KIEROWNIK DZIAŁU FINANSOWO-KSIĘGOWEGO [OGŁOSZENIE NR 1/FFK/2024]

Katowice
Oferta opublikowana12.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżakadra zarządzająca

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Ks. bpa Stanisława Adamskiego 7, 40-069 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie

Zakres obowiązków: Ogłoszenie nr 1/FFK/2024 UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH poszukuje pracownika na stanowisko: KIEROWNIKA DZIAŁU FINANSOWO-KSIĘGOWEGO. Zakres obowiązków: 1. rzetelne, bezbłędne sprawdzane na bieżąco prowadzenie ksiąg rachunkowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego, 2. uzgadnianie sald analitycznych z syntetycznymi; dekretowanie dokumentów księgowych, 3. prowadzenie ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenia, 4. tworzenie rezerw i odpisów aktualizujących, 5. bieżąca kontrola i uzgadnianie sald kont księgowych, 6. koordynacja procesu księgowego zamknięcia roku, 7. sporządzanie sprawozdania finansowego (bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa) oraz sprawozdań do GUS, 8. sporządzanie deklaracji podatku od nieruchomości, 9. nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatków VAT i CIT, 10. autoryzacja płatności w bankowości elektronicznej, 11. nadzór nad terminowością płatności zobowiązań, 12. sporządzanie niezbędnych kalkulacji opłat za wynajem nieruchomości, 13. nadzór nad Działem Finansowo-Księgowym, 14. monitorowanie zmian przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz właściwe ich stosowanie, 15. współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi Uczelni, 16. zapewnienie najwyższej jakości prowadzenia ksiąg rachunkowych. Pracodawca oferuje: 1. stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy, 2. stałe godziny pracy: od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30, 3. dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. trzynastka, 4. pracę w przyjaznej atmosferze, 5. pracę, która nie jest monotonna, wymaga zaangażowania i umożliwia rozwój kompetencji zawodowych, 6. możliwość rozwoju zawodowego poprzez udział w szkoleniach i kursach, 7. parking dla pracowników, 8. bogaty zakres świadczeń w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, m.in. dofinansowanie do wypoczynku, pożyczki mieszkaniowe na preferencyjnych warunkach, dofinansowanie opłat z tytułu uczęszczania dziecka/i do żłobka, przedszkola lub innych placówek wychowania przedszkolnego, dofinansowanie opłat z tytułu usług i świadczeń służących wzmacnianiu potencjału zdrowotnego i kulturowego, 9. możliwość skorzystania na preferencyjnych warunkach z ubezpieczenia grupowego na życie dla pracowników, ich współmałżonków/partnerów życiowych i dzieci, 10. możliwość przystąpienia do Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej.

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na okres próbny

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: dwie zmiany

Liczba godzin w tygodniu: 40

Wynagrodzenie brutto: od 7 500 PLN

Opis wynagrodzenia: Wynagrodzenie: miesięczne wynagrodzenie zasadnicze brutto w wysokości: 7 500 zł + dodatek funkcyjny wypłacany z tytułu kierowania zespołem + dodatek za staż pracy w wysokości 1% wynagrodzenia zasadniczego za każdy rok zatrudnienia (Dodatek jest wypłacany poczynając od czwartego roku zatrudnienia, z tym że wysokość tego dodatku nie może przekroczyć 20% wynagrodzenia zasadniczego). Praca na umowę o pracę na początek na okres próbny trzech miesięcy. Docelowo praca na stałe. Praca w pełnym wymiarze czasu pracy.

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Typ propozycji: praca w wolne dni

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 01.06.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), kierunek: Rachunkowość, Finanse, Ekonomia

Pozostałe wymagania

Staż pracy ogółem: lata: 5

Inne wymagania: Niezbędne wymagania: - wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, finanse, ekonomia), - minimum pięcioletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym w działach finansowo-księgowych, - biegła znajomość aktualnych przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz finansów publicznych, - doświadczenie w pracy w systemach finansowo-księgowych klasy ERP (mile widziana znajomość SIMPLE.ERP), - dobra znajomość pakietu MS Office, ze szczególnym uwzględnieniem arkusza kalkulacyjnego Excel, - umiejętność zarządzania zespołem i organizowania pracy zespołu. Wymagania dodatkowe: - zdolności analityczne, - dobra organizacja pracy, - zaangażowanie w powierzone zadania, - sumienność, - kreatywność, - punktualność, - dyspozycyjność, - dokładność i systematyczność w pracy, - umiejętność pracy w zespole i łatwość nawiązywania kontaktów, - umiejętność radzenia sobie w warunkach stresujących (pod presją czasu), - doświadczenie w księgowym rozliczaniu projektów unijnych, - wysoki poziom etyki zawodowej oraz kultury osobistej.

Pracodawca

Nazwa: UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH

Adres: 40-287 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty: - CV, - list motywacyjny, - skany odpisów/kopii dokumentów potwierdzających wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie wymagane w procesie rekrutacji na dane stanowisko pracy. Pliki/skany dokumentów należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: Aplikuj (w tytule wiadomości należy wpisać: "Ogłoszenie nr 1/FFK/2024"). Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dniu: 5 maja 2024 r. Po wstępnej weryfikacji złożonych ofert, w dniach od 8 do 17 maja 2024 r., zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia: 24 maja 2024 r. W przypadku podania danych osobowych w szerszym zakresie niż wynikający z art 22 § 1 Kodeksu pracy (tzn. w przypadku umieszczenia dodatkowych danych osobowych, poza tymi które są wymagane), kandydat powinien dołączyć klauzulę o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji. W przypadku, gdy kandydat jest zainteresowany wzięciem udziału w kolejnych procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez okres najbliższego roku przez Uniwersytet, powinien dołączyć klauzulę o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb realizacji przyszłych procesów rekrutacji, także danych osobowych poza tymi, które są wymagane. 1.Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, z siedzibą przy ul. 1 Maja 50, 40 287 w Katowicach, zwany dalej: administratorem. 2. Z odpowiednią klauzulą informacyjną RODO[1] administratora można się zapoznać u administratora, na stronie internetowej administratora oraz w Biuletynie Informacji Publicznej administratora. ------------------------- [1] Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) [Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, poz. 1, z późn. sprost.].