Widex Regional Operation Center EMEA Sp. z o.o.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

Ostatnie dwa weekendy obfitowały w wydarzenia sportowe.

W dniu  29.08.2020 to Bieg Firmowy, a 06.09.2020 to Poland BusinessRun, w których mamy przyjemność uczestniczyć po raz kolejny.

Tym razem oba biegi mimo, iż to sztafety, każdy z nas pokonał sam. Nie zmieniło to faktu, iż wszyscy dali z siebie 100%, a efektem była pomoc podopiecznym fundacji Poland BusinessRun i Fundacji Everest.
 
Dla nas to niewielki wysiłek, który przekłada się na realne efekty w postaci wsparcia w leczeniu i rehabilitacji beneficjentów akcji.

Takie inicjatywy skutkują również możliwością poznania ciekawych miejsc w których po biegu można się zrelaksować i podziwiać wspaniałe widoki.

Wszystkim uczestnikom jak zawsze dziękujemy, a my jak zawsze szykujemy się do kolejnych akcji :)

Pomocna?
TakNie

Pracodawca

 Aktualność

Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykle ważnej inicjatywie dotyczącej walki z rakiem piersi, tj. Biegu Kobiet – Zawsze Pier(w)si.
 
Pomysłodawczyni biegu sama zmagała się z tym podstępnym przeciwnikiem i ową walkę wygrała. Stąd też narodził się pomysł na to, aby wesprzeć inne kobiety w tym trudnym czasie i rozpropagować na szerszą skale m.in. akcje profilaktyki czy edukacji dotyczącej tematyki około rakowej.
 
Doceniając trud włożony w całe przedsięwzięcie również i my chcieliśmy dołożyć swoją cegiełkę w propagowanie tej słusznej idei.
 
Niestety w tym roku nie mogliśmy wspólnie pokonać 5km trasy, dlatego każdy z nas wybrał ją samodzielnie. Dla jednych było to miasto, inni natomiast wybrali góry.
 
I tak mogliśmy aktywnie spędzić czas, jednocześnie pomagając.
 
Dziękujemy zarówno organizatorom, jak i uczestnikom za zaangażowanie i świetną zabawę!

Pomocna?
Tak1Nie

Pracodawca

 Aktualność

27.01.2020 gościliśmy w naszej firmie niedosłyszącą młodzież z Ukrainy, która ze względu na zamieszkanie na terenach objętych działaniami wojennymi jeszcze bardziej potrzebuje wsparcia.

Nasi nieocenieni koledzy i koleżanki jak zawsze z entuzjazmem pokazywali, jak wygląda ich codzienna praca w poszczególnych działach naszej firmy. 

I tak podczas zwiedzania pokazaliśmy, w jaki sposób modelujemy aparaty dla naszych klientów w oparciu o skan wycisku z ucha oraz jak wygląda proces drukowania aparatów w technologii 3D.

Odwiedziliśmy również zespół, który zajmuje się serwisowaniem aparatów słuchowych, a na samym końcu mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy działu kontroli jakości i działu logistyki.

 

Chcąc wspomóc naszych gości w zmaganiach z codzienną walką z niedosłuchem podarowaliśmy im aparaty słuchowe Widex. Mamy nadzieję, że to ułatwi codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie i pomoże lepiej słyszeć otaczający świat.

Odwiedziny w Widex ROC były częścią programu wsparcia dzieci niedosłyszących ze Wschodniej Ukrainy. Program ma na celu aktywizację młodych osób z wadami słuchu, pokazanie im, że niepełnosprawność nie oznacza wykluczenia  z życia zawodowego i społecznego.

Dziękujemy naszym gościom za bardzo inspirujące spotkanie, a pracownikom za ich zaangażowanie oraz wsparcie przy organizacji tej wizyty.

Pomocna?
Tak3Nie2

Pracodawca

 Aktualność

Zima w tym roku jest niezwykle łaskawa. Jednak nie zmienia to faktu, że warto szczególnie w tym czasie zainteresować się losami naszych czworonożnych przyjaciół.
 
Dlatego nasi koledzy i koleżanki hojnie obdarowali Wrocławskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.
 
