Opinie o SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja w Kraków

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Krysia Nowy wpis

W firmie nie ma nadgodzin, więc ten problem nie istnieje.

Czy w SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Natalia Nowy wpis

Tak - jeśli tylko jest jakiś problem śmiało można od razu go zgłosić. Zostanie rozwiązany tak szybko, jak to możliwe :) Nikt nie lekceważy zgłaszanych uwag.

Mateusz

Do SEO4.net dołączyłem w połowie marca ubiegłego roku, tuż przed lockdownem. Firma właściwie z dnia na dzień musiała przejść w pełni na model pracy zdalnej. Poradziła sobie z tym zadaniem bardzo dobrze zapewniając pracownikom niezbędny sprzęt oraz narzędzia (VOiP, licencje na oprogramowanie itp.). Również szkolenia oraz wdrażanie w obowiązki przebiegło bez problemów. Obecnie pracujemy w modelu hybrydowym co jest niewątpliwie sporym plusem dla mnie. W pracy panuje przyjazna atmosfera, w razie problemów zawsze można liczyć na czyjąś pomoc.

Mira

Z agencją SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja jestem związana od ponad roku. Firma to zgrany zespół specjalistów, którzy współpracują w przyjaznej atmosferze - ostatnio przede wszystkim zdalnie. Bardzo szanuję elastyczne podejście Właściciela do możliwości pracy zdalnej w czasie pandemii oraz wyrozumiałość w przypadku zdarzeń losowych. Praca w SEO4.net wymaga dobrej samoorganizacji, jednocześnie jej wymierne efekty dają satysfakcję.

Tomasz
@Mira

Dzięki Mira :) Jeszcze rok temu nie przypuszczałbym, że nasz zespół będzie w stanie tyle czasu pracować zdalnie. Teraz widzę, że potraficie się świetnie zorganizować, dowozić efekty, rozwijać strukturę, dbać o klientów i kulturę organizacji. Szacun :)

Product Manager

Rekrutacja składała się z dwóch etapów. Pierwszym z nich była video rozmowa z Panią Sabiną z HR. Pytania dotyczyły poprzednich stanowisk, doświadczenia i podstawowej wiedzy z zakresu SEO. Ogólnie rozmowa trwała ok. 30 minut, była rzeczowa i konkretna (bez typowych i niewiele wnoszących korpo pytań). Kolejnym etapem było spotkanie w biurze z Panem Tomaszem, który bardziej szczegółowo dopytywał o doświadczenie związane z SEO czy znajomość programów (Google Analytics, Google Ads). Rozmowa była merytoryczna i przebiegła w miłej atmosferze. Chociaż nie otrzymałam pracy na stanowisku, na które aplikowałam, to kilka tygodni później ponownie się ze mną skontaktowano odnośnie propozycji współpracy jako Project Manager, którą przyjęłam:)

Z zakresu SEO, znajomości narzędzi do analizy, poprzednie stanowiska

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Wiecie czy SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Radek

Tak, udostępniamy laptopy do pracy zdalnej. Do rozmów telefonicznych wykorzystujemy VOIPa.

Wiktor

Czy coś zmieniło się w firmie od momentu ogłoszenia pandemii, że taki spokój zapanował na forum?

Czy pracodawca SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tomasz

Na to pytanie odpowiedziała Justyna, awansem ;) W dniu 13.02.2020.

Justyna

W firmie pracuję już prawie 4 miesiące. Stawiają na rozwój pracowników (np. przez możliwość udziału w branżowych konferencjach), zapewniają dużo wewnętrznych szkoleń, panuje przyjacielska atmosfera, a w razie problemów czy wątpliwości co zrobić - można liczyć na pomoc współpracowników i szefa. Jestem zadowolona ze współpracy i polecam, jeśli chcecie się rozwijać w branży SEO:)

Czy można liczyć w SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja na prywatną opiekę medyczną?

Radko

Tak, pracownicy mogą korzystać z prywatnej opieki medycznej.

