Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Beata Kołodziejczyk
wlasciciel Kreatywka Sp. z o.o.
Pomysłodawczyni Kreatywki, ekonomistka z wykształcenia, przedsiębiorca z zamiłowania. Doradza rozwijającym się firmom i wspiera franczyzobiorców. Zaraża entuzjazmem życia, uśmiechem, zdrowym gotowaniem i ćwiczeniami jogi. Fascynatka podróży, tai-chi, streetsurfingu i kognitywistyki.

Kreatywka Sp. z o.o.

Firma wspiera naturalny indywidualny rozwój każdego dziecka już od pierwszych dni jego życia! Zajmuje się tworzeniem autorskich programów i konspektów opartych na muzyce i radosnej zabawie, integrujących wiele dyscyplin nauki m.in. logopedii, kognitywistyki, pedagogiki, psychologii.

Prywatne życie pomysłem na biznes? W Waszym przypadku okazuje się, że tak również można?

Kiedy urodził się mój syn w 2003 roku okazało się, że oprócz zajęć na basenie rynek nie oferował żadnych zajęć dla niemowląt i małych dzieci. Pomysł narodził się z potrzeby nauczenia się jak masować dziecko, jak się z nim bawić w sposób kreatywny i jak wspierać jego harmonijny rozwój. Dodatkowo chciałam spotykać się i wymieniać doświadczeniami z mamami, mającymi pociechy w podobnym wieku. Od pomysłu do realizacji minęło kilka miesięcy, a na pierwsze zajęcia zostali zaproszeni okoliczni rodzice z dziećmi. Pomysł się przyjął i w 2005 roku Kreatywka oficjalnie rozpoczęła swoje istnienie.

 

Skąd wziął się pomysł na nazwę?

Sama nazwa powstała z połączenia kreatywności i pozytywki, czyli pomysłu i muzyki. Jak dotąd z naszych zajęć skorzystało ponad 8.000 dzieci w całej Polsce.

 

W jaki sposób realizujecie swoje pomysły na harmonijny rozwój niemowląt i małych dzieci?

To przede wszystkim radosne zajęcia oparte na muzyce i ruchu realizowane przez doświadczonych instruktorów. Kreatywne zajęcia z rodzicami, spotkania zastępujące rytmikę, czy zbiór interesujących form animacyjnych gwarantują wspaniałe i niezapomniane spędzenie czasu. Rozwijamy zmysły dziecka poprzez radosną zabawę, co w późniejszych latach istotnie wpływa na umiejętności uczenia się i przyswajania wiedzy. Kształtujemy też postawy społeczne, pomagamy rozwijać umiejętności motoryczne i doskonalić sprawność ruchową maluszków. Spotkania promują pozytywne zachowania w grupie i doskonalą sposoby wyrażania emocji. Dzieci ćwiczą umiejętności mowy, pamięć i koncentrację, a zastosowanie w zajęciach efektu Mozarta pomaga harmonijnie kształtować obie półkule mózgowe.

 

Waszym autorskim pomysłem są Koncerty Kreatywki. Na czym polega ten projekt?

To spotkania maluszków i ich rodzin z piękną muzyką klasyczną na żywo. W specjalnie przystosowanych salach dzieci wtulone w ramiona rodziców słuchają krótkich utworów, odpowiednio dobranych do ich możliwości percepcyjnych, by po chwili uczestniczyć w radosnej muzycznej zabawie. Całość odbywa się w bezpiecznej przestrzeni dlatego dzieci mogą swobodnie i ekspresyjnie odbierać muzykę.

 

Macie także opracowane własne programy animacyjne. Na czym one polegają?

Stworzyliśmy i wdrożyliśmy z sukcesem autorskie programy i konspekty zajęć dla najmłodszych dzieci oparte na muzyce i radosnej zabawie. Integrują one wiele dyscyplin nauki m.in. logopedię, kognitywistykę, pedagogikę oraz psychologię. Oferujemy cztery grupy programów i scenariuszy. Po pierwsze, rozwijające zajęcia dla niemowląt i małych dzieci do 5 roku życia z rodzicami z podziałem na 4 grupy wiekowe. Po drugie, zajęcia muzyczno-wokalne zastępujące rytmikę dla dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat. Kolejny nasz pomysł to animacje okolicznościowe „Świętujemy z Kreatywką” dla dzieci od 2 do 6 lat. No i po czwarte to wspomniane wcześniej Koncerty Kreatywki.

