Budomex

Miejsce Piastowe

Opinie o Budomex

ja 2016-02-13 19:55:40
pracuje na tunelu tp4 i pocioty widzę co się dzieje pocioty to nieroby z nosami zadartymi bo są nietykalni jak oni to mówią firma nie szanuje fachowców liczą się tylko pociotki nie polecam fachowcom papraków serdecznie zapraszam tu się odnajdą
Allah 2015-12-29 07:17:43
Kormal Warszawa potrzebuje .
pier 2015-09-15 21:46:31
Firma wybiera sobie pracowników, nie wiadomo według jakich kryteriów, tak jak pisze wyżej biorą ludzi bez doświadczenia a jak człowiek z doświadczeniem chce jechać a jest z okolic to go nie wezmą. Od rekrutacji jest tam Pani Maria która przy wyborze kandydatów kieruje się nie wiadomo jakim rozumowaniem.
rfe 2015-08-27 09:25:33
coś z tą firma jest nie tak
Były pracownik 2015-08-25 10:04:17
Też oglądałem reportaż na TVN i też pracowałem w tej firmie. Pan Andrzej S. (w tv podali jego nazwisko) to nie żaden krętacz tylko wysoko wykwalifikowany cieśla szalunkowy. Z pewnością mówi prawdę. Tak jak wcześniej już pisałem pracowałem u nich i stałem się nie wygodny gdy narzekałem na znaczne opóźnienia z wypłatą a to było na porządku dziennym. W zasadzie każdemu firma jest winna pewną sumę pieniędzy i jak sam odejdziesz to tracisz więc lepiej tam siedzieć i czekać aż w pewnym momencie oddadzą Ci wszystko.
Właściciel pan Marek C. jest faktycznie kombinatorem ale nie oszukujmy się - 99% polskich firm za granicą kombinuje.
Zgadzam się też z przedmówcami że w Eurotech/S-Bud/CRZ/Budomex (wszystko to jedna firma) pracuje coraz więcej piekarzy i dmuchaczy szkła artystycznego w huty szkła w Krośnie.
Co do związków zawodowych to proszę nie pisać żadnych pierduł że związki szukają haka na Budomex bo nawet gdyby Marek C. płacił wszystko w 100% pracownikom to związku by robiły nagonkę że papier toaletowy w barakach socjalnych na budowie nie jest różowy tylko zielony.
Pan Marek C. jest mi winny jakieś 6-8tyś zł i nigdy tego nie odzyskam. Cieszę się jednak że już się uwolniłem z pracy w Budomexie bo choć pieniądze były dobre (kiedyś) ale ciągłe czekanie na wypłatę było bardzo męczące. Od początku 2009 (kryzys światowy) znacznie spadła liczba kontraktów, liczba zatrudnionych i przestało być w Budomexie różowo.
Pozdrawiam byłych pracowników i tych co jeszcze pracują. Pozdrowienia kieruję jednak tylko do fachowców a nie piekarzy i pociotków.
Pan Andrzej S. z reportażu to naprawdę bardzo dobry cieśla i bardzo mi przykro że w taki sposób potraktowała go firma. Andrzej S. nie pochodził z okolic Krosna i nie był żadnym pociotkiem więc po prostu go olali.
Loha 2015-06-16 12:50:50
Staszek podaj jakieś namiary na kogoś kto zajmuje się rekrutacją do Danii
eldorado 2015-06-13 20:32:00
w polbale zostaje 5-6tysi i sovie chwale a ty na 7-8 narzekac chcesz to juz nie wiem
welax 2015-04-19 10:16:12
Powiem tak , raczej bym nie ignorował tych informacji z telewizji , są wyroki na które sie powołują , a komentrze ... sory każdy może podszywać się pod pracowników i pisać cuda więc pamiętajcie uczcie się na innych błędach a nie na swoich.
tajemniczy 2015-04-15 19:13:36
Panowie spokojnie... widzę kogoś poniosły tutaj emocje.. jakaś ujma na honorze?
