DSA Investment S.A.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady DSA Investment S.A.

Miniaturka
Kamil Krążek Prezes Zarządu DSA Investment S.A.
Absolwent Zarządzania i Dyplomacji w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, przedsiębiorca, menadżer z wieloletnim doświadczeniem. Nauki pobierał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i u wielu cenionych autorytetów. Wolne chwile spędza na zajęciach crossfit i poświęca się rodzinie - żonie i dwuletniemu synkowi.

W czym specjalizuje się DSA Investment?

DSA Investment S.A. należy do Grupy Kapitałowej DSA, która jest obecna na rynku finansowym od 1999r., dzięki czemu możemy zaproponować szeroką ofertę w dziedzinie finansów osobistych. Specjalizujemy się w sprawdzonych rozwiązaniach finansowych, które mają za zadanie budować dla naszych Klientów poduszkę finansową na wypadek emerytury oraz nieprzewidzianych wypadków. Pomagamy ponadto planować finanse, a także prowadzimy liczne akcje edukacyjne, w tym szkolenia, z zakresu inteligencji finansowej i psychologii pieniądza. W ostatnim czasie uzyskaliśmy także licencję KNF na dystrybucję jednostek Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, więc z jeszcze większym impetem wkraczamy w obszar czysto inwestycyjny, a nie jedynie zabezpieczający. Nasi Klienci mają do wyboru niezwykle szeroką ofertę, co w połączeniu z dobrymi standardami obsługi i zarządzania zapewnianego przez praktyków z rynku inwestycyjnego, przekłada się na doskonałe wyniki spółki. Ponadto, obok oferty finansowej, w ramach całej grupy kapitałowej skupiamy ponad 15 podmiotów, co daje nam szerokie możliwości w zakresie oferowania Klientom całej gamy produktów.

Jak wygląda historia firmy?

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1999 r. Był to czas powstania OFE, a tym samym - całkiem nowego zawodu. Do 2011 r. skupialiśmy się na dystrybucji Otwartych Funduszy Emerytalnych, by następnie płynnie przejść w tematykę  planów inwestycyjnych i oszczędnościowych. Niebawem będziemy obchodzić jubileusz pozyskania milionowego Klienta. Była to naturalna kolej rzeczy - celem było pozyskanie dużej grupy Klientów, a tym samym silnej pozycji negocjacyjnej na rynku, dzięki której to my możemy prezentować warunki współpracującym z nami podmiotom. To z kolei niezwykle pozytywnie wpłynęło na naszą ofertę produktową. Dziś cała Grupa Kapitałowa DSA skupia ponad 15 podmiotów, oferujących szeroki wachlarz produktów i usług. Posiadamy spółkę na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a także dwie fundacje i trzy kluby sportowe.

Co uważają Państwo za największy sukces DSA Investment?

Największy sukces? Liczymy, że wciąż jest przed nami! Zwłaszcza, że w naszym modelu rekrutacyjnym nastawiamy się na młodą, pełną pasji, werwy i kreatywności kadrę, z którą chcemy osiągnąć jeszcze lepszą pozycję na polskim rynku. Gdybym miał jednak wybrać dotychczasowy nasz sukces, to z pewnością będzie to fakt, że zaufał nam co dwudziesty dorosły Polak. Z pozostałych sukcesów z pewnością warto podkreślić otrzymanie tytułu Symbolu Profesjonalnego Doradztwa w grudniu 2015 r., tytułu przyznawanego przez redakcje „Monitora Rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej" za budowanie długofalowych relacji z Klientem, poprzez pomoc w doborze najkorzystniejszych form oszczędzania i pomnażania środków oraz za działania edukacyjne i informacyjne, propagujące ideę świadomego oszczędzania i inwestowania, co stanowi ofertę unikalną na polskim rynku.

W jaki sposób budujecie zaufanie klientów?

Klient jest dla nas najważniejszy, dlatego relacje z nim chcemy budować długofalowo. Już od pierwszego kontaktu z naszym doradcą, sprawdzamy rzetelność przeprowadzonych spotkań, dbamy o to, by nasi Klienci byli w stałym kontakcie z osobami, które się nimi opiekują. Przykładamy też ogromną wagę do tematu ochrony danych osobowych. Kolejną formą dbałości o Klienta jest organizacja szeregu szkoleń i seminariów, podczas których dzielimy się z Klientami naszą wiedzą, umiejętnościami i pokazujemy, jak mądrze inwestować.

Jakimi wartościami kierują się Państwo prowadząc działalność?

Hasło DSA to "Pomnażanie wartości" - w naszej działalności nie tylko zajmujemy się pomnażaniem majątku, ale także wartości takich jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność. Każda podejmowana przez zarząd decyzja jest filtrowana przez pryzmat tych trzech wartości oraz tego, czy będzie korzystna dla Klienta i naszych pracowników. W naszej działalności pamiętamy również o działalności charytatywnej, prowadząc dwie fundacje. Jedna zajmuje sie pomocą osobom chorym lub poszkodowanym w wypadkach, druga wspiera młode talenty w stawianiu pierwszych kroków w biznesie. Ważny jest dla nas też duch sportu - dlatego sponsorujemy trzy kluby sportowe, w tym jeden piłkarski - MKS Miedź Legnica.

