Opinie o mit-uns GmbH Personaldienstleistungen w Ingolstadt

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie mit-uns GmbH Personaldienstleistungen. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w mit-uns GmbH Personaldienstleistungen na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o mit-uns GmbH Personaldienstleistungen w Ingolstadt

Roberto

Witam. Właśnie dostałem propozycję pracy przez pl firmę BERGERMANN z Wrocławia kierują mnie do pośrednika niemieckiego Mit Uns. Praca na wózki za 11,15e brutto +16 e diety dzień w Tchibo. Już miałem się pakować i przypadko wszedłem w opinie o firmie mit uns...jak nie Polak Cię okradnie i oszuka to jeszcze pośrednik pracy niemiecki...dzieki za info wszystim życzę abyście odzyskali swoje pieniądze i radzę zgłosić to do odpowiednich służb. Ja ostrzegam pęd.pl firmą Diwa ...(usunięte przez administratora)

Olo

Pracuje ktos przez ta firme w bombardierze, czeska lipa ? Prosił bym o opinie

Kamil

Agencja mit-uns to jakas firma krzak która funkcjonuje z oszukiwania i wyzyskiwania Polaków . Nie dość ,że agencja z pl Bergerman przedstawila zupelnie inne optymistyczne warunki to na miejscu okazało sie ,że pracy jest na 120-150 godzin max to potracaja po 900 e za pokój od pary ,a ostatnia wypłata już po powrocie do Polski to potracenie 1230e za pokój od pary w fatalnych warunkach do tego potrącenia za buty i odzież mimo ,że mielismy swoje i mit-uns nic nam nie dał tylko zabrał . Szczerze odradzam i jeśli ktoś jest zainteresowany proponuję wystosować zbiorowe pismo przedsadowe ,a spoko oszukanych ludzi poznalem przez tą "agencje pracy"

Najgorsza zeit firma przez którą pracowałam, o jakie kolwiek informacje na temat wypłaty lub urlopu a nawet ubezpieczenia trzeba było się prosić tygodniami. Ostatnia wypłata przyszła strasznie marna mimo przepracowanych godzin. Próbujemy się dodzwonić do Pani która nam załatwiła pracę a ona rzadko kiedy odbiera. Na maila też nie odpowiada. Z całego serca NIE POLECAM

Mick
@Karolina

a kto zalatwial Ci ta prace?

@Mick

Pośredniczka tej firmy Pani Bergermann do dnia dzisiejszego staramy się o zwrot swoich pieniędzy i nici. Ciągle jakaś wymówka

Kamil
@Karolina

Cześć Karolina . Też zostaliśmy okradzeni przez tą agencję może by tak wspólne pismo wystosować i jeśli nie bedzie reakcji zgłosiły "firme" mituns do urzedu ochrony praw pracownika w niemczech

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie mit-uns GmbH Personaldienstleistungen? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Pracownik Montażu Okien
Hrappka.pl
logo firmy Spawacz gazowy, tlenowo-paliwowy
Arcon Personalservice GmbH
logo firmy Kierowca kat. C
Profesjonalny kierowca

Pewni jesteście, że nic dobrego nie można powiedzieć o firmie?

Tharwynn
@Zainteresowany

idź sprawdź, jak mowilem ja przepracowalem u nich 18 miesiecy, przeszedlem bezposrednio pod firme SMIA, znalazlem wlasne mieszkanie, nigdy mi ani centa nie brakowalo w wyplacie, do dzisiaj do firmy SMIA przychodzi mase nowych ludzi z firmy Mit-Uns, jedyny kto narzeka to pewnie polaczki ktore nie umia ani slowa po niemiecku, siedzieli w domu na chorobowym a potem wielkie oburzenie jak dostali kopa w (usunięte przez administratora)

Oszukany !!!!!

