F.O.S. "POLMO"

Łódź

Opinie o F.O.S. "POLMO"

anonim 2011-11-04 20:07:48
Coraz częściej mamy awarię wody, ludzie srają do zlewu NIE POLECAM !!!
polmowiec 2012-01-21 21:05:36
praca w fatalnych warunkach .zanieczyszczenie tak duze ze w powietrzu wisi mgla ,zero wentylacji ,dyrektor szuka pretekstow do obcinania premi ,
generalnie jeden wielki syf i nikt sie za to nie bierze..
Szewczyk M 2012-02-22 22:45:00
Pan Węglarczyk,Ozdobowa była przewodnicząca ZZ,to stare lisy które chcą przetrwać za darmochę i całą swoją rodzinkę w tą firmę wcisnęli na niezłe stanowiska.Tak że długo to nie pociągnie.
tadzio_zwierzak 2012-05-23 20:36:24
brud, smród, gorąco i duszno tak że nie da sie oddychac na hali, mgła olejowa, opary chłodziwa - wszyscy bedziemy powoli zdychac po tej codziennej inhalacji przez 8 godzin
Tasiemiec 2012-11-16 19:27:51
Może pensje nie są wysokie ale krem do rąk za to mają [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i*ty , myślę że warto się przełamać i tu przyjść.
super operator MCH 2013-01-10 14:01:39
ale miło mi sie czyta te wasze wypociny, hehe nawet 2 osoby rozpoznaje , ciekawe ile pracuja ludzie którzy tu pisali , zakład jak zakład ,smierdzi brudno? to do rosmana tam jest czysto i pachnaco hahah pozdrawiam
super operator MCH 2013-01-17 14:02:22
o widze że jednak cos sie tu dzieje :) , niestety nie jestem zatym żeby wszyscy poszli do rosmana ale kazdy tylko biadoli jak mu źle. Pracowałem wystarczajaco długo w tym zakładzie żeby znac go od podszewki , niejedno przezyłem i wiem co tam sie dzieje ,co sie leje na kogo i co wisi w powietrzu . Po 20 latach pracy moge cos powiedziec o tym zakladzie i wiem jedno , to co jest teraz to luksus podług tego co było kiedyś :) pozdrawiam
EL-TORO 2013-01-22 09:31:34
WSZYSTKICH NARZEKAJĄCYCH SERDECZNIE ZAPRASZAM DO SPÓŁKI- CÓRKI NORMAL-POLMO. MIŁA PRZYJEMNA ATMOSFERA I NIE TRZEBA TYRAC,A TO WSZYSTKO ZA SPRAWĄ UKOCHANEGO PREZESA KRZYSIA KARBOWNIKA. SERDECZNIE POZDRAWIAM STARYCH POLMOWCOW !!!
EL-TORO 2013-01-24 19:10:41
NORMAL-POLMO JEST JAK ZIELONA WYSPA POŚRÓD FIRM JAK KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA. CUDOWNA ATMOSFERA I NIE TRZEBA DUŻO PRACOWAĆ.SZCZĘŚLIWI KTÓRZY TAM PRACUJĄ.
Gregorian 2013-01-25 16:46:09
Zgadzam się z EL-TORO;) Jak codziennie kończę pracę w Normal Polmo to mi się płakać chcę że już muszę iść do domu;( nie znajdę takiego miejsca pracy gdzie kierownik włącznie z ukochanym prezesem nie zawraca mi [usunięte przez moderatora] ! co mam robić na moim stanowisku pracy:)
Smakosz 2013-05-20 21:08:25
A to zależy jak waflujesz dobrze z polerką i na mydle to wyjdziesz ponad 2-jkę , a jeżeli będziesz cichociemny lub honorowy , nie będziesz sprzedawał kolegów to 1700 netto max tu widzę, teraz jest w Polmo moda chodzenia na chorobwe ...
akagi 2013-08-06 09:18:02
W - 2013-05-20 22:16:43

Piszecie tutaj takie bzdury, jak wam źle , jaki syf, jak niskie są zarobki to się zwolnijcie, już tyle osób złożyło do mnie CV z Wrangler'a , Gillette'a Bosch'a, droga wolna, a starzy pracownicy którzy odeszli chcą do nas wrócić, a to chyba jakiś znak, nieprawdaż ?

