Paweł Mierzwa wlasciciel Solartime Sp. z o.o.
Przedsiębiorca, inwestor a przede wszystkim biznesmen z wieloletnim doświadczeniem w branży Odnawialnych Źródeł Energii. Od 2009 roku prowadzi firmę Solartime, która zrealizowała ponad 12 000 instalacji kolektorów słonecznych dla klientów indywidualnych, przemysłowych oraz jednostek samorządu terytorialnego, a także kilkaset instalacji fotowoltaicznych. Oprócz ogromnego sukcesu firmy, Paweł posiada talent malarski i w wolnym czasie maluje piękne obrazy polskiej natury. Jest ojcem trójki dzieci oraz mężem od ponad 26 lat.

Solartime to firma z wieloletnim doświadczeniem. W czym dokładnie się specjalizuje?

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą, specjalizującą się w projektowaniu, produkcji oraz montażu systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Zajmujemy się instalacjami odnawialnych źródeł energii od 2009 roku. Przez ten czas zrealizowaliśmy ponad 12 000 instalacji kolektorów słonecznych dla klientów indywidualnych, przemysłowych oraz jednostek samorządu terytorialnego, a także kilkaset instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju. Ponad 50 dealerów Solartime Sp. z o.o. pozwala sprawnie administrować i serwisować instalacje na terenie całego kraju. Współpracujemy z wiodącymi producentami modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów na świecie. Systemy fotowoltaiczne Solartime Sp. z o.o. to najlepsza inwestycja dostępna rynku.

Są Państwo jedną z czołowych firm w branży. Czym Solartime wyróżnia się spośród firm konkurencyjnych?

Solartime Sp. z o.o. to uznana firma branży OZE w Polsce, która od 2009 roku stabilnie funkcjonuje w niezmienionej formie organizacyjnej oraz systematycznie się rozwija. Swój sukces Solartime Sp. z o.o. zawdzięcza przede wszystkim:

Konsekwentnie realizowanej strategii – opartej na użyciu najwyższej jakości materiałów, profesjonalnym montażu oraz uczciwym podejściu do klienta.

Wyjątkowemu Partnerstwu – czyli jasnym i atrakcyjnym warunkom współpracy, jak również uczciwemu podziałowi wypracowanego zysku . Tak, ZYSKU! Inni liczą marżę, prowizję, a Solartime jako jedyna spółka w branży OZE rozlicza się z Partnerami, jak ze Wspólnikami.

Co oznacza GWARANCJA JAKOŚCI jaką Państwo deklarują?

Wykonanie systemu fotowoltaicznego warto powierzyć ekspertom. Jedynie precyzyjnie dobrane elementy instalacji zapewniają bezawaryjną pracę, wysoką wydajność oraz bezpieczeństwo eksploatacji. Marka Solartime jest gwarancją wysokiej jakości komponentów systemu i jego stabilnego działania. Błędy w niefachowo wykonanych projektach czy montażu mogą skutkować stratami sięgającymi nawet 70% energii. Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na długi okres czasu i każdy oczekuje, że powinna działać bezusterkowo przez minimum 25 lat. Elementy wysokiej jakości mają swoją cenę, ale w zamian za to zapewniają spokój i pewność działania. Tu warto zaufać profesjonalistom!

Proszę opowiedzieć jak działa system fotowoltaiczny?

Fotowoltaika to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. System fotowoltaiczny wykorzystuje zjawisko, w którym promienie słoneczne są przetwarzane w prąd przez panele fotowoltaiczne połączone w baterie słoneczne. Następnie wyprodukowany prąd zostaje wprowadzony do sieci energetycznej. Dzięki instalacji fotowoltaicznej Solartime.pl można stać się nie tylko odbiorcą, ale także producentem prądu. W przypadku fotowoltaiki temperatura powietrza nie ma aż tak dużego wpływu, jak to ma miejsce w przypadku kolektorów słonecznych. Instalacja PV może wyprodukować więcej energii elektrycznej z chłodnych modułów oświetlonych przez strumienie światła z promieni słonecznych, przez co systemy fotowoltaiczne są równie efektywne także zimą.

Takie rozwiązania są świetne dla środowiska, natomiast cierpi na tym nasz portfel. Jak szybko taka inwestycja nam się zwróci? Czy to w ogóle możliwe?

W zależności od zainstalowanej mocy, ilości energii wyprodukowanej, wykorzystywanej lub sprzedawanej, można obliczyć stopę zwrotu z inwestycji, rentowność i zysk. Nie zależnie czy jest to mała czy duża instalacja stopa zwrotu z inwestycji jest proporcjonalna. System fotowoltaiczny Solartime.pl to praktyczna inwestycja, przynosząca zyski długofalowe. Obrazuje to poniższy wykres.

Jak przedstawia się zainteresowanie Polaków ,,słonecznym prądem” w obecnej chwili? Zaobserwować możemy tendencje zwyżkową czy spadkową od momentu kiedy takie rozwiązanie zyskało popularność w naszym kraju?

W badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że zainstalowanie urządzeń umożliwiających korzystanie z odnawialnych źródeł energii w swoim domu lub budynku gospodarczym w ciągu najbliższych 2–3 lat rozważa 22 proc. badanych, przy czym 7 proc. w sposób zdecydowany. W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do zapoznania się z badaniem CBOS pt. Polacy o źródłach energii, polityce energetycznej i stanie środowiska: http://www.cbos.pl/PL/publikacje/diagnozy/034.pdf

Jakie korzyści dla firm niesie inwestycja w fotowoltaikę?