Najbardziej zaklamana firma na rynku !!!!! Nie ufać!!!! Pani Malin..... klamie jak z nut wysyla ludzi do pracy ktorej niema !!! Obiecała szkolenie tyg a okazalo sie ze to testy przez ktore nie przechodza najlepsi spawacze jedna wielka sciema z 16 osob zostal tylko 1 spawacz ktory na chwile obecna pracuje tylko po 6 godz poniewaz pracy niema na fabryce nie ufajcie tej kobiecie turek ktory kwalifikuje spawaczy traktuje ludzi jak szmaty wszystko to jedna wielka sciema Moje sugestie dla Mit-Uns: Nie oszukujcie ludzi !!!!!!!

Nieznany
@Oszukany !!!!!

Skobtaktuj sie ze mna (usunięte przez administratora)tez tam pracowalem

eddeeded
@Oszukany !!!!!

Drogi kolego ,współczuje . Natomiast jeden Pan w historii potrafil zrobic porzadek z Niemcami.

Magda

Najgorsza firma ewer !!! Dziwi mnie to ,że Jeszcze istnieje (usunięte przez administratora) Wszystko co pisza w komentarzach na Mit -uns to prawda .Nie polecam takze wyjazdow za posrednikiem przez Pania Joanne B. Która załatwiła nam właśnie prace w tej firmie .Jechaliśmy do tej pracy 1300 km na Bawarie dwa i pół tyg za darmo pracowaliśmy. Firma nawet nie chciała przyjąć wypowiedzenia które zostało wysłane .Napisane po Niemiecku jak należy .Tylko powiedziano nam ,że wypowiedzenie jest źle napisane .W końcu nie dało już się tego ciągnąć. Wróciliśmy w 4 osoby do Polski dwoma autami kolejne 1300 km i czekając na wypłatę dostałam 2 e na konto . Moje sugestie dla Mit-Uns: Przestańcie kraść Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Oddać pieniądze

krzysiek

Witam wszystkich i mam propoozycję aby się dowiedzieć jakie firmy są firmami córkami i za razem naciągaczemi firmy mit-uns i wystawić im opinie zgodna z prawdą . ja byłem zwerbowany przez firmę Przytulski, a podobno quickjobs też jest ich firmą naciagajacą. Sprawdzajmy i piszmy na forach Ja ostatnio poprosiłem adwokata niemieckiego aby wystawił im wezwanie przedsądowne do zpłaty, bydlakom nie daruję. Jak będę miał mozliwość to sam zajdę do finansowego i dam wszystkie dokumenty i zarządam interwencji

Jozef
@krzysiek

Maja z 10 spółek. Jak sprawy wejdzie do sadu to padnie i kolejna wykladaja. Naciagaja bo inaczej nikt u nich w Niemczech u nich nie chce pracować za taka stawke. Jeszcze oszfabić na mieszkaniu potrafią, potraceniach, diecie. Omijać z daleka.

Krzysiek

Witam. Mam propozycję abyśmy wszyscy poszkodowani przez tą firmę a nazwa mi nie przechodzi przez gardło aż wymiotować sie chce, żeby się zorganizować i założyć sprawę do sadu. Ja jestem na etapie rozmowy z adwokatem i zakładam im sprawę , jak co moge podać namiary na adwokata. Mit- uns to następna firma która na koniec obcina wypłatę , a rozliczenia ich to wielka kombinacja, urząd finansowy jak będzie dobrze pokierowany co uczyniłem to do dupy im sie dobierze Moje sugestie dla Mit-Uns: Firmo zacznij wreszcie szanować swoich pracowników bo tylko murzyni będą u was pracować, albo uchodźcy ale oni wam głowy utną jak ich oszukacie. Oddajcie moje uczciwie zarobione pieniądze. Pozdrowienia dla niby księgowej ha ha . Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Niech wypłaci pieniądze za nadgodziny które były na koncie

@Krzysiek

Cześć Krzysiek Jeśli nadal jesteś zainteresowany wytoczeniem sprawy sądowej firmie MIT - Uns i ewentualnie karną osobie odpowiedzialnej za bezprawne działanie ( oszukiwanie na wypłacie ) to proszę o kontakt na email tomek.motor@wp.pl

Alina
@Krzysiek

Witam. Proszę o email kontaktowy. Jestem w podobnej sytuacji. I chcę podjąć kroki prawne. Pozdrawiam.

