek

Pracowałem w Metrohouse we Wrocławiu 3 miesiące i nic się nie pokrywa z tym co jest obiecywane na rekrutacjach i w ogłoszeniach o pracę tej firmy i ich współpracujących. Dla Agentów pozostają przysłowione okruchy, poza tym nie równy podział prowizji -30 procent które obiecują dzielone jest na dwóch agentów. Każdy Agent ponosi bardzo duże koszty i tak naprawdę nic nie dostaje w zamian. 300 zł na rękę otrzymałem po 3 miesiącach pracy a włożyłem kosztów dużo więcej tj. musiałem sam zapłacić ZUS bo zatrudniają tylko na własnej działalności czyli 3 miesiące x 450zł = ok. 1400zł, do tego paliwo też po mojej stronie 3 miesiące x ok. 800zł = 2400zł, księgowy 3 x 300zł = 900zł i inne, czyli mamy kosztów ok. 5000zł, transakcji niestety przez te 3 miesiące brak, czyli 0zł, otrzymałem jakieś okruchy za podpisanych kilka umów, zrezygnowałem, poza tym bardzo duża rotacja agentów bo się nie utrzymują na samej prowizji, wogóle transakcje w tej firmie to rzadkość. Lipa - oszustwo, okradanie ludzi z ich pozyskanych nieruchomości .praca za darmo . Metrohouse we Wrocławiu to lipa i nikomu nie polecam !!!!!

Zostaw opinię o METROHOUSE S.A. & PHU Verinex, WROCŁAW ul. Księcia Witolda 49 lok. 8 - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie METROHOUSE S.A. & PHU Verinex, WROCŁAW ul. Księcia Witolda 49 lok. 8