stachu 2015-04-14 21:09:08
Pracuje w tej firmie już od 3 lat, teraz jestem w Danii i muszę powiedzieć, że ostatnio faktycznie zaobserwowałem zwiększoną liczbę "piekarzy" na budowie ale to tylko dlatego, że wszyscy prawdziwi fachowcy już gdzieś pracują a firma ciągle potrzebuje pracowników. Zarobki nie są złe dają dobrze zarobić. Najlepszym przykładem, że w firmie nie jest źle jest mój kolega, który pracował tu z synem o kilka lat dłużej ode mnie ale zwolnili się jakiś rok temu i poszedł do konkurencji w poszukiwaniu lepszego życia. Teraz wrócił i powiedział mi, że tu czuje się jak ryba w wodzie (albo lis w lesie) i jeśli tylko uda mu się wybłagać kierownictwo to znów ściągnie tu syna. Co do zakwaterowania... tragedii nie ma, pokoje w dobrym stanie a cena w stosunku do zarobków jest ok. Jeśli chodzi o podatki to faktycznie są wysokie- wszak to Dania a nie Rumunia. Na szczęście są też odpisy. Ja sam odliczam żonę która nie pracuje i zawsze dostawałem zwroty przy rozliczeniu. Pozdrawiam
pracownik12 2015-04-13 23:22:42
Kwatera może być, może to nie są luksusy, ale normalne pokoje po 2 osoby i teraz na nowych obiektach porobili pokoje po 3 i 4 osoby żeby ludzie płacili mniej i to można dogadać jak sie chce mieszkać tylko we dwóch i tam gdzie mieszkasz dostajesz meldunek. Umowa według duńskiego prawa i wszystkie składki odprowadzone. Wiadomo że SKAT dużo zabiera ale tak jest w każdej firmie w Danii.
Rick 2015-04-13 19:56:42
Ja TVN nie biorę pod uwagę,tam jest propaganda gorsza jak za komuny,to jest prywatna stacja która robi nieświadomym ludziom mętlik w głowach,nie oglądam wiadomości na TVN bo są upolitycznione i manipulują,nie obchodzi mnie tvn. Duńczycy też patrzą na Polaków źle,jesteśmy tam niemile widziani. Ja bym chciał wiedzieć tylko czy czy jest w miarę godne warunki w firmie,wypłata,umowa,kwatera.
pracownik12 2015-04-13 14:10:46
Pracuje w tej firmie już przeszło 5 lat i chce pracować dalej. Wiadomo, sa tacy że im sie niepodoba, ale za prace jest wypłata normalnie i w terminie jeśli chodzi o Danie i ja jestem zadowolony. Jakos inni też pracują wiele lat i jakby był taki wyzysk, to by sie pozwalniali już dawno temu. A jak ktos jest pijakiem i leniem, to wiadomo że go zwolnią? Do TVN poszli kłamcy i kombinatorzy. Aż wstyd patrzeć na te twarze.
Rick 2015-04-11 08:14:02
Naprawdę jest tak źle jak piszą? Gdzie są kwatery,jakie są umowy? jakie warunki?
stary pracownik 2015-04-02 15:17:37
Nie polecam .Kiedyś był dobrze.Bardzo słaba kadra.90% ciotka,wujek.
Katastrofa firma idzie na psy.
Niznany 2015-03-30 19:11:15
Ludzie nie piszcie bzdur, tam w firmie pracują sami "piekarze" nieliczni to są fachowcy. A co do oceny zarobków to dno, ponieważ odbijają za mieszkanie, dojazd do pracy i jest wiele innych ukrytych kosztów. Tak że zarobki nie są wysokie jak twierdzą w firmie bo odbiją ci za wszystko i za cały miesiąc zostanie ok. 7-8 tys. a jeśli pojedziesz do domu na 2 tygodnie zostanie ci 2-3 tys. i sumując to z dwóch miesięcy zostaje 5,5 do 6 tys. miesięcznie.
