POMOCNIK W GOSPODARSTWIE ROLNYM

Sokola Góra
Oferta opublikowana06.05.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatuczęść etatu

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Sokola Góra, powiat: zgierski, woj: łódzkie

Zakres obowiązków: 1. Pomoc w gospodarstwie. Obejmuje wszystkie prace związane z zawodem "rolnik upraw mieszanych". Praca ta wymaga obsługi maszyn takich jak podajniki kubełkowe i ślimakowe utrzymanie gospodarstwa, wykonywania prac polowych (praca fizyczna), wsparcia w podejmowaniu decyzji biznesowych oraz poszukiwania kontrahentów (w tym zagranicznych). Ponadto, pomocnik będzie odpowiedzialny za pomoc w wyborze roślin pod uprawę oraz dobór odpowiednich technik prowadzenia upraw. Praca obejmuje również poszukiwanie nowych gatunków i odmian roślin, które mogą przynieść sukces w zmieniających się warunkach klimatycznych. 2. Praca przy komorze laminarnej. Jedną z planowanych technik uprawy jest mikrorozmnażanie in vitro z tkanki merystematycznej, prowadzenie w zakresie eksperymentalnym na powierzchni mniejszej niż 1m^2 półek. Jest to działanie wykonywane w komorze laminarnej, która zapewnia sterylność. Wymaga zachowania wysokich standardów higieny, sumienności oraz precyzji w celu minimalizacji ryzyka zakażenia hodowli. Ze względu na konieczność prowadzenia uprawy in vitro pod sztucznym oświetleniem, praca będzie wykonywana przez cały rok, głównie w okresie zimowym. 3.Obsługa bazy NCBI. Jeśli chodzi o dobór roślin oraz technik upraw, znajomość języka angielskiego będzie mile widziana, głownie ze względu na fakt, że będzie opierać się na zagranicznych źródłach informacji. Wśród tych źródeł znajdują się artykuły naukowe z amerykańskiej bazy NCBI, publikacje agencji UE oraz zagraniczne podręczniki dotyczące upraw in vitro. W obliczu globalizacji, nowych wymogów UE oraz zmieniających się warunków na rynku rolnym, konieczne jest analizowanie i wdrażanie rozwiązań niedostępnych w polskiej literaturze. Niektóre dziedziny, takie jak gleboznawstwo, często funkcjonują w izolacji od reszty światy. Wymaga to zestawienia polskich doświadczeń z zagranicznymi oraz wyboru bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: 0.5

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 20

Liczba godzin w miesiącu: 80

Wynagrodzenie brutto: od 4 300 PLN

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 27.05.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe

Wymagania dodatkowe

Języki: angielski, w mowie - C2 - biegły, w piśmie - C2 - biegły

Pracodawca

Nazwa: kontakt przez PUP

Adres: Barona 10, 95-100 Zgierz, powiat: zgierski, woj: łódzkie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu

Sposób aplikowania: za pośrednictwem urzędu

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: skierowanie