Ruukki Polska Sp. z o.o.

1.7 Dodaj merytoryczną opinię

O nas

O nas

 

Ruukki Polska Sp. z o.o. jest dostawcą stalowych produktów i usług budowlanych przeznaczonych do dachów i ścian zrównoważonych budynków. Firma działa w Polsce od 1994 roku. Obecnie prowadzi działalność w ramach dwóch jednostek biznesowych: Roofing (Dachy) i Building Envelopes.

W zakładzie produkcyjnym w Żyrardowie, gdzie znajduje się również główna siedziba Spółki, powstają stalowe pokrycia dachowe oraz systemy rynnowe. Ruukki Roofing swoją działalność handlową prowadzi poprzez dział sprzedaży dystrybucyjnej, magazyn w Gdyni oraz sieć punktów własnych Ruukki Express.

Ruukki Building Envelopes specjalizuje się w sprzedaży i produkcji systemów lekkiej obudowy ze stali dla energooszczędnych budynków.

Część z tych systemów powstaje w fabryce w Obornikach Wlkp., która od 1974 roku dostarcza na rynki światowe płyty warstwowe wykorzystywane na fasadach budynków, sufitach i ścianach działowych.

Ruukki Polska należy do Ruukki Construction, która jest jedną z 5 dywizji Grupy SSAB, stalowego koncernu o globalnym zasięgu.

 

www.ruukki.com

 
Ruukki Polska Sp. z o.o.