KoBa Konrad Baranowski

Białystok

KoBa Konrad Baranowski

Opinie o KoBa Konrad Baranowski

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Modlitwa przed pracą

Dziękuję Ci za to, że mam tę pracę i dzięki temu jestem w stanie utrzymać siebie i swoją rodzinę. Nie zawsze idę do niej z chęcią i radością – ale pomóż mi zawsze być wdzięcznym za to, że ją mam. Pomóż mi być otwartym na drugiego człowieka – każdego, z którym przy wykonywaniu tej pracy się zetknę, współpracownika, przełożonego czy osobę spotkaną przypadkowo. Abym potrafił mieć dla każdego uśmiech, dobre słowo, chciał i potrafił służyć pomocą. Daj mi siły, aby nie szedł na łatwiznę i wykonywał swoją pracę dobrze, sumiennie, starannie i uczciwie. Żeby czas mojej pracy pozwolił nie tylko na dobre wykonywanie powierzonych zadań – ale także rozwój siebie, swoich umiejętności. Nie pozwól, abym w pracy skrzywdził kogokolwiek – moim słowem, zachowaniem, działaniem. Szczególnie proszę, abyś pozwolił mi powściągnąć język, nie osądzać tak współpracowników, jak i przełożonych, i nie plotkować. Proszę Cię, Panie, aby czas spędzony w pracy był dobry i owocny – abym nie tylko doskonalił się w zakresie wykonywanych czynności, ale także wzrastał duchowo i uczył się być lepszym dla wszystkich, których Ty stawiasz na mojej drodze, a także uczył się odczytywać wszędzie i zawsze Twoją wolę.

demony

Według algorytmu komputerowego stworzonego przez hiszpańskich naukowców ludzką osobowość można sklasyfikować na cztery typy - optymistyczny, pesymistyczny, ufny i zawistny. Najliczniejszą grupę stanowią Ci ostatni, którzy odczuwają satysfakcję w rywalizacji z innymi. Dlaczego dominującym typem osobowości są zawistnicy? Każdy chciałby być aniołem, niestety większość z nas ma zbyt wiele na sumieniu, by zasłużyć na to miano. Wcale nie chodzi o żadne poważne przestępstwa czy zwykłą nieuprzejmość, ale o uczucie, które zaliczane jest do siedmiu grzechów głównych. Zawiść zwykliśmy łączyć z zachowaniem, które odbiega od normy i nie jest niczym pozytywnym. Okazuje się jednak, że to właśnie odczuwanie niechęci, a nawet wrogości w stosunku do osób, które są od nas w czymś lepsze, jest charakterystyczne dla dominującego wśród ludzi typu osobowości. Opublikowane na łamach prestiżowego czasopisma "Science Advances" wyniki badań wskazują, że najwięcej z nas wykazuje obojętną postawę w stosunku do innych, dopóki nie okaże się, że są w gorszej sytuacji od pozostałych. Wtedy w ich zachowaniu można zauważyć element rywalizacji i zazdrości o to, czego sami nie mają, a chcieliby zdobyć.

Modlitwę moją zanoszę

Gdy wieczorne zgasną zorze, zanim głowę do snu złożę, modlitwę moją zanoszę. Bogu Ojcu i Synowi. Dopie**olcie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie wnoszę, tylko mu dosrajcie, proszę! Kto ja jestem? Polak mały! Mały i podły! Jaki znak mój? Krwawe gały! Oto wznoszę swoje modły do Boga, Maryi i Syna! Zniszczcie tego sku**ysyna! Mego rodaka, sąsiada, tego wroga, tego gada! Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym i w ogóle, żeby miał marnie! Żeby miał AIDS-a i raka, oto modlitwa Polaka!

