KOORDYNATOR RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ

Wałbrzych
Oferta opublikowana19.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżatransport / spedycja / logistyka

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Jana Kilińskiego 1, 58-300 Wałbrzych, powiat: m. Wałbrzych, woj: dolnośląskie

Zakres obowiązków: 1. Organizowanie opieki w przydzielonych rodzinach zastępczych poprzez: a. dokonywanie analiz i oceny zjawisk społecznych, b. udzielenie informacji, wskazówek i pomocy, c. udzielanie pomocy w uzyskaniu poradnictwa, d. współpraca i współdziałanie ze specjalistami. 2. Podejmowanie działań i prowadzenie postępowania w celu: a. wydawania opinii w sprawie ustanowienia rodziny zastępczej, b. rozpatrzenia wniosków o udzielenie pomocy na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka w rodzinie zastępczej, c. dokonywania oceny sytuacji opiekuńczo-wychowawczej dziecka umieszczonego wrodzinie zastępczej. 3. Udzielanie pomocy rodzinom zastępczym w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej. 4. Przygotowanie, we współpracy z asystentem rodziny lub pracownikiem socjalnym oraz rodziną zastępczą planu pomocy dziecku. 5. Sporządzanie oceny sytuacji dziecka i rodziny zastępczej oraz opinii dotyczącej zasadności dalszego pobytu dziecka w pieczy zastępczej. 6. Udział w zespołach ds. okresowej oceny sytuacji dziecka. 7. Pomoc rodzinom zastępczym w nawiązaniu wzajemnego kontaktu. 8. Zapewnianie rodzinom zastępczym dostępu do specjalistycznej pomocy dla dzieci, w tym psychologicznej, reedukacyjnej i rehabilitacyjnej. 9. Podejmowanie niezbędnych działań zmierzających do uregulowania sytuacji dzieci w rodzinach zastępczych. 10. Zgłaszanie do ośrodków adopcyjnych informacji o dzieciach z uregulowaną sytuacją prawną, w celu poszukiwania dla nich rodzin przysposabiających. 11. Przygotowanie do usamodzielnienia oraz udzielanie wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych form pieczy zastępczej. 12. Przedstawianie corocznego sprawozdania z efektów pracy organizatorowi rodzinnej pieczy zastępczej. 13. Przygotowywanie umów cywilno prawnych w zakresie powierzenia dziecka; 14. Przygotowywanie powództwa o zasądzenie świadczeń alimentacyjnych, na rzecz dziecka przebywającego w pieczy zastępczej; 15. Systematyczne podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie pracy z dziećmi lub rodziną, w szczególności przez udział w szkoleniach i samokształcenie. 16. Przygotowywanie projektów programów dotyczących opieki nad dzieckiem i rodziną. 17. Prowadzenie poradnictwa rodzinom, które mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia wrozwiązywaniu swoich problemów życiowych. 18. Opracowywanie diagnoz oraz opinii dotyczących dzieci i rodzin. 19. Udział w posiedzeniach Sądu w sprawach dzieci w pieczy zastępczej. 20. Współpraca z Sądami Rejonowymi, Ośrodkami Adopcyjnymi, kuratorami sądowymi, Ośrodkami Pomocy Społecznej oraz organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz dzieci i rodziny. 21. Współtworzenie grup wsparcia. 22. Prowadzenie dokumentacji w programie Pomost. 23. Sporządzanie wymaganych analiz i sprawozdań z powierzonych zadań. 24. Przygotowywanie prowadzonej dokumentacji do archiwizacji. 25. Zastępstwo w czasie nieobecności koordynatora i pracowników Działu Pieczy Zastępczej. 26. Wykonywanie innych zadań na polecenie przełożonego.

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 4 550 do 5 700 PLN

Opis wynagrodzenia: Zadaniowy system czasu pracy.

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: TAK

Data rozpoczęcia: 19.04.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: 1. Wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub 2. Wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dzieckiem i rodziną lub co najmniej roczne doświadczenie jako rodzina zastępcza lub prowadzący rodzinny dom dziecka. Mile widziane doświadczenie zawodowe.

Pracodawca

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu

Adres: Jana Kilińskiego 1, 58-300 Wałbrzych, powiat: m. Wałbrzych, woj: dolnośląskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: CV, list motywacyjny, świadectwo pracy