poradnik dla pracownika

Microsoft Teams, czyli program ułatwiający pracę zdalną

Wszyscy pracownicy w firmie zostali wysłani na home office? Taka sytuacja wymaga sprawnej komunikacji i współpracy. Microsoft Teams, Zoom, Slack, czy Skype pomagają w komunikowaniu się, wideokonferencjach i procesowaniu dokumentów. Co warto wiedzieć o propozycji Microsoftu?

Microsoft Teams – co to?

W każdej dobrze działającej firmie praca zespołowa to podstawa funkcjonowania. Microsoft Teams to jeden z programów pomagających w komunikacji podczas pracy zdalnej. 

Jest platformą, która próbuje odwzorować normalny tryb współpracy. Wspólne czaty, wideokonferencje, w których może wziąć udział do 1000 osób, czy udostępnianie dokumentów sprawia, że udaje się to całkiem nieźle. W przypadku, gdy koronawirus nie daje za wygraną, takie narzędzia to niezastąpiona pomoc w walce o utrzymanie prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Usługa Teams jest bliźniaczo podobna do programu Slack. Podstawowa różnica między nimi to fakt, że Microsoft Teams jest częścią rodziny programów Office. 

Jak pobrać program?

Usługa jest dostępna na stronie internetowej Microsoftu, to tam zalogujesz się oraz zapoznasz z oferowanymi pakietami. Tak jak większość tego typu programów, Teams umożliwia pobranie także mobilnej wersji oprogramowania, wystarczy wyszukać ją w sklepie Google Play na Androidzie bądź sklepie przeznaczonym dla produktów Apple. 

Warto wiedzieć, że usługa Microsoftu wcale nie musi oznaczać pobierana programu na konkretne urządzenie. Jeżeli użytkownik nie chce zapełniać swojego miejsca na dysku – może korzystać z usług w wersji online. 

Zobacz jak wygląda używanie programu

Czy Microsoft Teams jest płatne?

Tak jak konkurencja, Teams wprowadziło wersję darmową oraz premium, przeznaczoną głównie dla działań biznesowych. Warto wiedzieć, że ze względu na epidemię koronawirusa, Microsoft udostępnił usługę premium dla wszystkich na okres 6 miesięcy. 

Cena Microsoft Teams to jednocześnie cennik pakietu Office, ponieważ jest jednym z jego podstawowych składników:

źródło: www.products.office.com

Co wybrać?

Wszystko zależy od potrzeb firmy, która decyduje się na wdrożenie programu tego typu. Zarówno Slack, Microsoft Teams, czy Zoom oferują ciekawe rozwiązania pomagające w codziennej pracy zespołu. Przede wszystkim należy zastanowić się nad faktycznymi potrzebami, możliwościami finansowymi i wymaganymi funkcjonalnościami. Z pewnością dopiero na tej podstawie powinno się dokonać odpowiedniego wyboru.

Zobacz też:

Intranet – system ułatwiający komunikację

Wideokonferencje w pracy. Czy to dobry sposób na firmowe spotkania?

Oceń artykuł
3.7/5 (3)