ZPUE S.A.

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Pytania do firmy ZPUE S.A.

Pytanie
 Pytanie

Czy pracodawca ZPUE S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

1
Pracownik
Pracownik
@Pytanie

Tak motywuje, jak chcesz więcej to każdą sobotę i niedzielę trzeba przyjść żeby chociaż trójkę wyciągnąć a przy okazji dołożą Ci więcej obowiązków taka to jest w tej firmie motywacja. ???? ????

1
Piotr
@Pracownik

W weekendy płaca większą stawkę? Powiesz ile żebym wiedział jak można dorobić?

adonis
Pracownik
@Piotr

Tak wyższą.

nick
Pracownik
@Piotr

w weekendy 100% wiecej

2
Agnieszka
@nick

To ile wyciągniecie w sobotę i niedzielę? Jaka tam jest w ogóle stawka na początek?

Wojtek
Pracownik
@Agnieszka

Najniższa krajowa jest raczej gwarantowana.

1
nick
Pracownik
@Wojtek

Nikt tutaj nie pracuje za najniższą krajową...

Elżbieta
@nick

dzieki za wyjasnienie, pewnie wyzej pisala osoba ktora w firmie nie pracuje i nie ma o stawce wiedzy... jesli nie jest to tajemenica napiszesz jakie stawki sa naprawde w firmie ?

Elo
Pracownik
@Elżbieta

To się przekonasz jak się zatrudnisz. Zobaczysz jak zaczną kołować premiami ,nadgodzinami itd. powiedzą ,że godziny masz w "chmurze" ????. Przy przelewie zobaczysz ????

Xxx
Były pracownik
@nick

100%wiecej a premi o tą kwotę mniej chorzy jesteście z tymi weekendami

1
Gambit Nowy wpis
Pracownik
@nick

Są tacy pracownicy "starsi stażem", nawet u mnie na wydziale którzy mają jeszcze stawki po 16,17 i 19 złotych. Szefostwo ma ich w nosie, mają robić i uczyć nowych. Nowych pracowników którzy dostają umowę i stawkę 20 i więcej złotych. Taka firma z perspektywami ????????????

kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.
Kandydat
 Pytanie

czy to prawda że niektóre wydziały nie pracują w piątki i poniedziałki? Są teraz przyjęcia do pracy?

Felek
Pracownik
 Pytanie

Pewnie! Dwa miesiące zapierdzielaliśmy na maksa, a teraz brak pracy i wysyłają na przymusowe urlopy. Pracuje kilka osób na obszarze, a przychodzą do nich brygadziści, mistrze, referentki, kierownicy. Paranoja. Na przełożonych biorą jakiś młodych co uszanować pracowników nie potrafią, a o robocie to już nic nie wiedzą. Albo laski z plecami u góry. Ale liczą się tabelki i wskaźniki. A to dyrektora najbardziej interesuje. Do czego to zmierza???

Zuzanna
@Felek

Ale to pierwszy raz jest taka sytuacja czy już bywały takie przestoje? Może nie ma się czym przejmować?

Wojciech Stolarczyk Nowy wpis
Klient
@Felek

Zamiast się cieszyć że wolne i obserwować jak pszczoły zapylają roślinki przy harnasiu to Ty narzekasz. Jedz gdzieś z dziecmi weź żonę czy kochankę albo obie na raz. A jak nie masz to hajs w kieszeń kup sobie multiple w cabrio trochę alkoholu żeby nie było zbyt wygórowanych wymagań wtedy są ładniejsze z doświadczenia Ci to pisze .. i zareczam Ci że siła będą musieli Cię do pracy ściągać..jak już raz pukniesz to może nawet dostaniesz rolę w bawarskim ambitnym kinie.buziaki

Mechanik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.
Pracownik
 Pytanie

Witam. Odnosząc się do sytuacji w Katowicach gdzie dużo osób straciło pracę. To znaczy że zakład w Katowicach zostanie przeniesiony?

Pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.
 Pytanie

Czy w ZPUE S.A. pracuje się na open space?

anonim
Pracownik
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

BTH
Pracownik
 Pytanie

Jakie inne firmy są z przodu? I kto się tutaj "wygupia"? Jesteś niby pracownikiem ZPUE, a nie znasz realizacji z magazynami Energi zrealizowanymi np. dla ENEI - 5 różnych konfiguracji i wiele innych. Trzeba mieć wiedzę i potencjał techniczno-finansowy, aby wdrożyć tak drogie wyroby jak magazyny energii i zespolić te "różne naklejki". Nie ma firmy w Polsce, która produkowała by aparaty nN i SN w pełnym przekroju. Taki zarzut jest śmieszny. Może kolego jesteś takim cwanym cielęciem, który 2 matki ssie i dodatkowo (usunięte przez administratora) we własne gniazdo? Rynek magazynów energii wstrzymują niedostosowane uwarunkowania prawne, które traktują je równoważnie, jak źródło takie samo jak inne OZE typu wiatrak cz PV.

internet
Były pracownik
@BTH

to jest komentarz znaleziony w internecie na temat firmy a nie moja opinia wiec sie nie wymadrzaj skoro mowisz ze technologia dziala super to zejdz na produkcje wez schemat zobaczysz ile bykow jest w dokumentacji na szczescie jestem bylym pracownikiem wystarczy wyjsc czasem na miasto i posluchac ....

1
Idi na...
Pracownik
 Pytanie

Czy ktoś ci płaci za rozsiewanie kłamstw ? To sie nadaje do prokuratora, mam nadzieję, że Zpue to zrobi i przestaniesz kozaczyć hejterze

Skrobek w7
Były pracownik
@Idi na...

Prawdę mówi. Z betoniarni idą buble popekane, wiem bo pracowałem i dużo słyszałem, traktują Cię jak (usunięte przez administratora) od czarnej roboty, chemii dają do oporu, grzeją na full bo sztuki się liczą, jak najwięcej, musi być ilość a nie jakosc. Potem każdy się dziwi że wracają reklamowane od klienta

ziomal
Klient

Panie mało mądry. W polsce nie ma firmy bardziej do przodu w temacie magazynów. To jedyna firma z Polskim kapitałem która się stawić czoło ameryńskiemuy producentowi i robi to całkiem nieźle.

Bartek
Pracownik
@BTH

Wyrasta Pan powoli na nadwornego obrońcę firmy. Szkoda tylko, że nie kończy Pan "rozgrywki komentarzowej" z jednym użytkownikiem, gdy padają konkretne argumenty. Nie przeszkadza to natomiast Panu w dość niegrzecznej wymianie zdań z kolejnym. Wyrażenie opinii nie powinno być określane jak umieszczanie fekaliów we własnym gnieździe. Jako pracownicy znamy realia tej firmy, raczej nikogo Pan tutaj nie przekona, że czarne jest białe.

Nicko
Klient
 Pytanie
@ziomal

A możesz powiedzieć gdzie produkujecie te magazyny energii ? Na ,którym wydziale są produkowane? Ta jedyna ładowarka co stoi przed firmą jest Państwa produktem - została wyprodukowana na wydziale elektrycznym ? Jeśli konkurujecie z U.S.A to gdzie macie produkcje akumulatorów bo tego na wycieczce nie widziałem ?

1
Andrzej
@Bartek

To może opowiedz jak to wygląda z Twojej perspektywy? Twoim zdaniem warto się starać o pracę tu jeśli nie ma się dużego doświadczenia?

Piotrek
Pracownik
@Andrzej

Jeśli masz chodź trochę umiejętności lub masz głowę do ich zdobycia to naprawdę szkoda Twojego czasu. Serio.

Bartek
Pracownik
@Andrzej

Ciężko odpowiedzieć na pytanie czy warto. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od miejsca pracy i dalej idąc od życia. ZPUE jest w miarę dobrym wyborem na początku drogi zawodowej (zaraz po szkole), bo daje jakiś pogląd na pracę. Niestety dostrzeżesz również działające tu zależności i siatki znajomości, które potrafią zniechęcić. Osoba z zewnątrz, bez żadnych "wtyków" w tej organizacji jest z góry skazana na gorszy start. Nie jest tajemnicą, że mimo wykazanych umiejętności twardych (znajomość np. elektryki, mechaniki) oraz miękkich (np. umiejętność pracy w zespole) w pierwszej kolejności doceniany w postaci podwyżki jest brat, kuzyn, sąsiad czy kolega mistrza/kierownika. Są to zaszłości z początków firmy, gdy określano ją mianem "rodzinnej". Teraz to zwykła korporacja, gdzie jest ogólna biurokracja, mnóstwo papierologii, ale system wygradzania (ze względu na to "od kogo jesteś") pozostał taki sam. Myślę, że dwa lata to optymalny czas pracy tutaj. Jeśli jednak masz już jakieś doświadczenie to warto poszukać czegoś innego. Tutaj żeby się przebić nie wystarczają umiejętności. Smutne ale prawdziwe. Pewnie ktoś zaraz zapyta, że skoro tak jest źle to dlaczego tu jestem. Prosta sprawa. Kredyt. Jedyny plus tej firmy to wypłata na czas, ale niejasności w naliczaniu premii powodują, że z każdym 10. dniem miesiąca zastanawiasz się ile dostaniesz.

