Konstruktor Nemetschek Allplan

Poznań
Oferta opublikowana28.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżainżynieria

Opis oferty pracy

ASYSTENT PROJEKTANTA
Miejsce pracy: Niemcy /Lipsk

Jesteśmy biurem projektowym (od roku 1993) zatrudniającym 40 wykwalifikowanych Inżynierów. Zajmujemy się planowaniem i projektowaniem konstrukcji budynków przemysłowych, handlowych, biurowy i użyteczności publicznej (budownictwo lądowe i wodne) oraz nadzorem budowlanym. Nasza główna siedziba znajduje się w Regionie Bawarii, a wsparcia szukamy na stanowisko przyszłego Projektanta w biurze znajdującym się w mieście Lipsk.

Opis stanowiska:

1. Samodzielne tworzenie planów szalunkowych i planów zbrojeniowych / planów warsztatowych oraz planów prac montażowych na podstawie obliczeń statycznych: konstrukcji żelbetowych, konstrukcji stalowych i drewnianych (3D)
2. Pracujemy w Programie ALLPLAN NEMETSCHEK i z checia cie w niego wprowadzimy
3. Współpraca w malej grupie Inżynierów
4. Po pewnym czasie „step by step” jak już poczujesz się pewniej w władaniu językiem niemieckim rozpoczniesz przejście w obliczania konstrukcji nośnych, Obliczamy w programach Sofistik, Dlubal R-Stab, MB-AEC oraz innych

Docelowo będziesz prowadził swoje projekty samodzielnie od A- Z, zostawimy tu pole do możliwości rozwoju nauki języka niemieckiego osobom rozpoczynającym przy poziomie A2, gdzie nie jest możliwa jeszcze swobodna komunikacja telefonicznie.

Wymagania:
1.Wykształcenie techniczne wyższe: budownictwo, specjalność konstrukcje budowlane i inżynierskie/ budowa mostów albo podobne
2.Mile widziane jest pierwsze doświadczenia przy planowaniu konstrukcji budowlanych żelbetowych / lub stalowych/lub drewnianych
3. Pierwsze doświadczenie w wykonywanie planów szalunkowych i zbrojeniowych
4. Biegła znajomość programu CAD, dodatkowym atutem będzie znajomość 3D
5. Znajomość języka niemieckiego na początku min. A2

Oferujemy ci:

1. Stałą pracę i uczciwe warunki zatrudnienia na czas nieokreślony w biurze projektowym
2. Nowoczesne warunki pracy w centrum miasta
3. Prestiżowe projekty
4. Rozwój kwalifikacji zawodowych/ naukę programu Nemetschek Allplan i innych programów obliczeniowych
5. Przyjazną atmosferę pracy oraz wsparcie podczas integracji w młodym, zaangażowanym zespole
6. Wsparcie podczas rozmów kwalifikacyjnych ze strony Konsultanta
7.Wsparcie ze strony pracodawcy przy znalezieniem zakwaterowania i innych formalności związanych z formalnościami oraz zwrot kosztów za dojazd na rozmowę kwalifikacyjna

Nasz Konsultant to Pani Monika Strokol, która z chęcią odpowie na wszelkie pytania osobiście.

Strokol Deutsch-Polnische Personalberatung
Fritz-Schäffer-Straße 1
53113 Bonn
Mobil: 0049/1622193-545
www.strokol.de