Erdbeerhof Osterloh

Halter

Opinie o Erdbeerhof Osterloh

Mietek 2017-06-09 12:40
Jak jest ktoś juz na miejscu to jak zapowiada się sezon na ten rok ?? warto przyjezdzać końcem czerwca ?
Kee 2017-06-09 13:50
Ile € zabrać na pierwsze kilka dni?
oo 2017-06-09 15:05
To juz kwestia tego ile jesz i czy zabierasz cos z Polski. Co jakiś czas sa zaliczki ale nigdy nie chciało mi się stać w kolejce wolalem sobie hajs z bankomatu wypłacić :)
Kee 2017-06-09 18:06
A właśnie. Zaliczkę dostaje się do ręki w gotówce?
oo 2017-06-09 18:56
Tak w dany dzień tygodnia o określonej godzinie kolejka i pieniądze do reki. Kiedyś można było sobie kwotę wybrać w zeszłym roku juz chyba tylko po 50e dawali
Kee 2017-06-09 20:00
Czyli dla niektórych ta zaliczka to będzie dniowka jak sądzę. Bo wiem że tempa są różne. A jak wygląda sprawa z socialem? Odliczaja dziennie 10€?
oo 2017-06-09 20:56
Tak ,codziennie ci z konta znika bodajże 9,80.
I to jest oplata za obiad ( z roku na tok coraz gorszy :/ )
Kontener ....(nawet nie skomentuje)
I jakieś ubezpieczenie w tym jest
Kee 2017-06-09 21:07
Rozumiem, ale nie można po prostu zrezygnować z obiadów i coś samemu ogarniać? Kontenery to swoją drogą.. Trzeba brać jakieś śpiwory?
oo 2017-06-09 21:23
Zrezygnować możesz nikt ci nie każe jeść ,ale płacić i tak będziesz :D

Co do kontenerów to ...w chłodniejsze dni robi się tam naprawdę zimno poduszkę i kocyk musisz mieć swój (polecam zabrać cos dodatkowego )
Za to gdy jest upał z kontenera robi się piekarnik ciężko tam wtedy wytrzymać mimo otwartych okien.
Z dodatkowych atrakcji czasem się zdarzal nagły atak mrówek :D
Kee 2017-06-09 22:51
Już mi się podoba, lubię takie klimaty, serio :)
oo 2017-06-09 23:46
Nie wiem czy ci sie tak spodoba :D
ale chwali się pozytywne nastawienie
Kama 2017-06-12 16:26
Ma ktoś jakieś informacje jak tam idą zbiory??
new 2017-06-12 20:20
jedzie ktos 20 czerwca ?
kasia 2017-06-12 23:32
Dziwi mnie że nikt z obecnych na miejscu nie pisze. A sama wyjeżdżam jutro, pierwszy raz :P więc obiecuję że najpoźniej w czwartek napiszę, jaka sytuacja.
Kee 2017-06-12 23:55
Też jutro jadę pierwszy raz :) skąd jedziesz?
kasia 2017-06-13 00:00
Katowice :) koło 15:30 wyjazd.
Kee 2017-06-13 00:34
Ja z Bochni 12:30 czyli jednym Autokarem pewnie będziemy jechać :P
Kee 2017-06-13 00:51
Chyba jednak nie tym samym bo sprawdzałem trasy allstara :/
kasia 2017-06-13 10:16
Ja mam być jutro nad ranem na miejscu to pewnie się spotkamy gdzies przy kwaterowaniu :) Opitoliłam się wczoraj na krótko to jestem charakterystyczna :P Przyjemnej podróży!
