EFEKT-24

Strzelce Krajeńskie

EFEKT-24

Opinie o EFEKT-24

Zainteresowana

Dzień dobry To co czytam tutaj przeraża mnie i strach pracować jako opiekun . Jedno mnie zastanawia wyjeżdżając podpisuje się umowę i pisze wyraźnie opiekunka a nie pomoc domowa czy sprzątaczka. Czy ktoś przestrzega tych zasad. Rozumiem że po stronie Niemiec przekraczając dom klienta nie jest się opiekunem ale osobą do wszystkiego. Co na to Prawo Polskie i Prawo Niemieckie Czy ktoś to sprawdza. Opiekunka to nie pomoc domowa a nie osoba do sprzątania. Opiekun opiekuje się podoopiecznymi a do prac domowych mycia okien ,sprzątania są odpowiednie firmy i one w wielu domach te czynności wykonują i mają za to płacone. I co opiekunkąjest się tylko do granicy a po przekroczeniu granicy to szok. Może ktoś mi to wyjaśnić?

Barnaba

Każdy problem da się rozwiązać na drodze wyjaśnienia . Niestety nie wszyscy potrafią tak postępować.

anonymous

szanowne opiekunki i opiekunowie czytam wasze opinie na temat firmy Efekt i nic z tego nie rozumię ja już pracuję z nimi dwa lata i nigdy mi się nie zdarzyło żeby mnie oszukali zawsze jak mam jakiś problem to dzwonie i jest wszystko załatwione dla mnie to dobra firma pozdrawiam wszystkich serdecznie

GALL ANONIM z wyszczerbionym piórem

Firma nie przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjnej "face to face"tylko był kontakt telefoniczny i listowny to wszystko. Podczas pobytu za granicą koordynatorzy rzadko kontrolowali sytuację na stelli pomimo tego, iż dzwoniłam osobiście informowalam o złym stanie podopiecznej. Demencja starcza z depresją. FIRMA zadzwoniła do mnie na sam koniec mojego pobytu 2-a dni przed zjazdem do Polski. CO DO WYPŁATY BYLY NIETERMINOWO niezgadzaly się z moimi obliczeniami, nikt głupi nie jest kilka poprzednich pań opiekunek z ktorymi miałam kontakt także zostały oszukane. Jeszcze jedno to nieprawda, że osobno z małej umowy są 33 € i do tego wypłata to wszystko było razem podliczone czyli wniosek prosty FIRMA EFEKT to polnische scheisse (ss zamiast szarfes S niem.)

atyst
@GALL ANONIM z wyszczerbionym piórem 08.01.2016 12:00

Mysle ,ze jestesmy oszukiwane co do wyplaty naszej czy w euro czy w pl . Mmy pracujemy ciezko naprawde tylko smutne jest to ze jestesmy wykorzystywane nie przez "mohameda"tylko przez polki ktore zeruja na naszej ciezkiej pracy ,czy ktoras kiedy sie spytala z biura jak sie czujemy itp.a skad ...

artystka
@atyst 27.08.2018 16:47

Panie z biura nigdy nie pytają jak się czujemy bo pracują dla agencji a pracodawcy to nie obchodzi. jak źle się czujesz to możesz co najwyżej wnioskować u Pani z biura o zjazd do domu. oczywiście jeżeli znajdą kogoś na Twoje miejsce.

Agata

Bardzo dziwne, że strona ze wszystkimi negatywnymi opiniami została usunięta i pojawiła się nowa strona . Tak samo opinie na innych stronach są notorycznie kasowane ! To niedopuszczalne. Uważajcie na tą firmę, oszukała bardzo dużo osób, zastanówcie się sto razy przed podjęciem pracy u nich.

opiekunka
@Agata 17.04.2018 14:27

bo negatywne opinie agencja usuwa a potem dodaje ze wszystko super. Cale to forum do niczego szukam nowej agencji ale tu tylko albo firma super albo że do zamknięcia..

