ASYSTENT RODZINY

Luzino
Oferta opublikowana12.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Młyńska 7, 84-242 Luzino, powiat: wejherowski, woj: pomorskie

Zakres obowiązków: 1) opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym. Plan pracy z rodziną obejmuje zakres realizowanych działań mających na celu przezwyciężenie trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, a także zawiera terminy ich realizacji i przewidywane efekty; 2) opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej; 3) udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego; 4) udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych oraz psychologicznych; 5) udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi; 6) wspieranie aktywności społecznej rodzin; 7) motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych; 8) udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej; 9) motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych; 10) udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychospołecznych; 11) udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych; 12) podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin; 13) prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci; 14) realizacja zadań określonych w ustawie z dnia 4.11.2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem" (Dz. U. z 2020 r., poz.1329 oraz z 2022 r. poz. 2140); 15) prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną; 16) dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny, nie rzadziej niż co pół roku, i przekazywanie tej oceny dyrektorowi; 17) monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną; 18) sporządzanie, na wniosek sądu, opinii o rodzinie i jej członkach; 19) współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny; 20) współpraca z zespołem interdyscyplinarnym, lub grupą diagnostyczno-pomocową, o którym mowa w art. 9a ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. z 2021 r., poz. 1249 oraz z 2023 r. poz. 289 i 535), lub innymi podmiotami, których pomoc przy wykonywaniu zadań uzna za niezbędną; (...)

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 4 300 PLN

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 20.05.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania niezbędne dla kandydatów: -obywatelstwo polskie; -pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych; -spełnia jeden z niżej wymienionych warunków: posiada wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalna lub posiada wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony rozporządzeniem właściwego ministra do spraw rodziny i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub posiada wykształcenie średnie lub średnie branżowe i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną; -nie jest i nie był/a pozbawiony/a władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jemu/jej zawieszona ani ograniczona; -wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niego/niej wynika z tytułu egzekucyjnego; -nie był/a skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym, -posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na tym stanowisku; -cieszy się nieposzlakowaną opinią. 2. Wymagania dodatkowe: znajomość w stopniu podstawowym przepisów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej; umiejętność obsługi komputera w stopniu podstawowym; posiadać takie cechy jak: rzetelność, terminowość, odpowiedzialność, komunikatywność, samodzielność;

Pracodawca

Nazwa: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUZINIE

Adres: Młyńska 7, 84-242 Luzino, powiat: wejherowski, woj: pomorskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: Pełna treść ogłoszenia: https://gopsluzino.bip.gov.pl/asystent-rodziny-ogloszenie-o-zatrudnieniu/asystent-rodziny-ogloszenie-o-zatrudnieniu.html Wymagane dokumenty aplikacyjne,trwale złączone, należy składać w zamkniętych kopertach, z dopiskiem o treści:Asystent rodziny w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Luzinie lub wysłać pocztą na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Luzinie, 84-242 Luzino, ul. Młyńska 7, lub on-line z wykorzystaniem platformy internetowej na adres ePUAP, w terminie do dnia 10.05.2024 r. do godz. 12.00. W przypadku przesłania dokumentów aplikacyjnych drogą pocztową za datę ich złożenia uważa się datę wpływu do Ośrodka, a nie datę nadania w urzędzie pocztowym.