ininnbhbihbibiib

To co ludzie piszą o mit-uns gmbh że lokale na bardzo niskim poziomie za które trzeba płacić 500-600 Euro na miesiąc - za taką kwotę to można niezłe mieszkanie w DE wynająć i samemu mieszkać. A oni stłaczają ludzi jak bydło po kilka osób w małym pokoiku - to wszystko prawda. Robią jakieś nie wiadomo skąd potrącenia od ostatniego wynagrodzenia to też prawda zresztą nie tylko w Kronach ale także w innych miastach w Niemczech. W takich sprawach trzeba jednak informować organy niemieckie, urzędy niemieckie. To tez prawda że polska konsultantka co innego mówi a jak przychodzi do pracy to to wszystko wygląda inaczej. Traktują Polaków - swoich pracowników na których zarabiają gorzej niż bydło. Takie sprawy to tylko do niemieckich organów państwowych - z Polski nie wiele się załatwi.

Bolo

Bardzo niepokojące są te wasze opinie. Zastanawiałem się nad pracy z firmą i teraz zupełnie nie wiem co sądzić.

@Bolo

Bolo jak ciebie interesuje max do 1000 euro i mieszkanie w ekstremalnych warunkach to możesz z tom dziadowską firmą się zadać ale żebyś później nie żałował. Jeśli proponują tobie pracę dla Tchibo Neumarkt koło Getyngi to temat wygląda tak stawka 9,49 euro brutto za godzinę pracy plus za obecność 1 euro brutto za godzinę na premie nie masz co liczyć bo nawet o tym nie mówią dieta coś około 16.32 euro za dzień pracy ale wała walą i mimo że dieta jest wolna od podatku to już na kwitku od wypłaty widać że odciągają z niej podatek ( podają jako kwotę brutto ). Jak się kogoś chcą pozbyć to np. dostaniesz smsa po dniu pracy że masz natychmiast opuścić kwaterę i nic ich nie interesuję ( na Facebooku jest post Pani Justyny R. którą firma wyrzuciła natychmiast po wypadku w pracy z winny pracodawcy ). Jak się chcesz już sam zwolnić z pracy to już nie jest tak łatwo bo nie chcą przyjąć wypowiedzenia i utrudniają jak tylko mogą żeby nie przyjąć wypowiedzenia. Dlatego mocno się Bolo zastanów czy szukasz problemów czy jednak pracy z której będziesz zadowolony i z chęcią pracował.

Calinka

Ja mam dobre doświadczenia z firmą mit uns. Fakt, nie zarabia się kroci, ale można z nimi wiele załatwić i zawsze uzyskuje się pomoc. Kwatera ładna, załatwili meldunek.

@Calinka

Calinka gratuluję że jako jedyna osoba jesteś zadowolona z współpracy z firmą Mit-Uns, przepraszam ale tak na poważnie to niewierze w twoją opinię a nawet bym był skłony powiedzieć że może jest pisana przez kogoś z firmy. Mit-Uns i firma Quip z panią Agnieszką M. ( osoba werbująca do MIt- Uns ) na czele ma pracowników w głębokim poszanowaniu i nie wierzę że ktoś tobie pomógł z meldunkiem i czymkolwiek ponieważ sam osobiście pomagałem koledze w załatwianiu wszelkich sprawach. Dodatkowo prze ponad miesiąc byliśmy na kwaterach gdzie nie było możliwości meldunku. Kwatery które załatwia Mit-Uns to porażka a po za tym ponad 500 euro za miesiąc za łóżko w pokoju 4 osobowym to przegięcie ( a wisienka na torcie w przekrętach to jest fakt że 3 osoby skasowali po 517 euro a 4 ponad 600 euro a mieszkaliśmy w wszyscy w tym samym pokoju i o co tu chodzi ) , ostatnia nasza kwatera miała ogrzewanie i ciepłą wodę tylko w niektórych godzinach i mury popękane tak że szczeliny miały kilka centymetrów mogę fotki podesłać jak nie wierzysz. Jak ktoś by nie wierzył to mam obszerny materiał dowodowy który mogę udostępnić i rozważam możliwość przedstawienia tych dowodów GO WORK żeby moja opinia wyświetlała się jako potwierdzona i była wiarygodna dla odwiedzających ten portal internetowy, tym bardziej że mam tak mocne dowody że mogę się spotkać z nimi w sądzie jak by im się opinia moja nie spodoba czyli prawda zaboli. Przestrzegam wszystkich przed podjęciem współpracy z Mit-Uns, bo szkoda nerwów i pracy za grosze.

