Franco Feruzzi

Jarocin

Opinie o Franco Feruzzi

XXX 2010-09-02 13:17:14
Drogi anonimie...
Nie potrzebne mi porady z sądu pracy... wystarczy naprawdę niewielka wiedza w zakresie prawa pracy. Natomiast jeśli takowej nie posiadasz, to wystarczy zajrzeć do kodeksu pracy. Jestś w błędzie jeśli chodzi o tzw. dyscyplinarkę dla pracodawcy, ponieważ taki artykuł ISTNIEJE. Nie wierzysz... sprawdź! Art. 55 par. 1.1 Kodeksu Pracy!!! Widocznie w sądzie pracy ktoś Cię okłamał... A o kasę i tak trzeba będzie walczyć w sądzie, bo z dobroci nie dadzą. Pytanie tylko o jaką i dla kogo?!? Z odprawą czy bez!!! Jeśli rozumiesz o co mi chodzi...
były 2010-09-02 14:42:22
Ja załozyłem sprawę w sądzie.Rozprawa trwała 15 minut,z Modextilu nikt się nie pofatygował i sąd oczywiście zasądził na moją rzecz całą kwotę zaległych wypłat plus odprawę(wypowiedzenie miałem z przyczyn stojących po stronie pracodawcy -likwidacja salonu). Teraz tylko kwestia jak te pieniądze od tych złodzieji wyegzekwować.Może ktoś wie czy mam sprawę podać do komornika i jak to się robi?
:) 2010-09-02 15:26:21
XXX - 2010-09-02 13:17:14

Drogi anonimie...

Art. 55. § 1. Pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli zostanie wydane
orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie pracownika, a
pracodawca nie przeniesie go w terminie wskazanym w orzeczeniu lekarskim do innej pracy, odpowiedniej
ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe.
§ 11. Pracownik może rozwiązać umowę o pracę w trybie określonym w § 1 także wtedy, gdy
pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika; w takim
przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres
wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania
określonej pracy - w wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni.
§ 2. Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić
na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Przepis art. 52 § 2 stosuje się
odpowiednio.
§ 3. Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn określonych w § 1 i 11 pociąga za sobą skutki, jakie
przepisy prawa wiążą z rozwiązaniem umowy przez pracodawcę za wypowiedzeniem.
!!! 2010-09-07 23:21:18
Roman - 2010-09-07 18:58:38

Jak z kasą coś się ruszyło? Wypłacają komuś pieniądze, ja siedzę jak na gwoździu... :/

Dam Ci radę.
Poszukaj sobie nowej pracy, a z tej firemki się szybko zwolnij.
A pozwem sądowym wbij im kolejnego gwoździa. :)))
Ania 2010-09-08 09:37:06
A co z wypłatami tych, którzy są na L4? Ja jeszcze nie mam za lipiec! Dostajecie kasę? Jeśli nie to co zamierzacie dalej robić w tej sprawie?
aaa 2010-09-08 18:27:24
Mam pytanie,czy komuś z was udało się odzyskać od firmy pieniądze przy pmocy komornika?
Ania 2010-09-11 14:05:15
Pomimo że byłeś zatrudniony na unowę zlecenie powinieneś podpiswać listę obecności(sprawdź może jeszcze jest na salonie),jeżeli nie to poproś kierownika sklepu o grafik z miesiąca w którym pracowałeś uwzględniający twoją osobę z jego podpisem.
Myślę że w twoim przypadku obowiązuje ustna umowa o pracę.Pracodawca powinien jednak przekazać jej potwierdzenie na piśmie.Jeżeli tego nie zrobi stanowi to wg kodeksu pracy wykroczenie przeciwko prawom pracownika(jednak umowa ustna jest również ważna).Dowodem na twoją obecność w pracy może być również potwierdzenie współpracownika.Proponuję zasięgnąć jeszcze porady w inspekcji pracy(złóż skargę a oni sprawdzą twoje dokumenty w firmie) ale na pewno tego nie darować.Oni tylko na to czekają.Powodzenia

:( 2010-09-14 00:47:33

Została garstka salonów i nie ma kto pisać :(:(:(
Kto został ten się boi :(:(:(
A kto wyleciał ten zapomniał o FF :(:(:(

