Opinie o MZK w Toruń

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie MZK. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w MZK o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MZK w Toruń

Danuta

Jak moznaw takie upały oszczędzać i jeździć bez klimatyzacji. W sobotę 14 czerwca jechalam z 3,5 letnim wnukiem nowym autobusem. Klimatyzacji nie była włączona. W taki upał i duchotę pasażerom robiło się słabo. Ledwie dojechaliśmy z Podgorza na Rubinkowo. Cud że nikt nie zasłabł. Czy tak ma wyglądać komfort jazdy w toruńskich autobusach? SKANDAL

Mariuszek
@Danuta

Trzeba było zgłosić do dyspozytora. Najprawdopodobniej kierowca oszczedzał paliwo bo jest konkurs do końca czerwca na "najlepszego" kierowce. (usunięte przez administratora) takim cwaniaczkom w (usunięte przez administratora) Opinie wystawia również kierowca MZK.

@Danuta

Pomijając to że jak klimatyzacja jest to powinna chodzić, ale kiedyś jej nie było i żyliśmy ;)

brak slow
@Danuta

Przestan dziadek dzieki temu masz bilety po 2,80 a nie 3.80 w latach jezdzily tlyko bez klimy autobusy i upaly byly o wiele wieszke i dobrze

Asia

Tramwaje, szczególnie numer 5 często rano przyjeżdża za wcześnie około dwóch minut przez co czasem nie zdążę do szkoły

Riki
@Asia

A jak przyjrdzie 1 min wczrśniej to zdążysz(usunięte przez administratora)

Kierowca.
@Asia

Skoro jest 2 min wcześniej to raczej zdążysz do szkoły. Nawet będziesz dwie minuty przed czasem. ???? Trzeba tylko tyłek podnieść wcześniej a nie na ostatnią chwilę.

Gość 83

Witam! Pytanie wałkowane ale dawno temu... jakie zarobki i czy poprawiły się warunki pracy?

@Gość 83

Tak się poprawiły, że od stycznia najniższa będzie 17 zł brutto, a my mamy 17.85, szukam pracy

Abad
@Gość 83

Praca jak każda inna ale jak chcesz normalnie zarobić za normalne godziny to nie w MZK. Poza tym mogę pisać wiele rzeczy negatywnych ale po co. Szkoda czasu jak chcesz zakotwiczyć. Zaleski wogóle nie dba o transport publiczny w mieście.

Stach

Jak dobrze wykonuje się swoja robotę to nie ma się co przejmować ,

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie MZK? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Toruń
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Handlowiec
Doeko Group Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy Projektant/-tka OZE
Green Capital S.A.
kandydat

Witam, proszę o konkretną odpowiedź. Nowy kierowca, jaka umowa, jaka podstawa, realna premia, ile nadgodzin, ile za nadgodziny ? Pytam nowych co pracują że 3-4 miesiące A nie Stare wygi

Fancy
@kandydat

Daj sobie lepiej spokój z tym dziadostwem.Wkoło same konfidenty,jeśli szukasz spokojnej dobrze płatnej roboty to mzk do takiej nie należy.

Jacek

Od początku jeżdżę linia 25. Wchodziłem Do nniego około godziny 6:31. Zawsze był prawie cały autobus pelny. Po zastosowaniu przez was jazdy o 12 minut szybciej, że autobus pojawia się o godzinie 6:19 co nie jest przyjemnie zauważyłem że zmniejszyła bardzo sie ilość pasażerów na tej linii. Kto to zmienił nie wiem ale nie poszło wam z tym dobrze. Pozdrawiam.

Julia

Autobus oczywiście zawsze jak jest zepsuty nikt o tym nie wie i musi się domyślić że go nie będzie przyjedzie wcześniej gdzie powinien poczekać ale nie poczeka no bo cóż nie przyszli wcześniej ich problem ;) no autobusy pierwsza klasa nie ma co

Niestety wszystkie zakłady borykają się z brakiem ludzi do pracy. Pewne prace z tego powodu sa niemożliwe do wykonania.