Ol

Nie polecam. Informacja o tym, że sami sobie wystawili komentarze jest jak najbardziej możliwa. Luźna atmosfera pracy? Szkolenia? Możliwość rozwoju? Pierwsze słyszę. W pracy spotkacie się ze spóźnieniami wypłat. Do tego z szefem, który będzie się z Wami kłócił o pisownię wyrazów (błędnie z jego strony, ale to nie przetłumaczysz) i nakładał na Was obowiązki, o których nie było z początku mowy. W dodatku to osoba, która będzie podnosiła swoje ego, zadając Wam pytania z quizów rekruterskich, na które sama zna odpowiedź. Masz swój własny pomysł, tłumaczysz co należy zrobić, żeby coś lepiej działało - dowiesz się, że to nie tak, ale po jakimś miesiącu pomysł wróci jako niebagatelne objawienie... oczywiście ze strony szefa, żeby tylko nie przyznać, że mogłeś wpaść na coś dobrego. Na to nakłada się jeszcze ciągłe biadolenie, że interes nie idzie, klienci nie płacą i w sumie nie wiadomo co masz Ty z tym zrobić - idź i zbaw firmę (jeśli jednak próbujesz - patrz poprzednie zdanie). Nie nauczysz się SAMODZIELNIE podejmować decyzji, bo nikt nie da Ci takiej możliwości. Możesz być jedynie marionetką, która odbębnia co jej każą i idziesz do domu. Poza tym w biurze jest... nudno. Nudny jest wystrój, w ramach rozrywki masz możliwość zrobić sobie 15 min. przerwy i przejść się do sklepu albo wyjść na balkon. Kawa, herbata, woda są zapewniane, ale kuchnia wyposażona na minimum. Fotele z resztą też na minimum, bo to najtańsza Ikea, po całym dniu plecy mogą zdrowo zaboleć. Nie dajcie się oszukać.

Tomasz Kołkiewicz
@Ol

Ol, dziękuję za Twój komentarz. Przyznam się, że aż się zaniepokoiłem, kiedy napisałeś/aś o krzesłach, od których bolą plecy. Na szczęście żaden z pracowników, których dzisiaj podpytałem o wygodę i ewentualne dolegliwości nie potwierdził tej uwagi. W biurze mamy te krzesełka http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20339420/. Uważam, że sprawdzają się świetnie. Ale jeśli dowiem się, że ktoś cierpi na dolegliwości z ich powodu, to obiecuję, że złożę w Ikei reklamację. Odnośnie pisowni, istotnie dostrzegam błędy w pisowni, tam gdzie inni ich nie widzą (takie skrzywienie z pracy SEOwca), jednak nie zwykłem narzucać nikomu własnej interpretacji słownika, raczej poleciłbym przyjąć jako wyznacznik to, co stoi w słowniku. Mam rozumieć, że pokłóciliśmy się kiedyś o pisownię? Zapytałem też o opóźnienia w wypłatach. Faktycznie, przypomnieli, że rok temu miały miejsce 2-3 dniowe obsuwy u niektórych pracowników, ale ponieważ zostali uprzedzeni wcześniej, to nie widzą problemu (tak przynajmniej twierdzą). Dalej kwestia rekrutacji - nie znam żadnych quizów rekruterskich. Ja sprawdzam wiedzę techniczną, a od sprawdzania kompetencji miękkich jest inna osoba. Czy możesz opisać, jak przebiegała rekrutacja w Twoim przypadku? Tutaj jest odpowiednie miejsce na opisanie swojego doświadczenia: http://www.gowork.pl/rozmowy_kwalifikacyjne,872840,1,1. W sumie to jestem ciekaw, jak wyglądało moje podnoszenie ego za pomocą quizów rekruterskich. Piszesz o nakładaniu obowiązków o których nie było mowy. Czy możesz napisać, co to za obowiązki? Jeśli tutaj pracowałeś/aś, to dla przypomnienia zapis z naszego regulaminu, który stworzyliśmy, aby zapobiegać takim sytuacjom wśród mniej asertywnych pracowników: "2.4 Bądź racjonalny – dbaj o optymalną ilość obowiązków – zwracaj uwagę, aby ilość zadań była odpowiednio dobrana do Twoich możliwości, abyś mógł wykonać je starannie. Jeśli czasowo nie jesteś w stanie wykonać pewnych zadań – zgłoś to koordynatorowi." Wiadomo, że jeśli obowiązków jest zbyt wiele, rekrutujemy osobę do pomocy, lub staramy się zoptymalizować procesy, które zajmują zbyt dużo czasu. Dalej, Twój pomysł wrócił jako moje objawienie? Proszę o szczegóły, bo trudno mi uwierzyć, że mógłbym przywłaszczyć sobie pomysł pracownika. Zwłaszcza, że staram się wyławiać tych, którzy mają dobre pomysły, bo to oni mogą rozwijać naszą firmę. Nie można się nauczyć samodzielnie podejmować decyzji? Toż właśnie umiejętności podejmowania decyzji oczekuję od pracowników, a nie bycia marionetką o której piszesz. W biurze jest nudno? Jesteś pierwszą osobą, która skarży się u nas na nudę. Co byś tutaj zaproponował/a? Kuchnia jest wyposażona na minimum. Tzn. co jeszcze poza kawą herbatą, wodą, lodówką i kuchenką mikrofalową powinniśmy jeszcze zapewnić Twoim zdaniem? Drogi/a Ol, czy moje wrażenie, że Twoja opinia jest z jakichś powodów personalnie wycelowana we mnie, a argumenty o firmie stanowią tylko tło, jest słuszne? Tak czy owak dziękuję Ci za opinię i życzę wszystkiego dobrego w Twojej karierze :)