 

Jak często przeprowadzają Państwo rekrutacje?

Rekrutację, w zależności od regionu, przeprowadzamy raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Ciągle się rozwijamy, mamy coraz ambitniejsze cele, dlatego zależy nam na ciągłym powiększaniu zespołu. 

Jakimi kanałami?

Najcenniejszymi pracownikami są dla nas osoby z polecenia. Bardzo dużo rekrutacji prowadzimy także poprzez portale internetowe, czy za pośrednictwem social-media, głównie Facebook.com. Bardzo często zdarza się także, że nasi Klienci pytają nas, czy mogą u nas pracować - prośby takie są niezwykle miłe i chętnie się zgadzamy.

Czego poszukujecie Państwo u potencjalnych pracowników?

U potencjalnych pracowników stawiamy na umiejętności. Wiemy doskonale, że każdy przychodzi z innym "wkładem własnym". Nasza firma posiada zaplecze szkoleniowe i coachingowe, dlatego z każdego pracownika szlifujemy diament, rozwijamy to, w czym jest najlepszy, ale także pracujemy nad słabymi stronami. Oczywiście, jeśli wykazuje zaangażowanie. Dlatego cechą wspólną, której poszukujemy u każdego jest zaangażowanie, chęć do pracy, chęć zarabiania dużych pieniędzy. Umiejętność kontaktu z klientem czy pracy w zespole będzie na pewno dodatkowym atutem.

Ważniejsze jest dla Państwa doświadczenie czy wykształcenie?

Ani jedno ani drugie. Pracują u nas ludzie o różnych zawodach, nie tylko finansiści. Ogrom prawników, psychologów, ekonomistów, a nawet lekarzy. Oczywiście szukamy także studentów. Tak naprawdę, nie patrzymy ani na wykształcenie ani na doświadczenie - liczy się osobowość. To, czy dobrze nam się rozmawia z potencjalnym pracownikiem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Bo to pokazuje, czy Klient będzie zadowolony z obsługiwania go właśnie przez taką osobę.

Czy firma zatrudnia stażystów? Jakie są szanse na ich późniejszą karierę w Państwa firmie?

Mamy przewidziane miesięczne oraz półroczne programy stażowe. Szanse na późniejszą karierę w firmie są bardzo duże, o ile stażysta wykaże się zaangażowaniem. Wprowadziliśmy przejrzystą ścieżkę kariery, zasady są takie same dla każdego, co powoduje, że nie mamy potrzeby rekrutowania kadry managerskiej z rynku - sami ją tworzymy, od podstaw. Historia naszej firmy pokazuje, że można bardzo szybko awansować od przysłowiowego pucybuta do milionera - najmłodszy dyrektor ma w tej chwili 25 lat, a awansował na to stanowisko w wieku 24 lat.

Na jakie trudności może się natknąć osoba zaczynająca swoją karierę w Państwa branży?

Największym zagrożeniem dla osób startujących w naszej branży jest niestety panujące powszechnie przekonanie, że nasza praca to zwykła akwizycja. Nie jest to prawda. Prowadzimy usługi tak szerokie i tak głęboko sięgające w potrzeby naszych Klientów, wymagające ciągłego doszkalania się, że z pewnością daleko nam od akwizytorów. Marzy mi się sytuacja, która występuje w Wielkiej Brytanii - tam, każda rodzina ma swojego doradcę finansowego, który jest traktowany na równi z rodzinnym prawnikiem. Wiem, że w Polsce też to nastąpi - i to my stworzymy tę nową jakość na rynku.

Na jakie formy zatrudnienia mogą liczyć nowi pracownicy?

Na początek na pewno będzie to umowa zlecenie, jeżeli osoba bardzo dobrze się sprawdzi, to możemy rozmawiać o innej formie. Myślę, że z uwagi na ilość studentów, jaką zatrudniamy, jest to sytuacja korzystna, bowiem nie muszą oni płacić świadczeń publicznoprawnych, jakimi są chociażby składki ZUS.

 

 

A co z dodatkowymi świadczeniami?

Posiadamy program motywacyjny, w ramach którego oferujemy różnego rodzaju świadczenia bądź nagrody, spośród których na uwagę zasługują szczególnie konkursy na wycieczki. Nierzadko też wspólnie kibicujemy polskiej reprezentacji na stadionach, często też w ramach integracji wychodzimy na golfa czy do escape-roomów.

W jaki sposób motywujecie pracowników do osiągania wyznaczonych celów?

Przede wszystkim poprzez własny przykład. W firmie z Klientem pracuje każdy - ja też. Po drugie za pomocą wspomnianych programów motywacyjnych. Również na naszym Snapchacie i Instagramie bardzo często pojawiają się treści motywujące. Trzecią, w zasadzie podstawową, formą motywacji jest wsparcie managera i dyrektora,  na które pracownik może zawsze liczyć. Przykładamy dużą wagę do jakości prowadzonych szkoleń i pracy managerów z grupą.

Czego możemy życzyć na przyszłość?

Żeby spełniły się nasze cele, a Polacy zostali dzięki nam zabezpieczeni pod kątem emerytalnym.  I z góry za życzenia bardzo dziękujemy!

Dziękuję za rozmowę.

DSA Investment S.A.