Kik 2017-06-14 08:11
Jestem na miejscu od tygodnia, koncem czercwa nie ma po co tutaj przyjezdzac. Praowaliśmy na początku tylko do 9 później do 11...tragedia
miszcz 2017-06-14 09:39
A nie mowilem ze na początku zawsze jest lipa?? :D
lou 2017-06-14 10:58
@Kik

Juz wszystko wyzbierane? :D
Aga. S 2017-06-16 18:56
Hej jedzie ktoś na początku lipca? Jak tam jest? I co mam zrobić żeby mi podpisali że jestem gospodynia domowa skoro obecnie Pracuje ale w chwili wyjazdu zrezygnuje z pracy?
kasia 2017-06-16 21:24
Hej hej, probuje juz kolejny raz napisac ale cos mi internety nie teges wiec bedzie krotko! Jestem od dwoch dni, sezon sie rozkręcil bo wczoraj bylo 12 godzin, a dzis 10 godzin pracy, ponoc za 2-3 tygodnie kolejny szczyt bo bedą nowe truskawki wiec raczej warto :) wszystko zalezy od doswiadczenia i tempa, dla mnie zarobek nie jest szałowy ale mam nadzieje ze bedzie mi lepiej szło a plecy przestaną tak potwornie boleć :P a warunki i ludzie wg mnie bardzo w porządku. Na ew. pytania postaram sie odpowiedziec (jutro wieczorem jak znowu odpalę internet). Jak ktos w PL to czyta i klaszcze uszami ze ktos z Ahlhorn wreszcie sie odezwał to b. bym prosila o info na temat prognozy pogody dla Ahlhorn i do ktorej jest otwarty sklep Netto w weekend w tym miasteczku :) a przyjezdzajach zachęcam do zabrania jakiejs masci na ból plecow i zapukania do 410 :P miłego!
anduc 2017-06-17 19:59
Witajcie,
Czytając komentarze, zarówno te pozytywne i negatywne, postanowiłam, że tez napiszę. W tym roku jadę 7 rok, jeżdżę od matury i jest to dla mnie zawsze jakaś odskocznia psychiczna od studiów i pracy w Polsce. Nie jest łatwo , bo jest to praca jest fizyczna i wymaga czasami zaciśnięcia zębów. Przez 4 pierwsze lata zbierałam. Dla tych co naprawdę dobrze zbierają jest to naprawdę bardzo dobra praca, gdzie w krótkim czasie można zarobić wiele. Nie oznacza to, że jeżeli ktoś słabiej zbiera nie jest w stanie przywieźć do domu przyzwoitych pieniążków. Wszystko zależy od nastawienia. Krytykowanie i użalanie się, że inni mają o wiele lepiej to przesada. Ktoś jest stworzony do zbierania to i efekty inne :P Uważam, że jeżeli ktoś naprawdę chcę pracować to można zarobić. Od 3 lat jestem rajkową i może na kolana jest to praca o wiele przyjemniejsza ok. Ale też o wiele bardziej stresująca i patrząc na to z tych dwóch perspektyw muszę powiedzieć, ze wszędzie jest ciężko. Wiem, że ludzie sie stresują rajkowymi, tez się nimi stresuje :) Ale taka rada ode mnie ja się Wami stresuje bardziej czasami :P Ale lubię z Wami chodzić, nie narzekam :) Nie ma zlotej recepty. Jak widzicie ze nie da sie z rajkowa dogadać to się lepiej nie oddzywac. Ja taka metode praktykowalam, chociaż nie miałam problemów z rajkowymi. Na wszytko trzeba zawsze znależć zdrowy balans. Zyczę Wam powodzenia i do zobaczenia w rajkach.
G.C
truskawa 2017-06-19 08:52
Jedzie ktos jutro z Krakowa?