Jak wszyscy czytacie nie warto zawracać sobie głowy tą firmą padaczka totalna zero opieki mają nas w de. 300euro trzeba płacić za belejakie lokum i ciężko wyrwać kase ze nadgodziny proponują 2300euro ninus dom2000 i tak tyle nie zobaczycie jest wiele innych pośredników.

Black Prince

Moje sugestie dla Mit-Uns: Do firmy Mit Uns trafiłem przez ich pośrednika jako komisjoner dla firmy Tchibo w Neumarku. Niestety to co obiecywano mi nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości co pozwolę sobie pokrótce przytoczyć. Przed wyjazdem obiecywano dietę wysokości 20 euro za przepracowany dzień już na miejscu zmniejszyła się do 16 z groszem z w/w diety miało być pokryte w pełni koszty zakwaterowania ( mam na to dowody ) przy okazji wypłaty okazuje się to wierutnym kłamstwem. W związku z powyższym zabrano nam cała dietę plus potrącono jeszcze z wynagrodzenia od nas pewną kwotę na koszty kwatery, na początku tłumaczono że to tymczasowo potrącono nam całe koszty kwatery z wypłaty a dieta zostanie nam wypłacona przy okazji wypłaty. Za miesiąc okazało się że zamiast otrzymać obiecaną dietę to potrącono znowu nam ok 180 euro na koszty kwatery bo niby diety nie wystarczyło. Żeby było śmieszniej to nadmienię że wyżej wymieniona kwatera to pokój z około 25 m. kwadratowych z dwoma łóżkami piętrowymi jedna mała komoda trzy szuflady oraz dwie szafy gdzie była tylko jedna półka i do tego czterech facetów, więc łatwo sobie wyobrazić że żyliśmy na walizkach ( szkoda że nie ma tu opcji wstawienia zdjęć to by bardziej pokazało skale problemu i tej całej paranoji ). Dodatkowo w czymś co pełniło rolę kuchni nie było nawet ciepłej wody a pralka trafiła do aresztu hi hi i pranie było tylko możliwe raz w tygodniu za opłatą 5 euro po uprzednim ustaleniu z dozorcą. Za takie coś co nie wiem jak określić pobrano od nas po 517 euro od osoby, czyli ok 2100 euro za pokój, za tom kwotę można spokojnie wynająć w tej okolicy przynajmniej dwa domy. W związku z powyższym obecnie zwolniło się ok 15 osób inni próbują to zrobić , celowo użyłem słowa próbują bo nie jest to takie łatwe bo spotkaliśmy się z odmową przyjęcia wypowiedzenia i ciągle nas się straszy karami finansowymi, na szczęście co dziwne jak dla mnie bo wiele razy pracowałem w Niemczech ludzie są bardzo zgrani i próbują wspólnymi siłami walczyć z tym bezprawiem i obecnie wszystko dąży w kierunku sprawy sądowej ( tym bardziej że zdobyliśmy poważnego sprzymierzeńca, ale na razie nie chcę pisać jakiego żeby firma się nie dowiedziała ale nie omieszkam podać jego dane później bo może będzie mógł pomóc innym osobą co popadły w tarapaty ). Ogólnie mówiąc w/w firma oszukuję jak tylko może nawet na naszą prośbę nie chce przedstawić dokumentów świadczących jakie koszty zakwaterowania ponieśli zastawiając się ochroną danych osobowych co jest bzdurą bo dobrze wiedzą że jeśli za coś płacimy to powinni nam pokazać za co i ile ale wiadomo że jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze ( w tym wypadku o zatajenie prawdy, bo z swoich źródeł wiemy że stawki za nocleg były inne ). Ogólnie rzecz biorąc radzę unikać niniejszej firmy jak ognia, bo za miesiąc ciężkiej pracy dostaniecie niecały 1000 euro wypłaty i z 20 godzin na zeitkonto, praca nie jest lekka bo trzeba się sporo nabiegać z wózkiem, bo normy są wyśrubowane na maxa i dlatego rotacja tutaj jest taka że w ciągu dwóch miesięcy można zostać jednym z najstarszych pracowników nie licząc garstki osób która pracuje bezpośrednio dla Tchibo. Nadmieniam że jest wiele osób które już pierwszego dnia mają dosyć i po kilku dniach mówią do widzenia. Ogólnie rzecz biorąc odradzam pracę z Mit Uns, co do Tchibo nie mam zastrzeżeń, pracować trzeba wszędzie normy mogły by być mniejsze ale to sami Polacy w śrubowali takie normy ale ogólnie firma dba o pracowników. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Po pierwsze nie oszukiwać pracowników a po drugie odpowiadać na pytania a nie na zasadzie jak to teraz robi pyta się człowiek o kolor ściany a oni odpowiadają że była malowana i można pytać wielokrotnie i odpowiedzi konkretnej się nie uzyska. Kwatery powinny spełniać minimum jakie jest określone dla lokalu mieszkalnego a nie żeby trzeba było ,marznąć bo grzejniki zimne a ciepła woda jest w określonych godzinach. Krótko mówiąc człowiek czuje się jak na przymusowych robotach z tom różnicą że pozwalają jeść oczywiście za swoje i nie biją chociaż na razie hi hi