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w ZPUE S.A.? Chętnie zatrudniają?

Pomocna
Pracownik
@Pytanie

Tak, bardzo chętnie. Firma ceni sobie świeże spojrzenie młodych, studiujących ludzi.

1
pracownik1
Pracownik
@Pomocna

Chętnie zatrudniają, bo są tani i tani, a to w tej firmie jest najważniejsze.

BTH
Pracownik
 Pytanie
@pracownik1

A jakie doświadczenie, jako wartość dodaną dla Firmy wnosi student lub absolwent? Wdrożenie nowego człowieka do konkretnych inżynierskich zadań to minimum rok. Ciągle pojawiają się nowe wyzwania techniczne. Ceni się wiedzę techniczną i entuzjazm do rozwiązywania problemów. Jeśli pierwsze pytanie jest: ile? to ja nawet nie rozpoczynam rozmowy bez względu na to, kto to jest.

6
Hdjbd
Były pracownik
@BTH

Za taką stawkę, które oferuje firma to nawet studenci nie chcą przychodzić

Jarek
Pracownik
 Pytanie
@BTH

A skąd wiesz ,że student nie ma dużo większej wiedzy niż Twoja ? Obecne zaplecze naukowe ZPUE jest na marnym poziomie. Dobrzy studenci nie mają co tracić czasu na ZPUE.

Bartek
Pracownik
 Pytanie
@BTH

Pytanie typu "ile?" jest powodem żeby nie przeprowadzić rozmowy rekrutacyjnej? To już pokazuje egocentryzm ludzi w tej firmie. Zakładam, że jest Pan/Pani kierownikiem lub dyrektorem Biura Techniczno-Handlowego. Traktowanie z góry ludzi tylko dlatego, że znają swoją wartość jest bardzo słabe. Niejeden człowiek po studiach ma odbyte wiele staży i praktyk. Swoją wiedzą i umiejętnościami przeskoczyłby znaczną część pracowników biur BTH i innych działów (włączając kierownictwo). Sami robicie sobie krzywdę skreślając kandydata tylko dlatego, że zapyta (o zgrozo!) o warunki płacowe.

BTH
Pracownik
 Pytanie
@Bartek

Proszę odczytywać treść wypowiedzi stricte tak jak jest i nie dorabiać filozofii. Kandydaci są różni. Jeśli, jako pierwsze pytanie kandydata jest, "ile?", a potem wychodzi brak oczekiwanych kompetencji np. niska wiedza elekrotechniczna, słaba znajomość autocad to mam taką, a nie inną opinię. Oczywiście nie dotyczy to chętnych absolwentów politechnik, chcących rozpocząć swoją drogę zawodową chociaż we fragmencie tej ciekawej branży.

Bartek
Pracownik
 Pytanie
@BTH

A skąd Pan dowie się, że "a potem wychodzi brak oczekiwanych kompetencji" skoro "Jeśli pierwsze pytanie jest: ile? to ja nawet nie rozpoczynam rozmowy bez względu na to, kto to jest." Chyba się Pan troszeczkę zaplątał. Proszę mi wierzyć, że jestem daleki od dorabianie filozofii. Posiłkuję się cytatami z Pana wypowiedzi. To pokazuje sposób traktowania ludzie na start w ZPUE. I kolejna hipokryzja w ostatnim zdaniu. Ja rozumiem to w taki sposób: jeśli kandydat jest po politechnice to zapraszamy go z otwartymi rękami. I wtedy już nie musi mieć wiedzy elektrotechnicznej ani znajomości AutoCADa, wystarczy papier z uczelni. O litości.