zmeczony 2017-06-19 09:42
Hej Cudna G.C. Wiem o co Ci chodzi bo znam Cie z tego jaka rajkowa jesteś. Ja rozumiem ze każdy się tam stresuje (zbieracze rajkowymi a rajkowe Melita) ale czasem trzeba zrozumieć człowieka w szczególności zbieracza bo Melicie często zalezy tylko na truskawkach a nie na zdrowiu zbieraczy, czy ulewa czy upal, to pierwsze co wymaga to przykrywać truskawki ale to ze w upalach ludzie padali jak muchy z wycieczenia i trzeba ich bylo wynosić z rajek to tego nie chciała widzieć. Za dużo się na to napatrzyłem i jak dla mnie to zawsze uwazalem ze rajkowe za bardzo się boja Melity bo nie potrafią jej w prost powiedziec ze ludzie sa wycieczeni, ze zbieranie w upal nie ma sensu bo truskawka jest za miekka i sie łatwo miażdży nawet juz zebrana dobrze ale w skrzynkach podczas transportu tez się potrafi zmiażdżyć. Ja sam osobiście nigdy nie usłyszałem z ust rajkowej "nie Melita, tak się nie da, tak nie można". Bo te rajkowe które chociaz w małym stopniu byly za dobre dla ludzi i nie chciały słuchać Melity, zostały zdegradowane na kolana albo poprostu wola nie przyjezdzac.
Tak ze Cudna miej to na uwadze i staraj się zrozumieć lepiej ludzi, bo ludzie zasluguja na większy szacunek niż truskawka Melity.

Pozdrawiam wszystkich pracowników Erdbeerhof Osterloh, trochę mi szkoda że nie zobaczę jak wygląda ten sezon, ale musiałem sobie zrobić przerwę. Ale kto wie moze za rok...
anduc 2017-06-19 11:09
Pozdrawiam ciepło ;) powodzenia :)
hehe 2017-06-20 16:45
410 mówisz :) muszę obczaic kto tam mieszka :P
jxx 2017-06-20 20:19
Ja kombajnem nie jestem, zbieram powoli bo taka prawda, że nie każdy ma to coś do zbierania..nie każdy umie i może się nauczyć tak, o zbierać szybko. Jedni idą jak burza a inni wolniej. Jednak jeśli się wychodzi w pole to każdy zarobi może. Ten rok jest inny, jest niby gorąco ale teraz truskawki nie ma i nie będzie do końca czerwca. Trzeba czekać na nową. Bo póki co to się będzie na social zbierać. Jeśli ktoś chce teraz przyjechać, lepiej niech zaczeka z tydzien jeszcze. A rajkowe w tym roku tez szaleją. Jak MELITA przyjdzie to leją w gacie i straszą minusami.
Dukee 2017-06-21 11:37
Orientuje się ktoś z was do kiedy mniej więcej trwa sezon z truskawkami, i czy firma oferuje jakieś późniejsze pracę?
Spakowany 2017-06-21 13:28
Co prawda to prawda, jestem pierwszy sezon, na koncie nie za duzo ale myślę już tylko o tym żeby bezpiecznie wrócic do domu. Wszystko jest naprawdę spoko, pełna profeska, baraki świetne, rajkowe pomagają jak mogą (prócz pani Renatki oczywiście) i cała ta atmosfera jest naprawdę cudowna. Ale największym błędem jest nastawianie się na jakieś ogromne pieniądze już przed wyjazdem do Ahlhorn. Wiadomo że kombajny spokojnie pieciocyfrowki wyciągną w przeliczeniu no ale kombajny powiedzmy rządzą się swoimi prawami. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze więc powoli się ewakuuję. W przyszłym sezonie chciałbym się wybrać z kumplami ale już własnym transportem bo to duże udogodnienie. Mnie ten sezon wykończyl totalnie i fizycznie i psychicznie niestety. Pozdr dla Wszystkich Sympatycznych Pań Rajkowych
deja vu 2017-06-21 14:42
