PRACOWNIK SOCJALNY

Oświęcim
Oferta opublikowana08.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Sobieskiego 15B, 32-602 Oświęcim, powiat: oświęcimski, woj: małopolskie

Zakres obowiązków: 1. Świadczenie pracy socjalnej w środowisku, w tym przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych poza siedzibą jednostki wynikających z ustawy o pomocy społecznej i innych ustaw. 2. Dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń. 3. Kontrola prawidłowości realizacji świadczeń z pomocy społecznej. 4. Udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji życiowej lub zaspokajać niezbędne potrzeby życiowe. 5. Skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji zadań. 6. Pomoc w uzyskaniu dla osób lub rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie możliwości rozwiązywania problemów przez właścicwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe. 7. Udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej. 8. Pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych. 9. Współpraca z innymi działami MOPS, wydziałami UM, miejskimi jednostkami organizacyjnymi w zakresie prowadzonych spraw. 10. Współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania problemów oraz skutków negatywnych znajwisk społecznych, łagodzenie konsekwencji ubóstwa. 11. Inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin. 12. Współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia. 13. Współdziałanie z organizacjami społecznymi i pozarządowymi, kościołem katolickim i innymi kościołami, związkami wyznaniowymi oraz osobami fizycznymi i prawnymi. 14. Prowadzenie obowiązującej dokumentacji oraz korespondencji w zakresie potrzeb obsługiwanego rejonu.

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę w zastępstwie

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 40

Wynagrodzenie brutto: od 4 242 PLN

Opis wynagrodzenia: + dodatek za wieloletnią pracę + dodatek za pracę w terenie (400zł.)

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 15.04.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: 1. Pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków: 1) posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych; 2: ukończyła studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej; 3) do dnia 31.12.2013r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie, 4) ukończyła studia podyplomowe z zakresu metodyki i metodologii pracy socjalnej w uczelni realizującej studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej, po uprzednim ukończeniu studiów na jednym z kierunków, o których mowa w pkt.3. 2. Obywatelstwo polskie lub innego kraju Unii Europejskiej, bądź innego państwa, jeżeli na podstawie umowy międzynarodowej lub przepisów prawa wspólnotowego obywatelowi tego kraju przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium RP i osoba ta posiada znajomość języka polskiego potwierdzoną dokumentem określonym w przepisach o służbie cywilnej, 3) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, 4) niekaralność za przestępstwo na tle seksualnym, 5) Umiejętności: obsługi komputera w stopniu umożliwiającym swobodne sporządzanie dokumentacji, znajomość podstawowych aplikacji biurowych; znajomość następujących aktów prawnych: ustawa z dn. 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2023r. poz. 775 ze zm.); ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023r. poz. 901 ze zm.), ustawy z dn. 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2022r. poz. 2561 ze zm.), umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, wysoka samodyscyplina, odpowiedzialność, skuteczna komunikacja, dokładność i terminowość w wykonywaniu zadań, nieposzlakowana opinia. 6) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku pracownika socjalnego. Wymagania dodatkowe: 1) doświadczenie zawodowe na stanowisku pracownika socjalnego w ośrodku pomocy społecznej, 2) specjalizacja I lub II stopnia w zakresie pracy socjalnej, Miejsce świadczenia pracy: siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Oświęcim, ul. Jana III Sobieskiego 15B i teren miasta Oświęcim. Pracodawca oferuje zatrudnienie w ramach umowy o pracę na zastępstwo - na czas usprawiedliwionej nieobecności związanej z chorobą, praca w systemie jednozmianowym - poniedziałek, środa, czwartek od 7:00 do 15:00, wtorek od 7:00 do 17:00, piątek od 7:00 do 13:00.

Pracodawca

Nazwa: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W OŚWIĘCIMIU

Adres: Sobieskiego 15B, 32-602 Oświęcim, powiat: oświęcimski, woj: małopolskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: kontakt z pracodawcą osobisty - dokumenty aplikacyjne (CV z własnoęcznym podpisem, list motywacyjny opatrzony klauzulą: "wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Roporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnhia 7 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) z własnoręcznym podpisem pod klauzulą; kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz wykształcenie) należy złożyć w sekretariacie - Oświęcim, ul. Sobieskiego 15B lub telefoniczny - (33) 847 90 27