M.M
@Black Prince

Prawda także złożyłam wypowiedzenie .Po upływie terminu współpracy spakowałam się do powrotu do Polski i dostałam e-maila ,że moje wypowiedzenie nie zostało przyjęte .Napisali ,że zostało źle napisane .Jestem w 100% pewna ,że napisane było wzorowo w języku niemieckim z datami rozwiązania umowy nazwa firmy itd .I na wyjeździe okazuje się ,że nie zostało przyjęte. Później nie dostałam wynagrodzenia za przepracowane 14 dni

M.M

5 zakwaterowan w ciagu jednego tygodnia drzwi wejsciwe z rozbita szyba, zero ogrzewania .Piec typu koza w mieszkaniu w ktorym trzeba sobie napalic (paletami ktore trzeba sobie porabac na podworku ) Plesn, pajaki brak żarowek w pokojach .Grzyb nie do opisania ( posiadam zdjecia) warunki tragiczne .Dieta 15e na dzień nie pokrywa kosztów jakie biorą za mieszkania .Firma niewyplacalna .Najgorsza z jaka miałam do czynienia. Przez okres dwoch tygodni pracowałam codziennie po 10h .Nie dostałam ani centa za wykonana prace .Przysłali mi swistek do rozliczenia i lohn z wypłaty na ktorym widnieje kwota 31 e za moja prace .Przypisali mi najgorsza klase podatkowa 6 chociaz podałam swoj steuer ID z przypisana klasa 1 .Na lonie widnieje jeszcze zaliczka -430 e ktorej nie widzialam nigdy na oczy .(wgl jakie biuro dalo by taka zaliczke)Biuro nie melduje Polakow w niczym nie pomagaja inni mieszkali w jakis pensjonatach gdzie wgl nie dało zameldowac sie nawet osobiscie .NIE POLECAM Moje sugestie dla Mit-Uns: Zatrudnijcie kogoś kto rozmawia w języku Polskim Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Wypłacać należne pieniądze

Lukasz

Firma nie wyglądająca pieniędzy za przeprowacowany okres czasu ,straszne warunki mieszkalne Moje sugestie dla Mit-Uns: (usunięte przez administratora) i wyskiwacze Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Mógłby zacząć wypłacać pieniądze i dac normalne warunki mieszkaniowe

I tak to wszystko wyglada ja nie nazekam barany

@anonymous

BARAN to jesteś chyba ty ! Krzysiek napisał na pewno samą prawdę i domyślam się kim jest. Chciałbym nadmienić że też pracuję przez ten oddział i wiem że są z nimi problemy i też się zwalniam od nich tak samo jak ok 20 osób. Więc człowieku zastanów się czy wszyscy są barany czy może ty masz inny interes żeby pisać że ty jesteś zadowolony, no chyba że jesteś zadowolony zpisania takich postów pod kogoś dyktando.