Fotowoltaika Solartime.pl to inwestycja kapitału obecnie ze średnią stopą zwrotu 13,5% w skali roku, co na tle bankowych 2% lokat wydaje się bardzo interesująca. Dzięki takiej inwestycji firmy mogą zyskać m.in.:

 • OSZCZĘDNOŚĆ – znacznie obniżenie rachunków za prąd nawet do 80%.

 • BEZPIECZEŃSWO - zabezpieczenie kosztów działalności przed ciągle rosnącymi cenami energii elektrycznej, a także możliwość pracy przedsiębiorstwa w momencie wprowadzenia ograniczeń dostawy prądu i utrzymanie tym samym produkcji na optymalnym poziomie.

 • NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA – energia wyprodukowana przez panele pokrywa część lub całość zapotrzebowania na prąd, co uniezależnia zakład od dostaw energii elektrycznej. Ogromną zaletą instalacji Solartime.pl jest fakt, że najwięcej energii produkuje ona w godzinach 7-18, czyli wtedy, kiedy obserwuje się największy pobór energii ze strony firm.

 • POMNIEJSZONE PODATKI – instalację fotowoltaiczną można amortyzować przez okres 5 lat, zwiększając tym samym koszty uzyskania przychodów.

...oraz wiele innych.

Gdzie osoby zainteresowane odnajdą aktualne oferty pracy?

Posiadamy swój profil na portalu pracuj.pl, zamieszczamy również aktualne ogłoszenia na naszej stronie internetowej www.solartime.pl.

Na jakie stanowiska najczęściej Solartime poszukuje pracowników?

Ze względu na to, że branża fotowoltaiczna i solarna ciągle się rozwija, prowadzimy procesy rekrutacyjne na wiele stanowisk. Najczęściej jednak poszukujemy doradców handlowych oraz specjalistów ds. zamówień publicznych.

Czego wymagają Państwo od kandydatów?

Poszukujemy pracowników cechujących się zaangażowaniem, chęcią do pracy i chęcią do zarabiania dużych pieniędzy. Ważna jest również umiejętność kontaktu z klientem i pracy w zespole.

Co oferuje firma Solartime swoim pracownikom?

Oferujemy:

 • wynagrodzenie podstawowe uzupełnione atrakcyjnym systemem prowizyjnym,

 • elastyczne warunki współpracy (praca stała lub dodatkowa),

 • stabilne i elastyczne warunki zatrudnienia (umowa cywilno-prawna, o pracę),

 • atmosferę pracy nastawioną na współpracę i rozwój,

 • narzędzia pracy niezbędne na stanowisku (telefon, samochód, karta paliwowa),

 • szkolenia zarówno teoretyczne jak i praktyczne,

 • wsparcie ze strony działu telemarketingu i działu technicznego,

 • możliwość rozwoju zawodowego.

 

 

Jakich form zatrudnienia mogą się spodziewać potencjalni pracownicy?

Firma akceptuje elastyczne warunki współpracy (praca stała lub dodatkowa), jak również stabilne i elastyczne warunki zatrudnienia (umowa o pracę, umowa cywilno-prawna bądź umowa dotycząca współpracy.) Ostateczna decyzja należy do przyszłego pracownika.

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z firmą Solartime Sp. z o.o.?

Oferujemy jasne i przejrzyste warunki współpracy oraz uczciwy podział wypracowanego zysku. Inni liczą marżę, prowizję, a Solartime Sp. z o.o. jako jedyna spółka w branży OZE rozlicza się z Partnerami, jak ze Wspólnikami. Jesteśmy solidną i uznaną firmą w branży, co gwarantuje naszym partnerom bezpieczeństwo wspólnego biznesu. Współpraca z nami to bardzo wysokie zyski i atrakcyjne prowizje, brak konieczności angażowania własnych środków na materiały, stały dostęp do magazynu oraz prosty, szybki i klarowny sposób rozliczania się. PROŚCIEJ SIĘ NIE DA! Nasi Partnerzy mają możliwość realizacji sprzedaży zarówno detalicznej, jak i biznesowej oraz możliwość współuczestnictwa w dużych projektach realizowanych przez Solartime Sp. z o.o. w ramach zamówień publicznych na terenie całej Polski jak i również zapewnione wsparcie techniczne przez doświadczony zespół inżynierów i projektantów na każdym etapie inwestycji. Dla naszych partnerów oferujemy również wsparcie w zakresie szkoleń, przygotowania sprzedażowego i technicznego w zakresie marketingu. Oczywiście wszystko dostosowane do potrzeb Partnera i rynku na którym on działa. Zapewniamy im również wyłączność terytorialna na ustalonym terenie oraz dostęp do własnego Call Center. Tego jeszcze nie było! NIE INWESTUJESZ, NIE RYZYKUJESZ - A ZARABIASZ, JAK WSPÓLNIK.

Dołącz do mocnego i stabilnego zespołu.

Wspólnie możemy osiągnąć więcej!

Jakich wskazówek udzieliłaby Pani osobie wybierające się na rozmowę kwalifikacyjną do Solartime?

Myślę, że najważniejsze to być sobą!

Czego możemy życzyć firmie Solartime na przyszłość?

Żeby dzięki naszej pracy coraz więcej osób mogło korzystać z darmowej energii elektrycznej.

Dziękuję za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 115 175
 2. olx.pl 2 736 098
 3. pracuj.pl 2 718 511
 4. linkedin.com 2 689 259
Solartime Sp. z o.o.