brak logo

GAZEX

Warszawa

Opinie o GAZEX

Tomas 2014-05-13 01:13:56
Pamiętaj, że też taka osoba musi zgrywać twardziela i rzadko bywa, że jest w ogóle pomocna czy kontaktowa, także macie szczęście.
$ 2014-05-15 23:44:38
Ale pierdzielisz :P A co to? Ruski [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Jeśli tak, to, niech nie dziwi wysoki poziom motywacji pracowników.
Tomas 2014-05-22 06:10:50
Jaki prezes taka firma. Najwyraźniej nie potrafi zmotywować pracowników i liczy na to, że sami się będziemy motywować.
1
$ 2014-05-22 21:58:10
obyś się nie zdziwił :) potrafi, oj potrafi. zauważyłem, że strasznie nie lubią tu pewnego sformułowania i konsekwentnie je wywalają :))))
Tomas 2014-05-23 01:42:39
To znaczy? Bo jeśli uznajesz wszelkie groźby czy inne za formę motywacji to pozdrawiam :) Chyba, że to ja jestem nie na topie i nie wiem takich rzeczy ;)
$ 2014-05-29 00:50:28
Dla bossa groźby to też forma motywacji. Inna rzecz, że to broń obosieczna. Robisz wtedy tylko to, co musisz, by cię nie wyjęli. jak za okupacji - ruch oporu :)
gary 2014-05-29 14:41:10
macie dziwne sposoby motywacji, ale dopóki działają one na pracowników Gazex to pewnie będą dalej stosowane
gagasel 2014-06-16 20:33:14
gdzie, dlaczego, z czyjego polecenia zniknął stary post opisujący ten folwark ?
1
GRUCHA 2014-09-25 20:45:54
Co z tym inwigilowaniem?O co chodzi?Jakie donosy wewnątrz pracowników - na pracowników?
1
Liliput 2014-10-16 12:51:53
Zastanawiam się nad tym traktowaniem pracowników czy to aby nie przesada. Trochę nie godzi mi się to z tym, że firma posiada sporo certyfikatów i referencji od poprzednich kontrahentów. Sami zresztą zobaczcie i oceńcie (http://www.gazex.com.pl/referencje.html) W jaki sposób to pogodzić to ja nie wiem..
1
TV4C 2014-10-22 23:18:00
Co ma jedno z drugim wspólnego to nie wiem.
W biedronie duży obrót. Powinni więc dużo płacić....
1
Mały Kazio 2014-10-25 00:49:42
Zima idzie i znów zaczynają się jazdy z ogrzewaniem. Jakoś od znajomych nie słyszę, żeby szef osobiście z termometrem latał po firmie, żeby udowodnić, że przecież panuje idealna temperatura do pracy w biurze, prawdę mówiąc nikt nie wspomina nawet, że trzeba się upominać o włączenie ogrzewania, prawda Liliput?
Dobrze, że jest drugi piec i osobna regulacja temperatury w innych pomieszczeniach.
1
Liliput 2014-10-30 19:14:42
bo o swoją pensję i temperaturę w biurze trzeba się umieć upomnieć. zasięgnąłem języka z pewnych źródłach i nikt jakoś z pracowników nie narzeka i raczej chwalą
1
Mały Kazio 2014-11-03 23:22:24
O ogrzewanie w pracy to trzeba się upominać, z tego, co wiem, tylko w gazexie.
Inni pracodawcy widać słyszeli o bhp, a do tego m.in. zalicza się utrzymanie właściwej temperatury pomieszczeń.
Świadczy to o problemie z firmą, nie pracownikami, a może konkretniej o wężu w kieszeni panów prezesów.
Z kolei odnośnie upominania się o podwyżki pensji... To kolejny przykład na "centusiostwo". Od ilu to lat słyszeliśmy o kryzysie, a tymczasem liczba osób załogi systematycznie rośnie, pewnie prezes charytatywnie wspiera ubogich :D. Prawda tymczasem taka, że mimo szumnych zapowiedzi odnośnie uwzględniania inflacji czy innych powodów, dla których realnie zarabiamy mniej, w dalszym ciągu jest tak, jak było. W sumie nie ma się czemu dziwić... "bo o swoją pensję trzeba się umieć upomnieć", albo systematycznie obniżać swoje zaangażowanie w sprawy firmy, okazując wdzięczność za "zdroje łask".
To takie typowo polskie, nie doceniać zaangażowania i wysiłku (tu: pracownika), zwiększać natomiast nakłady na aparat kontroli. Niedługo prezes będzie decydował nawet, w którą stronę ma się kupa w klozecie kręcić po spuszczeniu wody.
1
Alf 2014-11-04 18:37:14