Wśród darów znalazł się komputer, artykuły biurowe, ręczniki, pościele, zabawki, karmy, legowiska czy golarka.
 
Oprócz tego przekazaliśmy również wszystkie dary z puszki :)
 
Podczas wizyty w schronisku mieliśmy okazję poznać jego podopiecznych. Możemy Wam zdradzić, że jeżeli ktoś z Was szuka przyjaciela to może tam znaleźć nie jednego, a wręcz całe stado.
 
Jeżeli macie okazje, to gorąco zachęcamy do wizyty, bo być może znajdziecie tam bratnią duszę :)

Pomocna?
Tak3Nie1

Pracodawca

 Aktualność

Święta są wyjątkowym okresem w roku, dlatego chcielibyśmy również uczcić je w koleżeńskim gronie.
 
I tak 07.12.2019 wspólnie bawiliśmy się na Widex Christmas Party.
 
Nie ukrywamy, że troszeczkę odeszliśmy od tradycji i atrakcje, które przygotowaliśmy niejednemu jeszcze na długo pozostaną w pamięci!
 
Świąteczny klimat mieszał się z aurą kasyna. W przerwie od obstawiania szczęśliwych numerów mogliśmy podziwiać występy wyjątkowo uzdolnionych tancerek, które zdradziły nam m.in. tajniki kankana.
 
Gdyby tego jednak było za mało to oprócz tego dodatkowo emocje podkręcały liczne konkursy z nagrodami ;)
 
I tak wieczór minął wszystkim na wspólnej zabawie i tańcach.
 
Wiemy jedno, z takimi ludźmi to nie mogło się nie udać!
 
Dziękujemy Wam bardzo za pozytywną energię i przy okazji Wszystkim życzymy, aby Wasze Święta były takie jakie sobie wymarzyliście.
 
Wesołych Świąt!

Pomocna?
Tak3Nie1

Pracodawca

 Aktualność

Jak pewnie wiecie Mikołajki już za nami.
Fundacja FONIS, która wspiera osoby niedosłyszące zorganizowała dla swoich podopiecznych Spotkanie Mikołajkowe. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 08.12.2019.
Spotkanie umilił występ seniorów z Klubu Seniora „Integracja”, po którym na scenie zagościł wyczekiwany św. Mikołaj.
Mikołaj wręczył dzieciom prezenty, bardzo się przy tym napracował, ponieważ dzieci było aż 80!
Firma Widex miała przyjemność wesprzeć  św. Mikołaja oraz Fundację FONIS, jako jeden z darczyńców.
 
Relację ze spotkania znajdziecie na stronie Fundacji FONIS:

Pomocna?
Tak3Nie

Pracodawca

 Aktualność

Po raz kolejny nasi pracownicy udowodnili jak wielkie są ich serca, i jak wielka drzemie w nich chęć pomagania innym.

Przy wsparciu finansowym firmy Widex, w miniony weekend grupa ośmiu osób wykonała remont świetlicy dla dzieciaków z przedszkola oraz klas 1-3 w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu.

Od początku do końca zrobili wszystko sami – zaprojektowali wnętrze nowej świetlicy, przygotowali kosztorys, kupili wszystkie potrzebne materiały i własnymi rękami wykonali remont.
Dodatkowo ogłosili w naszej firmie zbiórkę zabawek i innych rzeczy potrzebnych dzieciakom w nowej świetlicy.
 
Uroczyste otwarcie świetlicy odbyło się w poniedziałek  02.12.2019. W otwarciu uczestniczył dyrektor generalny firmy Widex Pan Marek Wójcik, Dyrekcja szkoły i oczywiście autorzy projektu.
 
Na własne oczy mogliśmy zobaczyć radość i zdziwienie dzieciaków, w momencie, gdy po raz pierwszy  zobaczyły jak wygląda ich nowa świetlica.
 
Wiemy jak wiele pracy, zaangażowania i czasu nasi pracownicy poświęcili na wykonanie tego projektu.
 
Chcielibyśmy im podziękować za ich wielkie serca.
 
Wielkie podziękowania dla:

Kamila Borysławskiego
Pauliny Jędrzejek
Marty Maziarz
Emila Franasa
Michała Lechockiego
Przemka Redy
Darka Makarewicza
Joanny Wareckiej
Marcina Ginała
 
Jesteśmy z Was bardzo dumni.