I proszę nie wypisywać tutaj nieprawdziwych rzeczy bo poproszę administratora o wasze IP i dowiem się kto psuje opinie zakładowi , nigdy woda na głowę nikomu się nie lała, ani na maszyny.

Brudno w zakładzie jest ponieważ są oleje i emulsje, to przecież jasne, ale nikt nie obiecywał u nas czystej pracy, to nie magazyn kosmetyków , to produkcja sprężarek i turbosprężarek , w Autoserwisie też człowiek się pobrudzi, jednak my zatrudniamy mnóstwo ludzi, dajemy umowę o pracę, jesteśmy wypłacalni, każdy ma własną szafkę i odzież roboczą, nie słuchajcie ludzi tutaj że jest tak źle, oni boją się żeby nikt ich nie wygryzł, bo skoro jest tak paskudnie to czemu się nie zwolnią ? Mamy normy ISO , HACCP, stosujemy 5S, jesteśmy ekonomiczni, wbrew pozorom ekologiczni (Wszystkie oleje mają oznaczenia EKO oraz CE) i cenimy sobie uczciwych, niepijących pracowników. Jeżeli są ochotnicy to zapraszamy do naszej wykwalifikowanej firmy.

Co za łoś to pisał, poprosi admina o moje IP, dalej gamoniu, mam "DYNAMICZNE" o ile wiesz co to oznacza. Jeżeli dobrze podejrzewam, Imbecyl, który to pisał, jest jakimś majstrem, kierownikiem, lub dyrektorem, i proszę jakich mamy "INŻYNIERÓW", na niczym się nie znają, a wszędzie się wcinają. Ktoś kto pisał cytowany przeze mnie komentarz, jest jakimś przeżytkiem minionej epoki, pisze że jest brudno bo są oleje i emulsje, tak jak Filmie Barei, MIŚ "jest zima to musi być zimno".
Raz, dwa trzy, inżynier patrzy... 2013-08-10 22:49:02
Zarobki są niezłe, każdy symuluje że pracuje a kasa leci, że nie wspomnę o innych procentowych przyjemnościach, ja wszystko notuję robaczki...

Tę stronę chyba trzeba komuś zameldować , nie wiedziałem że tu robi takie dziadostwo.

Jak możecie dać z siebie 200 % normy skoro na nockach pijecie i śpicie i tak całe życie, współczuję waszym rodzinom.

Jak na taką ściemę jaka panuje w tej firmie zarobki są naprawdę niezłe, potwierdzi to dyrektor.
Raz, dwa trzy, inżynier patrzy... 2013-08-10 23:06:29
Jest jedna klepa na aluminium która wszystko mówi, wam należy się pensja 1200 MAX , moja była dzielnicowa pracuje w Dellu na bramce w ochronie - 4 brygadówka i zarabia mniej niż wy tu z piwskiem i wódką, a praca to nie impreza, Euro już się skończyło Grzegorza Laty nie ma i wam lato też się skończy, będą alkomaty na wejściu/wyjściu mówię wam.

Pozdrawiam kadrowiczów
Raz, dwa trzy, inżynier patrzy... 2013-08-10 23:11:15
W tym zakładzie co drugi powinien mieć wszywkę, wstyd mi to pisać ale taka jest prawda, dobrze że tu kobiet nie ma bo dopiero by się działo podejrzewam, do niektórych aż strach podejść, na szczęście są też i fajni , mili , informacyjni ludzie.
Co do zarobków 2013-08-14 02:48:02
Jeżeli masz fach w ręku tzn operowanie maszynami CNC, programowanie, język - będą brali Cię na szkolenia w Niemczech, ja mam 3500 Brutto - nie narzekam, nigdy nie wazelinowałem ani nie piłem alkoholu w pracy, mi się klimat podoba.
nowy 2013-09-01 16:09:36
najlepiej dostac sie na knorra tam jest bajka
nowy 2013-09-01 16:15:49
nie trzeba po pracy tutaj mozna w pracy
Marcin 2013-09-10 21:11:57
Ja w Polmo mam 2800 z 4 sobotami, nie widziała mi się nigdy kariera operatora, myślałem nad pójściem w ślady paryskiej mody, chciałem zostać wirtuozem mody, jednak odkąd w Polmo zrobili piękny parkiet (I biały i czerwony) już czuję się modelem, jak byłbym na wybiegu, kamery też są, ludzie mnie oglądają, a ja w koszuli z mankietami chodzę , jedyny wśród brudu. Czasami ktoś mi flesza strzeli, to się do niego uśmiecham bo to fajne jest.