Ol
@Tomasz Kołkiewicz

Tomku, wiedziałem, że mogę liczyć na Twoją wyczerpującą odpowiedź. Trochę się nam tu narobiło tematów, więc może uporządkuję, aby zarówno Ty, Twoi obecni jak i przyszli pracownicy nie mieli już wątpliwości o co może mi chodzić: 1. Pracowałem u Was DAWNIEJ NIŻ 2-3 LATA TEMU. Powinienem to zaznaczyć w poprzednim poście, mój błąd. Mam nadzieję, że w firmie się pozmieniało, i to na lepsze. Uważam, że małe i średnie polskie firmy są bardzo ważne i świadczą o przedsiębiorczości. Im lepiej wyglądają u nich kwestie warunków oferowanych pracownikom, tym bardziej na plus dla wszystkich. 2. A czy moje opinie dotknęły Cię personalnie? Jeśli tak, to niesłusznie. Nie oceniam bowiem Ciebie, jako osoby. Nie rozpisuję się tu na temat Twojego stylu ubierania się, wysławiania się, etc. Więc w żadnym wypadku nie oceniam personalnie i nie o to tu chodzi. Jeśli pracowałbym w korporacji mógłbym napisać: "Kadra managerska ma tendencję do podbierania pracownikom pomysłów". Czy to można odebrać personalnie? Za moich czasów Ty byłeś jedyną osobą, która miała rozstrzygające zdanie na każdy temat. Oceniam więc Twoją rolę jako "szefa", czy osoby "zarządzającej zespołem". I jako pracownik do tego już mam prawo, a osoby, które są zainteresowane pracą u Was mogą poznać moją opinię. Może uznają ją za przesadzoną, może za zbędną, a może będzie ktoś, kto zwraca uwagę na te same sprawy, co ja i wtedy zaoszczędzi sobie nerwów i czasu zarówno sobie, jak i Wam. 3. Teraz może czas na kwestie podbierania, błędów i foteli. Z "podbieraniem" chodziło mi o to, że miałeś w zwyczaju pytać się swojego zespołu o radę. Ktoś radził więc w dobrej wierze, ale pomysł został odrzucony z jakiegoś powodu. Następnie po pewnym czasie wracał z Twojej strony, wyrażony innymi słowami, ale sprowadzający się do tego samego. Czy było to celowe - nie wiem, ale wrażenie niesmaku jednak pozostało. Nasze rozmowy (bo nie była to jedna jedna) o błędach trudno nazwać "kłótniami". Zaznaczam, że słownik oferuje często dwie przyjęte formy. Na Twojej zawsze musiało stanąć, pomimo tłumaczeń i, w moim odczuciu, straty mojego czasu przy poprawianiu tego w wielu, wielu tekstach. Niby nic wielkiego, ale dla mnie było to niegospodarnością czasu pracownika. I wreszcie krzesła. Zgłaszałem mój problem. Jako, że byłem raczej świeży na rynku pracy, może nie wyraziłem się dość jasno, stanowczo albo nie drążyłem dość tematu. Co by nie było - doświadczenie uczy asertywności i walki o swoje. Z resztą wymiana krzeseł nie jest konieczna, wystarczy nabyć nakładkę na krzesło na poziom lędźwiowy kręgosłupa, nie są to duże koszta, a wydaje mi się, że po prostu dobrze mieć coś takiego dostępne na życzenie pracownika. Może się zdarzyć, że np. pracownica zajdzie w ciążę i dobrze byłoby jej wtedy zapewnić bardziej komfortowe warunki pracy. 4. Opóźnienia w wypłatach. Gdy pracowałem osiągały nawet 15 dni, bez wcześniejszej informacji. Dobrze, że macie ten etap już za sobą. 5. Dodatkowe obowiązki. Były to sprawy, które wynikały w trakcie pracy. Na przykład, poza swoimi stałymi obowiązkami, dodatkowe odpisywanie na maile. Nie miały one charakteru stałego, ale potrafiły skutecznie odrywać uwagę i zmniejszać produktywność. 6. Samodzielność w podejmowaniu decyzji. Tu mam po prostu inne zdanie. Nie czułem się samodzielny na moim stanowisku. 7. Kuchnia. Nigdy nie pracowałem i nie pracuję w korporacji. Wiem jednak, że można lepiej nawet w małych firmach. Kuchnia powinna zapewniać komplet naczyń dostępny dla wszystkich (płaskie talerze, miski, głębokie talerze, kubki etc.). Kilka rodzajów herbat (załóżmy - 3), też nie stanowi dużych kosztów. Zawsze świeże i ważne mleczko do kawy, cukier. Miłym gestem są na przykład owoce albo ciastka co poniedziałek, na dobry początek tygodnia. To nie są rzeczy obowiązkowe dla pracodawcy, oczywiście. Takie nic, a pokazuje, że po prostu zależy na pracownikach. Wbrew pozorom ludzie zwracają na to uwagę. Życzę Wam mimo wszystko powodzenia w dalszym rozwoju i sukcesów.

