Sii Sp. z o.o.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Pytania do firmy Sii Sp. z o.o.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry, czy wiadomo kiedy otworzy sie oddział w Kielcach? Pozdrawiam

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Witam serdecznie, Planuję rozpocząć swoją karierę jako Analityk Biznesowy. Widzę, ze w Sii często pojawiają się takie oferty, jednak chciałbym się dowiedzieć czy istnieje rownież zatrudnienie na juniorskim stanowisku bez komercyjnego doświadczenia? Zainteresował mnie rownież kurs organizowany przez Sii przygotowujący do pracy Analityka z wzmianką o możliwości zatrudnienia po jego ukończeniu. Jak to wygląda w praktyce? Faktycznie jest możliwość podjęcia od razu pracy? No i druga kwestia czy sam ten kurs jest rzeczywiście wartościowy? 3000 netto to jednak nie najmniejsza kwota, niemniej na własne kształcenie na fajnym poziomie z możliwością rozpoczęcia pózniej pracy brzmi bardzo interesująco. Pozdrawiam serdecznie

Pracodawca

@Kandydat

Cześć! Kurs Zostań Analitykiem Biznesowym jest jak najbardziej szkoleniem wartościowym, dającym niezbędną wiedzę do rozpoczęcia pracy jako Analityk. Do tej pory już ponad 60 osób uzyskało zatrudnienie w Sii po naszych szkoleniach. Oczywiście udział w szkoleniu nie jest jednoznaczny z zatrudnieniem w naszej firmie, ale wiedza i umiejętności zdobyte w jego trakcie dają dobre podstawy do rozpoczęcia ścieżki kariery w branży IT. Uczestnik kursu przechodzi standardowy proces rekrutacji, a decyzja o jego zatrudnieniu zależy od wielu czynników, np. wymagań projektu czy znajomości języków obcych. Większość ofert pracy na Analityka Biznesowego dotyczy osób z doświadczeniem komercyjnym. Warto jednak wysłać do nas swoje CV – w przypadku pojawienia się roli wpisującej się w Twoje doświadczenie i oczekiwania, będziemy mogli się z Tobą skontaktować ????

Kandydat Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie
@Sii Sp. z o.o.

Dziękuję za odpowiedź! Bardzo chętnie prześlę swoje CV celem weryfikacji. Na jaki adres mailowy mogę je skierować?

Nowy wpis

Pracodawca

@Kandydat

Najlepiej przesłać CV za pomocą formularza umieszczonego na naszej stronie: https://sii.pl/dolacz-do-nas/ :)

Mag
Kandydat
 Pytanie

Niestety czuje się oszukana przez firmę, zadzwoniono do mnie końcem sierpnia (kontakt miałam z firmą ostatnio chyba z 2 lata temu ) czy nie chciałabym, brać udziału w rekrutacji na stanowisko księgowe ,wyraziłam wiec taką chęć. Spędziłam 2 tyg zagranica i kiedy rekruterzy znów próbowali się dodzwonić, napisałam im, ze obecnie jestem na wakacjach i żeby się kontaktowali jak wrócę, tak zrobili. Pani rekruterka zadzwoniła po moich wakacjach i umówiłyśmy termin , poprosiła też co jest tu kluczowe o uzupełnienie template odnośnie mojego CV i odesłanie. Nie ukrywam że trochę to czasu zajmuje... uzupełniłam i odesłałam. Następnie rekruterka zadzwoniła żeby mnie poinformować, że podczas moich wakacji już stanowisko księgowe się zrekrutowało i już jest nieaktualne i że na chwile obecną nie maja żadnych propozycji. Dlaczego ta pani od razu mi tego nie powiedziała? Czuje się oszukana, ponieważ wysłałam swoje dane w template podczas gdy już pozycja nie była aktualna. Jak dla mnie to było to zmanipulowane wyciągnięcie moich danych. Drodzy Państwo i właśnie w taki sposób traci się zaufanie do firm rekrutacyjnych,....