I nie słuchajcie że jest na hali alkohol ja się nigdy nawet z kroplą nie spotkałem.

Klimat w Polmo 5/5 jak dla mnie BAJKA.
fachowiec 2013-09-12 09:43:39
W Polmo masz setki za soboty. To nie jest biedna firma ja mam brutto trójkę i się nie unoszę oczywiście nie licząc sobót.
fachowiec 2013-09-13 20:39:53
Proszę nie brać pod uwagę negatywnych komentarzy o firmie, jest to rodzaj typowego odstraszacza, żeby nikt nikogo czasem nie wygryzł, tak się robi w wielu firmach, Polmo nie należy do czystego przemysłu, ale mechanik samochodowy też się ubrudzi i to dużo bardziej od nas... naprawdę, to jak niektórzy opisują swoje stanowiska pracy , to jestem w szoku że jeszcze się nie zwolnili, do czego zmierzam, żadna praca nie hańbi jeżeli chodzi o kasę, w Polmo akurat większość osób ŁADNIE zarabia. Jak wygląda system zarobkowy ?

+/- 15 zł za godzinę to dnióweczka, zależy dla kogo, każdy ma inną pensję, ale o tym później... za nadgodziny w dni robocze, czyli sławne ósemki, dwunastki jest płatne "+50%" licz tylko nadgodziny czyli mając 4 dodatkowe nie dostaniesz 60 zł tylko 90 zł...

Za soboty 8 godzin mnożysz stawkę x 2 , płacą Ci 100% a więc jakbyś przerobił 2 dni, ale pracujesz tylko jeden, niedziele są płatne jak soboty, generalnie da się wyjść spokojnie ponad trójkę na rękę z weekendami bez nadgodzin w tygodniu.

Teraz opiszę działy :

Dział żeliwo - to przemysłowe slumsy - kiedyś się tam chodziło za karę, najbardziej brudny dział, najniżej płatny, ludzie zarabiają od 1600 do max 1900 zł netto , raz na 5 lat jest podwyżka 50 zł netto, ciężko na tym dziale o narzędzia, maszyny to muzeum, jednak na tym dziale się nie stresujesz, robisz spokojnie, nikt cię nie goni, zwykle tam są ranki, popołudniówki, nocki rzadziej... zależy od maszyny na jakiej robisz...
Tu się kończy ciemna strona firmy.
Generalnie majster jest w porządku, naprawdę, ale nie licz u niego na częstą podwyżkę.

Dział aluminium Majster Kubiak :
Jest to majster który ma lepsze wpływy w firmie niż sam dyrektor, system premiowy jest dobry, często wywalcza dla pracowników podwyżki, w porównaniu do żeliwa różnica w zarobkach sięga o +/- 700 zł
ludzie tutaj zarabiają od 2300 do 2700 to już jest ładna stawka, pracujesz na super nowych maszynach, możesz przyjść na biało ubrany i się raczej nie pobrudzisz... Kubiak załatwi ci najlepsze przedmioty pomiarowe, młotki, imbusy, śrubokręty, dosłownie wszystko, suwmiarek nie brakuje, u niego załatwisz wszystko jak będziesz grzeczny...

Majster Chojnacki :
Tutaj ludzie zarabiają podobnie jak u Kubiaka, jednak trafisz na pracujące soboty i niedziele bardzo często, masz kredyty ? Wal do Chojnackiego opłacisz i wyżyjesz jeszcze, około 3000 zł a nawet ponad z weekendami możesz mieć 3500 netto spokojnie, to nie żarty za same weekendy masz prawie drugie tyle co wypłata bo 8 dni masz liczone jak 16, minusem u tego majstra jest to, że lubi posłusze≥ństwo, uległość, i punktualność u pracownika, ale to dobry majster, za solidną wypłatę rząda uczciwości proste...

Majster bażant :
Non stop Weekendy, myjki chodzą cały czas ludzie nie liczą paliwa w samochodzie , nie dbają o pieniądze bo je posiadają, należy się liczyć z trym że weekendów z rodziną nie spędzisz, ale zarobisz podobnie jak u Chojnackiego...