Po dwóch tygodniach sezonu jesteś wyczerpany fizycznie i psychicznie?????oj widać ze słaby jesteś. Ciekawe co byś powiedział gdybyś miał tam zostać przez cały czas trwania sezonu czyli +/- 2 miesiace????nie rozumiem po co tacy ludzie jak Ty wogole tam jada?zobaczyć jak to wszystko wygląda, rozerwać się,poznać nowych ludzi czy dlatego ze myślą że będą mieć tam fajne wakacje? Bo napewno nie po to żeby zarobic bo gdybyś chciał zarobić to zacisnal byś zęby i mimo wszystko tam został. Gdybyś był tam w zeszłym roku to zjechalbys po tygodniu bo wtedy to naprawdę był wykanczajacy psychicznie sezon
far 2017-06-21 18:00
Dobrze mówisz kolego....tu naprawdę nie było się jeszcze czym zmeczyc ,najgorsze dopiero przed nami :)
Mat.. 2017-06-23 08:30
Witam. Mam jeszcze jedno wolne miejsce na wyjazd jutro.w.nocy. Wyjazd z Miechowa
iza202020 2017-06-25 15:40
Cześć, mam pytanie odnośnie pracy przy sprzedaży produktów z wymaganą płynna umiejętnością posługiwania się językiem niemieckim: czy zna ktoś osoby pracujące na podobnym stanowisku? Osobiście nigdy nie pracowałam za granicą, dlatego jestem ciekawa jak to wygląda, dokumenty mam już wysłane, ale nadal nie wiem czego się spodziewać, czy ktoś mógłby powiedzieć na czym polega ta praca?
Olooo 2017-06-29 17:07
Tak maskakra była był to mój ostatni sezon teraz wybrałam prace w innym miejscu .
czarnula 2017-07-01 07:46
Warto przyjeżdżać Koło 7 lipca? Czy sezon się powoli kończy?
Mat11 2017-07-01 16:48
Zależy czy pierwszy raz jedziesz na truskawki czy już jesteś doświadczona. Obecnie dla początkujących straszna lipa. Ledwo na social się zarabia na starej truskawce na nowej może trochę lepiej lecz w dalszym ciągu nie są to zawrotne kwoty. Obecnie tak codziennie to pada lub jest pochmurno ale podobno od jutra lyb poniedziałku ma być już ładnie. Póki co to sezon się jeszcze nawet na dobre nie zaczął przeważnie pracuje się do obiadu do 13 i potem wolne.
Meggi 2017-07-04 18:51
Witam jak tam sezon teraz ?
Czy oplaca sie przyjechać jeszcze?
Po ile pracujecie?
Lolo 2017-07-04 20:18
Wczoraj do 11 dziś do 12 i wolne
g 2017-07-06 21:14
Zdecydowanie odradzam przyjazd , jest słabo a za chwilę będzie jeszcze gorzej
Anty Kombajn 2017-07-08 13:10
Sami PESYMIŚCI tutaj :D Poczekajcie na NOWĄ truskawkę :D
psikuta 2017-07-08 19:29
Zmartwie Cię , ale zbieramy nową juz trochę ponad tydzień....
truskawa 2017-07-28 21:13
Kiedy koniec sezonu? a wogole jak sezon w tym roku?
pewniak 2017-08-06 10:55
kombajny zarobily w tym roku po 7 tys.euro za niecale 2 mies.to chyba spoko sezon
nick 2017-08-10 11:01
tak zarobiły ale tylko z pierwszej listy i ci co byli do końca premia za skrzynki i ende premia dały niezły zastrzyk €uro
pew3niak 2017-08-10 13:09
to byl zart bo tyle to nikt nie zarobil hehhe
Zadowolony pracownik 2017-08-10 18:51
Hahaha nikt nie zarobił?!? Bardzo śmieszne. Osoby które dobrze zbieraly z 1 listy lecz nie kombajny zarobiły po 5-6 tys euro kombajny ponad 8 wyszli oczywiście ci którzy byli cały sezon. Nikt nie mówi o tych którzy byli miesiąc itd. Sezon byl udany podobny do tego dwa lata temu więc warto było jechać. ;)
truskawa 2017-09-16 10:41
dostał ktos juz odpowiedz na wyjazd na listopad?
Zostaw swoją opinię o Erdbeerhof Osterloh - Halter
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Erdbeerhof Osterloh