Tomasz Kołkiewicz
@Ol

Sprawdziłem historię wypłat. Opóźnienia, o których piszesz nie miały miejsca w żadnym roku funkcjonowania firmy. Lawirujesz też w opisie mojego zachowania - raz się kłócę i narzucam błędną pisownię, dalej piszesz, że nie było kłótni, a oczekiwana przeze mnie forma była zgodna ze słownikiem. Sugerujesz, że oszukujemy ("Nie dajcie się oszukać"). Masz oczywiście prawo wyżalić się na nudę, brak podkładek na krzesła czekających w gotowości, aż pracownica zajdzie w ciąże, brak ciasteczek czy owoców, misek w ilości równej liczebności zespołu - wszystko to, poza nudą w firmie, jest prawdą! Nie masz jednak prawa naruszać dobrego imienia naszej firmy publikując nieprawdziwe informacje, bo na wizerunek tej firmy ja i mój zespół ciężko pracujemy! Dlatego wzywam Cię do zaprzestania naruszania dóbr osobistych naszej firmy zgodnie z art. 43 w związku z art. 24 § 1 Kodeksu cywilnego. Miej świadomość, że zamieszczanie nieprawdziwych informacji jest wykroczeniem na gruncie przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. O niedopuszczalnym naruszaniu dóbr osobistych w wypowiedziach mówi również regulamin serwisu GoWork (§ 4 pkt. 3). Ani ja, ani nikt z zapytanych obecnych i byłych pracowników nie kojarzy przypadków, o których piszesz. Nie wiemy kim jesteś, ani co Tobą kieruje. Jeśli chcesz udowadniać swoje racje, to miej cywilną odwagę podpisać się z imienia (jak zrobili to inni pracownicy i stażyści), wtedy może uda się ustalić, czym nasza firma Ci zawiniła. W przeciwnym razie odpuść sobie dalsze anonimowe komentarze, które nie mają związku z rzeczywistością.

Kont
@Ol

Zgadzam się w 100%! Firma dobra na staż i dla ludzi o mocnych nerwach! Śmieszne wynagrodzenie, umowa na 1/8 etatu

@Kont

Cóż, branża jest wymagająca, to i opinie bywają różne. Ale w jednym się zgadzamy, na staż firma idealna, ale jak pokazuje team, nie tylko na staż. Mocne nerwy? Nie zauważyłem, żeby ktoś chodził pospinany, ale ok, stażysta jak się nie przykłada może być wystraszony, ale chyba tego, że się wymaga. Większość to odbiera jak przysłowiowa praca, gdzie czasem jest kocioł. Bywają dni mega luźne, gdzie spokojnie robisz co tam masz i zero spiny, a bywają dni gdzie jest mega kocioł, bo milion zadań na wczoraj i wówczas bywa podniesione ciśnienie - ale też bez przesady. Nie wiem, może jestem inny ale moim zdaniem to nie kwestia mocnych nerwów a odnajdywania się w tej trudnej i poniekąd specyficznej branży i dobrej organizacji oraz asertywności. Więcej stresu miewałem w poczekalni do dentysty. Poza tym, w tej branży, firmy nie różnią się od siebie jakoś diametralnie. Z opowieści między innymi ludzi, którzy przeszli stąd do innych organizacji wiem, że to wszystko jeden diabeł, różni się niekiedy tylko skalą. Ciśnienie bywa wszędzie. Co do hajsu? Mi się hajs zgadzał i zgadza. Ale to zawsze jest względne. Wszystkich nie zadowolisz. 1/8? Wygląda na nieaktualne wiadomości. Przynajmniej ja nie potwierdzam. Z pozdrowieniami - bo pewnie się znamy, chociaż zbyt pospinany jesteś żeby się podpisać :). Ale spoko, rozumiem, w końcu to temat dla ludzi o "mocnych nerwach". Peace!