Roman

Zbaw nas od głupoty, Panie! Jesteśmy solą zwietrzałą i bezużyteczną. Nie umiemy żyć, Nie umiemy myśleć, Nie umiemy patrzeć, Nie umiemy słyszeć, Nie umiemy niczego przewidzieć, Nie umiemy z nieszczęść Wyciągnąć zbawiennych nauk, I tak wspinamy się - Zgraja ludzi Opętanych żądzą zdobywania - Po stromej drabinie złudzeń, A jej szczeble pękają i łamią się Pod ciężarem naszych nierozważnych kroków. Czyniąc wszystko na przekór zdrowemu rozsądkowi I przyrodzonej skłonności do trwania, Idziemy urojoną drogą Do urojonego celu, W klęskach naszych upatrujemy zwycięstwa, W zwycięstwach nie widzimy zarodków klęski, W nonsensie upatrujemy sens, A mowę, Ten przywilej i chlubę naszego wybraństwa Uczyniliśmy narzędziem pustej paplaniny I brzydoty, I jadowitego kłamstwa, Na którym usiłujemy zbudować Wielkość człowieka. Boże nieskończonej mądrości, Stworzycielu doskonałego kosmosu I najpiękniejszej ziemi, Nieśmiertelnej duszy I mózgu, I szarych komórek, I pięciu zmysłów, I wolnej woli, Wyzwól nas z drapieżnych szponów głupoty

Los

Prosiłem Pana Boga o siłę, aby triumfować, On dał mi słabość, abym nauczył się smaku rzeczy małych. Prosiłem Go o zdrowie, aby robić rzeczy duże, On dał mi chorobę, abym robił rzeczy lepsze... Prosiłem Go o bogactwo, aby być szczęśliwym, On dał mi ubóstwo, abym był wrażliwym... Prosiłem Go o moc, aby ludzie liczyli na mnie, On dał mi słabość, abym potrzebował tylko Boga... Prosiłem go o towarzystwo, aby nie być samemu, On dał mi serce udolne kochać wszystkich braci... Prosiłem go o wszystko, aby cieszyć się życiem, On dał mi życie, aby cieszyć się wszystkim.

Poranna modlitwa o zapał

Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata” (2Kor 7,10) nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie „zaraz dzień, jeszcze jeden, zrób co możesz” (Czesław Miłosz)

głupota

Choć jej waga spora zważyć jej nie sposób Na szczęście nie dotyczy ona wszystkich osób Ale wielu jest takich co o tym nie wiedzą Że bez sensu coś mówiąc usta tylko bredzą Tak to głupi w głupiego zasłuchany mowę Durną zaczyna i kończy rozmowę

Go kobianie do pacierza

Gdy wieczorne zgasną zorze, zanim głowę do snu złożę, modlitwę moją zanoszę. Bogu Ojcu i Synowi. Dopie**olcie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie wnoszę, tylko mu do sra jcie, proszę! Kto ja jestem? Polak mały! Mały i podły! Jaki znak mój? Krwawe g ały! Oto wznoszę swoje modły do Boga, Maryi i Syna! Zniszczyć ie tego sku**ysyna! Mego rodaka, sąsiada, tego wroga, tego gada! Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym i w ogóle, żeby miał marnie! Żeby miał AIDS-a i raka, oto modlitwa Polaka!

WIKIPEDIA

„Farsa  – odmiana komedii, w której łatwowierni bohaterowie zostają wciągnięci w serię coraz bardziej nieprawdopodobnych, niewygodnych lub kompromitujących wydarzeń. Sytuacje te najczęściej są spowodowane wadami bohaterów, takimi jak np. próżność, sprzedajność lub chciwość. Wysiłki podejmowane w celu wybrnięcia z sytuacji prowadzą do dalszego zapętlenia i jeszcze większej kompromitacji, ...” – idealnie przedstawiony profil tutejszych goworkowców :-)

Men

Żenada! Już może dosyć tej farsy! Przypominam, że jest to forum dla PRACOWNIKÓW KOBY na temat firmy.