Witam.Czy w gazexie są jakies wolne etaty?Cos się zmieniło na lepsze patrząc na wczesniejsze komentarze?
1
pracownik 2014-11-27 21:50:11
Alf... czytając to forum to większość się niedługo zwolni z tej złej firmy i na pewno już szukają innej pracy gdzie jest "ciepło" i panuje rodzinna atmosfera gdzie będą klepani po ramieniu i chwaleni za wszystko.:)
Ślij CV:)
1
hulk 2014-11-28 17:58:56
głupie straszenie, wszyscy znaleźli miejsce gdzie mogą ponarzekać ale nikt się pewnie nie zwolni bo wbrew pozorom wszędzie indziej może być gorzej a jednak o stałą pracę z płąconym na czas wynagrodzeniem i z sensowną umową niestety jest ciężko, wszystkim tym którzy tak cierpią z powodu posiadania pracy szczerez współczuje
1
xxx 2014-12-05 17:29:10
Myślę że gdyby na tym forum znikła anonimowosc wypowiedzi niektorzy na prawde mogli by stracic tą prace.Nie ma co narzekac
1
vn3c 2014-12-07 21:48:56
dlaczego mieliby tracić? prawda nie mile widziana? może przerysowana, ale jednak...
racja - morda w kubeł i do roboty.
1
AN 2014-12-16 17:43:19
Oszedłem z Gazexu 1,5 roku temu i zawsze mówiłem , że w mojej firmie Gazex....nigdy żle.
Przepracowałem w firmie Gazex 14 lat i boli mnie to , że są osoby z którymi pracowałem ,znałem ich dobrze a potrafią pisać takie brednie o swoim miejscu pracy czy o Pracodawcy. Odszedłem nie dlatego, że było żle,gdybym tak myślał i napisał byłoby mi wstyd przed samym sobą. Pracodawcę poinformowałem na rok wcześniej o zamiarze odejścia by mógł przyuczyć kogoś do pracy na tym stanowisku i dziękuję za te miłe lata (14) pracy w Gazexe. Miałem zamiar pracować 5(słownie pięć) lat ,a przepracowałem 14(czterynaście) lat a to coś mówi.A teraz do rzeczy:
- umowa o pracę
- czy ktoś martwi się oto, że takiej umowy nie ma -NIE
- czy ktoś martwi się oto , że ma nie zapłacony ZUS,podatek czy inne składki emerytalny, rentowy etc- NIE
- czy wypominał pracodawca zwolnienia lekarskie ja korzystałem z takich czasami już mi było wstyd i głupio z tym się czułem -NIE
- czy były zalagłości, opóżnienia w wypłatach -NIE, zawsze były na czas i w wysokości zgodnej z umową
Taka lista mogłaby być długa.
Obciążenie firmy jest duże a na to wszystko musieliśmy wszyscy pracować nas nie interesował ten temat, nas interesuje tylko mamona.
Z przerażeniem czytam niektóre wypowiedzi,przecież jest to firma prywatna, niektórzy pracownicy na szczęście jest ich mniej zachowują się tak jakby to było państwowe,choć i tam się zmieniło ,może nie wiedzą o tym. Jeżeli komuś tak żle może założyć własną firmę będzie go stać na prywatny samolot,wczasy w znanych światowych kurortach i życie w przepychu, a nie grymaśić.Trzeba przepracować w wielu firmach by mieć porównanie, a nie bazować na plotkach , że gdzieś jest lepiej,skoro tak to szerokiej drogi a nie być kretem ,przecież podobno gdzieś jest lepiej i nie ma sztucznych problemów . Nie oczekuję nic w zamian za ten wywód, napisałem to z własnej woli z szacunku dla firmy Gazex-jako były pracownik, a Gazexowi życzę życzę sukcesów na który pracują wszyscy oprócz kreta.
Nie widzę jakoś, by była rotacja w śród załogi odejść na własną ręke to coś znaczy, a jest wiele osób od początku powstawania firmy Gazex i nie uwierzę w to,że stary (przepraszam) pracownik mógłby wylewać pomyje na swoją firmę. Kto i komu chce dokopać ,jaki cel ma w tym, niech nie udaje strusia , a nim naciśniesz ENTER najpierw zastanów się komu robisz krzywdę sobie, że masz pracę czy Pracodawcy który daje tobie pracę a za ile to przeczytaj swoją umowę , chyba nie jest tak żle.
1
vn3c 2015-01-01 21:28:39
Adaś, wszyscy wiemy, co mówiłeś, gdy pracowałeś, a co opowiadasz, gdy już nie pracujesz. Wszystkim życzę takich niezachwianych poglądów :P
2
gościu 2015-01-08 22:57:31
To ja postawię swoje kontrargumenty na wasze.

