SOS Wioski Dziecięce w Polsce

2 Dodaj merytoryczną opinię

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

"Gdy pojawiają się problemy, rozmawiajmy, naradzajmy się, niech każdy, kogo problem dotyczy ma możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia, argumentowania. Miejmy gotowość pójścia na kompromis." - mówi Beata Kulig, doradca ds. rzecznictwa w SOS Wioski DziecięceCały artykuł znajdziesz ->TUTAJ

Pomocna?
Tak1Nie

Pracodawca

 Aktualność

A kuku! :)

#będziedobrze #jestemzsos

Pomocna?
Tak1Nie

Pracodawca

 Aktualność

W trosce o prawo każdego dziecka do edukacji, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, zwróciliśmy się do władz rządowych z prośbą o podjęcie działań, które w dobie pandemii zapobiegną wypadaniu dzieci z sytemu edukacji.

Z naszego doświadczenia wynika, że kryzys zawsze najmocniej uderza w najsłabszych. Dlatego z wielkim niepokojem obserwujemy doniesienia medialne na temat tego, że wiele dzieci od początku pandemii koronawirusa, nie realizuje obowiązku szkolnego, a ich nauczyciele oraz dyrektorzy szkół, do których uczęszczają nie mają z nimi kontaktu.

Dlatego pełni niepokoju o to jak wygląda codzienność tych dzieci, apelujemy do władz o podjęcie działań.

Pełną treść listu do Ministerstwa Edukacji Narodowej znajdą Państwo TUTAJ


Pomocna?
Tak1Nie

Pracodawca

 Aktualność

"Dzieci porzucone mogą się zachowywać, jakby ich nie było, być bardzo ciche, nie wyrażać swoich potrzeb, mogą nie wiedzieć, na co mają ochotę, co lubią, co chciałyby zrobić w czasie wolnym. Mogą doświadczać zaburzeń snu, problemów z koncentracją, jeśli są w wieku szkolnym, to również trudności w uczeniu się. Będą strachliwe i uległe, nie będą wchodzić w relacje z rówieśnikami, mogą żyć w przeświadczeniu, że nikt ich nie lubi i nikt się nimi nie interesuje."- mówi Beata Kulig, Doradca ds. rzecznictwa w SOS Wioski Dziecięce


Jak pomóc dziecku z traumą? Kat J/Unsplash


Cały artykuł znajdziesz tutaj

Pomocna?
Tak2Nie

Pracodawca

 Aktualność

Wiele dzieci, bardziej niż kiedykolwiek, narażonych jest na zaniedbanie.

- Prosimy, przyłącz się do wspólnej, regularnej pomocy. 
- Przekaż comiesięczną darowiznę na rzecz podopiecznych   na nr konta 33 1240 6247 1111 0000 4974 6820 lub na stronie 
- Każda wpłata, nawet ta najmniejsza, pomoże Stowarzyszeniu kontynuować swoją misję, wspierać rodziny i chronić dzieci przed dramatycznymi skutkami kryzysu. 

Pomocna?
Tak2Nie

Pracodawca

 Aktualność

"Ten czas izolacji jest też szczególnie trudny dla rodziców, bo nie dość, że muszą dbać o dzieci i o ich potrzeby, to też muszą sobie radzić z własnymi trudnymi emocjami. Dlatego trzeba wypracować takie techniki radzenia ze stresem, które nam dorosłym pomogą poradzić sobie z poczuciem niepokoju i nie przenosić tego na dzieci. Musimy znaleźć sposoby, które pomogą nam rozładować stres i których możemy użyć w ciągu 30 czy 60 sekund" – mówi Aleksandra Sikorska, psycholog w SOS Wioski Dziecięce.

Więcej szczegółów pod linkiem:
Ćwiczenia uważności pomogą przetrwać trudny czas zamknięcia w domach

#zostańwdomu #będziedobrze #jestemzsos

Pomocna?
Tak4Nie1

Pracodawca

 Aktualność

Pomocna?
Tak4Nie

Pracodawca

 Aktualność

Pomocna?
Tak3Nie

Pracodawca

 Aktualność

Drodzy! Specjalnie dla Was uruchamiamy trzydniowy "dyżur SOS" w trakcie którego możecie zadawać naszym psychologom pytania.

Napiszcie do nas, jeśli nie wiecie:
➡ jak rozmawiać z dziećmi o obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa?
➡ jak je wspierać w tym trudnym czasie?
➡ jak spędzać czas w domu z dziećmi?
➡ jak samemu nie zwariować?

Pytania możecie zadawać bezpośrednio w komentarzach lub jeśli wolicie w wiadomości prywatnej.

#zostańwdomu #będziedobrze #jestemzsos

Pomocna?
Tak3Nie

Pracodawca

 Aktualność

Drodzy darczyńcy,

w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami SOS Wioski Dziecięce lub drogą mailową.

⛔️ Zdecydowanie odradzamy osobiste zgłaszanie się do naszych placówek i jednocześnie informujemy, że ze względów bezpieczeństwa nasi pracownicy biurowi w najbliższym czasie będą świadczyli pracę zdalną.

Numery telefonów i adresy mailowe do poszczególnych placówek znajdą Państwo na naszej stronie: https://wioskisos.org/kontakt-z-naszymi-programami/

#SOS #zostańwdomu

Pomocna?
Tak5Nie
SOS Wioski Dziecięce w Polsce