ASYSTENT RODZINY

Gliwice
Oferta opublikowana10.05.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Sikorskiego 134, 44-100 Gliwice, powiat: m. Gliwice, woj: śląskie

Zakres obowiązków: Pełne ogłoszenie naboru nr 19/DWR/OPS/2024 dostępne jest na stronie https://opsgliwice.pl/ogloszenia-2/nabory-2/ Wykształcenie:wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalna, lub wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie art.12 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną (zakres programowy szkolenia o którym mowa powyżej określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 r. w sprawie szkoleń na asystenta rodziny, lub średnie i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną; znajomość przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, znajomość przepisów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i innych aktów normatywnych związanych z pomocą społeczną, kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest mu zawieszona ani ograniczona, kandydat wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do niego wynika z tytułu egzekucyjnego, kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądowym za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, kandydat posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych; zakres obowiązków: wsparcie i aktywizacja rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz kierowanie procesem zmiany postaw życiowych członków rodziny; zczegółowy zakres zadań asystenta rodziny określa art. 15.1 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej; jedna zmiana; miejsce pracy: Gliwice

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 40

Wynagrodzenie brutto: od 4 300 PLN

Opis wynagrodzenia: brutto+250 za pracę w terenie

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 01.06.2024

Wymagania konieczne

Zawody: Asystent rodziny

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Pracodawca

Nazwa: OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GLIWICACH

Adres: Górnych Wałów 9, 44-100 Gliwice, powiat: m. Gliwice, woj: śląskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: Dokumenty wymienione w ogłoszeniu można składać do 19.05.2024 r. w zaklejonych kopertach z dopiskiem: Nabór numer19/DWR/OPS/2024 na wolne stanowisko asystent rodziny