Women
@Men 10.09.2018 20:59

Żenada! Już może dosyć tego jęczenia! Przypominam, że można złożyć wypowiedzenie i pozbyć się tego kieratu.

pę...e pa...y
@Men 10.09.2018 20:59

Jacy wy jesteście ograniczeni. Go...ork żerując na waszej zazdrości, zawiści i głupocie składa firmom płatną ofertę usuwania wpisów. Dajecie się wkręcić w ich nieetyczną grę. Traktowanie tego portalu jako miejsce do wymiany opinii jest oznaką ograniczenia umysłowego.

Erazm

Czy może kochać kogoś ten, kto sam siebie nie cierpi? Czy może żyć w zgodzie z innymi, kto sam ze sobą jest niezgodny? Czy może być komuś miły, kto sam ze sobą jest przykry i uciążliwy?

Litania o zbawienie od głupoty

Zbaw nas od głupoty, Panie! Jesteśmy solą zwietrzałą i bezużyteczn ą. Nie umiemy żyć, Nie umiemy myśleć, Nie umiemy patrzeć, Nie umiemy słyszeć, Nie umiemy niczego przewidzieć, Nie umiemy z nieszczęść Wyciągnać zbawiennych nauk, I tak wspinamy się - Zgraja ludzi Opętanych żądzą zdobywania - Po stromej drabinie złudzeń, A jej szczeble pękają i łamią się Pod ciężarem naszych nierozważnych kroków.

Modlitwa o dobry dzień w pracy

Boże, daj mi dzisiejszego dnia: energię potrzebną do zmierzenia się z moją pracą, wytrwałość potrzebną do tego, żeby wykonywać ją dobrze, samodyscyplinę, która pomoże mi pracować ciężko: nawet jeśli nikt mojej pracy nie zobaczy nawet jeśli nikt mojej pracy nie pochwali nawet jeśli nikt mojej pracy nie uszanuje samodyscyplinę, która pozwoli mi wyprodukować wszystko najlepiej jak potrafię uprzejmość, która pozwoli, że będzie ze mną łatwo żyć i pracować.

Modlitwa o pracowitość

Boże, proszę, daj mi energię i zapał do pracy Niech moje myśli potr afią się skupić na pracy Daj mi moc koncentracji, uwagi i siły Boże proszę Cie by moja prą ca dawała owoce. Boże, błagam Cie o dar mądrości, sprawności Błyskotliwości i inteligentny cji w pracy Spraw by moja praca była efektywna Bym za jej pomocą mógł realizować swoje życiowe cele.

Modlitwa o zapał

Dariusz

Tak właśnie działa w życiu człowieka głupota. Niewiele ma wspólnego z brakiem wykształcenia i obycia na salonach. Nie polega na tym, że ktoś gada od rzeczy. Tu chodzi o deficyt prawdziwej miłości i pokory. Gdy człowiek kocha tylko siebie, to wówczas najważniejsze wydaje mu się nie to, co on ma zrobić dla innych, ale co inni powinni zrobić dla niego. Głupi zawsze sądzi, że wszystko ułoży się po jego myśli. Wydrąża go iluzja wszechmocy. Nie liczy się z czasem. Wysuwa nawet roszczenia pod adresem innych, którzy, w jego mniemaniu, mają być do usług. Głupi nie rozumie, że pewnych spraw nikt za niego nie zrobi. I nie będzie można tego później "jakoś" nad - robić. Wszystko można zrobić tylko we właściwym czasie.