Umowa o pracę - jest nie do uniknięcia w firmie wymagającej tak specjalistycznej wiedzy. Nie będzie się ludzi przyjmować na kilka(naście) miesięcy tylko po to, żeby po tym okresie szkolić kogoś nowego bo to zwyczajnie zwalnia produkcję i upośledza serwis.

Martwienie się o umowę o pracę? - patrz powyżej.

Składki i podatki pracodawca ma obowiązek odprowadzać. No, chyba, że ma ochotę na proces sądowy. Przy okazji ileż to razy ja słyszałem o wypowiadanych przy pracownikach obawach, że pracownik pozwie z jakiegoś powodu Gazex do sądu!

Zwolnienia lekarskie? Jeśli szef by wypominał, to byłby kiep. Każdy w życiu choruje, czasem nawet ciężko. Kto ma prawo wypominać zwolnienie które służy do tego, aby pracownik wrócił do pracy w pełni sił? I tu na szczęście nic takiego złego się nie dzieje. Przynajmniej ja o niczym takim nie słyszałem.

Opóźnienia w wypłatach się czasem zdarzały ale to marginalne przypadki. Poza tym, jeśli firma zarabia w milionach, to chyba stać ją na wypłatę o czasie, prawda?

Co do mamony. Miło, że dostaliśmy premię na 20-lecie. Naprawdę. Przy okazji zniknęła premia świąteczna ale to już po cichu. Tylko my, jak ci frajerzy, liczyliśmy na to, że ta premia jubileuszowa jednak będzie czymś dodatkowym (zwłaszcza że wypłacana miesiąc przed świętami). Moja wina, że liczyłem jeden na gest więcej, zwłaszcza, że jednak zwyczaj istniał od wielu lat? Szkoda natomiast, że najbardziej na tym jubileuszu stracili ci, którzy pracują w tej firmie krócej niż 3-4 lata (bo mniej więcej tyle trzeba było pracować żeby "zasłużyć" na premię ubileuszową odpowiadającą temu co zwykle na święta dostawaliśmy). A czy oni pracowali gorzej niż inni? Nie będę podawał personaliów, ale znam takich którzy w tej firmie bimbają od wielu lat i ich "lojalność" została sowicie nagrodzona a są tacy którzy zasuwają jak parowozy i niestety, nie dostali ma ile zasłużyli. Całe szczęście, że mamy premię uznaniową, która dają kierownicy, bo ci przynajmniej trochę więcej widzą i są w stanie docenić pracę podwładnych. Przynajmniej niektórzy z kierowników. Ale szkoda, że ta premia to zawsze pula do wykorzystania, gdzie żeby wyróżnić jednego-dwóch, trzeba obciąć pozostałym z działu. A jak wszyscy zasłużą po równo, to co?

I nie, nie chodzi w tej dyskusji tylko o pieniądze. Chodzi o brak poszanowania dla własnych pracowników, którzy co roku słyszą o tym, jaki to mieliśmy sukces finansowy z którego oni i tak żadnej podwyżki nie dostaną, albo podwyżkę muszą sobie wychodzić w upokarzający sposób. Chodzi o patrzenie z góry na wszystkich i wszystko. Chodzi o zadawanie pytań na które i tak ma się gotową odpowiedź. Chodzi o autorytatywne modernizowanie stanowisk pracy przy których się nigdy nie pracowało i nie ma się pojęcia jak ta praca wygląda. Gazex to również dokładny przykład firmy, która się nie rozwija. Firmy w której powstają nowe urządzenia, ale pracownicy właściwie niczego nowego się nie uczą bo nie widzi się potrzeby ich uczenia (są wyjątki ale ci są wysyłani na szkolenia bo instytucje zewnętrzne tego wymagają). Firmy w której nie uczą się przede wszystkim szefowie - wszystkowiedzący fachowcy od wszystkiego, którzy przecież wiedzą jak prowadzi się "nowoczesne" przedsiębiorstwo, wiedzą jak "zarządza" się personelem, wiedzą jak dba się o "dobrą atmosferę". Jakoś nie widziałem, żeby oni chodzili na szkolenia. A przecież mogą. Stać ich. Mogą sobie nawet to w koszta wrzucić. Myślę, że dzięki temu mogliby się sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć i wprowadzać coś nowego z pożytkiem dla firmy. Przecież to niegłupi ludzie. Wierzę w to z całego serca. Tylko pewnych mechanizmów nie rozumieją, nie poznali. I warto by było, żeby umieli się przełamać i spróbowali się na chwilę choć postawić z drugiej strony i popatrzeć na firmę z innej perspektywy. Zresztą... Gdyby wszystko tu grało, to takiej dyskusji by nie było. I takich wypowiedzi również. Prawda?