Teodor
Pracownik
 Pytanie

Historia z dziś. Przyjeżdżam do pracy pełny energii i motywacji na drugą zmianę. Godzina 13:32 nie mam miejsca żeby zaparkować swój samochód, wszystkie miejsca zajęte, rowy i skwery zieleni również. Zostawiłem swój samochód na drodze wjazdowej obok tego serca z zakrętkami. Wyszedł ochroniarz powiedział żebym przestawił swój samochód. Mówię mu że nie ma miejsca, a on, że trzeba wcześniej przyjeżdzać. To na którą godzine mam przyjeżdżać? Zostawiłem samochód w polach. Minęła mi całą ochota do pracy. Jak to jest że firma nie zapewnia miejsca parkingowego? To zatrudniacie ludzi, ale nie chcecie żeby przyjeżdzali do pracy? Czy o cos innego tu chodzi?

Ergo
Pracownik
@Teodor

Bo nie szanują pracownika. Takim firmą się dziękuje za współpracę.

ZPUE S.A.
Pracodawca
@Teodor

Przecież można parkować bez problemu na nowym zakładzie ( dawny Stolbud) i podjechać firmowym busem , z powrotem też podwiozą. Bus odjeżdża 13:45 z dawnego Stolbudu, z głównego zakładu na tamten parking o 14:15. Na pierwszą zmianę też jeżdżą-

Pracownik
Pracownik
 Pytanie

Na chorobowym nie wolno wychodzić z domu w jakich przypadkach tak?? zakład może kontrolować?

szefu
Pracownik
@Pracownik

to zalezy od tego co masz na l4 od lekarza

77777
Były pracownik
@Pracownik

Na chorobowym możesz iść nawet na imprezę integracyjną i i przy tym bawić się dobrze z (mistrzem) .

Stef
Pracownik
 Pytanie

Witam. Mam pytanie. Czy firma wypłaca ekwiwalent za urlop pracownikowi który odchodzi??

G
Pracownik
@Stef

Tak

lero
Pracownik
@Stef

Wyślą Cię na urlop. Firma nie zapłaci Ci ekwiwalentu chyba ,że pójdziesz na chorobowe. Wtedy będzie musiała.

eryk
Pracownik
@Stef

Zwolnij się i idź na chorobowe wtedy wypłacą. To proste.

Spawacz11111
Kandydat
 Pytanie

Ile może zarobić spawacz TIG za godzinę pracy? Za weekendy przysługują premie? Czy jest możliwość wypracowania nadgodzin czy tylko 8h i do domu?

5
Agata
@Spawacz11111

a jak wygląda forma zatrudnienia? dają umowę o pracę?

Spawacz
Pracownik
@Agata

Umowę dostaniesz bo każdy jakąś daje. A pieniądze będą takie aby Ci starczyło na bilet do pośredniaka. Szkoda Czasu

Teresa
@Spawacz

A pracowałeś na stanowisku spawacza? W takim razie dano Ci na ten bilet? ;) Faktycznie tak tragicznie z tymi zarobkami, że "szkoda czasu"? Masz może w zanadrzu jakieś firmy alternatywne?

Były
Pracownik
@Spawacz11111

Jak dla młodego kawalera to spoko ale jak dla kogoś z rodzina porażka, po roku czasu można zarobić na furke za 7-8 k, na start może być na dłużej nie polecam

Spawacz12
Pracownik
@Spawacz11111

Lepiej nie tracić czasu na słabą płatną pracę.

1
Ala
Kandydat
 Pytanie

Ile może zarobić kobieta na produkcji? Jest podstawa jakaś? Akord?

Missqiu
Kandydat
 Pytanie

Bardzo proszę o opinię, czy warto. Chcę zostać pracownikiem produkcyjnym. Czy przy normalnym czasie pracy, czyli 5 dni w tygodniu, 2 soboty w miesiącu można zarobić spokojnie 3 tyś. zł?

Marko
Były pracownik
@Missqiu

nie zartuj sobie :) nie zawsze wydzialy pracuja w soboty wynika to ze zlego planowania

Missqiu
Kandydat
 Pytanie
@Marko

Naprawdę, 3 tyś. nieosiągalne?

1
W3
Pracownik
@Missqiu

znajdz sobie gdzieś normalnie płatną pracę

Marko
Były pracownik
 Pytanie
@Missqiu

przyjdz i przekonaj sie :) dlaczego ustaliles sobie poziom 3 tys? jesli masz rodzine to przy obecnych kosztach zycia nie utrzymacie sie

Karol
Były pracownik
 Pytanie

Ile zarobi spawacz Mig-mag z 2 letnim doświadczeniem wydział chyba W-1, duża jest premia bo Pani z która rozmawiałem mówiła ze zależy dużo od próbek, ciężkie są do zaliczenia ?