Krzysiek

Firma totalne dno, nie zwracaja uwagi na to ile godzin pracowałeś piszą co chcą nie patrząc co masz w umowie. Rozliczenia miesięczne chyba robi sprzątaczka. Ciągle mi się coś nie zgadzało, ale im pasuje. Na koniec pracy nie wypłacili mi za godziny z konta nadgodzin i uważają że jest ok, ale mogę się przeliczyć. Jestem n etapie wysyłania wszystkich dokumentów do wszystkich instytucji aby im kontrole przysłać. Jestem kryty i piszę to bez ryzyka bo moga mi wskoczyć , mam na wszystko papiery ich obciążające. W rozliczeniach miesięcznych dodają kwotę pod nazwa zwiazana z dojazdami do domu i zaraz na dole odejmują ją pod inna nazwą. Wygląda to tak jakby przez to prali brudne pieniądze . Na koniec jak sie zwalnia ktoś nie wypłacają wszystkich pieniędzy. Ja niedługo będę zakładał im sprawę w sądzie i wynajmuję adwokata. NIE PODARUJĘ. Ja podlegałem pod oddział w Regensburgu , oni jak to przeczytaja to będą wiedzieli kto to napisał i cieszę się z tego powodu.

@RoberM Nie podawaj danych osobowych innych osób. Dziękuję. Poza tym, chciałabym spytać, czy finalnie zdecydowałeś się aplikować do firmy Mit-Uns? Jeżeli tak, to co możesz powiedzieć o pracy tutaj? Zachęcam Cię do wypowiedzi na ten temat.

byly pracownik
@Paweł

mit uns (usunięte przez administratora) nierzetelna agencja na dowidzenia was okradna

kucharz

witam ostrzegam przed A.malinowska ktora werbuje ludzi do pracy w mit-uns u p/ Hofmann i Fischer gdzie co innego mowia przed podpisaniem umowy a rzeczywistosc jest taka ze ludzi traktuja gorzej niz zwierzeta kazdy dzien jest niepewny czy dokonczysz prace bo moga w kazdej chwili przyjechac cie zabrac bez powodu i gdzie indziej wskazac miejsce pracy nie pytajac czy wyrazasz zgode na probe oczywiscie za to nie placa jak zapytasz o powod to ci dadza wypowiedzenie i wtedy potracaja jakies zaliczki ktorych nie sa brane kary takze cieszyc sie tylko jak zostanie na powrot nie bede wspominac o mieszkaniach jakie daja warunki okropne a ceny kosmiczne.NIE POLECAM A NAWET OSTRZEGAM

Stolarz
@kucharz

To samo jest w Bombardierze nikt nie dostał uczciwie wypłaty ja gdy się zwolniłem ponieważ firma nie wywiązywania się z umowy obciążono mnie jakaś karą za porzucenie pracy oraz za narzędzia których nie pobierałem za 100 godzin pracy wypłacili mi 300 e przy stawce 17 brutto . Do pracy w tej firmie zwerbował mnie p. Grzegorz. P który nie ma odwagi odebrać teraz tel. Przestrzegam przed tymi ludźmi

Zostaw merytoryczną opinię o mit-uns GmbH Personaldienstleistungen - Ingolstadt

• Jak się pracuje w mit-uns GmbH Personaldienstleistungen?

Zobacz opinie na temat firmy mit-uns GmbH Personaldienstleistungen tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w mit-uns GmbH Personaldienstleistungen?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

mit-uns GmbH Personaldienstleistungen
2.1/5 Na podstawie 9 ocen.

mit-uns GmbH Personaldienstleistungen