A dlaczego tylu ludzi tu wciąż pracuje? Każdy ma pewnie swoje powody, ale powiedzcie mi, ile znacie firm produkcyjnych w okolicach Piaseczna, skąd pochodzi spora część personelu? A ile znacie firm o podobnym profilu, gdzie taka wiedza jak nasza, mogłaby się przydać? Kto tu spędza kilka lat, ten wpada w pułapkę wąskiej specjalizacji z której trudno się wyrwać. Zwłaszcza w kraju gdzie ciężko o dobrą pracę z ogłoszenia (zresztą połowa pracowników jest tu z polecenia albo przez rodzinę).
2
vn3c 2015-01-18 21:51:25
No i widzisz, waszmość... Była premia jubileuszowa (ta po kilku latach pracy), znikła...Był premia świąteczna... znikła... Dziękujemy pracownikom za zaangażowanie...
A frajerzy dalej są wśród załogi. Krewni i znajomi K.rólika.D. dalej mogą sobie bimbać. Miło mieć taki immunitet.
2
vn3c 2015-04-12 15:36:20
Chyba Ci chronologia siadła, kolego, albo zazdrość/bezinteresowna zawiść zaślepiła.
1
bbb 2015-04-12 22:44:41
No i kto to pisze?
Sam jesteś pewnie po znajomości zatrudnoiny, jak reszta tej hołoty z Paseczna, co wierzy w "objawienia" Maciarewicza !!! hejterzy WON !!!
1
123 2015-04-22 21:49:07
Admin usunął wpis o córce zięciu i ojcu...
Bardzo dobrze
1
Marek 2015-07-13 22:11:25
tyle piszecie o tej firmie a czy ktoś może mi napisać jak duża, to jest firma ile osób tam pracuje?
vn3c 2015-07-25 09:56:04
Pół setki ludzi.
janek 2015-08-26 19:24:17
jak na taką firmę 50 osób to nie jest wcale tak dużo @vn3c. Ciekawi mnie e którym dziale jest najwięcej zatrudnionych osób na penwo ktoś w IT, w księgowości, sprzedazy, marketingu.. tylko szkoda, że nie ma od nich nowych ofert pracy, tak to bym sparwdził jakie wrunki proponują na dane stanowisko konkretnie
vn3c 2015-08-27 15:39:53
IT? :) księgowość?? :)) sprzedaz :D marketing LOL

