Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Renata Szczeblewska
Kierownik Działu Kadr ZREW Transformatory S.A.
W ZREW Transformatory S.A. pracuje od 1.06.2007 roku. Rozpoczęła pracę na stanowisku referent ds. osobowych, od 2013 specjalista ds. osobowych, a od 2015 roku awansowała na stanowisko Kierownika Działu Kadr.

ZREW Transformatory S.A.

Jesteśmy łódzką firmą, która na rynku transformatorów funkcjonuje od 60 lat. Przedmiotem działalności naszej spółki jest produkcja, modernizacje, remonty oraz pełna diagnostyka olejowych transformatorów mocy. ZREW produkuje transformatory mocy dla sieci dystrybucyjnych, transformatory blokowe dla elektrowni i elektrociepłowni o mocy do 120 MVA i napięciu do 145 kV oraz transformatory specjalne, piecowe i przystosowane do zasilania układów prostownikowych. ZREW Transformatory S.A. jest częścią grupy R&S International Holding.

2016 rok to Wasze święto.

Zgadza się. Spółka ZREW Transformatory w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia powstania. Firma od 1956 roku, czyli od początku swojego istnienia specjalizuje się w olejowych transformatorach mocy. Zawsze byliśmy częścią dużej organizacji, obecnie należymy do szwajcarskiego holdingu R&S.

Co wytwarzacie?

Produkujemy transformatory mocy, transformatory blokowe o mocy do 120 MVA i napięciu do 145 kV oraz transformatory specjalne, piecowe i przystosowane do zasilania układów prostownikowych na zamówienie. Dla naszych klientów wykonujemy także modernizacje, remonty oraz pełną diagnostykę olejowych transformatorów mocy. Każdy transformator wymaga indywidualnego projektu, jest to więc produkt personalizowany, dostosowany każdorazowo do wymagań zamawiającego.

Dla kogo te wszystkie produkty oraz usługi?

Naszymi klientami są głównie duże spółki dystrybuujące energię elektryczną, elektrownie i elektrociepłownie oraz największe firmy przemysłowe. Mam tu na myśli np. huty czy kopalnie.

Pracy więc pewnie nie brakuje. Jakim zespołem dysponujecie?

Zatrudniamy 200 pracowników, w tym 121 pracowników produkcji. Wśród nich są elektromonterzy odpowiedzialni za montaż części aktywnej transformatora. Dalej mamy spawaczy spawających kadzie do transformatora i są jeszcze nawijacze, odpowiedzialni za wykonywanie uzwojeń transformatora. Wśród zatrudnianych przez nas 35 inżynierów są specjaliści pracujący w dziale konstrukcyjnym, serwisie, a także w dziale sprzedaży. Są to inżynierowie najczęściej o specjalnościach związanych z elektrotechniką i mechaniką. Spółka jest w pełni samodzielna, więc zatrudniamy także pracowników do działów administracji, księgowości i kadr.

  

 

Co robicie, żeby o Waszej marce usłyszało jak najwięcej odbiorców?

Naszą markę promuje wysoka jakość produktu i usług jakie dostarczamy. Staramy się aktywnie istnieć na rynku energetycznym. Współpracujemy z wieloma uczelniami technicznymi w Polsce. Dodatkowo, od 20 lat organizujemy dużą konferencję branżową "Transformatory energetyczne i specjalne". Jest to spotkanie naukowo-techniczne, w którym biorą udział przedstawiciele środowisk naukowych i kluczowi przedstawiciele branży energetycznej. Aktywnie współpracujemy także z prasą branżową. Innym istotnym elementem prowadzenia działalności promocyjnej ZREW Transformatory jest uczestniczenie w najważniejszych europejskich targach branżowych i wystawach.

To pomaga również zdobywać nowych klientów?

Tak. Z uwagi na to, że nasz produkt ma charakter spersonalizowany, staramy się być blisko naszych klientów i docierać do nich bezpośrednio. Aktualnie korzystamy z relacji biznesowych na całym świecie oferowanych nam przez Grupę R&S, której jesteśmy częścią.

W poszukiwaniu potencjalnych pracowników kierujecie się typowymi sposobami?

W zależności od rodzaju stanowiska, na które poszukujemy pracownika, korzystamy z różnych możliwości. Począwszy od rekrutacji wewnętrznej, poprzez popularne serwisy internetowe ułatwiające poszukiwanie pracy, aż po współpracę z najlepszymi firmami headhunterskimi. To ostatnie stosujemy zazwyczaj w przypadku poszukiwania kandydatów na wysokie stanowiska.