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja?

Radko

Stałą umowę można dostać po okresie próbnym - klasycznie są to 3 miesiące. Współpracujemy również B2B.

@Mateusz (Mati-X), dziękuję za Twoją aktywność na wątku. Odpowiedziałeś na moje pytanie dotyczące możliwości pracy zdalnej i godzin pracy. Myślę, że to bardzo dobra informacja dla osób, które myślą zaaplikować do firmy. A jak przedstawia się kwestia nadgodzin? Czy w ogóle się zdarzają w firmie, jeśli tak to czy są dodatkowo płatne?

@Mateusz (Mati-X), możesz jeszcze powiedzieć jak wygląda system czasu w jakim pracujesz, czy jest możliwość pracy zdalnej? Nadgodziny w pracy są dodatkowo płatne, czy przysługuje wolne? @Benek, na stronie firmy w zakładce kariera jest informacja, że firma w tym momencie nie prowadzi rekrutacji, ale można wysłać swoje CV.

Mateusz (Mati-X)
@Karolina

Pracuję 8 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu od 8 do 16. Jest możliwa praca zdalna (2 dni miesiącu).

Mateusz (Mati-X)

Firma stawia na rozwój pracowników, atmosfera jest super, wynagrodzenie w terminie, jak dla mnie wszystko na plus. Cały czas rozwijam swoją wiedzę w temacie projektowania stron opartych na rozwiązaniach CMS (w tym WordPress), projektowania przyspieszonych stron mobilnych AMP oraz w sprawach IT. Pracuję już ponad rok wliczając w to staż (3 miesięczny), jestem bardzo zadowolony, więc zdecydowanie daje kciuka w górę.

Benek

Czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

Kamil

Zacznę od rekrutacji: Bardzo przyjemna, rzeczowa, zero nadęcia czy wyuczonych tekstów HRowych tekstów. Rozmawialiśmy o samych konkretach - więcej o tych dotyczących pracy niż z mojego życia zawodowego. Po rozmowie od razu dowiedziałem się, że dostałem pracę. A w samej pracy bardzo przyjemna atmosfera - żadnego niepotrzebnego stresu, chociaż wiadomo, że pracować trzeba. Każdy ma w sobie na tyle samodyscypliny, żeby wiedzieć co ma robić. Do każdego (w tym do szefa) można odezwać się w razie problemów bez niepotrzebnego skrępowania

@Jerzy, udało się uzyskać jakąś informację? Jeśli tak, podziel się proszę z nami. Kto jeszcze wypowie się SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja ? Czy jest możliwość pracy zdalnej? Wasze informacje będą bardzo cenne dla osób zainteresowanych praca w SEO4.

Jerzy

Podpowiedzcie jaka macie atmosferę w pracy? Czy coś z dodatków socjalnych?

Podałby ktoś z Was jakieś sugestie odnośnie rekrutacji w SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja? Na co zwrócić uwagę? Zapewne zainteresuje to osoby chcące się tam zatrudnić.

Poczytaj tutaj https://www.gowork.pl/seo4.net-pozycjonowanie-i-optymalizacja,872840/rozmowy-kwalifikacyjne Zwłaszcza opis tego pracownika zawiera dużo informacji: Account Manager 2017-03-31 16:02 przez Michau

Mogę potwierdzić, że praca w SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja jest godna polecenia.

Zostaw merytoryczną opinię o SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja - Kraków

• Jak się pracuje w SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja?

Zobacz opinie na temat firmy SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja?

Kandydaci do pracy w SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
3.7/5 Na podstawie 68 ocen.
  • ul. Kazimierza Kordylewskiego 7 lok. 18
    31-542 Kraków