Patrząc na to wszystko, uważam że Polmo ma więcej plusów niż minusów, omijajcie dział żeliwo panowie, chyba że nie zależy wam na zarobkach a na spokojnej pracy, to jest super dział dla starych ludzi, którzy nie mają już wiele energii a chcieliby dorobić do emerytury, żeliwo to martwy punkt, nie narobisz się ale i nie zarobisz...
To prawda że na Knorze jest również bajka... polecam też sta nowiska gdzie się robi tzw ślimaki

Kogo Polmo szuka :

Najlepiej jak masz papiery na Hellery, CNC, Schirony, frezarki, DFy , miałeś styk z maszynami rok/2 lata, warto jednak pójść i złożyć CV do kadr, nie czekać na ogłoszenie w firmie, bo mogą wybrać twoje CV z szuflady, po co czekać...

Mam nadzieję że pomogłem...

Wasz... fachowiec
fachowiec 2013-09-24 22:11:02
anonim - 2013-09-16 17:56:59

fachowiec, sam pracujesz w polmo? Mozna wiedziec na jakim stanowisku? Gdzie dokłądnie zanieść to CV? Tzn. w którym pokoju jest ta szuflada?
Pracuję w Polmo, stanowiska Ci nie zdradzę bo bym się podminował, CV zanieś do działu Kadr, resztę już podejmują oni, musisz być cierpliwy, powiem tylko tyle że warto jest się tutaj przyjąć, bo praca jest stabilna i umowa o pracę.

Pozdrawiam serdecznie

Wasz fachowiec
anonim2 2013-09-25 15:22:04
Pierwsza umowa jest na okres próbny do 3 m-cy, kolejna na czas określony ok 5 lat. Jak znasz adres to i do kadr dotrzesz, nie pękaj.
fachowiec 2013-09-25 22:53:29
Do Polmo wejdziesz jak do Centrum Handlowego, nikt Cię nie będzie przeszukiwał, portiera się zapytaj gdzie są kadry bo samemu możesz nie trafić, załóż ładny garnitur, psiknij się perfumami, to zrobisz wrażenie pozytywne... Twój ciuch jest twoją etykietą, aneksem do CV.

Pozdrawiam

fachowiec
lux malina 2013-10-11 09:19:28
Jesli jestes frajerem to polmo wita! jesli masz uczulenie na frajerow to nie przechodz obok zakladu bo wali frajerami na kilometr.
Ps. pozdrowienia dla mańka
janek 2013-11-28 08:47:34
Czemu (usunięte przez administratora) się zwolnił?
Robak 2013-11-29 23:01:45
Jeżeli chciałbyś w FOS POLMO oglądać kablówkę to jest to możliwe gdyż na stołówce jest telewizor a kabli nie brakuje, powaga !!! Ja sam czasami robię za kabel z przedłużaczem, inaczej nigdy bym nie kupił używanego po bracie Fiata Stilo.
Robak 2013-12-19 00:11:27
Automaty z kawą są, z Pepsi, z wafelkami, masz TV, okna obiady Catheringowe, kotlety z jeża często podają...
Robak 2013-12-19 00:41:01
Z Jeżowa, Przepraszam...
ajjj 2014-01-03 00:04:54
Czy przyjmują do Polmo np. bez kursów na CNC? Czy lepiej zrobić kurs na zewnątrz i później się starać o zatrudnienie? Czy FOS POLMO i NORMAL POLMO maja jeden dział kadr?
Doniu 2014-01-03 08:56:10
Co wg Ciebie znaczy Normal Polmo ? Nigdy nie łącz obu słów ze sobą, Polmo nigdy nie będzie Normal. Jest jeden dział kadr bo to jedna rodzina tam pracuje , jak może wejść ktoś obcy pomyśl trochę. (usunięte przez administratora)nie da się ukryć że siłą inteligencji nie jest nasza cudna elita biurowa, ale robotnicy, to są wykwalifikowani i kreatywni ludzie po studiach...
Yanek 2014-01-03 14:42:21
Przyjmują bez doświadczenia na maszynach?
Na ile można liczyć bez doświadczenia?
hahaha 2014-01-17 13:16:06
Wiedząc teraz,że mam tak kreatywnych i co nie tu powiedzieć jajcarskich współpracowników z przyjemnością pochodzę po tej samej wyremontowanej(w dużej części) posadzce! Proszę o więcej opini bo widać sam nie wiem gdzie pracuje hahahaha
Prezessss 2014-01-17 21:11:49
To może ja ogłoszę się prezesem tego tematu i prosiłbym z tego względu abyście wszyscy się tutaj ładnie przedstawili tak brudy wyciągać no ładnie to tak ?