Bezimienny

Pycha (def.) – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Gdy jest wyniosły, towarzyszy mu zazwyczaj agresja. „Osoby wynoszące się nad innych i upokarzające ich czują się ciągle napięte, niespokojne, zagrożone, nieufne. Brakuje im humoru i radosnego podejścia do życia. Podejrzewają wszystkich o złe zamiary i intencje, a w najprostszych przypadkowych sytuacjach dopatrują się celowego upokorzenia. Łatwo posądzają bliźnich o to, co sami robią. [...] W efekcie nieustannie żyją w napięciu i przyjmują postawę bojownika. Muszą bronić swoich "zagrożonych obszarów", gdyż w każdej chwili ktoś może im zagrozić” (J. Augustyn). Mania wielkości Rodzajem pychy "spokrewnionym z narcyzmem" jest mania wielkości. Pycha ta wyraża się w przekonaniu o własnej niezwykłości, wielkości, potędze: ja wiem najlepiej, ja i tak wiem, że jestem wielki (J. Augustyn). Pogarda W pogardliwym stosunku do innych chodzi o wywyższanie się nad nimi poprzez poniżanie ich, frustrowanie, degradację. Jestem wielki, kiedy inni obok mnie stają się mali. W tym celu wykorzystuje się relacje międzyludzkie. Codziennymi rozmowami w rodzinie, w grupie koleżeńskiej czy środowisku pracy można umiejętnie manipulować w kierunku złośliwych żartów, cynizmu, obmów i oszczerstw. Na uwagę zasługuje fakt, iż osoba pogardzająca nigdy nie potrafi obiektywnie ocenić własnej osoby, nie dostrzega w sobie wad, samoistnie wybacza sobie każde potknięcie i życiowe błędy, brutalnie zaś rozlicza innych ludzi, wyśmiewa ich wady, podważa zalety, kpi z ich ogólnej prezencji czy dokonań. Ludzie darzący innych pogardą nie potrafią być szczęśliwymi i radować się życiem (J. Augustyn).

Waldek

Waldek ma żonę i piątkę dzieci. Oboje są bezrobotni. Ciężka sytuacja prawda? Waldek ledwo skończył podstawówkę, a później posiedział trochę z kumplami na ławce, bo co miał robić? Waldek jest leniwy, do ciężkiej pracy nie pójdzie, a dobrze płatnej nie dostanie, bo nie chciało mu się uczyć. Ale Waldek nie jest głupi. Wziął ślub z koleżanką i narobił dzieci. Na początek dostali mieszkanie socjalne od gminy, bez czynszu oczywiście, dostają również co miesiąc 1100zł zasiłku dla bezrobotnych, do tego 2000zł za "500+" i 500zł zasiłku socjalnego, bez dodatków. Z pomocy społecznej i Caritasu dostają ubrania, jedzenie, węgiel, sprzęt RTV i AGD, pomoce szkolne dla dzieci i kolonie oraz zajęcia pozaszkolne. Waldek nie robi nic, bo nie musi. Czasami jak znudzi mu się przepijanie z kolegami nie swoich pieniędzy to pojedzie na kilka miesięcy do Holandii na sadzonki, gdzie pościemnia trochę za 1000 euro miesięcznie "na czarno". Jego żona jak się bardzo nudzi to zajmuje się robieniem fryzur i paznokci koleżankom, oczywiście też na czarno, oraz sprzedawaniem znajomym nadwyżek wszystkiego co dostają z Caritasu. Dzięki "dobrej zmianie" Waldek nie płaci też podatków bo wzrosła kwota wolna właśnie tylko dla tych na zasiłkach, od przyszłego roku będzie miał darmową opiekę medyczną, mimo że nie jest ubezpieczony, a w przyszłości emeryturę "obywatelską", mimo że nie płaci składek. Waldek czasami lubi się pośmiać z tych którzy sponsorują mu życie, chociaż po piwku zawsze nawyzywa ich od złodziei i lemingów.

DoktorLeszek

Szare komórki mają zdolność do regeneracji i tworzenia nowych połączeń – potrzebny jest trening mózgu :-)

Pomódlmy się

@Pomódlmy się 29.08.2018 22:08

... Boże nieskończonej mądrości, Stworzycielu doskonałego kosmosu I najpiękniejszej ziemi Nieśmiertelnej duszy I mózgu, i szarych komórek, i pięciu zmysłów, I wolnej woli. Wyzwól nas z drapieżnych szponów głupoty...

