Opinie o Broda-Trans Elżbieta Broda w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Broda-Trans Elżbieta Broda. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Broda-Trans Elżbieta Broda o rekrutacji.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Broda-Trans Elżbieta Broda w Katowice

Mateusz

W sobotę 3 tony kupiłem zapewniali ze towar super na workach pisze do 5 procent popiołu a popiołu i spieków jest tyle że co parę godzin muszę chodzić i wybierać jednym słowem dramat nigdy więcej

@Aleksandra

bo tak ktos ustalil trase dla oszczednosci. mysle, ze masz mylne mniemanie o tej firmie, tam logistyka jest na niskim poziomie. To rodzinna firma, bardzo prostych ludzi, ktorym sie udalo bo mieli znajomosci rodzinne i bardzo gietki kregoslup morlany. Z osob, z ktorymi tam pracowalem prawie nikt nie zostal. jesli to ma byc przystanek przed znalezieniem innej pracy, to ok. Ale tam sie dobrze nie pracuje, raz ze ladunek jest specyficzny, dwa, musisz czesto swiecic oczami, za dostawe czegos innego niz klient zamawial. jesli chcesz czegos sensownego to szukaj gdzie indziej. To oczywiscie Twoj wybor, przy ich rotacji zawsze kogos szukaja, wiec droga otwarta.

Danuta

Pierwszy zakup eko groszku w zeszłym roku : 6-cio krotnie zerwana śruba, oklejone palenisko spiekami, dwukrotna wizyta fachowca celem wyczyszczenia oklejonego spiekami paleniska (przy " spaleniu" tylko 1tony) W tym roku zamówiłam,ponieważ miałam obiecany eko groszek z kopalni Wesoła. Towar przyszedł w nieopisanych workach.Nie otrzymałam również świadectwa jakości paliwa stałego, a dowodem zakupu była WZ 4783/2022 w opisie groszek 5-25mm kod CN2701 i to były wszystkie informacje o zakupionym towarze. Bałam się,że powtórzy się dramat z tamtego roku. W dniu , w którym otrzymałam towar, wystąpiłam o odstąpieniu od umowy. Moja walka o zwrot wpłaconych pieniędzy trwała od 16.11-20.12.2022 , czyli ponad miesiąc. Do końca oczywiście nie otrzymałam faktury vat., ani też świadectwa jakości zakupionego towaru. Moje prośby o odbiór towaru i zwrot wpłaconych pieniędzy były przez długi czas ignorowane. Poskutkował sms do szefa firmy z informacją,że okłamuje mnie, urząd skarbowy i inspekcję handlową. Wówczas nastąpił przełom, otrzymałam telefon ,że pozytywnie rozpatrzono moje zgłoszenie odstąpienia od umowy. Przez miesiąc miałam "zamrożne" 2800zł., które w końcu odzyskałam. Jeśli ktoś z kupujących miał podobny problem, niech nie odpuszcza. Z cwaniakami trzeba walczyć.

@Danuta

Kupilem na probe ekogroszek. tylko, ze to nie ekogroszek tylko mial. mial z pge jest grubszy niz ich ekogroszek. dramat. 1/4 worka ponizej 1mm... pozstale ta taki do 0,1-0,5cm plus moze z 1kg grubszego 2-3cm.

Kuba

Tragedia nie węgiel. Tym się nie da palić. bardzo duży problem z rozpaleniem. Jak już uda się rozpalić, to tworzą się wielkie zgrzewy. Bardzo dużo popiołu. Do tego energia mniejsza niż zwykłego drewna. (usunięte przez administratora) niesamowity. Dałem się nabrać. Na reklamacje zero odzewu. Radze omijać.

wegan
@Mariusz

Teraz do wokow dosypuja kamienie zeby im sie oplacilo. znajoma kupila i w kazdym worku 10-15% kamieni plus duzo wody i mialu. masakra jakas nie wegiel

Sabina Nowy wpis

witam. na stronie firmowej jest napisane, że firma świadczy usługi koparko-ładowarką. Czy nie są do tego jeszcze potrzebni operatorzy? partner będzie szukał pracy, jesteśmy z okolic. Jak dalekie mogą być takie delegacje?