 

W zajęciach z najmłodszymi biorą udział także rodzice. W jaki sposób są oni aktywizowani?

W zajęciach w czterech grupach wiekowych: 0-1, 1-2, 2-3 lata i 3-4,5 roku dzieci uczestniczą razem z rodzicem lub opiekunem. Ideą Kreatywki jest włączenie rodziców w aktywne wspieranie swoich dzieci, stąd obecność rodzica lub opiekuna na  tych zajęciach jest niezbędna. Dzieci domagają się często powtarzania zabaw z zajęć w domu, a rodzice uczą się metod pracy z nimi. To bardzo ważne, aby na tym etapie rodzic aktywnie wspierał rozwój swojego dziecka i poświęcał mu uwagę. Rodzice w pełni uczestniczą w zajęciach, bawią się ze swoim dzieckiem zgodnie z poradami i wskazówkami Instruktora.

 

Przygotowaliście zestaw porad Kreatywki. Czego dotyczą i w czym mogą pomóc młodym rodzicom?

Porady Kreatywki częściowo dotyczą oferowanych zajęć i przedstawiają praktyczne wskazówki dotyczące np. ubioru czy zachowania na spotkaniach. Jednak na przestrzeni lat coraz więcej młodych rodziców zaczęło zadawać nam pytania związane z wychowaniem dzieci i rozwiązywaniem codziennych problemów wychowawczych. Stąd pomysł rozwinięcia porad o odpowiedzi specjalistów i udostępnienia ich wszystkim rodzicom.

 

Jacy specjaliści pomagają Wam w codziennej pracy?

Kreatywka to wymarzone miejsce pracy dla ludzi, którzy chcą wykorzystywać swój potencjał i nieustannie się doskonalić. Zajęcia prowadzą specjalnie wybrane i przeszkolone instruktorki, które oprócz wiedzy pedagogicznej, umiejętności czystego śpiewu i podstaw muzycznych, mają wspaniałe podejście do dzieci. Współpracujemy też z franczyzobiorcami, którzy w oparciu o naszą licencję i know-how organizują oddziały Kreatywki w swoim mieście. Tu zbiegają się także drogi profesjonalistów - pasjonatów, którzy w ramach Akademii Rodziców pragną dzielić się z dorosłymi uczestnikami warsztatów i szkoleń swoją wiedzą i pomysłem na wychowanie. To także miejsce dla muzyków, którzy na Koncertach Kreatywki prezentują wymagającej, najmłodszej publiczności piękną muzykę na żywo.

 

W jaki sposób poszukujecie nowych pracowników?

Rekrutacji kandydatów na współpracowników czy franczyzobiorców dokonujemy najczęściej w oparciu o wieloetapowe działania. Specjaliści HR przeprowadzają proces rekrutacyjny zgodnie z założonymi profilami osobowościowymi i kompetencjami kandydatów. Zdarza się, że korzystamy z zewnętrznych, specjalistycznych firm rekrutacyjnych, jednak nie w zakresie pozyskiwania franczyzobiorców.

 

W takim razie jakie zasady przyświecają przy doborze współpracowników na bazie tak zwanej franczyzy?

Oferujemy możliwość zostania niezależnym partnerem Kreatywki w branży usług edukacyjnych dla dzieci. Zapraszamy do współpracy zarówno osoby związane z edukacją i rozwojem dzieci, które same mogą prowadzić zajęcia jak i przedsiębiorców chętnych z takimi osobami współpracować. Do współpracy szczególnie zachęcamy rodziców. U nas posiadanie dzieci jest atutem. Nasz model biznesu jest przyjazny młodym mamom powracającym po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym do aktywności zawodowej. Oferta skierowana jest także do placówek edukacji przedszkolnej, klubów malucha i animatorów oraz domów kultury.

 

Jakie wartości Wam przyświecają?

Najważniejsze wartości firmy zawarliśmy w naszej misji: wszystkie dzieci rozwijają się z Kreatywką! Wspieramy naturalny indywidualny rozwój każdego dziecka już od pierwszych dni jego życia. Pomagamy rodzicom zapewnić ich dzieciom najlepszy start.

Dziękuję za rozmowę.

 

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Kreatywka Sp. z o.o.