Dziękujemy!!!

Pomocna?
Tak5Nie1

Pracodawca

 Aktualność

Każdy z nas może mieć taki moment w życiu gdzie będzie potrzebował pomocy innych. Dlatego jeszcze bardziej doceniamy ludzi o dobrych sercach, którzy swoją ciężką pracą pomagają tym, którzy owej wyciągniętej ręki potrzebują.
 
Bez ich zaangażowania, pokładów zrozumienia oraz ciepła wiele osób zapewne nie poradziłoby sobie w kryzysowej sytuacji.
 
Dlatego też doceniając ich codzienne poświecenie dla innych postanowiliśmy wspomóc Fundacje Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu.
 
07.11.2019 mieliśmy przyjemność przekazać na ich rzecz sprzęt komputerowy, który mamy nadzieję ułatwi ich pracę.
 
Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy pomóc zespołowi Fundacji.
 
To co robicie jest wielkie i życzymy Wam, żeby nigdy nie zabrało Wam energii i zapału do pomagania innym!

Pomocna?
Tak4Nie1

Pracodawca

 Aktualność

 

28.10.2019 z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Głuchych i Niedosłyszących mieliśmy przyjemność gościć w naszej firmie podopiecznych Fundacji Fonis oraz uczniów i nauczycieli Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 we Wrocławiu.


Było to bardzo ciekawe doświadczenie, podczas którego mieliśmy okazję pokazać naszym gościom, jak wygląda codzienna praca w poszczególnych działach. 


Wspólnie, krok po kroku, przeszliśmy przez różne procesy powstawania aparatów słuchowych WIDEX.


Początek wycieczki rozpoczęliśmy od tego, jak wygląda sam proces komunikacji z klientem i rejestracji zleceń. Tutaj wsparli nas coachowie Działu Obsługi Klienta, którzy zdradzili jak to wygląda z ich perspektywy.

Następie nasi goście udali się do Działu Produkcji, u nas zwanego CAMISHA, od Computer Aided Manufacturing of Individual Shellsfor Hearing Aids – komputerowo wspomagane wytwarzanie indywidualnych obudów do aparatów słuchowych .


Pokazaliśmy, w jaki sposób modelujemy aparaty dla naszych klientów w oparciu o skan wycisku z ucha. Kolejnym punktem wycieczki był Dział Druku i procesu drukowania 3D, po którym wspólnie śledziliśmy dalsze losy aparatu w Dziale Lakierni. Ostatnim Działem, do którego trafia aparat jest Montaż, więc i my tam się tam udaliśmy do naszych kolegów i koleżanek, którzy pokazali jak montują elektronikę do tak małych urządzeń.


Oprócz tego przyglądaliśmy się pracy zespołu, który zajmuję się serwisowaniem aparatów słuchowych i pokazaliśmy co się dzieje z aparatami podczas procesu naprawy.


Nie mogliśmy pominąć ludzi, którzy dbają o kontrolę jakości, więc tym zakończyliśmy naszą wycieczkę.


Dziękujemy naszym gościom za wizytę i bardzo inspirujące spotkanie!

Pomocna?
Tak6Nie

Pracodawca

 Aktualność

07.09.2019 rozpoczął się kurs Samoobrony specjalnie zorganizowany dla naszych pracowników.
 
Przez 6 tygodni w każdą kolejną sobotę, nasze koleżanki i koledzy uczyli się różnych technik obrony.
 
Nie straszne im były pojawiające się otarcia i siniaki. Każdy dawał z siebie 120%.
 
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i 12.10.2019 był dniem podsumowań oraz wręczenia certyfikatów ukończenia szkolenia.
 
Nie spodziewaliśmy się jednak, że kurs tak bardzo się spodoba. Dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebą naszych pracowników na wiosnę szykujemy kurs na poziomie II.
 
Oczywiście z chęcią podzielimy się z Wami relacją z kolejnych zmagań. Do przeczytania! ????

Pomocna?
Tak6Nie
Widex Regional Operation Center EMEA Sp. z o.o.