Kańt tomek

(usunięte przez administratora).Nie polecam u tych panstwa kupowac opału.Zamiast ekogroszku miał z kamieniem .W piecu spieki.Tyle co wrzuce tyle wyciągne.

omega
@Kańt tomek

Potwierdzam ekogroszek bardzo zlej jakosc, nie nadaje sie do palenia waga w worku 23-22kg zamiast 25kg, mialu 20-40%

Nikt Nowy wpis
@Kańt tomek

Kupujecie tani czeski wegiel o wartosci opalowej 15-18mj (polowe normalnego wegla) i dziwicie sie ze to szajs? Przeciez tam od dawna nie ma dobrego wegla tylko najtanszy odpad. Kupcie sobie w pge lub tauronie. Tu wegiel to wyrzucone pieniadze w bloto.

Zbigniew

(usunięte przez administratora) nie węgiel. Kupiłem na firmę i nie mogę tym palić w piecu, ponieważ nie uzyskuje temperatury. Chce zwrócić towar. Napisałem pismo lecz oczywiście żadnej informacji zwrotnej. Może ktoś wie jak?

vera
@Zbigniew

tam to standard, oni sprzedaja w okolicy najgorszej jakosci opal. do tego zawsze jakims cudem niedowazone worki sa... ogolnie lepiej kupic gdzie indziej tym bardziej, ze ceny maja wyzsze 10-20% niz konkurencja.

tyrek
@Zbigniew

Niestety tam od dlugiego czasu jest wegiel bardzo zlej jakosci. Ja bym tam nie kupowal. Nie dosc ze cena rynkowa, to w workach pelno (usunięte przez administratora) i wagi nie trzymaja.

anka Nowy wpis
@tyrek

Potwierdzam tam nie warto kupowac wegla. Kazdy z kim rozmawialem mial pozniej wegiel niskiej jakosci, brak wagi 10-15%, duzo wody i mialu (nawet w kostce czy orzechu).

Kuba

Jadzia
@Kuba

Potwierdzam, u mnie to samo. Węgiel bardzo zanieczyszczony. Lupki, piasek, mial, prawie nie ma groszku. Nie chce sie palic, albo zaraz gasnie.

andrzej
@Kuba

kupilem pare workow mialu na probe. mialbyc super kaloryczny z pge. mial wymieszany z ziemia i chyba mialem wegla brunatnego - po wyschniecu kolor torfu. bardzo trudno rozpalic. do tego po rozpaleniu niesamowicie smierci i kopci. daje bardzo malo ciepla. nie mialem jeszcze tak zlej jakosc wegla jak sprzedaja u pana brody na gzichowskiej.

@Kuba

U mnie to samo, ekogroszek miał być suchy i mieć 29 MJ , a po wysuszeniu widzę że ma może 21 do max 23Mj i jest ogrom popiołu i spieków. Nigdy więcej nie kupię u nich. (usunięte przez administratora)

wegan Nowy wpis
@Mariusz

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Broda-Trans Elżbieta Broda? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Leszno
Michał S.

Bardzo pozytywne zaskoczenie, po przeczytaniu innych opinii nie byłem pewny zakupu ale dostarczony ekogroszek na ten moment to jeden z najlepszych który trafił do mojego pieca. Polecam, obsługa też 10/10 miło, szybko i konkretnie ;))

Dużo jest pracy mimo wszystko? Widzę te odradzające od samych klientów opinie ale także to ostatnie zapytanie o nadgodziny, z czego miałyby wynikać? chyba, że jest za mało osób? Gdzie oni te oferty dodają teraz?

Zauważyłem teraz niedawno, że zaczęły pojawiać się jakieś posty odnośnie jakichś zgłoszeń od klientów względem firmy. nie siedzę jakoś głęboko w temacie, w dopiero przeglądam okoliczne za pracą. przy tym wszystkim zastanawiam się czy gdybym się zatrudnił to mógłbym mieć z tego tytułu jakieś problemy czy raczej samych pracowników to wszystko jakoś omija?

nick

Twoja odpowiedzialnosc jest w zasadzie taka sama jak wlasciciela. Jesli wiedziales o np (usunięte przez administratora)i w nim uczestniczyles (np przywiozles klientowi wegiel, o ktorym wiedziales ze jest wymieszany z weglem brunatnym - to odpowiadasz za (usunięte przez administratora) Dodatkowo, wlasciciel moze udac przyslowiowego greka i wyprzec sie tego, ze on wiedzial, ze pracownicy tak pakuja towar. Wtedy Ty odpowiadasz jako pracownik, a on nie. Reasumujac, poszukalbym innej firmy do pracy.