1

Pracodawca

@Mag

Cześć, zależy nam na jak najlepszych doświadczeniach kandydatów związanych z procesem rekrutacji. Prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia sytuacji.

abc
Kandydat
@Mag

miałem podobną sytuację , wysłałem cv i od razu mail prześlij cv według podanego wzoru. A potem nic żadnego info ze dziękujemy czy dodaliśmy cię do bazy. A ty siedź i wypełniaj im to i marnuj czas.

1
Karol Nowy wpis
Kandydat
@Mag

Tak właśnie miałaś się poczuć. Zwykła manipulacja ze strony 'HR', która czuje, że stoi ponad ludźmi i dobrymi wartościami. Miałaś dostać nauczkę i się udało. Spotkało mnie podobne traktowanie.

Dawid
Kandydat
 Pytanie

Witam, Czy jeśli ogłoszenie jest w języku angielskim na portalu parcuj.pl to CV należy przesłać w j. ang.? pozdrawiam

Pracodawca

@Dawid

Cześć! Można wysłać CV zarówno w języku polskim, jak i angielskim :)

kandydat
Kandydat
 Pytanie

Cześć, Czy orientuje się ktoś jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Machine Learning Ops Engineer?

Pracodawca

@kandydat

Proces rekrutacyjny na to stanowisko wygląda tak, jak większość naszych rekrutacji na role techniczne: • Wyślij do nas swoje CV • Porozmawiamy telefonicznie lub online o Twoim doświadczeniu i oczekiwaniach; opowiemy Ci też więcej o możliwościach rozwoju w Sii • Po wstępnej pozytywnej weryfikacji weźmiesz udział w sprawdzeniu umiejętności technicznych i poznasz więcej szczegółów dotyczących projektu oraz zespołu • Jeśli wspólnie będziemy zdecydowani na nawiązanie współpracy, umówimy Cię z przyszłym przełożonym na rozmowę, abyś dokładnie zapoznał się z zadaniami i projektem Zachęcamy do aplikowania :)

Kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.
Kandydat
 Pytanie

Cześć. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat pracy w księgowości? Widzę ciągle nowe ogłoszenia

Niko
Kandydat
 Pytanie

Młodszy analityk danych Kraków Czesc, wiecie moze jakie sa widelki placowe na to stanowisko ? Dzieki

Pracodawca

@Niko

Cześć! Zachęcam do przesłania CV – w przypadku zgodności Twojego doświadczenia i oczekiwań z naszymi, z pewnością się z Tobą skontaktujemy i opowiemy więcej o ofercie.

XAnonym
Kandydat
 Pytanie

W jaki sposób Sii Sp. z o.o. przeciwdziała dyskryminacji ze względu na wiek przy zatrudnianiu?

Pracodawca

@XAnonym

Cześć, działamy zgodnie z wdrożoną przez nas Kartą Etyczną (https://cdn.sii.pl/uploads/2020/06/Karta-Etyczna-Sii-2020.pdf), w której mowa jest m.in. o dbaniu o różnorodność i brak dyskryminacji ze względu na płeć, wiek czy pochodzenie. Każdy kandydat po 16 dniach od spotkania rekrutacyjnego otrzymuje anonimową ankietę, w której może podzielić się również swoimi spostrzeżeniami na temat procesu rekrutacyjnego.

Były IT Pracownik
Były pracownik
@XAnonym

No własnie nie przeciwdziała :D więc jedynie co to polecam omijać firme z daleka, chyba że chcesz pracować za psie pieniądze w 1 projekcie non stop bez możliwości zmian i awansu, podwyżki "ale gromikich zapewnieniach"

luki
Kandydat
@Sii Sp. z o.o.

niech choć jedna osoba odpowie czy dostała takową ankietę po rekrutacji. Nie znam takiej, ale urywanie kontaktu po rozmowie hr i wypełnieniu cv templaty...to bardzo często proceder plus wpisywanie w notatce z rozmowy, ze kandydat zrezygnował z procesu bo znalazł pracę.

Pracodawca

@luki

Cześć, Każda osoba biorąca udział w rekrutacji do Sii otrzymuje ankietę z systemu po 16 dniach od spotkania. W okresie październik - grudzień 2020 ankiety otrzymało blisko 2700 kandydatów. Jeśli nie otrzymałeś ankiety sprawdź proszę folder SPAM w poczcie lub skontaktuj się ze mną na email: wojciech.dreja@sii.pl - chętnie poznam Twoje uwagi i zweryfikuję czy nie doszło do błędu po naszej stronie. Pozdrawiam Wojciech Dreja, Head of Recruitment @ Sii Polska.