Takie to życie

ten kto wyleciał na pewno nie zapomniał o FF. Pamięta szczególnie kasę, którą wiszą i o którą walczą.
PRACOWNIK 2010-09-14 21:11:45
A o czym tu pisać?Tylko walka o swoje pieniądze i tyle:):)
Kłamstwa jak zawsze :)
Sklepy nie są przejmowane bo Modextil znów robi problemy:)
(usunięte przez administratora),ale tak nich są wyznaczone miejsca:)
:) 2010-09-17 00:34:35
KATASTROFA
anastazja p. 2010-09-17 14:42:22
ursus juz pod guta idzie. do końca roku to samo bedzie z Luboniem i Wrocławiem. smutny koniec:(
PRACOWNIK 2010-09-17 15:20:17
Zgadza się!! Gut przejmuje salony razem z pracownikami inaczej nie może !!!!!!! później możne oczywiście wręczyć umowy tzw zmieniające!!!
komornik 2010-09-17 19:52:15
Było jasno postawione pytanie: udało się komuś odebrać zaległą wypłatę przy pomocy sądu?
Dziwię się ludziom, że jeszcze tam pracują, zamiast masowo składać wypowiedzenia...
??? 2010-09-18 01:12:03
anastazja p. - 2010-09-17 14:42:22

