STAŻYSTA/ MŁODSZY ASYSTENT

Wyszków
Oferta opublikowana24.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Ignacego Daszyńskiego 28, 07-200 Wyszków, powiat: wyszkowski, woj: mazowieckie

Zakres obowiązków: Sprawowanie nadzoru i egzekwowanie higienicznych warunków pracy w zakładach pracy, a w szczególności: a. opracowywanie strategii nadzoru i kontroli zakładów pracy w zakresie higieny pracy; b. obsługa systemów informatycznych; c. przeprowadzanie kontroli w obiektach nadzorowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie w zakresie: - przestrzegania przez producentów, importerów, osoby wprowadzające do obrotu, stosujące lub eksportujące substancje chemiczne, ich mieszaniny lub wyroby w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach, obowiązków wynikających z tej ustawy oraz rozporządzeń Wspólnot Europejskich w niej wymienionych; - warunków i ograniczeń wprowadzenia do obrotu i stosowania oraz właściwości środków powierzchniowo czynnych i detergentów zawierających środki powierzchniowo czynne; - przestrzegania obowiązków dotyczącego wywozu i przywozu niebezpiecznych chemikaliów; - przestrzegania przez podmioty wprowadzające do obrotu prekursory kategorii 2 i 3 obowiązków wynikających z ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, rozporządzenia ( WE) Parlamentu Europejskiego i Rady nr 273/2004 z dnia 11 lutego 2004 w sprawie prekursorów narkotykowych oraz rozporządzenia (WE) Rady nr 111/2005 z dnia 22 grudnia 2004 r. określającego zasady nadzorowania handlu prekursorami narkotyków pomiędzy Wspólnota a państwami trzecimi. - przestrzegania zakazu wytwarzania i wprowadzania do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o przeciwdziałaniu narkomanii; - nadzoru nad warunkami pracy i stanem zdrowia pracowników narażonych na czynniki szkodliwe w tym rakotwórcze i mutagenne występujące w środowisku pracy; - nadzoru nad warunkami pracy i stanem zdrowia pracowników narażonych na czynniki biologiczne w środowisku pracy; - nadzoru nad warunkami pracy i stanem zdrowia pracowników narażonych na środki ochrony roślin; d. przygotowywanie projektów decyzji i wykonywanie czynności związanych z postępowaniem administracyjnym w pierwszej instancji w sprawach dotyczących warunków higieniczno sanitarnych w środowisku pracy i chorób zawodowych; e. opracowywanie ocen i analiz w zakresie środowiska pracy zachorowań na choroby zawodowe; f. rejestracja i ewidencja chorób zawodowych; g. współpraca w ramach porozumienia z Państwową Inspekcją Pracy, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Policją, Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy w zakresie występujących zagrożeń w środowisku pracy i chorób zawodowych; h. prowadzenie działalności w zakresie promocji zdrowia w zakładach pracy; i. współpraca z Samodzielnym Stanowiskiem Pracy ds. Zapobiegawczego Nadzoru Sanitarnego w związku z opiniowaniem projektów dotyczących budowy lub przebudowy zakładów pracy w zakresie warunków pracy; j. sprawdzanie badań profilaktycznych w zakładach zatrudniających pracowników; k. prowadzenie nadzoru nad producentami kosmetyków; l. prowadzenie spraw związanych z wykonywaniem czynności kontrolnych i innych czynności wynikających z zadań realizowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie. Godziny pracy: 7-30:15:05 Miejsce wykonywania pracy: 07-200 Wyszków, ul. Ignacego Daszyńskiego 28 w budynku oraz w pomieszczeniach PSSE brak udogodnień dla osób niepełnosprawnych; Praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie Podstawa wykonywania pracy: umowa o pracę, pierwsza na okres próbny na 3 miesiące - pełen etat, następnie pełen etat umowa na czas określony

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 4 242 PLN

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 01.06.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Wymagania dodatkowe

Uprawnienia: Prawo jazdy kat. B

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymogi dotyczące wykształcenia: stażysta - wykształcenie wyższe, osoba dla której zatrudnienie w stacji sanitarno-epidemiologicznej jest pierwszym zatrudnieniem po ukończeniu studiów; Młodszy asystent - wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia lub wykształcenie wyższe należy rozumieć jako wykształcenie mające zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy, chemia, technologia chemiczna. Preferowana praktyka zawodowa na podobnym stanowisku pracy; Umiejętność redagowania pism urzędowych; Znajomość języka angielskiego - mile widziana Zdolność analizy i logicznego myślenia, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra organizacja pracy własnej, odpowiedzialność, sumienność, skrupulatność, zaangażowanie; Mile widziane prawo jazdy kat. B

Pracodawca

Nazwa: Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Wyszkowie

Adres: Tadeusza Kościuszki 15, 07-200 Wyszków, powiat: wyszkowski, woj: mazowieckie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie

Sposób aplikowania: za pośrednictwem urzędu

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: CV; Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje lub umiejętności; Oświadczenie o wyrażeniu zgodny na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji osobowych o następującej treści: Wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PSSE w Wyszkowie zawartych w CV na potrzeby obecnego procesu rekrutacji na stanowisko stażysta/młodszy asystent w sekcji higieny pracy w PSSE w Wyszkowie; kserokopie świadectw pracy oraz innych dokumentów potwierdzających przebieg pracy zawodowej. Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/psse-wyszkow/nabor-na-stanowisko-stazystymlodszego-asystenta-w-sekcji-higieny-pracy