Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Wirginia Gostomczyk
Prezes Zarządu IDES Consultants Polska Sp. z o.o.
Absolwentka m.in. Uniwersytetu Jean Moulin Lyon III oraz Uniwersytetu Łódzkiego DESS Diplome des Etudes Superieurs Specialise, MBA. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży zarządzania zasobami ludzkimi. Dyrektor Personalny, Project Manager, Coach. Karierę zawodową rozpoczęła w dziale HR grupy Brandt. W 1996 roku utworzyła polski oddział IDES Consultants. Wykładowca zarządzania zasobami ludzkimi, kierownik projektów doradztwa personalnego i organizacyjnego w przedsiębiorstwach międzynarodowych i polskich. Członek Kapituły Certyfikacji Managerów województwa łódzkiego. Współautor wielu artykułów w dziedzinie rozwoju zasobów ludzkich i idei uczenia się przez całe życie (LLL). Doświadczenie asesora w licznych projektach Assessment i Development Center dla firm z rynku łódzkiego i centralnego. Założyciel i organizator cyklicznych spotkań Klubu HR, zrzeszających liczne grono przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji publicznych zainteresowanych szeroko pojętymi zasobami ludzkimi. Prezes IDES Consultants Polska Sp. z o.o. oraz Konsul Honorowy Królestwa Belgii w Łodzi.

IDES Consultants Polska Sp. z o.o.

IDES Consultants Polska jest firmą doradczą z międzynarodowymi doświadczeniami, skutecznie działającą na rynku polskim od 1996 roku. Posiadamy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001:2015. Jesteśmy Członkiem - Założycielem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz laureatem Złotego Certyfikatu Przedsiębiorstwo Fair Play. Celem naszego działania jest efektywna współpraca z firmami ukierunkowana na osiąganie sukcesu poprzez dobór wykwalifikowanego personelu, jego dalszy rozwój i wzbogacanie umiejętności zawodowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym oficjalnym profilem na portalu GoWork.pl, na którym zjadą Państwo szczegółowe informacje dotyczące naszej działalności.

W czym specjalizuje się IDES Consultans Polska?

IDES jest firmą doradztwa personalnego, która specjalizuje się w rekrutacjach na stanowiska średniego i wyższego szczebla. Wykonujemy również profesjonalne usługi doradcze, tj. Assessment i Development Center, badanie opinii pracowniczej, opis i wartościowanie stanowisk pracy. Projektujemy oceny pracownicze dostosowane do specyfiki pracy w danej firmie. Jesteśmy dla każdego z naszych Klientów partnerem w zakresie szeroko rozumianego HR-u.

Oferujecie pracownikom możliwość rozwoju?

Posiadamy bogatą bazę szkoleń miękkich i doświadczonych Trenerów, którzy posiadają praktyczną wiedzę biznesową. W naszej ofercie mamy zarówno szkolenia z zakresu komunikacji, sprzedaży jak i te związane z procesami produkcyjnymi.

Jakie są korzyści pracy w Państwa firmie?

Jesteśmy już 20 lat na rynku, co świadczy o stabilności firmy i jej ciągłym rozwoju. W naszej firmie każdy pracownik, od Stażysty po Starszego Konsultanta może rozwijać swoje umiejętności i kwalifikacje dzięki ciekawym i wyzywającym projektom. Ponadto rozwijamy naszych pracowników poprzez szkolenia wewnętrzne prowadzone przez różnych specjalistów oraz poprzez szkolenia zewnętrzne dedykowane osobom z branży HR. Nasi pracownicy uczestniczą też w różnego rodzaju konferencjach, spotkaniach branżowych, na których mogą wymieniać się wiedzą i doświadczeniami z innymi firmami. W naszej firmie atmosfera jest rodzinna, co stwarza bardzo dobre warunki pracy.

Częstym problemem staje się znalezienie pierwszej pracy. Czy mają Państwo przygotowane programy dla studentów, stażystów?

Dla studentów i stażystów mamy ofertę staży odpłatnych i nieodpłatnych, które studenci muszą odbyć w ramach swoich programów studenckich.

Jak wyglądają wspomniane przez Panią staże?

Najczęściej taki staż w IDES trwa od 1 do 6 miesięcy. Podczas jego trwania można zdobyć szeroką wiedzę związaną z naszą działalnością w sektorze HR. Angażujemy naszych stażystów w wiele projektów. Każdy z nich bierze aktywny udział w procesach rekrutacyjnych, doradczych i szkoleniowych.

