GŁÓWNY KSIĘGOWY

Chojnice
Oferta opublikowana17.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżafinanse / księgowość

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Drzymały 20A, 89-600 Chojnice, powiat: chojnicki, woj: pomorskie

Zakres obowiązków: Wykonywanie obowiązków i ponoszenie odpowiedzialności: a/ prowadzenie rachunku jednostki; b/ dokonywania dyspozycji środkami pieniężnymi; c/ dokonywanie wstępnej kontroli: c1/ zgodności operacji gospodarczej i finansowych z planem finansowym, c2/ kompletności i rzetelności dokumentów dotychczasowych operacji gospodarczych i finansowych Do obowiązków głównego księgowego w szczególności będzie należeć: - zorganizowanie obiektu i kontroli dokumentów księgowych, - prowadzenie ewidencji i księgowej rzeczowych składników majątkowych ośrodka - rozliczenie inwentaryzacji rzeczowych składników majątkowych ośrodka, - uzgadnianie kont analitycznych z syntetycznymi, - nadzór nad nieprzekraczaniem wydatków w paragrafach oraz zapewnie wypłacalności wobec kontrahentów, - kontrasygnowanie czynności prawych powodujących powstanie zobowiązań finansowych, - dekretacja i księgowanie dowodów księgowych w programie Budżet księgowość budżetowa i planowanie oraz wprowadzanie do programu komputerowego operacji gospodarczych, tj. zaangażowanie środków, kosztów i wydatków, - opracowywanie planów finansowych oraz bieżąca kontrola ich wykonania, - rozliczenie środków finansowych pozyskanych z dotacji, programów, projektów oraz konkursów, - przechowywanie dokumentacji oraz przygotowanie jej do przekazanie do składnicy akt - zgodnie z instrukcją kancelaryjną, - bieżące wsparcie pracowników Sekcji finansowej w sporządzaniu sprawozdań, m.in. statystycznych GUS, - bezpośredni nadzór nad pracą zastępcy księgowego i pracowników Sekcji finansowej, - zastępowanie zastępcy głównego księgowego, w szczególności w zakresie: rozliczenie wpłat od dłużników alimentacyjnych, rozliczenia nienależne pobranych świadczeń, prowadzenia kont pozabilansowych (m.in. zaangażowanie i plan finansowy wydatków budżetowych), uzgadniania kont(zestawienie obrotów i sald), archiwizacji elektronicznych bazy danych programu Budżet- księgowość budżetowa i planowanie , kontroli dokumentów księgowych pod względem formalnych i rachunkowym oraz nanoszenia klasyfikacji budżetowych, wykonywania bieżących - współpraca z pracownikami Ośrodka w zakresie realizuj powierzonych zadań; Zadania okresowe a/ sporządzanie sprawozdań budżetowych, finansowych, rocznego bilansu i innych, wraz z opisem b/ tworzenie projektów aktów prawa wewnętrznego z okresu realizowanych zadań (w szczególności zakładowego planu kont, obiektu dokumentów dowodów księgowych, zasad przeprowadzania i rozliczania inwentaryzacji); Zadania pomocnicze : a/ konsultowanie w przypadkach budzących wątpliwości spraw z ww. zakresu ze współpracownikami, radcą prawnym oraz kierownictwem GOPS, b/ systematyczne korzystnie z zasób wiedzy dostępnej na stronie internetowej , w tym m.in. www.inforlex.pl ; www.mpips.gov.pl oraz specjalistycznych czasopism i wydawnictwo gromadzonych w GOPS, c/ udział w tematycznych szkoleniach w warsztatach podwyższających kwalifikacje zawodowe.

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 8 500 PLN

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 01.08.2024

Data zakończenia: 31.01.2025

Wymagania konieczne

Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne

Uprawnienia: doświadczenie na stanowisku (wymagany staż - lata: 3)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania oczekiwania pracodawcy - ukończenie ekonomicznych jednolitych studiów magisterskich, ekonomicznych wyższych studiów zawodowych, uzupełniających ekonomicznych studiów magisterskich lub ekonomiczny studiów podyplomowych posiadanie co najmniej 3- letnie praktyki w księgowości , - ukończenie średniej, policealnej lub pomaturalnej szkoły ekonomicznej i posiadanie co najmniej 6- letniej praktyki w księgowości, - posiadanie wpisu do rejestru księgowanego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowcy albo świadectwo kwalifikującego uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydanego na podstawie odrębnych przepisów. 22.2024.AK

Pracodawca

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnicach

Adres: Drzymały 20A, 89-600 Chojnice, powiat: chojnicki, woj: pomorskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Chojnicach

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: CV