Zbaw nas Panie od głupoty!

Zbaw nas od głupoty, Panie! Jesteśmy sola zwietrzałą i bezużyteczną. Nie umiemy żyć Nie umiemy myśleć Nie umiemy patrzeć Nie umiemy słyszeć Nie umiemy niczego przewidzieć Nie umiemy z nieszczęść Wyciągać zbawiennych nauk, I tak wspinamy się - Zgraja ludzi Opętanych żądzą zdobywania - Po stromej drabinie złudzeń, A jej szczeble pękają i łamią się Pod ciężarem naszych nierozważnych kroków. /.../ Idziemy urojoną drogą Do urojonego celu, W kleskach naszych upatrujemy zwycięstwa, W zwycięstwach nie widzimy zarodków klęski, W nonsensie upatrujemy sens, A mowę, ten przywilej i chlubę naszego wybraństwa, Uczyniliśmy narzędziem pustej paplaniny I brzydoty, I jadowitego kłamstwa, Na którym usiłujemy zbudować Wielkość człowieka. Boże nieskończonej mądrości, Stworzycielu doskonałego kosmosu I najpiękniejszej ziemi Nieśmiertelnej duszy I mózgu, i szarych komórek, i pieciu zmysłów, I wolnej woli. Wyzwól nas z drapieżnych szponów głupoty, Tej czarnookiej kusicielki wabiącej nas na wszystkich Rogach historii jak na rogach ulic, Od tej sprawczyni naszych błazeńskich zamiarów i czynów, I upadków, i jałowego życia, I daj nam mądrość oczyszczenia, nam synom ziemi, Soli zwietrzałej i bezużytecznej

DoktorLeszek

Smród z tych wszystkich wypocin wyjaławia wszystko. Żadna szara komórka nie jest w stanie się utrzymać co widać.

DoktorLeszek

Smród z klimy wszystkim się tak udzielił i do końca szare komórki pozabijał? Czy szef kuchni do kapuśniaku dodaje tajemniczy składnik? Bo widać że zdrówka to deficyt państwo mają...

Agnieszka
@DoktorLeszek 29.08.2018 20:37

Słowo „głupota” kojarzy nam się z epitetem, którego nie wypada używać w towarzystwie. W Ewangelii słowo to pada jednak często i wyraźnie. KS. PROF. ANDRZEJ ZWOLIŃSKI: - Słowo głupota zanikło z naszej potocznej mowy. Nie analizujemy już naszego rozumowania. Psychologia w swojej poprawności politycznej spowodowała, że zostało ono dziś zapomniane, wrzucone do grupy wyrazów obraźliwych. A Pismo Święte słowo głupota wymienia aż 400 razy! Św. Tomasz z Akwinu mówi, że nie ma innego grzechu jak głupota. Zatem eliminacja tego słowa jest eliminacją całego naszego myślenia o grzechu. Boimy się używać zarówno słowa głupota, jak i słowa grzech. Istotą grzechu jest bunt przeciw Bogu. Mamy więc do czynienia z zacieraniem istoty tego tła, na którym zapisuje się dany czyn. I w ten sposób naukę płynącą z Ewangelii zamienia się na grzecznościowe głaskanie, uspokajanie człowieka. Dietrich Bonhoeffer nazywa to „tanią łaską” - czyli takim tanim chrześcijaństwem, które interpretowane jest tylko do tego momentu, gdy wszyscy się zgadzają, gdy wszystkim jest miło. A Ewangelia to nie lizak czy cukierek dla dziecka, tylko sól dla ziemi. Sól, gdy padnie w otwartą ranę - to piecze. Taka jest Ewangelia. Eliminując pewne słowa z życia, nie docieramy do prawdy, tylko ją zacieramy.