@nick

ale teraz to już sam nie wiem. Napisałeś to w trybie przypuszczającym by koledze sprawę wyjaśnić czy jednak fakt przedstawiasz? Tutejsi pracownicy maja teraz jakieś problemy? zastanowiło mnie tamto zapytanie o nadgodziny, ktoś tu pracy szuka czy może była wrzucana oferta?

Czy zdarzają się nadgodziny w Broda-Trans Elżbieta Broda?

Tom

Firma brak słów , zamówiłem 2 t ekogroszku mokry aż kipi zmieszany z miałem, nie pali się jednym słowem (usunięte przez administratora) jakieś, najgorszy ekogroszek jaki kiedykolwiek miałem. Obsługa nie potrafi przyznać się do błędy jednym słowem żal… NIE POLECAM!!!! Jak najdalej od nich.

Pracodawca dobry? ze względu na co? Zastanawiałem się właśnie nad potencjalnymi zarobkami przy tych opiniach stawianych przez samych klientów. pracuje się tu na samej podstawie czy może występują też jakieś dodatki lub premie od obrotu?

Czy jest tu jakiś dział logistyki? Chodzi o to, że wcześniej odnosili się do tego, że była ona na dość słabym poziomie. Kto wiec zajmował się wtedy planowaniem? Mam po prostu doświadczenie i przeglądam okoliczne firmy a widzę ze tutaj już kandydaci jacyś się zgłaszali

Miro

Nie polecam tej firmy. (usunięte przez administratora) ludzi co do kalorycznosci. Węgiel pod wpływem czynników atmosferycznych zamienia się w miał. Po pierwszym deszczu na wierzchu pojawiły się kamienie..Nie Kupujcie . Dramat

ble
@Miro

Kupujecie importowany wegiel bardzo nieskiej jakosci, wiec czego sie spodziewacie? Od lat Broda sprzedaje w taki sposob wegiel, najpierw sprzedawal rosyjski wmawiajac ze to polski, pozniej sprzedawal czeski wmawiajac ze to polski, teraz sprzedaje import za ocenau wmawiajac ze to polski. ten wegiel mozna kupic w bytomiu, myslowicach o kilkaset zlotych taniej na tonie... lub lepszy z pge w sumie tez taniej niz u Brody. Wiec po co kupujecie na skladzie w ktorym ciagle mowia nieprawde?

Miro
@Miro

Szukam osób (usunięte przez administratora) przez firmę Broda trans. Chce zlozyc pozew sądowy grupowy. Za kupiłem 20 ton węgla. Masakra kamień i miał a węgiel takiej jakości ze w rekach można kruszyc. Chce zeby odpowiedzieli za (usunięte przez administratora) ludzi

ble
@Miro

Proponuje poszukac min na googlu, takich osob jest bardzo duzo. byl taki czas, ze P. Broda, wszystko co wysylal, to byla mieszanka czeskiego (bardzo niskiej jakosci) wegla z weglem brunatnym. to w zasadzie nie bylo nic warte, a ludzie placili za to po 3000zl/t

ala
@Miro

Zaczynicie zgłaszać do UOKiKu. Ta firma robi robi takie rzeczy od lat. Oni jak najbardziej zasługują na nałożenie kary urzędowej w formie procentu od przychodu. Tu reklama nie pokrywa się ze stanem faktycznym. Za takie coś spokojnie można dostać kare w wysokości np 5% przychodu rocznego.

Według osób zatrudnionych firma dalej jest uznawana za dobry przystanek przed innym miejscem pracy czy może cos się pozmieniało? jeden Pan pisał tak parę miesięcy temu, potem już opinie od osób zatrudnionych chyba się nie pojawiały? Widziałam na stronie, że są świadczone usługi koparko-ładowarką, partner ma papiery i doświadczenie. czy to byłaby praca na cały etat czy to jakieś zlecenia?