Stanowczo nie polecam tej firmy jako zarobkowej bo jak jesteś fachowcem traktują cię jak "piekarza". Byłem tam i widziałem.
dwayne 2015-03-27 18:50:38
jeżeli od jakiegoś tvn-owskiego materiału uzależniasz swoją przyszłą karierę to gratuluję :P Jeśli są tak rzetelni w materiale na temat Budomexu jak w swoich informacjach to możesz włożyć sobie te informacje między bajki. Prawdziwy obraz tego czego możesz się po firmie spodziewać polecam wyciągnąć choociażby z tego forum
lek 2015-03-27 18:25:42
nic trudnego wpisujesz wyszukiwarce google ,, TVN Budomex superwizjer ,, miłego reportażu
kara 2015-02-01 17:44:02
wpisz w google ,, budomex TVN ,, wyskoczy ci niedawny reportaż , po przeczytaniu go (oglądnięciu ) i poczytaniu forum tutaj odpowiedz sobie na to pytanie ;)
mietek 2014-12-02 01:33:20
wszystko jest dobrze póki sie noga nie podwinie ... wypadek odrazu jestes odsylany do kraju !!! traktuja cie jak przedmiot !!!
WAŻNE 2014-11-22 12:14:37
Trochę się rozpisałem ale duże wrażenie zrobił na mnie wczorajszy reportaż w TV ( nie czynami bo to znam ale skala oszukanych pracowników )

Koledzy na koniec nie bójcie się walczyć o swoje , nie obiecam wam sukcesów w sądach ale wierzcie mi każda sprawa jest indywidualna i przy większej ilości firmy same się uginają by nie ponosić konsekwencji nie tylko finansowych ale też karnych względem tak zwanych prezesów/właściciel tych firm , nie bójcie się zgłaszać to do odpowiednich instytucji w Polsce bo nie tylko one mogą przeprowadzać kontrole w Polsce ale informują również swych odpowiedników w państwach UE a to bardzo zaboli takie firmy które oszukują i mają dużo na sumieniu. Nie liczcie że urzędy ze same będą działać i wyłapywać ale jak wy zgłosicie to juz nie mają wyjścia bo machina się uruchamia administracyjna.
Ta informacja jest do wszystkich pracujących w firmach polskich za granicą ale i też w Polsce! Pozdrawiam wszystkich
WAŻNE 2014-11-22 12:11:48
........Koledzy zanim wyjedziecie z jakiej kol wiek firmy polskiej za granice uważajcie ja też w przeszłości byłem oszukany większość firm polskich ( nie jeden by powiedział że wszystkie ;) ) kantują nieświadomych pracowników. Prześwietlajcie firmę jak sami macie z tym problem poproście kogoś kto płynnie porusza się w internecie.
- Są sytuacje gdzie ludzie mieli wypadki na budowie a firmy na sile ich zwozili do polski i sobie radźcie sami !!! Nigdy się na to nie zgadzajcie zawsze domagajcie się udzielenia pomocy na miejscu wtedy przysługuje wam bezpłatna rehabilitacja bo inaczej wszystko w przyszłości pokrywacie sami a koszty są astronomiczne
- Pilnujcie rozliczenia z podatku w danym państwie gdzie jesteście jeśli jest rażąco niskie możecie mieć słuszne podejrzenie że ktoś składa fałszywe oświadczenia podatkowe, wystarczy zgłosić nawet jeśli nie znacie języka w polskich odpowiednich instytucjach a one maja obowiązek wysłać chociaż zapytanie do odpowiedników swych w krajach Unii Europejskiej
- Pamiętajcie pensja na rękę to nie wszystko pamiętajcie iż jak pracujecie w takich firmach za granicą a i nawet w polsce poświęcicie 1 godzinę czasu jak jesteście w domu w Polsce by podejść do ZUS i zapytać się czy pracodawca opłaca prawidłowo składki wystarczy wziąć dowód i umowę która zweryfikuje z jakiej kwoty powinien wam opłacać składki (bo może wo gule pracodawca podał jakieś fikcyjne kwoty,) udzielą wam odrazu odpowiedzi na miejscu lub prześlą ją do domu oczywiście zrobią to anonimowo ponieważ prawo zabrania ( o ochronie danych osobowych ) więc niczego się nie bójcie a może to was ocalić przed wegetacyjną emeryturą !!! Nie żartuje !!!
