Opinie o Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe"Dorbud" S.A. w Kielcach w Kielce

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe"Dorbud" S.A. w Kielcach. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe"Dorbud" S.A. w Kielcach o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe"Dorbud" S.A. w Kielcach w Kielce

Sokal

Czytam opinie na temat firmy Dorbud i dziwię się . O "numerach" jakie robi podwykonawcom wiadomo od lat . Wystarczy poczytać na forum , zapytać byłych podwykonawców poszukać zanim decydujemy się na współpracę . Wykonawcy decydowali się na współprace na archaicznych warunkach i jeśli chodzi o wyceny jak i harmonogram zapłat za poszczególne etapy prac. To tylko potęgowało długi i wzbogacało tą firmę .Sami wykonawcy umożliwili taki proceder nęceni obietnicami ,a na tym nie opiera się neoliberalny biznes . Zaufanie buduje się latami na zasadzie ufaj i sprawdzaj. Sugeruję zadumę tym którzy teraz chcą pozwu zbiorowego na przyszłość . Albo nie powinni mieć swoich firm , albo nauczyć się podstaw ekonomii - wycen relatywnych do kosztów i zakładanego zysku oraz zasad małego biznesu . A płatności transzować i po pierwszej (małej) nie zapłaconej podziękować i poinformować solidarnie innych podwykonawców o sytuacji .

Kielce news24

Kielecka firma Dorbud złożyła w Sądzie Rejonowym wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka, będąca w kłopotach finansowych, broni się przed upadłością - podaje kielce.wyborcza.pl Tomasz Tworek, prezes Dorbud S.A., przyznaje, że chociaż firma działa na rynku ćwierć wieku i przeżywała różne trudne chwile, w takiej sytuacji jeszcze nie była. Jako główną przyczynę kłopotów wymienia tegoroczny wzrost kosztów. Do tego doszła m.in. ustawa o ochronie podwykonawców i tzw. odwrócony VAT. źródło: http://www.propertynews.pl Nasz komentarz jest zbędny. Prezes Tworek sam komentuje: " do tego doszła ustawa o ochronie podwykonawców" !!!!!!!!!!!!!

Julia

Dorbud już ponad pół roku nie płaci naszej faktury za wykonane prace. Żadne telefony i wezwania do zapłaty nie działają. Przyłączymy się do procesu zbiorowego. julia-k@wp.pl

xxx

Firma Dorbud, Doto, Fundacja ,Afor, Fontia to wszystkie spółki powiązane. Dziwię się że urząd skarbowy,inspekcja pracy,zus nie zainteresowal się tą piramidą finansową.Tak to jest jak rządzą osoby nie majace pojęcia o zarządzaniu Pan Grzesiu,Pani Asia,Pani Karolinka.A wszyscy podwykonawcy powinni złożyć pozew zbiorowy bo i tak kasy nie dostaną.

Szuwar

Dokładnie . . . . Dlaczego Pan Tworek im ufa? Dziwne....

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe"Dorbud" S.A. w Kielcach? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
...

Dorbud juz wyslal do sadu papiery o upadlosc ale im odeslali. Słyszałem że panstwo prezesi juz caly majatek przepisali na inne osoby.

Oszukany

Pan Prezes Tworek nie wypłaca wynagrodzeń miesięcznych swoim pracownikom. To ciemna sprawa. Organizuje na koszt pracowników imprezy rzekomo ze środków fundacji. To kolejna ciemna sprawa. Za chwilę Dorbud upadnie, bo widać, że za nic nie płacą. Są na czarnej liście w każdej hurtowni w Polsce.

......

Czekam na pieniądze od początku roku, poprzez ich podwykonawcę. Kłamią, obiecują, oszukują, pan Tworek - właściciel udaje, że nic nie wie i nie ma z niczym problemu......proponuję z daleka od tej firmy