Czy w Broda-Trans Elżbieta Broda możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Danuta

@Danuta

U mnie to samo, ekogroszek miał być suchy i mieć 29 MJ , a po wysuszeniu widzę że ma może 21 do max 23Mj i jest ogrom popiołu i spieków. Na reklamację do dzisiaj nie odpowiedzieli. Wszędzie gdzie się da będę opisywał sytuację aby ostrzec przed (usunięte przez administratora). Nigdy więcej nie kupię u nich. (usunięte przez administratora)

igo
@Danuta

Nie rozumiem Was, wiecie doskonale jak dziala ten sklad, bo opini jest o nim pelno i wiekszosc negatywnych. Kupic tanio, sprzedac drogo, przy tym powiedziec klientowi to co chce uslyszec, a ze nic z tego nie jest prawda to sie dowie po odbiorze i paleniu. Mimo to ryzykujacie i kupujecie. Ten wegiel zawsze nie ma wagi, jak jest suchy brakuje 1-2kg ale jak jest ze sniegiem potrafi na worku brakowac 4kg na 25kg worek. Bardzo duzo w nim kamieni czy mialu, to tez tam standard. I najlepsze np. jak teraz reklama dzwignia handlu "to wegiel z Myslowic", ale nie z kopalni w Myslowicach tylko ze skladu Smyk w Myslowicach, nie 28MJ, tylko 21MJ.. Dlaczego tak tani? bo wszyscy musza sie na gwalt pozbyc wegla ponizej 23J... z powodow oczywistych. I tak to dziala, a Wy jak dzieci sie nabieracie...

@Danuta

Na jakie wsparcie w Broda-Trans Elżbieta Broda mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Mateusz

ekogrosik
@Mateusz

Kupuje od wielu lat i nie mam zastrzeżeń . Co prawda 4 lata temu część partii była nieco za mocno wilgotna ale o oszustwie raczej nie było mowy .Worki nominalnie 25 kg ważyły 25,7 do 26,4 kg .Suche po25 kg.Polecam , jednocześnie oznajmiam że jakość spalania węgla w dużej mierze zależy od ustawienia parametrów na piecu .Piec 25 kW , ogrzewa około 250 m2 + wodę użytkową popiół wyjmuje raz na 5 do 7 dni [około 15 litrów].Pozdrawiam !

Grzes

Mam to samo

@ekogrosik

Sluchaj kolego kupione w kwietniu gnuj pare pierwszysch ok reszta serio gnuj do tej pory.Telelefon do tej durnej i (usunięte przez administratora)firmy mieli zadzwonić nic i cisza!Taka firma nie powinna istnieć.

@Mateusz

Tak oni tez mi takie hasie przywieźli ze masakra .juz nigdy u nich nie kupię,a jak reklamować chialem to mnie olali. Nie polecam tej firmy ,a na dodatek piec caly mi zawaliło tym g....m.

Aleksandra
@Mis

Oni to swoim transportem to wożą? Upewniam się, bo widziałam chyba takie info na stronie ale ogłoszeń na kierowcę już nie. Wiecie coś w temacie pracy tutaj skoro klientami jesteście? Jaki kontakt z tym kierowcą był?

@Aleksandra

Nie oplaca sie. tam slabo placa (na poziomie najnizszej krajowej lub pare stowek wiecej), auta tez maja juz swoj wiek i czesto sa przeladowane. szukaj lepiej gdzie indziej.

Aleksandra
@tom

Przeładowane? Z jakich konkretnie przyczyn, kto prowadzi nad tym nadzór? Jakie stanowisko jest za to odpowiedzialne? A tych parę stówek to ile i od czego to zależy ile wpadnie?

małgorzata

Polecam tą Firmę za ich rzetelność , węgiel orzech pali się bardzo dobrze nie ma dużo miału , cena konkurencyjna dostawa gratis ( okolice Przemyśla prawie 300 kilometrów ) obsługa wzorowa . Mogę z czystym sumieniem polecić tą firmę BRODA-TRANS jesteście super

@małgorzata

Co pani pisze za głupoty!Jacy rzetelni masakra ile za to pani dali ,albo pani tam pracuje !Mi takie g....o przywieźli mokre ze nie chciało sie palic.A jak telefonwalem w tej sprawie to mnie olali wiec czy pani nie jest wstyd tak kłamać pozdrawiam.