- Jeśli padliście ofiarą oszustwa obojętne nie wypłacona w całości pensja / składki / podatek nie bójcie się składać spraw do sądu pracy ponieważ tu akurat to nic nie kosztuje ( za darmo )wystarczy napisać pozew ( wiele wzorów dostępnych na Google ) podać powód pozwu swoje dane i dane pracodawcy oraz załączniki ksero umowy / świadectwa dobrze najpierw do Państwowej Inspekcji Pracy zgłosić chociaż by tylko po to by dostać pismo o przeprowadzonej kontroli a oni zawsze coś znajdą jest to kolejny dowód dla was który możecie dołączyć i wysłać do sądu Pracy gdzie mieści sie pracodawca w pozwie możecie napisać nawet by sprawa toczyła się bez waszej obecności. Jak macie jakiś problem natury formalnej W każdej Państwowej Inspekcji Pracy są dyżury radców Prawnych odnośnie prawa pracy porad udzielają za darmo !!!!
szok!!!!!!!!!! 2014-11-19 10:00:44
18.11.14 wieczorem w TVP w programie SUPERWIZJER, wyemitowany został materiał o firmie BUDOMEX z siedzibą w Miejscu Piastowym
ludzie, uciekajcie z tej firmy, bo płacą Wam kilkakrotnie niższe niż powinni, nie wypłacają odszkodowań powypadkowych, jak zdarzy się Wam wypadek, to koniec, zostawią Was na lodzie, prasa duńska i związki zawodowe duńskie, szeroko rozpisują się o tych oszustach.
Wy zarabiacie grosze, w baaardzo trudnych warunkach pracy, a oni świetnie się bawią, mają luksusowe wakacje, domy, auta i chwalą się tym na portalach społecznościowych - idioci!!!!
pooglądajcie sobie ten reportaż, naprawdę warto!!!
pp123 2014-11-19 00:11:06
wlasnie tez ogladalam ten reportaz, gnoje dorobili sie na cudzej krzywdzie. rajdy nic nie kosztuja smiech na sali i na takich nie ma nic w kodeksie??do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] z takim prawem!!! ciąć i sypać sól a itak bedzie klamac jak ta baba!!!
Y.Q. 2014-11-18 23:49:18
Właśnie leci na TVN info o tej "firemce". System standardowy. Obiecać, skaptować a za pracę nie zapłacić. W Sądach Pracy stać ich na kauzyperdów za ukradzioną kasę.
przyszly 2014-08-30 19:31:01
No to pieknie zasilimy ta firmę do zobaczenia
były 2014-04-28 20:38:44
Ja juz 6 lat czekam na wypłate z węgier i odsetki mi rosną ale wierzę ze zapłacą przeciez to katolicy sa
ŁYSY 2013-12-15 20:14:56
Ja nie jestem zachwycony a pani księgowa to cwaniara którą nie długo nauczą ludzie rozumu myśli że jest bystra ale nie aż tak
optymista 2013-11-13 00:09:26
ta firma traktuje ludzi jak niewolników do puki zapitalasz to jestes dobry kiedy zwolnisz to do domu w tym samym dniu pan [usunięte przez moderatora] to dopiero h a m a pan [usunięte przez moderatora]cieszy sie kiedy człowieka zwalnia
JURI 2013-10-28 14:30:43
JAK CHCESZ PRACOWAC TO JEDZ CHYBA ZE MYSLISZ ZEBY POSCIEMNIAC TO BEDZIESZ KOLEJNYM CO DODA TU OPIS ZE NEGATYTWNY
gaz 2013-10-28 10:49:14
mam od nich oferte dd danii doradzcie co zrobic
olek 2013-10-06 22:13:25
ja powiem ze dania to najlepsze miejsce w którym dotąd robiłem czuje się prawie jak na płatnych wakacjach :)
kopenhaga- zbrojarz 2013-09-08 19:19:03
najlepszy to jest ten cały dyrektor [usunięte przez moderatora] jeszcze troche to swojego dziadka zatrudni i będzie mnie uczyc jak wiazac zbrojenie
cicha woda 2013-07-31 00:05:15
pracuje w danii od trzech lat i nie narzekalbym,dopóki nie dali baby za kierwonika,[usunięte przez moderatora] np o to,ze pan za wolno zamiata ,wybiera sobie wspólnie z majstrem ulubienców,zrobiła sie klika i praca jest w niemiłej atmosferze.pensje i wszelkie urlopy sa jak najbardziej wporządku.
pracownik 2013-07-10 23:42:34
w dani nie lepiej same [usunięte przez moderatora] można powiedzieć całe klany rodzinne
janek 2013-03-24 16:38:49
ja sie dziwie wogole jak ta firma funkcjonuje w tej dani, jeszcze troche to polowa ludzi bedzie z polecenia albo z rodziny, niektórzy pierwszy raz w zyciu młotek zobaczyli.