ola90017

Rzeczywiście nie którzy kierowcy to ludzie a nie którzy zachowują się jak furmani wiozący trzodę. Próg autobusu wysoko uniesiony mąż wracający z rehabilitacji musi skakać przy kulach bo pan kierowca nie widzi. Rusza z wielkim impetem nie patrząc że wiezie również ludzi po operacjach kręgosłupa. Hamowanie że spadłam z siedzenia .Ale zawsze winę zwala się na innych kierowców aut. Czas pomyśleć drodzy Radni o zaniechaniu sprzedaży biletów przez kierowców bo pasażerowie mogąc kupić bilet na przystanku w kiosku beszczelnie wsiada i żąda go od kierowcy będzie mniej opóźnień .Więcej zrozumienia drodzy kierowcy dla normalnego pasażera bo wredni też się Wam trafiają ale nie musimy za czyjeś (usunięte przez administratora) ponosić konsekwencji. Pozdrawiam to tyle na razie moich myśli.

poszukiwacz rozsadku.
@ola90017

Szanowna Pani .Pretensje prosze kierowac do specjalisty od rozkladow jazdy ktore na wielu liniach sa niewykonalne a na koncowkach przerwy sa po kilka minut.Na koncowy dojezdzasz 5-10 minut po czasie odjazdu z tego przystanku poczatkowego.On Pani zapewne wyjasni jak takie cuda sa mozliwe.Siedzi w Urzedzie Miasta przy zajezdni i tworzy tak wybitne jednostki jak rozklady jazdy na podane przezemnie linie.Polecam 30/2 linie 34 ,12 i 14tke bez korekt w czasie jazdy i z minimalnymi czasami postoju na koncowych przystankach gdzie kierowca haruje w ruchu miejsim kilka godzin bez przerwy niejednokrotnie.Pytam czy to poprawia bezpieczenstwo w miescie ktore pretenduje do bycia uznanym za nowoczesne i europejski jak sie trabi na kazdym kroku?Teraz na linii 34 bedziecie mieli spoznienia bo wybitne umysly otworzyly nowe rondo na Szosie Che;lminskiej na ktorym kierowca stoi kilka minut na 3 czerwonych swiatlach by dojechac na Zwirki i Wigury z ul Dlugiej a na koncowce na Plazie jest 5 minut przerwy w godzinach szczytu-odjazd z Plazy opozniony murowany.TTak sie w Toruniu ulatwia ,ze wszystko trwa dluzej.Tak ,ze powodzenia w oczekiwaniu na spozniony autobus tych linii a pretensje nie do kierowcy tylko do specjailsty od rozkladow krory nie zna korkow gdzy na papierze nie wystepuja.I GRATULACJE DLA RADOSNYCH TWORCOW CZERWONEJ FALI NA TORUNSKICH DROGACH.jESTESCIE THE BEST!!!JEDZIESZ ZGODNIE Z PRZEPISAMI STOISZ NA WIEKSZOSCI SWIATEL.

Moris

Przaca w MZK to porażka , jest 2018 a ja w godzinach mam 2100 na rękę i możliwość dorobienia nadgodzi jak nie chcedz mieć wolnego w miesiącu . Rok ci się zlewa z miesiącem , życie ci leci jak z wiadra a jak odchodzisz to nikt cię tam w tej firmie nie żałuje , nawet nie zapytają co panu nie pasowało tylko nastepny proszę . .

Gd
@Moris

W Gdańsku też brakuje kierowców i motorniczych choć zarabiają więcej niż w Toruniu.

Henio

Witam chciałbym się podzielić jak wyglada praca w mzk hmmm zaczniemy od okresu zimowego autobusy startują już ok godz 4.00 Zgodnie z przepisami pracownik zobligowany jest do przyjścia 10 min prędzej żeby wykonać oc poranne sprawdzenie płynów oleju po tej czynności odpala wóz jak ma dobre akustyczna to git pali i chodzi gorzej jak akusy są wydojone no i zaczyna się bajka biegasz po warsztacie i szukasz elektryka jak go znajdziesz w miarę szybko to pomoże ale na cuda nima co liczyć i tak ok 20 min ucieka potem pompowanie wozu jak zamarznie to kicha i już o czasie nie jedziesz biegiem do dyspozytora po drugi wóz i to samo a za spóźniony wyjazd dostajesz jumby i po premii a my przychodzimy GODZINĘ wcześniej i czasami nie starcza w letnim okresie to jak w szklarni ponad 40stopni a kierowca jedzie w polo co powietrza nie przepuszcza i w długich dżinsach po 8 godz.takiej mordęgi masz już dość druga sprawa pasażerowie jumby dostajesz za byle co a to ze biletu nie sprzedasz a to ze spóźniony a to ze na przystanku na zadanie się nie zatrzymałeś bo pasażer nie poinformował kierowcy ze chce opuścić pojazd i wiele innych teraz wypłaty za nominał masz 1700-2000 tys zł netto z nadgodzinami ok 2700 netto ale tyrasz cały miesiąc i w tym jeden weekend wolny co do wolnego to urlopy loduje komputer jak przypadnie na jesieni to bierzesz w jesieni chyba ze ktoś się zamieni i podzieli z tobą urlop ale kolegów do zamiany jest nie sporo wiec bierzesz co ci dają dyspozytorzy cwaniactwo jest jeden co werbuje młodych o podpisy na różne instancje jak mu nie podpiszesz to Jelcz 444 i inne perełki są twoje a jazda nimi to żadna przyjemność tak odemnie i szczerze nie polecam pracy w tej firmie jest zle i będzie gorzej