opiekunka2
@opiekunka 01.07.2018 22:03

opiekunka daj znać jeżeli znajdziesz lepszą agencje bo ja też szukam pracy

artystka

Cześć Witold. Naszła mnie pewna myśl. Mieszkałam kiedyś w pewnym małym miasteczku na terenie Niemiec gdzie moją sąsiadką była opiekunka z tej agencji. Dziewczyna dzień w dzień pijana. Podopieczni budzili ją o 13.00 żeby zrobiła im coś do jedzenia. Koordynatorka przyjechała popatrzyła i pojechała. Dziewczyna przepracowała tak 2 miesiące i nikt z tym nic nie zrobił. Rodzina przyjechała w ostatni dzień pobytu opiekunki żeby wysprzątać jej pokój z butelek po alkoholu. Nie piszę tego żeby kogoś oczernić czy oskarżyć. Po prostu przypomniało mi się to jak przeczytałam twój post i chciałam się z tym podzielić. Pozdrawiam Cię z całego serca Witoldzie.

Jasiek

Na jakie prace można liczyć przez agencję? Wiecie coś?

pokrzywdzona przez agencję
@Jasiek 15.07.2018 14:15

Cześć Jasiek. Przede wszystkim na prace w Niemczech gdzie będziesz miał za koordynatora pracy faszystowskiego pomiota. Będą tyrać tobą od rana do nocy. Na obiad dostaniesz ziemniaka i łyżkę marchewki. Lepiej mieć ze sobą swoje pieniądze żeby chociaż pójść na kebaba bo jak zobaczysz ile pracy Cię czeka to z głodu możesz zemdleć. W niemieckim domu jest zawsze coś do zrobienia. Mycie okien , sprzątanie garażu , prace ogrodnicze , ogarnięcie piwnicy , zamiatanie podjazdu , mycie tarasu szczoteczką do zębów , pastowanie schodów. Hitlerowskie pomioty niczego nie odpuszczą. Czy to będzie podopieczny , koordynator czy rodzina podopiecznego. Trzymajcie się kochani cieplutko i wytrwałości życzę.

znienacka

Dzień dobry. Pracowałam kiedyś z firmą Efekt. Dziś jestem doświadczoną opiekunką i nigdy więcej nie chciała bym z nimi pracować oni ze mną zresztą też. Po pierwsze jak przyjeżdżasz na miejsce to masz spotkanie z przedstawicielem firmy po stronie niemieckiej w moim przypadku była to Pani Marion która informuje Cię ,że nie wolno Ci złożyć żadnej skargi na podopiecznego bo to jest klient który płaci. Klient ma być zadowolony. W skład tego zadowolenia wchodzą codzienne prace ogrodnicze, zamiatanie podjazdu podopiecznego oraz u sąsiadów na znak budowaniu pozytywnych relacji, sprzątanie piwnicy , strychu, mycie wszystkich okien w domu, przygotowanie pokoju gościnnego na ewentualne wizyty rodziny, gotowanie dla całej rodziny w czasie wizyt. Podopieczny nie godzi się na to żebyś jadła bo jest za drogo , nie wolno używać pralki zmywarki suszarki oraz auta bo jest za drogo. Jeżeli powiadomisz Marion ,że masz jakiś problem bo np. nie chcesz pracować w ogrodzie bo nigdy tego nie robiłaś i w twoim odczuciu jest to niebezpieczne bo np. nie wiesz jak włączyć kosiarke to "szanowna" Marion poinformuje Cię że albo będziesz to robić albo jak to mi powiedziała " załatwię Cię tak ,że więcej pracy w Niemczech nie dostaniesz. Jeżeli to nie poskutkuje to przyśle swojego dwumetrowego męża który będzie Cię zastraszał ,że albo będziesz robić to co podopieczny Ci każe albo pozwie Cię o nie dopełnienie obowiązków służbowych. Piszę o tym dlatego ,żeby przestrzec innych żeby nie zaczynali współpracy z tą firmą. Ja przepłaciłam to zdrowiem. Po przyjeździe do Polski Agencja Efekt przysłała mi wymówienie po dwóch miesiącach za powód podając ,że nie biorę od nich żadnych zleceń. W konsekwencji skończyło się to tak ,że rok czasu przeleżałam w domu chorując na stan ciężkiej depresji spowodowanej zastraszaniem i znęcaniem się nade mną przez Państwa Pfeiffer którzy są przedstawicielami firmy Efekt po stronie niemieckiej.

Zostaw opinię o EFEKT-24 - Strzelce Krajeńskie

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie EFEKT-24