W przedsiębiorstwie, które zajmuje się wytwarzanaiem najwięcej ludzi produkuje.
1
igii 2015-09-25 22:27:37
Ale też są pracownicy w dziale handlowym @vn3c, a wiem, bo natknąłem się na ofertę przeglądając portal pracuj.pl i widziałem, że gazex szuka pracownika tego właśnie działu. Co dziwne trzeba mieć prawo jazdy kategorii B, a ja myślałem, że to typowa praca za biurkiem w biurze i nic więcej więc się zdziwiłem.
vn3c 2015-09-27 23:07:38
Alerz owszem są różne działy. tylko ktoś wcześniej napisał, że uważa, że np w księgowości albo IT najwięcej ludzi pracuje w gazeksie, a to nieprawda.
Prawo jazdy zawsze się przyda, w handlowym też. A może trzeba po pączki pojechać?
koleżka 2015-10-26 13:42:21
@vn3c - nie rozumiem co mają do tego pączki czy inne słodycze. Przecież każdy ma zapewniony zakres obowiązków i wie co ma robić. Jeżeli od kandydat oczekuje się prawa jazdy, to widocznie jest dobry ku temu powód. Ciekawe tylko czy pojawi się niedugo jakieś ogłoszenie pracy, bo w szczególności jestem zainteresowany ich zarobkami.
vn3c 2015-10-27 21:38:05
Praca w dziale handlowym to reprezentowanie firmy na zewnątrz co możę wiązać się z wyjazdem służbowym na ten przykład. Kto pracuje w firmie - rozumie tekst o pączkach, nie będę tu tłumaczył.
Bardzo mi się podoba tekst "każdy ma zapewniony zakres obowiązków i wie co ma robić". Wiedzieć - co?, to nie wszystko. Trzeba też wiedzieć - JAK! Powodzenia na rekrutacji.
walkan 2015-11-14 03:05:14
no właśnie ostatnio na pracuj rzucili taką ofertę i tak się zastanawiałem czy w ogóle warto się temu dalej czy bliżej przyglądać, ale oferują klarowne warunki, dobre wynagrodzenie, możliwość rozwoju. Te trzy rzeczy sprawiają, że nie potrzebuję niczego innego oprócz zapewnienia, że wszystko w swojej pracy robię dobrze.
gościu 2015-11-16 13:07:01
Nie dostaniesz takiego zapewnienia. Nagrodą będzie brak kary.
janek 2015-11-16 16:36:15
ale jakieś kary @gociu? Wydje mi się, że jeśli w firmie jest możliwośc podjęcia pracy też na połowe etatu.
olek 2015-11-18 19:37:41
Troche mnie zaintrygowałeś kolego "gościu", możesz napisac jak tutaj wygląda ten system kar i nagród i jak wysokie sa te kary?
Emil 2015-11-20 23:01:37
Podejrzewam, że kary są finansowe, ale tylko wtedy, jeśli pracownik uszkodzi sprzęt czy cokolwiek innego. Nie wydaje mi się, żeby aż tak cisnęli pracowników..
we 2016-03-15 20:25:57
jakie kary i nagrody? powiedzcie cos..bo mysle nad praca u nich jako pracownik dzialu wsparcia technicznego w Warszawie oferuja stabilne warunki zatrudnienia – umowa o pracę
gary 2016-03-17 20:29:48
tak z tego co widziałem to można w gazexie liczyć na umowę o pracę jako pracownik działu wsparcia technicznego. W dodatku kasa przyzwoita żeby dało się w wawie przeżyc
bamtdo 2016-03-20 18:50:40
Pieniądze, są oczywiście na czas. Oprocz tego że jest umowa o pracę @gary, to także sama pensja składa się z wynagrodzenia podstawowego oraz premii uznaniowej
live without 2016-03-22 18:51:18
no tak zazwyczaj właśnie bywa na takich stanowiskach, ale miśki słuchajcie i nie zapominajcie, że na to stanowisko trzeba mieć wykształcenie techniczne
vn3c 2016-03-23 21:23:28
Kary - jak w kodeksie pracy, o ngrodach wspomniał @gary. Praca jest specyficzna, często wyjazdowa,
A no i kiero miewa ostanio złe dni :) to się ciska trochę.

Najlepiej to trochę o tej elerktronice wiedzieć i mieć łeb na karku co może pomóc się szybko wyuczyć potrebnej wiedzy i umiejętności.
życie 2016-03-29 21:23:02
Posiadanie odpowiedniego wykształcenia techincznego raczej nie stanowi dużego wymogu do spełnienia, bo zależy im na profesjonalizmie w działaniu. A atmosfera dopisuje? pozdrawiam
fidżi 2016-04-28 21:24:51
biorąc się do detektorów, mierników i systemów nie trzeba mieć @życie wykształcenia???
anonim 2016-05-09 20:12:52
jak dla mnie ok.
vn3c 2016-05-15 22:42:15
Nie czytasz ze zrozumieniem
nbb m, 2016-05-22 21:19:35
hej!! widze że GAZEX poszukuje pracownika Biura Obsługi Klienta. Czy ktos z was orientuje sie jakie pieniadze można zarobić na tym stanowisku? i czy w firmie generalnie panuje dobra atmosfera w pracy??
Paweł 2016-08-19 15:24:30
Witam. czy ktoś Pan/Panów mógłby mi pomóc w dotarciu do któregoś z byłych pracowników-projektantów dobrze znającego zagadnienia związane z czujnikami elektrochemicznymi?
Zostaw swoją opinię o GAZEX - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie GAZEX