ll'
@Henio

Miałem iść ,już nie idę!!!!!!

Arek

Może ktoś ma wiedzę czy firma potrzebuje aktualnie kierowców? Jakie mają wymagania? czy socjal jakiś macie?

Honorata

@Muk Twój komentarz prezentuje raczej opinię ze strony klienta, natomiast na tym forum zależy nam głównie na poznaniu opinii dotyczących pracy w firmie MZK. Upominam także do stosowania kulturalnego języka na forum publicznym.

Muk

W razie opóźnienia nie ma co dzwonić do dyspozytora bo oni wszyscy trzymają ze śmierdzącymi ped. ....ami nie można nigdzie dojechać bo słuchają jakiegoś Pana z zewnątrz który decyduje o opóźnieniach i wymuszonych akwariach autobusów bez komentarza

Honorata

@Henio, ale może znajdziesz choć jeden powód, dla którego Twoim zdaniem warto pracować w MZK. Każdy kto poszukuje dla siebie nowego miejsca pracy, porównuje je z dotychczasowym. A ponieważ na rynku pracy jest jeszcze bardzo dużo elementów do poprawy, to może się okazać, że cechy nazywane przez obecnych pracowników wadami, dla osoby, która miała znacznie gorsze doświadczenia ze swoim poprzednim pracodawcą, okażą się na tyle nieznaczące, że w świetle korzyści jakie niesie ze sobą zmiana będą wręcz pomijane.

Honorata

@Gutek ma chyba rację, jeśli pojawiają się nieprawidłowości, to w pierwszej kolejności powinno się o tym poinformować MZK. Chyba, że takie kroki były już wykonane i nie przyniosły spodziewanych rezultatów. Bardzo interesujący komentarz @Patryka, wręcz domaga się jakiejś przeciwwagi. No właśnie, może na tle tych negatywnych aspektów, ktoś znajdzie jakieś pozytywne cechy pracy w MZK, które pozwalają z nadzieją patrzeć na przyszłość tej firmy?

Gutek

Zamiast narzekać na forum to zgłoście takie nieprawidłowości do odpowiedniej osoby!!

Chętny do pracy

Taka cisza? Jest dobrze że nie piszecie.

Patryk
@Chętny do pracy

Nie polecam firmy , ostatnio nie przedłużyli umowy młodemu kierowcy , bo odmówił jazdy starym złomem , a kierowców brakuje , nie szanują pracowników, zmuszają do jazdy autobusami zabytkami połowa z nich nie sprawna technicznie , dyspozytorzy cwaniaki , planistka wpieprza z wolnego i nawet nie zadzwoni , płaca bardzo niska , brak komfortu jazdy , prawie 50 autobusów manualnych bez klimatyzacji , zastanówcie się 5 razy za nim przyjdziecie do MZK Toruń, sam wkrótce składam wypowiedzenie

Ktos

Polcamy wymiane tych zalosnych kotrolerow albo przynajmniej wyslanie ich na kursy z ludzkich odruchow. Ci ludzie sa po prostu bez duzszni i żałośni ,poluja tylko na starsze i slabsze osoby ,a zeby tak podejsc do kiboli i innych to straja w majty. Zalosne osoby.

Toruniak

Hahahahahahahahahahah Śmiech na Sali ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Zostaw merytoryczną opinię o MZK - Toruń

• Jak się pracuje w MZK?

Zobacz opinie na temat firmy MZK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZK?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MZK