Kamil
Kandydat
@luki

Ja dostałem. Byłem w biurze w Lublinie na rozmowie i mimo iż ostatecznie nie podjęliśmy współpracy proces rekrutacyjny uważam za bardzo profesjonalny. Nie pamiętam dokładnie po ilu dniach, ale nie więcej niż 14 dostałem feedback na adres e-mail.

Mario
Kandydat
@luki

Ja otrzymałem nie tylko feedback po rozmowie ale również ankietę do wypełnienia. Odział Sii Katowice. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to do tego, że po 3-etapowym procesie rekrutacji, jak co najmniej jak do Microsoftu, otrzymana oferta, finansowo przypominała Biedronkę ;-) Ale to oczywiście kwestia mojej indywidualnej oceny.

dew
Kandydat
@Mario

cos takiego, a ja nie dostałem, a minął miesiąc od rekrutacji.

1
JJ
Kandydat
@Sii Sp. z o.o.

Praktyki dyskryminacyjne są, tylko są głęboko ukryte. Np. już przy wypełnianiu formularza umowy B2B wymusza się podanie PESELU, co umożliwia dyskryminację ze względu na wiek (np niepodpisania umowy z podaniem innych powodów). PESEL chroni ustawa o ochronie danych osobowych i nie ma obowiązku jego podawania w umowie B2B. Tlumaczenie SII, że wymaga podania Pesela klient końcowy z sektora publicznego jest bezzasadne ponieważ można to podać po podpisaniu umowy, a nie przed jej podpisaniem

Zaciekawiony
Kandydat
 Pytanie

Ostatni rok uświadomił mi, ze nie mogę pracować zdalnie:( Czy Sii umożliwia prace z biura w Bydgoszczy? czy też "w trosce o nasze zdrowie" wysyła wszystkich na przymusowe Home Office?

Pracodawca

@Zaciekawiony

Cześć. Wszystkie nasze biura są otwarte i można z nich korzystać. Praca zdalna, z biura lub mieszana zależy od Twojego wyboru. Pozdrawiamy.

Zaciekawiony
Pracownik
@Sii Sp. z o.o.

Już Was lubię:) Do czego to dochodzi, ze potencjalny pracownik interesuje sie bardziej gdzie bedzie miał biuro i jaki jest dojazd, a nie ile płacicie :) Takie czasy.

Janusz Tracz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 94 dni.
Pracownik
 Pytanie

Pracuję tu już kilka miesięcy i muszę przyznać że rekrutacja w moim wypadku przebiegła bardzo sprawnie i szybko, projekt na mnie czekał na wejściu. Rozmowa techniczna trwała przez ~2h głównie przez to że można dosyć luźno i otwarcie porozmawiać o technologiach w których będzie się pracowało a ewentualne braki w odpowiedziach zostają wyjaśnione. Praca podczas Covidu to już zależy od pracownika, jak ktoś nie ma warunków w domu to biura działają i oferują to samo co przed pandemią czyli klasyczne "owocowe czwartki" czy inne przekąski. Wyposażenie to też nie problem, wystarczy pogadać z managerem i dodatkowy sprzęt zostanie przygotowany bez jęków że po co ci kolejny ekran skoro masz laptopa. Kasa? nie jest już jakaś ponadprzeciętna ale raczej typowe rynkowe stawki. Z racji covida nie poznałem jeszcze wielu osób z mojej lokalizacji ale nie natknąłem się jeszcze na nikogo toksycznego i wygląda na to że HR daje radę z doborem ludzi.

m1n1mal1st
Użytkownicy czekają na odpowiedź 95 dni.
Kandydat
 Pytanie

Jakich zarobków można spodziewać się na stanowisku java/javascript tester automatyczny? 2 lata doswiadczenia.

m1n1mal1st
Użytkownicy czekają na odpowiedź 95 dni.
Kandydat
 Pytanie

Jakich zarobków można spodziewać się na stanowisku java/javascript tester automatyczny? 2 lata doswiadczenia.

m1n1mal1st
Użytkownicy czekają na odpowiedź 95 dni.
Kandydat
 Pytanie

Jakich zarobków można spodziewać się na stanowisku java/javascript tester automatyczny? 2 lata doswiadczenia.

Pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 101 dni.
 Pytanie

Czym Sii Sp. z o.o. zachęcają? Jakie mają dodatki?

CiekawyIT
Użytkownicy czekają na odpowiedź 132 dni.
Kandydat
 Pytanie

Co powiecie o wewnętrznym IT w Sii? Service Desk, Infrastruktura IT,”. Zarobki takie same jak u pracowników pracujących dla klienta? Jaka atmosfera pracy ? Jestem ciekawy jak to wyglada od środka.

zainteresowany
Użytkownicy czekają na odpowiedź 137 dni.
Kandydat
 Pytanie

witam, jestem zainteresowany pracą na stanowisku Specjalista IT Support w Dziale Infrastruktury. Na jakie można liczyć zarobki?

M.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 247 dni.
Kandydat
 Pytanie

Jakie sa zarobki na stanowisku Incident Managera? Zastanawiam sie, czy warto aplikowac.

adamos
Użytkownicy czekają na odpowiedź 318 dni.
Były pracownik
 Pytanie

Czy Sii jest dobrym pracodawcą? W mojej opinii tak, choć żeby nie było zbyt kolorowo- ma też pewne minusy. Minusy pracy w Sii? Główny jest taki, że perspektywy rozwoju osobistego w Sii nie są takie cudowne, jak to przedstawiają Ci na rozmowie. Po bardzo trudnym procesie rekrutacyjnym okazuje się, że trafiasz do klienta, w którego projektach wykorzystywane są przestarzałe technologie a kod jest mechanicznie powielany. Gigant technologiczny okazuje się korporacją, w której za utrzymanie aplikacji odpowiadają osoby, który w swoim życiu nie napisały jeszcze linijki kodu, a Ty jesteś jedynym, który będzie gasił pożary. A już tymbardziej o nowinkach technicznych, z których przepytywali Cię wnikliwie na rozmowie technicznej - tych w 90% przypadków z pewnością nie uświadczysz :) Zarobki? Według mnie w porządku, na poziomie rynkowych, ale już nie powyżej średniej. Na przestrzeni ostatnich kilku lat raczej się ustabilizowały, podczas gdy na rynku pojawia się coraz więcej firm, które płacą więcej już na starcie osobom z mniejszą wiedzą i doświadczeniem. Wymagania stawiane pracownikom : Duży skill techniczny jak najbardziej wymagany. Mimo, że nie będziesz pracował stricte jako programista możesz spodziewać się dość szczegółowych pytań z tej dziedziny np. odnośnie zmian jakie wprowadza Java 11 itp. Zasadniczo jeśli przejdziesz pomyślnie rekrutację, której poziom określam jako trudny/bardzo trudny, to zadania jakie zostaną przydzielone Ci podczas pracy u klienta nie powinny sprawić Ci żadnych trudnością (poza ewentualną irytacją, że miałeś robić unikalne rzeczy, a skończyło się na łataniu dziur w fatalnie zaprojektowanym systemie). Starałem się opisać rzetelnie moje doświadczenia z Tą firmą, które są raczej neutralne.

2
Anonim
 Pytanie

Czy ktoś wie dlaczego na stanowiska administracyjne proponują okres próbny w oparciu o umowę zlecenia? Jest duża rotacja na tych stanowiskach?

Kej kej
@Anonim

Pracuje w firmie ponad półtorej roku i nie ma dużej rotacji, być może jest to staż w ramach akademii talentów? W moim zespole jest ponad 10 osób i na przełomie mojej pracy nikt nie odszedł z pracy no chyba że na macierzyński

Pytanie
 Pytanie

Czy jest możliwość pracy w Sii Sp. z o.o. na część etatu?

Vestola
@Pytanie

Jest ale zależy w jakim dziale i czy linę menager się zgodzi

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Warszawa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Sii Sp. z o.o.