Imię nazwisko i ile zarabiacie
Czarny Harry 2014-01-19 19:06:27
Średnio 2800
Czarny Harry 2014-01-29 21:48:43
A to zależy od tego co w danym miesiącu w buzi żuję... no i arbuzy pod pachami to podstawa. Jeżeli nie będziesz ubliżał starym pracownikom to nie tylko pensja Ci opadnie, czasami jak ktoś do mnie podskakuję to go zafaflunię, a potem i tak się wypnę, tu pomyziam, tam uszczypnę...
Czarny Harry 2014-01-30 16:29:08
Nie uważacie że jeden z dyrektorów szczególnie podobny jest do lorda Voldemorta ?
(usunięte przez administratora) Nie będę mówił który, bo jeszcze mi premię utnie. Dobrze że nie wie jaką mam ksywę...
Jadżka 2014-02-19 18:43:17
Poszukujemy jeszcze elektroników, ale bardzo ważne żebyś obciągał druty :) jak ten nasz co miota się po aluminium i udaje ze pracuje.
Ramzes 2014-02-27 19:20:01
A jak wam Robaczki podobają się podwyżki ? Starałem się dogodzić wszystkim tym którzy najlepiej pracowali, jest mi przykro że nie każdy dostał ale chyba nie przychodzicie do firmy tylko dla pieniędzy.
Lojtas 2014-03-08 08:16:30
Piniondze to nie wszystko, Liczy się duch pracy
Nowy szeryf 2014-03-27 20:45:05
Ostatnio złapałem pijanego podczas pracy który ledwo chodził, od razu zgłosiłem to BHPOWCOM i KADRZE, takich rzeczy być nie powinno, będę dbał o to ażeby były wprowadzone alkomaty, skończy się alkohol, POLMO nie dla ALKOHOLIKÓW tylko placówki AA.
fgh 2014-05-05 22:43:51
trzynastki są?
Zniesmaczony 2014-05-18 01:51:23
Ostatnio remonty już nie robią ekipy budowlane tylko kobiety zatrudnione w POLMO na stanowiskach biurowych, latają ze szpachelkami i skrobią ściany, w męskim zakładzie, ale upokorzenie prawda ?
Ciekawe kto ma takie pomysły, ubrudzone na siwo od stóp po włosy latały po parapetach żeby zerwać farbę...

Ciekawe co jeszcze góra zleci kobietom... może mycie samochodów w stringach ? Rozumiem oszczędności, ale to już absurd i psychoza jasna !
kobza 2015-01-03 20:36:02
nie da rady.popracuj nad sobą,co to jest przeciąg pracy?
orator 2015-01-28 11:34:31
Przeciąg w pracy, może chodzi o wietrzenie magazynów... W Polmo się nie wietrzy...
live 2015-04-23 12:30:13
wreszcie zaczęli porządek robić założyli kamerę przy portierni i wszyscy są w zakładzie
zeus 2015-10-06 11:21:14
podobno w polmo same gaśnice latają
kalafi 2015-10-13 11:41:12
przyjmowani są tylko najlepsi i wyszkoleni fachowcy na poszczególne gniazda.jakość przede wszystkim jako priorytet i każdy kiedy przegląda sie w specjalnym lustrze jest osobą odpowiedzialną za nią.nie każdy sie tu sprawdzi.
geroge 2016-04-22 00:05:41
ja tam na nockach ide spac kiedy uwazam, a henia i tak nie szanuje bo są obiady
nejb 2016-05-10 21:06:21
Z tym spaniem może trochę przesada @geroge, no ale ogólnie praca nie jest jakoś niesamowicie ciężka, dodatkowo same warunki zatrudnienia myślę, że są bardzo korzystne dla pracownika, ponieważ zatrudniasz się na umowę o pracę. Jest to stabilna forma jak dla mnie
Zostaw swoją opinię o F.O.S. "POLMO" - Łódź
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie F.O.S. "POLMO"