Nina
Pracownik
 Pytanie

Czy w tym roku będą jubilatki?

kandydat
Kandydat
 Pytanie

Proszę o rzetelne i szczere informacje. Ile można w tej chwili zarobić w biurze we Włoszczowie? Jaka panuje atmosfera? Jak są traktowani ludzie?

gość ads
Pracownik
@kandydat

Firma płaci przyzwocie ale szału nie ma, atmosfera jest ok jak w dużej firmie rodzinnej robotę zrobić musisz, ale jak się przyłożysz to można zarobić. Poza tym dużp szans dla awansu dla chętnuych, kolega wziął udział w konkuresie dla chętnych i mu się całkiem dobrze powodzi dzięki temu.

M.....
Były pracownik
 Pytanie

Czy w ZPUE Włoszczowa wypłacane są świadczenia socjalne na święta itp. dla pracowników produkcyjnych?

heniek
Pracownik
@M.....

nie sa wyplacane zadne socjalne sa dobre zarobki

2
@A…..
Pracownik
 Pytanie
@heniek

2300 po 15 latach pracy to są dobre zarobki? To zapraszam serdecznie ????

edek
Pracownik
@M.....

Jest to cały czas pensja socjalna jak dla praktykantów

Gonzo
Pracownik

Na W 3 tragedia z wypłatami podobno

Los amigos
Pracownik
 Pytanie

Pracownicy z zagranicy zarabiają więcej niż Polacy, gdzie sens, gdzie logika?

robol
Pracownik
 Pytanie
@Los amigos

wyrabiasz ledwo miesiaczna norme czyli 160 -168 godzin a ukrainiec ?? 220 h prosta matematyka ze wiecej zarobi proponuje zamienic sie miejscami wez sie za robote:)

Mariusz
Pracownik
@robol

Nie sztuką jest zrobić 2 miesiące w miesiąc lepiej uczciwie dniówkę zrobić i zarobić godnie a nie żebym musiał po godzinach pracował by zarobic

Robol
Były pracownik
 Pytanie
@Mariusz

To po co piszecie że Ukraina zarabia więcej? Zarabia pracując 10-12h dziennie

Chłop
Były pracownik
 Pytanie
@Robol

Czy ty masz dwa lata? Czy jesteś na garnuszku mamusi? W zpue jest coś takiego jak stawka godzinowa. Kumasz? Pracownicy ze wschodu mają tą stawkę wyższą, po prostu. Co z tego że zrobisz te 220 h w miesiącu, jak pracownik z Ukrainy i tak zarobi więcej bo ma wyższą stawkę godzinową... Składa się na to kilka czynników, między innymi dopłaty rządowe dla pracodawców zatrudniających ukraińców. Czy teraz rozumiesz? I nie będziesz pisał farmazonów?

Ala
Pracownik
@Mariusz

Prawda...powinnismy zarabiac godnie a nie grosze. Czy dorabiac sie weekendami

Robol
Były pracownik
@Chłop

Widocznie nic nie potrafisz skoro pracownik zza wschodniej granicy nie znając języka zarabia więcej od ciebie ????????

Jarosław Andrzej Antoni
Pracownik
@Los amigos

Bzdury

Szary
Pracownik
 Pytanie

Kiedy otwierają inne odziały w polsce ? Bo trochę ich pozamykali !!! mają własne lokalizacje stoją puste chale i niszczeją żenada i wstyd a ochrona siedzi i pilnuje ! Ale co pilnuje i po co?

Jarosław Andrzej
Pracownik
@Szary

Oddziały pracują pełną parą, Katowice, Gliwice i Pszczyna. Tak trzymać!

Katow
Pracownik
@Jarosław Andrzej

Katowice po 14 na wydziale najważniejszym bo elektrycznym to gaszą światła

akcjonariusz
Pracownik
 Pytanie

przynajcie sie ktos czytal raport finansowy ? 26 milionow zysku netto za 1 polrocze 2021 to robi wrazenie :)

Zostaw merytoryczną opinię o ZPUE S.A. - Włoszczowa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

ZPUE S.A.