Redaktor i tłumacz (język angielski) – czasopismo „Świat DRUKU”

Polski Drukarz sp. z o.o.

Łódź

2016-11-20

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika branżowego „Świat DRUKU” oraz organizator szkoleń i konferencji w ramach powołanej Akademii Wiedzy, zatrudni  redaktora i tłumacza (język angielski), otwartego na ludzi i nowinki technologiczne.

Zakres obowiązków obejmuje m.in.: pisanie artykułów, tłumaczenie i korektę tekstów, współpracę przy składzie czasopisma, wyszukiwanie i pozyskiwanie materiałów do publikacji, dbałość o aktualność oraz o poprawność merytoryczną artykułów.

Do zadań będzie także należało: administrowanie strony internetowej wydawnictwa, kontakty z autorami, organizatorami targów, instytucjami branżowymi i klientami, reprezentowanie Wydawnictwa na konferencjach, spotkaniach branżowych, targach w kraju i za granicą, współorganizowanie warsztatów i konferencji, działania w zakresie PR, Facebooka, blogów branżowych, współpraca przy sprzedaży produktów i usług wydawnictwa.

Wymagane są: bardzo dobra, praktyczna znajomość języka polskiego w mowie i piśmie oraz bardzo dobra komunikatywna znajomość języka angielskiego, obsługa komputera (pakiet MS Office). Cechy niezbędne na to stanowisko: „lekkie pióro”, odpowiedzialność za słowo oraz umiejętność analitycznego myślenia, dokładność i odpowiedzialność, spostrzegawczość, zdolność do koncentracji uwagi oraz łatwość formułowania myśli, dobra organizacja czasu pracy punktualność i terminowość, umiejętność pracy pod presją czasu, zajmowania się wieloma tematami i selekcjonowania priorytetów, dyspozycyjność –  gotowość do wyjazdów służbowych, duża komunikatywność – łatwość nawiązywania kontaktów i umiejętność ich pielęgnowania, wysoka kultura osobista, elastyczność i otwartość na nowe wyzwania, doskonałe łączenie samodzielności z pracą w grupie, konsekwencja w działaniach, pomysłowość i kreatywność, zaangażowanie się w pracę własną i zespołu, rozwój pisma i wydawnictwa.

Mile widziane: prawo jazdy, znajomość rynku wydawniczego i aktualnych trendów na rynku mediów i reklamy, prawa prasowego i autorskiego, doświadczenie dziennikarskie.

Dużym atutem kandydata jest wykształcenie lub znajomość zagadnień z dziedziny poligrafii.

 Oferujemy ciekawą pracę, związaną z kontaktami z rozmaitymi firmami i ludźmi, w  małym, przyjaznym i prężnie działającym zespole (praca w naszym Wydawnictwie przebiega w ścisłej współpracy działu redakcyjnego z działem marketingu i sprzedaży), możliwość wykazania się umiejętnościami twórczymi i organizacyjnymi, wynagrodzenie współmierne do zaangażowania.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą, prosimy przesłać niezwłocznie cv i list motywacyjny ze zdjęciem,  pod adresem e-mailowym: APLIKUJ lub pocztą tradycyjną do Dyrektora Wydawnictwa Polski Drukarz Sp. z o.o., Obywatelska 115, 94-104 Łódź. Prosimy o podanie w liście motywacyjnym oczekiwanego wynagrodzenia.