@Mis

U mnie to samo, mokre aż woda wycieka z worków. Na pewno nie ma tyle KJ jak deklarowała Pani przez tel. Po wysuszeniu jest masakryczny ogrom popiołu i spieków. Od momentu złożonej reklamacji jest cisza, olali mnie. Nigdy więcej mnie nie oszukają. Nie polecam, nie dajcie się nabrać.

JAN

bardzo jestem zadowolony z węgla mało popiołu i sadzy było na łopatke z wegla .i mam pytanie po ile jest teraz ecogroszek ? moge prosić o odp na forum . dziekuje

www
@JAN

około 1100-1300 w zaleznosci od jakosci (tauron / PGE ), jesli kupujesz drozej to przeplacasz. oczywiscie nie jest latwo kupic, ale mi po tygodniu udalo sie 2 tony kupic.

Teresa
@www

o proszę. a orientujesz się czy dużo jeszcze będą mieli tego węgla? i jak długo taka cena będzie się utrzymywać?

www
@Teresa

caly czas maja bo tylko tauron i pge obecnie ma wegiel z Polski. Broda ma wegiel z Kolumbii - niska jakosc opalowa, podejrzewam, ze nie przekracz on 22-23MJ, to sie nadaje na lato i moze jesien (ale pali sie tego odpowiednio wiecej niz tego z taurona czy pge). Jak ktos sobie kupi taki wegiel w cenie 2.5-3 tys za tone na zime to bedzie tylko zalowal zmarnowanych pieniedzy.

Węgiel 1 klasa! Na te czasy tu maja chyba najlepsza cene

Miś

Chyba żartujesz obok w składzie jest taniej, a nie dostaniesz miału wymieszanego z dużymi kawałkami jak u brody, o wadzie i kaloryczności nie mowie...

Miś

Widać że te super wpisy to pisza ludzie zatrudnieni ,albo sam właściciel ale może się słuszne i zamówię worek i zaniosę do analizy i zobaczymy czy to jest tak wspaniały ten węgiel.Mam jeszcze parę tego starego co zamówiłem i też go dam .Bo większego badziewia co pięć mi zawaliło to jeszcze nie miałem .Pozdrawiam

Izabela
@Miś

Czemu od razu pracownicy? Bez przesady, ile ludzi tyle opinii.. jednemu się mogło sprawdiź, drugiemu nie

klient
@Izabela

bo to tak nie dziala. wegiel ma swoje cechy i parametry. albo jest dobry, albo sredni albo kiepski. Kogo nie spytam o wegiel z tego skladu mowi to samo. slaba jakosc (niska wartosc opalowa, co widac od razu przy spadku temperatury w zime), duzo mialu, bardzo czesto mokry, kamienie w weglu i zanizona waga. zadowolny moze byc ktos, co trafil na kilka workow lepszej jakosc (i np nie zwazyl). kogo sie nie spyta w okolicy zaglebia/slaska, to wszyscy mowia jedno, gra nie warta pieniedzy. bo nawet liczyac, ze jeden na 100 trafi cos co nie jest totalnym syfem,,, to kto normalny chce ryzykowac?

klient

dostalem od nich ten 1 klasa, worki niedowazone brak 10-15% w kazdym i do tego 1/4 to mial... naprawde klasa ponizej standardu..

Karol
@klient

Dało się jakoś wyjaśnić tę sytuację? Powinni chyba zwrócić należną ci część?

Zostaw merytoryczną opinię o Broda-Trans Elżbieta Broda - Katowice

• Jak się pracuje w Broda-Trans Elżbieta Broda?

Zobacz opinie na temat firmy Broda-Trans Elżbieta Broda tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Broda-Trans Elżbieta Broda?

Broda-Trans Elżbieta Broda
2.8/5 Na podstawie 22 ocen.
  • 1 Maja 134 lok. 18
    40-237 Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042