Cyklicznie organizujecie Klub HR.

Klub HR to cykliczne spotkania osób z branży HR, ekspertów HR, przedstawicieli firm, władz samorządowych, instytucji edukacyjnych i stowarzyszeń pracodawców regionu łódzkiego, będące platformą rozwoju wiedzy i wymiany poglądów z zakresu nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi.

Czego można dowiedzieć się na tych spotkaniach?

Na spotkaniach tych można zapoznać się z najnowszymi trendami na rynku, poznać różne rozwiązania biznesowe zastosowane w innych firmach. Celem Klubu HR jest utrzymywanie wysokiego poziomu świadomości problematyki HR i podnoszenie stanu wiedzy wszystkich interesariuszy mających wpływ na politykę personalną w regionie.

IDES Consultans Polska otrzymała wiele certyfikatów. Czy z któregoś sukcesu są Państwo szczególnie dumni?

Najbardziej wartościowym dla nas certyfikatem jest ten wydany przez DEKRA Certufication, ponieważ uzyskanie go świadczy o tym, iż dbamy o ciągły rozwój naszej firmy oraz o jakość świadczonych usług. Nasze usługi są weryfikowane raz w roku przez profesjonalnego i doświadczonego auditora. Dzięki temu firmy, które nas jeszcze nie znają mają pewność, że pracujemy według najwyższych standardów.

 

Czym wyróżniają się Państwo wśród konkurencji?

Podchodzimy do procesu holistycznie tzn. jesteśmy partnerem dla naszych Klientów i Kandydatów na każdym etapie realizowanych przez nas usług. Podejmujemy się zadań trudnych i realizujemy je z największa starannością, dbając o zadowolenie każdej strony procesu. Troszczymy się o stały i profesjonalny kontakt z naszymi Klientami i Kandydatami.

Czy firma uczestniczy w targach pracy, organizuje spotkania integracyjne, wyjazdy firmowe?

Uczestniczymy w targach pracy, konferencjach i innych tego typu wydarzeniach. Jesteśmy też partnerem programu Młodzi w Łodzi, w ramach którego prowadzimy szkolenia z zakresu rekrutacji, assessment centre dla studentów, których interesuje ta tematyka. Chcemy pomagać młodym ludziom wejść na rynek pracy, doradzać i wskazywać odpowiedni kierunek rozwoju. Jesteśmy zgraną grupą i często organizujemy wspólne wyjścia i wyjazdy, aby się jeszcze bardziej zintegrować.

Gdzie można znaleźć informacje o przeprowadzanych rekrutacjach przez IDES Consultans Polska?

Wszystkie nasze aktualne oferty pracy są zamieszczane na naszej stronie internetowej www.ides.pl Współpracujemy także z kilkoma portalami ofert pracy, na których można znaleźć nasze oferty. Informacje o naszych rekrutacjach znaleźć także można na uczelniach wyższych i urzędach.

Jakich osób szukacie do swojego zespołu? Na jakie cechy przede wszystkim zwracają Państwo uwagę?

W dzisiejszych czasach szalenie ważne zdają się być umiejętności miękkie, takie jak komunikatywność, otwartość, nastawienie na realizację celów i pozytywne podejście do wykonywanych obowiązków. Stawiamy na osoby energiczne, uśmiechnięte i zmotywowane do pracy w obszarze HR.

 

Jaka jest misja firmy?

Naszą misją jest: Dbamy o Twoich Pracowników, aby oni dbali o Twój biznes (We care about your people to make your people care about your business). Poprzez to hasło chcemy pokazać, że największą wartością w organizacji jest człowiek-pracownik. Poprzez nasze doradztwo wspieramy i rozwijamy pracowników, a co za tym idzie również całą organizację.

Jeden z naszych użytkownika pyta, czy pracując u Państwa w firmie istnieje szansa na zdobycie doświadczenia i rozwoju tzn. kursów i szkoleń?

Oczywiście! Inwestujemy w naszych pracowników i dbamy o ich stały rozwój poprzez kursy i szkolenia. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniami. Doceniamy każdego pracownika i staramy się sprostać jego oczekiwaniom względem rozwoju zawodowego.

Czego mogę w takim razie życzyć na przyszłość?

Dalszego wspaniałego rozwoju. Realizacji celów biznesowych, które wyznaczamy sobie każdego roku.

IDES Consultants Polska Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 96 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
IDES Consultants Polska Sp. z o.o.