robert 2012-10-10 09:50:18
witam widze ze firma budomex dalej naciaga ludzi robilem w tej firmie i moge powiedziec jendno nie szanuja pracownikow a zwiazkow zawodowych sie boja ta ze ludziska zapisujcie sie do zwiazkow in jeszcze jedno nie POLECAM TEJ FIRMY BO TAM SA SAMI LIZUSY [usunięte przez moderatora] JAK MOZECIE UCIEKAJCIE OD TEJ FIRMY POZDRAWIAM ROBERT
Nick 2011-12-27 11:00:02
W Nowym Roku chciał bym życzyć trzem panom, a to prezesi dawnego Eurotechu dużo odwagi by w końcu posprzątali po sobie w Monachium. Wasza chciwość i chamstwo nie zna granic, myśleliście, że Niemców będziecie w [usunięte przez moderatora] robić jak ludzi. Gdzie ten pan ,który w Monachium tak wszystkim rządził , gdzie on jest ? Chyba przeszedł do podziemia. Panowie prezesi nie macie honoru...
uwaga 2011-11-04 13:38:37
Wszystkim "nadgorliwym", szczególnie panu abcd - przed usunięciem swoich wulgarnych opinii, wpisanych zapewne pod wpływem emocji i na podstawie niesprawdzonych informacji, zalecam przeczytanie np. artykułu ze strony: http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=3243
Życzę miłej lektury!
abcd 2011-11-04 12:17:25
Wszystkie wymienione przez Ciebie "nie jestem anonimowy" zakłady przegrałeś. Jestem wykwalifikowanym pracownikiem i dopiszę ci, że z bardzo długim stażem i również przegrałeś zakład, ponieważ nie jestem ani cieślą ani zbrojarzem, ale nadgorliwcu pamiętaj, w przeciwieństwie do ciebie, wiem co piszę, o czym i o kim.
zadowolony 2011-11-03 21:02:36
chyba najwyzszy czas, zeby pracownicy Budomexu zabrali glos, jak do tej pory wypowiadaja sie tylko usunieci z pracy ( usunięte przez administratora ) Pracownik firmy
anonim 2011-11-03 20:22:24
potwierdzam na Lidlach w Anglii i Irlandii i w Norwegii po pol roku pracy ( usunięte przez administratora ) jesli jest dobry kontrakt, zarabia firma i ludzie tez, nie zaluja ludziom
Chce tu pracowac 2011-11-03 19:49:41
firma jest dobra, raz jest lepiej a raz gorzej, ale bywalo tez tak, ze zarobilem( usunięte przez administratora ) a miesiac, a potem na Wegrzech ( usunięte przez administratora ) bo byla porazka finansowa i czekalem 2 lata na kase, i doczekalem sie, graja fair Ten, ktory chce tu procowac
nick 2011-06-28 15:22:47
.....od Budomexu - zachowaj nas Panie.
nick 2011-06-10 15:56:19
poza tym na razie nikogo nie przyjeli
póki co dzis w jarosławiu była tylko rekrutacja
nawet nie wiadomo ile dokladnie osób potrzebuja
nick 2011-06-10 15:52:35
skad wiesz ze 30 osób jak na necie pisało ze potrzebuja 16. tez byłem dzisiaj na tym spotkaniu i fakt obiecywali( usunięte przez administratora )
anonim 2011-06-10 11:41:13
W Jaroslawiu zrobili spotkanie w urędzie pracy. Przyjęli około 30 ludzi. Obiecują ( usunięte przez administratora ) godzine. Co wy na to
anonim 2010-03-24 21:00:24
Zdecydowanie mają rację moi przedmówcy.( usunięte przez administratora )
anonim 2010-03-19 13:10:10
Zgadzam sie czlowiek haruje jak wol a pieniedzy ( usunięte przez administratora ) Na pieniadze czekam juz pol roku
anonim 2010-01-26 18:44:06
Firma ta to ( usunięte przez administratora ) obiecujom nowe kontrakty od 6 miesiency.
Zostaw swoją opinię o Budomex - Miejsce Piastowe
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Budomex