Oczekujący

Czekam na rozliczenie ponad miesiąc - długo i niedługo. Od kilku dni próbuję skontaktować się z działem finansowym w Kielcach, nic z tego... Podobno nawet kadra zarządzająca dostała połowę pensji. Kierownik z którym mam kontakt stwierdził, że pracuje w firmie już 20 lat i aż tak kiepskiej sytuacji jeszcze nie było. Sam zaproponował mi umowę o dzieło, ponieważ, jak uznał, wystawienie faktury wiąże się z oczekiwaniem na pieniądze nawet do pół roku. Złożyłem już skargę do Państwowej inspekcji pracy, czekam na reakcję. Jeśli ktoś ma podobną sytuację, proszę o kontakt, nie mam zamiaru odpuścić tej sprawy szmleinad3@gmail.com

marek
@Oczekujący

Witam Płatnosc na kupiony towar(raczej wyludzony) mieli na 23.03.2017 i niestety do dnia dzisiejszego nie zaplacone Zglosilem sprawe do sadu Pozew poszedl 15 maja 2017 i co z tego czekac,czekac,czekac Ciekawe na co............................... 4.5 miesiaca i cisza OSTRZEGAM PRZED FIRMA DORBUD

Pan

Firma celowo zamawia towar za który później nie płaci i obraca sobie gotówką.

Oszukany

Uwaga na ta firmę. Podkupuje pracowników podwykonawców, ma problemy z wyplacalnoscia. W Warszawie wstrzymuje wykonywanie publicznych zleceń. Bankrut, kwestia czasu i firma upadnie, a z nią ludzie których zatrudnia. Powodzenia złodzieje

Niepolecam
@Oszukany

Zaproponowali mi że dadzą mi 3 zł więcej niż u podwykonawcy u którego pracowalem. Dostałem stary sprzęt który po miesiącu się popsul. Naprawę musiałem pokryć z własnych srodkow. Oprócz tego działalność i ZUS który musiałem opłacić a oprócz tego dwóch chłopaków którzy pracowali że mną pieniądze na wypłaty. Zostałem oszukany. Umowy nie dostałem po dzień dzisiejszy. Zostawili mnie i moja rodzinę na lodzie. Umoczylem 50 zł plus długi u ludzi prawie 80!

bauservice

może czas złożyć pozew zbiorowy ?

oszukany podwykonawca
@bauservice

podaję kontakt i przyłączymy się do doniesienia do prokuratury o celowym działaniu na szkodę podwykonawców biuro.werpol@wp.pl

wyrolowany

Prawdą jest że DORBUD nie płaci za wykonane roboty. Unikajcie kontaktu z tą firmą.

oszukany podwykonawca

Ostrzegam od lat tak postępują może czas aby prokuratura zajęła się procederem wykorzystywania podwykonawców

ne
@oszukany podwykonawca

Prawda sama prawda

eeee

i pracowników ze wschodu

Stuttgard

Nie płacą za faktury . Totalni ignoranci taka duża firma a dorabia się kosztem podwykonawców a przede wszystkim kosztem pracowników podwykonawcy . Nie polecam !!!

Enco

Potwierdzam, nie reagują na wezwania do zapłaty, zero kontaktu i informacji odnośnie zaległych płatności. Nie polecam jako kontrahenta.

Sowizdrzal

Dorbud od lat nie ma płynności . Finansują się z pieniędzy podwykonawców , z butą i arogancją.

Zawiedziny współpracą Kontrahent firmy Dorbud SA

Jest mi bardzo przykro ale nie polecam tej firmy ze względów na brak wywiązywania się z ustaleń. Proszenie werbalne mimo potakiwania nie przynosi wymiernych efektów. Dorbud SA nie płaci. Pisanie także nie przynosi efektów. Jest mi przykro ale wystawiam moja ocenę/ opinię negatywną o firmie DORBUD SA. Pewnie zareagują pod presją sądowego nakazu dla komornika. Pytanie, dlaczego trzeba w ten sposób domagać się realizacji umowy...? Hm.... przykre... Pozdrawiam, Kontrahent

czarny1990
@Zawiedziny współpracą Kontrahent firmy Dorbud SA

DORBUD w ciągu połowy roku 2017 nie płacił firmie ochroniarskiej za ochrone 12 budów na terenie warszawy i okolic. wisza firmie prawie 1 milion złotych i nie maja zamiaru oddać , a szefostwo nie wie co robić

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe"Dorbud" S.A. w Kielcach - Kielce

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe"Dorbud" S.A. w Kielcach?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe"Dorbud" S.A. w Kielcach tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe"Dorbud" S.A. w Kielcach?

Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe"Dorbud" S.A. w Kielcach
1.3/5 Na podstawie 36 ocen.
  • Zagnańska 153
    25-563 Kielce