A co z Ursynowem, Gliwicami i Bielskiem???
hehh 2010-09-19 01:03:23
Factory Ursus zostało przejete....wiec kasy z modextilu juz nie bedzie.
Ania 2010-09-19 10:28:00
Witam.Czy sklep Facory Ursus został już przejęty oficjalnie?
PRACOWNIK 2010-09-19 11:12:36
KASA MUSI BYĆ!! LUDZIE NIE MOŻE BYĆ TAKIE BEZPRAWIE !!!
gosc 2010-09-21 20:35:16
Ursus przejety przez Guta!! Nikt nie dostal u niego umowy wiec wszyscy stracili prace
XXX 2010-09-21 21:19:34
Nikt?!? Jak to?!? A chociaż wypowiedzenia z Modextilu?!? Przecież "COŚ", "OD KOGOŚ" trzeba dostac... i że niby dwie ekipy na sklepie... jedna Gutka, a druga z Modextilu... hmm... ciekawe...
gosc 2010-09-21 21:52:13
oczywiscie wypowiedzenia byly....
pracownik 2010-09-21 23:50:07
Ludzie!! Jak nikt??? z tym do sądu pracy trzeba sie udać!!! ruszcie głową!!!
pracownik 2010-09-28 12:46:03
po co te emocje???:) każdy jest zły bo nie otrzymał swoich zaległych wynagrodzeń...Nie ma co tak się emocjonować to nic nie da:):):) ( usunięte przez administratora )uż ma swój kres.......
LUBOŃ 2010-09-30 22:44:24
Jak dobrze być z dala od MODEXTILU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Komornik 2010-10-01 04:06:08
Jak Cię nie obchodzi, to się nie udzielaj [usunięte przez moderatora]. Ludzie tu walczą o ciężko zarobione pieniądze. Moim zdaniem nie ma co się patyczkować tylko składać skargi do PIPu lub pozwy do sądu i tyle. Modextil jest już skończony, a ten co ma głowę na karku będzie walczył o swoje. Osobiście nic do ... [usunięte przez moderatora] nie mam, ale zero zaufania dla tej kobiety. Tyle.
były pracownik 2010-10-05 17:48:46
Czy po ogłoszeniu wyroku sądowego odzyskał ktoś już zaległe wynagrodzenie? Czy dalej pieniądze trzeba ściągać przez komornika?
były 2010-10-11 20:18:11
Trzeba po prostu mając wyrok w ręku znależć komornika dla rewiru komorniczego odpowiedniego dla adresu siedziby pozwanego czyli Modextilu i zlecić egzekucję komorniczą-podejrzewam,że firma jest bardzo dobrze znana miejscowym komornikom,wystarczy tylko w internecie pod haslem rewir komorniczy Piaseczno znależć kontakt i zadzwonić do komornika.
anonim 2010-10-16 08:24:28
Z tej firmy zrobiła się kompletna katastrofa,trzeba ich dobić aby się więcej nie męczyli i walczyć o każdą złotówkę,niczego złodziejom nie podarować
byla 2010-10-16 11:46:33
To nie jest firma!!! to dno...są dziewczyny z dziećmi,które nie mogą podjąć nowej pracy ! Są bez kasy !
To do telewizji się nadaje !
były 2010-10-18 22:36:17
to się porobiło,pamiętam jeszcze czasy [usunięte przez administratora] to była szalenie miła i porządna firma z zasadami,a jak przyszła [usunięte przez administratora] to zrobiła się katastrofa (-a propos czy ktoś wie czy ta ściemniara jeszcze pracuje?)
a dwóch niewydarzonych preziów pokazało swoją prawdziwą twarz gości z bazaru Różyckiego co to tylko czekają żeby naciąć jakichś frajerów.Ale wasze niedoczekanie zaległe pieniądze wyciągniemy wam z gardła wy złodziejaszki.
obecna 2010-10-22 10:57:46
Widzę,ze jest trochę Nas ( przyszłych mam:) ) ,ale musimy walczyć..
Czy któraś z Was rozmawiała z szanownym Panem Prezesem?? Mi podczas rozmowy zapewiał,ze jest kontrola w firmie,która ma przejac nasze zasiłki chorobowe ,ale czy to jest prawda tego już Nikt nie wie....
pracownik 2010-10-22 11:39:32
Nam przysługuje zasiłek chorobowy...składka, którą odprowadza do ZUS firma jest pomniejszona o wysokość naszego zasiłku chorobowego. .dlatego,tez trzeba pisać do ZUS-u i walczyć z tym ( usunięte przez administratora )
obecna 2010-10-23 10:43:13
To niech ogłoszą upadłość bo już i tak nie wyjdą z długów...Ja czekam na odpowiedz z Zus-u.Opisałam cała sytuacje firmy -zobaczymy:(. Do szanownej ( usunięte przez administratora )nie dzwonie to nie ma sensu...Piszcie dziewczyny do Zus-u jest cień nadziei,ze nas przejmą .. A wcześniej wypacali WAM Z kasy sklepu?..
pracownik 2010-10-23 11:41:03
Ta firma ma takie długi,że są szanse na to by ZUS Nas przejął tylko dziewczyny trzeba działać -pisać wnioski do Inspektoratu ZUS w Warszawie i tyle....Takie czynności trwają nawet dwa miesiące potem decyzja ,ale przy takim szambie jakim jest Modextil muszą mam przyznać:) łączmy się Kobiety a Prezeski jeden z drugim i tak zapłacą za to wszystko!!
obecna 2010-10-25 22:26:55
Ok.dziękuje za informacje....Firma ma takie długi więc myślę,ze ZUS po całym postępowaniu wyjaśniającym wypłaci Nam nasze pieniądze:).
Szanowny Pan Prezes nie odbiera telefonów i nie może odpowiedzieć na jakim etapie jest kontrola ZUS-U.