Czy żeby dostać u Was pracę trzeba mieć już za sobą jakieś doświadczenie zawodowe w branży?

W firmie ZREW Transformatory mamy szeroki przekrój stanowisk. Szukamy zatem jednocześnie pracowników z dużym doświadczeniem na stanowiska tego wymagające, a także młodych ludzi, którzy wchodzą na swoją zawodową ścieżkę. Ponieważ nasze produkty są bardzo specjalistyczne i wymagają wąskiej specjalizacji, to bardzo trudno jest znaleźć pracownika z taką niszową wiedzą. Z tego powodu, na część stanowisk firma musi sama kształcić pracowników. W związku z tym, w wielu przypadkach przyjmujemy ludzi bez doświadczenia i szkolimy ich sami.

  

No to jacy fachowcy są u Was w cenie?

Większość naszych pracowników stanowią pracownicy produkcyjni i to właśnie takich najczęściej poszukujemy. Są to m.in. elektromonterzy i spawacze. Poza tym ciągle poszukujemy zdolnych inżynierów z dobrą znajomością języków obcych.

W jaki sposób weryfikujecie ich wiedzę oraz umiejętności?

Proces rekrutacyjny zależy od rodzaju stanowiska. Najczęściej ma dwa lub trzy etapy. Zaczyna się od wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej przez pracownika HR. Drugim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna prowadzona przy udziale bezpośredniego przełożonego, często połączona z weryfikacją kluczowych umiejętności na danym stanowisku. W przypadku bardziej odpowiedzialnych stanowisk często jest trzeci etap. To spotkanie wybranych kandydatów z dyrektorem pionu.

Na jakie płace mogą liczyć kandydaci?

Pracownikowi, w zależności od specyfiki wykonywanej pracy i zajmowanego stanowiska, przysługuje indywidualnie naliczane wynagrodzenie. Składa się ono z wynagrodzenia zasadniczego oraz części zmiennej, która jest zależna od ustalonych i obiektywnych wskaźników.  Najczęściej są one powiązane z wynikami spółki.

Czy oferujecie swoim pracownikom systemy motywacyjne?

Oprócz wspomnianej już części wynagrodzenia, która jest zależna od osiąganych przez firmę i pracownika wyników, oferujemy również benefity pozapłacowe. Mam tu na myśli pakiet sportowy, medyczny, ubezpieczenie grupowe, dopłaty do wczasów pracowniczych. Nasi pracownicy mają także możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach specjalistycznych, a także mogą rozwijać swoje  kompetencje  miękkie.

Co wyróżnia Waszą firmę pośród innych w tej branży?

Z punktu widzenia klienta jesteśmy wyjątkowo elastyczni. Bardzo szybko reagujemy na zmiany rynku, oferujemy szybki czas dostawy i utrzymujemy bliskie relacje z naszymi klientami. Oferowany przez nas produkt spełnia najwyższe standardy europejskie.

60 lat rozwoju i doświadczeń. Czy w tym czasie przeszliście gruntowne zmiany lub przełomowe wydarzenia?

Od 2012 roku staliśmy się częścią międzynarodowego kapitału Highlander Partners. Umożliwiło nam to dostęp do nowych rynków sprzedaży. Od początku 2016 roku jesteśmy członkiem szwajcarskiego holdingu R&S Group. Połączony potencjał firm należących do grupy pozwala nam umocnić w Polsce pozycję lidera w branży energetycznej i dynamicznie rozwijać sprzedaż eksportową.

Z kim w szczególności rozwijacie współpracę?

Firma ZREW Transformatory współpracuje z organizacjami branżowymi, takimi jak Stowarzyszenie Elektryków Polskich, którego jesteśmy członkiem. Kooperujemy z najważniejszymi uczelniami technicznymi w kraju. Tu można wymienić przede wszystkim Politechnikę Łódzką. Jesteśmy też członkiem Krajowej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

Rozpoczęliście siódmą dekadę działalności. Jakie macie plany na kolejne lata?

Kontynuujemy proces inwestycyjny w spółce mający na celu dostosowanie fabryki do najwyższych standardów europejskich. Planujemy także dalszy dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej.

Dziękuję za rozmowę.

ZREW Transformatory S.A.
2.1/5 Na podstawie 84 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
ZREW Transformatory S.A.