owiga

Zawiść

Zawiść może się zrodzić w każdym — bez względu na to, ile posiada dóbr, jakimi odznacza się zaletami czy jakie odnosi sukcesy. Ale czym jest zawiść? To uczucie nienawiści, wywołane na przykład tym, że ktoś inny posiada jakąś rzecz, że dobrze mu się wiedzie albo że jest w czymś lepszy. W pewnym komentarzu biblijnym odróżniono zawiść od zazdrości w następujący sposób: „‚Zazdrość’ (...) to pragnienie, by powodziło się nam tak dobrze, jak komuś innemu, natomiast ‚zawiść’ to chęć pozbawienia kogoś tego, co posiada”. Człowiek zawistny nie tylko zazdrości czegoś drugim, ale też chciałby ich tego pozbawić.

Nisargadatta

Większość działań ludzkich jest bezwartościowa, o ile nie wręcz destrukcyjna. Działając pod wpływem żądzy lub strachu, nie można zrobić nic dobrego. Dlatego powstrzymanie się od robienia zła powinno poprzedzać czynienie dobra. Stąd potrzeba wstrzymania wszelkiej aktywności na czas niezbędny do zbadania własnych popędów i motywacji, ujrzenia całego fałszu w umyśle, oczyszczenia się ze szkodliwych iluzji. Dopiero wtedy można podjąć działania.

zaintresowany

Chciałem aplikować do pracy w tej firmie. Poczytalem wpisy i nie wuem kurde co jest grane. To firma czy sekta. Nawracanue, psalmy, glupkowate modlitwy. Ludzie ogarnijcie sie to portal dla tych którzy szukają opini na temat firmy, czy warto kandydować itp. Nie macie furmowego komunikatora do tajich glupot. A tak fakt tu jesteśmy anonimowi.

O.N.A.
@zaintresowany 26.08.2018 23:50

Tu po prostu pracują ludzie o szerokim wachlarzu zainteresowań,od Biblii po psychologię a na dobrym humorze skończywszy:)

Iwona

Uczucie zazdrości jest bolesne i trudne do opanowania. Czasem trwa chwilę lub kilka godzin, a czasem utrzymuje się wiele dni i tygodni. W skrajnych przypadkach trwa wiele lat i przekształca się w zawiść. Wtedy już stajemy się niewolnikami zazdrości i zawiści, te uczucia zaczynają rządzić naszym życiem i życiem naszych najbliższych. Przestajemy się rozwijać, bo nasza uwaga skierowana jest na obiekt zazdrości, stajemy się agresywni i zaślepieni. Zazdrość i zawiść osłabia nas i ogranicza nasze pole widzenia – nie potrafimy właściwie ocenić sytuacji i ludzi, popełniamy błędy, które z czasem mogą prowadzić do katastrofy. Z zawiści i z nadmiernej zazdrości trzeba się leczyć. Szokuje Cię to stwierdzenie? To przeczytaj jeszcze raz poprzedni akapit – zazdrość i zawiść są naprawdę niebezpieczne, mogą zrujnować życie Twoje, Twojej rodziny.

Żaneta

Chciałam aplikować. Wpisałam w wyszukiwarce koba opinie. Wyskoczyła strona z Goworka. Poszukam gdzie indziej pracy.

Beka
@Żaneta 22.08.2018 23:49

Na podstawie tego rynsztokowego portalu wyrabiać sobie opinie - gratuluję.

Rysiek

A najlepiej to Nic nie robić, nie mieć zmartwień Chłodne piwko w cieniu pić Leżeć w trawie, liczyć chmury Gołym i wesołym być Nic nie robić, mieć nałogi Bumelować gdzie się da Leniuchować, świat całować Dobry Panie pozwól nam

Zostaw opinię o KoBa Konrad Baranowski - Białystok

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KoBa Konrad Baranowski