Rozmowy kwalifikacyjne - Simtech Automatyka Przemysłowa - Gliwice

2.3 Dodaj raport z rozmowy

Rozmowy kwalifikacyjne w Simtech Automatyka Przemysłowa

Konstruktor 2021-08-09 21:37 przez Obserwator

Przebieg rekrutacji

Firma nierzetelna! Na miejscu okazało się, że praca konstruktora miała również obejmować prace fizyczne na warsztacie. Uczciwie muszę przyznać, że Pan przeprosił za rozbieżności z ogłoszeniem, niemniej nie wróży to dobrze, jeśli już na początku zataja się istotne fakty dotyczące pracy.

Pytania

Nie było, moje kwalifikacje były więcej niż wystarczające. To ja zadawałem pytania w trakcie których okazało się że informacja jest nierzetelna. Poniżej w sekcji "Rezultat" powinno być dodatkowe pole "Zrezygnowałem"

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Automatyk-programista 2014-11-12 07:55 przez Kuro

Przebieg rekrutacji

Na początku spotkanie z prezesem, opis działalności firmy, wymagania jakie stawia przed pracownikiem, w końcu wysokość wynagrodzenia oraz perspektywy na przyszłość. Wszystko bardzo rzeczowo i na temat. Nie ma owijania w bawełnę i na pewno nie obiecują cudów niewidów, ale na pewno można wyjść zadowolonym. Drugi etap to sprawdzenie się praktycznie - najczęściej z doświadczonym pracownikiem siada się przed symulatorem sterownika, jakąś wizualizacją i zgodnie z opisem, trzeba 'uruchomić' elementy wizualizacji, żeby 'zasymulować' działanie silnika. Nie jest to najtrudniejsza rzecz, ale jak się parę razy przekonałem, też nie wszyscy są takie rzeczy zrobić, sam miałem trudności związane z pracą na innym sterowniku niż przedstawiony.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Programista PLC 2014-07-11 11:58 przez ludek

Przebieg rekrutacji

Rozmowa przeprowadzana jest przez pracownika, który przedstawia zakres działalności firmy, zakres obowiązków, wymagania wobec kandydata. Mówi jak wygląda praca i wyjazdy służbowe. Pytania do kandydata dotyczą znajomości języków obcych, dyspozycyjności, podejścia do delegacji, oczekiwań finansowych. Kolejnym etapem jest sprawdzenie wiedzy kandydata - proste programy do napisania w S7, komunikacja z falownikiem, funkcje i bloki funkcyjne (na komputerze) oraz czytanie dokumentacji technicznej. Ostatnim etapem jest rozmowa z właścicielem odnośnie finansów. W moim przypadku cała rozmowa w języku polskim.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

automatyk robotyk 2014-07-03 12:23 przez jerry

Przebieg rekrutacji

Pierwsze spotkanie - ogólnie o pracy, wyjazdach, pytania o języki obce, doświadczenie, oczekiwania finansowe itp. Jak się przejdzie, to są testy z PLC (pokazują program w s7 i chcą by go zmodyfikować), robotów (zadania na robocie Fanuc) i z czytania dokumentacji elektrycznej. Całość po polsku, krótkie wstawki po angielsku. Testy nie wymagają większego doświadczenia, bardziej sprawdzenie jak ktoś łapie temat.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
Simtech Automatyka Przemysłowa