Rozmowy kwalifikacyjne - Sii Sp. z o.o. - Warszawa

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Rozmowy kwalifikacyjne w Sii Sp. z o.o.

Cloud Security Architect 2020-05-23 14:23 przez Ravager

Przebieg rekrutacji

Może i Sii jako całość faktycznie jest super (choć trochę słabo z ich strony, że nie podają widełek płacowych), natomiast odradzam aplikowanie do łódzkiego oddziału tejże firmy. Pani z HR, która prowadziła ze mną rozmowę, jest po prostu niekompetentna. Bawi się w ocenianie poziomu zaawansowania kandydata, sama nie mając rzecz jasna żadnej wiedzy technicznej i umiejętności z dziedziny bezpieczeństwa IT, aby dokonywać tego w sposób rzetelny. Błędnie też oceniła moją znajomość angielskiego na podstawie zaledwie dwóch pytań zadanych w tym języku jako niewystarczająca, pomimo, że żadna inna firma, do której kiedykolwiek aplikowałem, a także ta, w której obecnie pracuję, nie miała w tej kwestii zastrzeżeń. Ponadto, odniosłem wrażenie, iż jest arogancka i lubi z góry patrzeć na kandydatów, chociaż z pozoru starała się być uprzejma. Pierwszy raz spotkałem się z taką farsą ze strony HR (a jak napisałem wcześniej, miałem do czynienia z wieloma firmami). Radzę dokonywać bardziej wymagających selekcji na stanowiska rekruterskie, żeby takie sytuacje się nie potwarzały u innych kandydatów.

Pytania

Typowa nawijka o doświadczeniu kandydata i jego oczekiwaniach finansowych, czym firma się zajmuje, jakie projekty ma do zaoferowania i krótka pogawędka o niczym w języku angielskim.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

specjalista it 2018-09-26 19:52 przez Łoldek

Przebieg rekrutacji

Mam bardzo dziwne odczucia. Na rozmowie obecna była przemiła Pani z HR oraz menadżer projektu. O ile kontakt z miłą panią był fantastyczny i na luzie, to menadżer projektu wydawał się być bardzo sceptycznie nastawiony. Możliwe, że to tylko moje wrażenie, jednak poczułem antypatię. Pani z HR zadawała pytania dotyczace formy zatrudnienia, a menadżer oczywiscie pytania merytoryczne, których było około dwudziestu. Rozmowa była trudna i stresująca, ale zaprawia w boju do kolejnych rozmów w innych firmach.

Pytania

1. Jakie znasz protokoły routingu? 2. Definicja DNS 3. Definicja DHCP 4. Jak zdiagnozujesz przyczynę blue screena 5. Jak podłączysz drukarkę sieciową 6. Pulpit zdalny i pomoc zdalna 7. Jak skonfigurujesz switcha 8. Pytanie o naprawę notebooków (hardware) 9. Pytanie o zrzut pamięci w celu diagnostyki problemu z softem Tyle zapamiętałem, ale radzę przygotować się mocno z sieci.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Programista .Net C# 2015-04-22 17:28 przez Nik

Przebieg rekrutacji

Rozmowa z HRem + test sprawdzający kwalifikacje. Po tym rozmowa telefoniczna z programistą dodatkowo sprawdzająca wiedzę. Na teście pytania w stylu - jaki będzie wynik działa aplikacji (np. przykład z kilkoma klasami dziedziczącymi po sobie) - co przechowuje HttpContext - Co to jest ACID, pozimy izolacji transakcji - pytania o wybrane słowa kluczowe C# - napisanie interacyjnie i rekurencyjnie funkcji coś tam liczącej - praktyczne pytanie z linq - coś tam wybrać, usunąć i wrzucić do nowej kolekcji - napisać zapytania SQL z left joinem, grupowaniem; zaprojektować prosta strukturę danych Podczas rozmowy telefonicznej były pytania m.in. o SOLID, MVC

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Administrator 2015-01-18 12:46 przez mihau

Przebieg rekrutacji

Profesjonalna. W języku obcym rzeczowe pytania. Ogólnie pozytywnie.

Pytania

Standard.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Software developer 2014-10-26 10:26 przez Marek

Przebieg rekrutacji

Nie ma rekrutacji do SII, biorą bazę telefonów i dzwonią dopiero jak jest klient, taka agencja matrymonialna ale bez wiedzy w przeciwieństwie do swatki

Pytania

o stawkę głównie, żeby kojarzyć z klientem i pobierać prowizje

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
Sii Sp. z o.o.