Czekam na informacje z ZUS-U ,także sprawa jest w sadzie:(
obecna 2010-11-10 21:33:36
Ja nie mam od sierpnia -już trzeci miesiąc nie widzę kasy....Ja ich tak urządzę jak ONI mnie......
wr 2010-11-13 20:54:28
Zwracam się z pytaniem czy ktoś z salonów franco feruzzi jest zainteresowany tym by złożyć pozew grupowy by walczyć o nasze ciężko zarobione pieniądze.( oprócz paru osób, które wyraziły chęć walki) Proszę Państwa to leży w naszym interesie by odzyskać naszą własność pieniężną...a poza tym widzę, tylko pretensje kierowane w stronę firmy gorzkie żale, powiem krótko tym niczego nie zyskacie po prostu do tego trzeba podejść z głową,a nie frustracjami i nerwami.Jak ktoś się zdecyduje to zapraszam do konkretnej walki o naszą własność.Bo tego firmie nie darujemy tylko chcemy naszych pieniędzy.
anonim 2010-11-17 22:51:14
a co z Bielsko Białą Gliwicami i Ursynowem istniejecie jeszcze? odezwijcie się
ja 2011-02-22 20:32:50
jak to nie ma żadnych salonów? A Gliwice i Bielsko?? Istnieją jeszcze?
... 2011-02-23 13:44:02
Bielsko istnieje a Gliwice to nie wiem.
... 2011-03-04 13:06:00
Gliwic juz nie ma a Bielsko ma 80% i prawie pusto wiec chyba tez sie zamykaja
anonim 2011-03-08 22:12:27
z Tego co mi wiadomo to Koszalin tez sie zamyka;(Ciekawy jestem czy chociaz tam sie zachowaja jak ludzie i sie porozliczaja dziady jedne tak zostawiać ludzi na lodzie!!!A nad soba sie uzalac,ze załuja wszystkiego!!!Nic sie nie dzieje bez przyczyny!Kase brali i teraz co...pracownicy winni wszystkiego hehehe
anonim 2011-06-22 23:05:58
Podobno firma ogłosiła upadłość, wiecie cos o tym?
mjd 2011-06-27 11:27:38
Tak. 30 maja odbyła się sprawa i ogłoszono upadłość. Kto nie odzyskał całej kasy poprzez komornika będzie musiał zgłosić się do syndyka masy upadłościowej. Pisemka pewnie przyjdą w tej sprawie.
anonim 2011-08-01 17:17:35
A co z odprawami z tego co wiem należą się również za skrócony okres wypowiedzenia należą się pieniądze. Jeśli pracodawca nie ma kasy to trzeba pisać pismo do syndyka masy upadłościowej lub jakiegoś funduszu który w takim przypadku wypłaca pieniądze. Napiszcie czy coś wam wiadomo w tej sprawie >
anonim 2011-08-17 20:25:57
Witam
Odzyskałam prawie wszystkie pieniądze od firmy, a w zasadzie większosc, bo jakies 90% :)))
Moją sprawą zajmował się bezpośrednio syndyk, który siedzi na Modextilu. W większości nie miałam wyroków sądowych, a i tak kasę otrzymałam. Wszelkie dokumenty, z których wynikałoby, że firma ma wobec mnie zobowiązania finansowe wysyłałam na adres firmy Modextil, czyli na Geodetów. Tam właśnie siedzi syndyk.
Po przesłaniu dokumentów czekałam jakieś dwa, trzy tygodnie i dostałam kasę przelewem:))))
Wysyłajcie wszystko na Piaseczno, powodzenia:)
Stanisław 2013-03-09 16:52:58
AB-DATA Biuro Rachunkowe z Neseberskiej w Warszawie NIE POLECAM! UNIKAĆ I UCIEKAĆ OD TEGO BIURA JAK NAJDALEJ!. Tak mi poprowadzili księgowość że mam teraz tylko same problemy. Jak ci poprowadzą księgowość to na pewno wpadniesz w kłopoty! Właścicielka to furiatka. Na początku milutka, słodziutka ale ja zacząłem sprawdzać to co zrobiła to myślałem że ZAWAŁU DOSTANE!. Jak chciałem to wyjaśnić to walnęła rozwiązaniem umowy i uciekła!!! Niech każdy kto pracuje z tym biurem lepiej sprawdzi swoje dokumenty bo może nie być nawet świadomy tego że siedzi na bombie zegarowej!!! Na gumtree ktoś postawił informację że szuka osób i firm które zostały oszukane przez to biuro.
geniu 2015-01-29 03:05:47
wracając do głównego wątku to jakoś w głowie sie nie mieści, ze coś takiego mogło mieć miejsce. Doskonale rozpoznawana marka, zadowoleni klienci, dobry towar.... i jak tu można tak postępować z pracownikami, przeciez oni są wizytówką firmy. Kolega podpowiadał mi, że opłacalne są prace w takich miejscach, i teraz nie wiem, czy to jeszce istnieje, czy sie przekształciło w coś innego?
beata 2015-03-30 14:13:59
tak, to trzeba przyznać że Franco Feruzzi jest bardzo dobrze rozpoznawalną marką więc nie wyobrazxam sobie żeby firma będąca tak bardzo na świeczniku mogła w jakikolwiek sposób działać niezgodnie z kodeksem pracy i wykazywać jakiekolwiek przejawy złego traktowania swoich pracowników, za dużo by mieli do stracenia, ktoś tu chyba kłamie
erty 2016-05-08 18:59:51
no faktycznie powini byc pomocni ludziom ktorzy tam przychodza zawsze warto spytac tez o rade jakas..
Zostaw swoją opinię o Franco Feruzzi - Jarocin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Franco Feruzzi