Revitum S.A.

Warszawa

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 174 ocen.

Revitum S.A.
3 174

Wywiady Revitum S.A.

Maria Biernacik-Bańkowska Prezes Zarządu Revitum S.A.
Absolwentka Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Warszawie na kierunku politologia o specjalizacji filmowo-telewizyjnej. Ukończyła również neurolingwistykę w Instytucie NLP w Warszawie i uzyskała tytuł trenera. Prowadząc od 1996 roku własną działalność gospodarczą pod nazwa „Sukces M” przygotowuje i prowadzi wykłady oraz szkolenia na temat ekologicznego stylu życia, komunikacji międzyludzkiej oraz organizacji biznesu. Tematem zdrowia i zdrowego stylu życia interesuje się od dawna. Od sierpnia 2010 roku podjęła współpracę z Revitum sp. z o.o, wykazując duże umiejętności organizacyjno-finansowe od marca 2011 została również członkiem zarządu tej firmy. 1996 – do chwili obecnej własna działalność gospodarcza ”Sukces M” 2010 – dyrektor zarządzający Revitum sp. z o.o. 2011 – Członek Zarządu Revitum S.A.

Test obciążeń organizmu to jedna z oferowanych przez Revitum usług. Na czym on polega? Jak przebiega?

W​ różny sposób mierzymy zdrowie naszych klientów. Test obciążeń sprawdza funkcjonowanie i obciążenia narządów całego organizmu w sposób niekonwencjonalny, bo za pomocą elektro-akupunktury. Dzięki niemu można sprawdzić co się dzieje w naszym organizmie, otrzymać propozycje regeneracji i wzmocnienia -​ dzięki naturalnej kuracji,​ zaordynowanej przez doświadczonego doradcy dietetyka.

Czy przygotowana przez Państwa forma kuracji sprawdza się przy każdym rodzaju dolegliwości?

Prawda jest taka, że zmiana diety (czyli sposobu odżywiania) i wprowadzenie naturalnych produktów w postaci surowców roślinnych, minerałów, olejów roślinnych dobranych indywidualnie na podstawie wywiadu​, u większości osób przyczynia się do poprawy i lepszego funkcjonowania organizmu. Nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc​. Najtrudniejsze dla nas są sytuacje, gdy ktoś ma chorobę w ostatnim stadium, która wymaga ​już leczenia specjalistycznego, np. u onkologa. Zdarza się, że trafiają do nas i takie osoby,​ szukając ostatniej deski ratunku. ​Nie jesteśmy w stanie ich wyleczyć ale na pewno ​możemy trochę poprawić jakoś życia takiej chorej osobie,​ poprzez wzmocnienie jej organizmu naturalną kuracją.

 

Taki test należy powtarzać co jakiś czas? A może wystarczy wykonać go raz i stosować się do Państwa zaleceń, aby już zawsze cieszyć się dobrym zdrowiem?

Oczywiście, że osoby którym pomogliśmy sądzą, że to jest na zawsze, niestety tak nie jest. Jeśli występują jakieś dolegliwości, to one nie wzięły się znikąd. Należy rozpoznać przyczynę, usunąć ja i aby nie powtórzyła się sytuacja być pod kontrolą przynajmniej 4 razy w roku.

​Na przykład ​już dzisiaj, jeszcze ​przed wiosną​, powinniśmy wzmacniać wątrobę. Nasi Specjaliści przygotują indywidualną kurację dla każdej osoby. Mamy wielu zadowolonych i polecających nas klientów, którym pomogliśmy.

Jaki jest minimalny czas trwania kuracji, aby zauważyć pierwsze rezultaty? A maksymalnie jak długo może ona potrwać?

Nie ma reguły, pamiętajmy, że każdy z nas jest inny. W Revitum mówimy o naturalnej suplementacji i diecie. Kuracje naturalne to nie antybiotyki, że działają w ciągu kilku dni (chociaż zdarza się, że już po tygodniu ludzie odczuwają różnicę), żeby odczuć fizjologiczną poprawę trzeba dać sobie czasu kilku tygodni a nawet do 6 miesięcy, a potem należy wzmacniać stan dobrego zdrowia i powtarzać kuracje pod okiem naszego Specjalisty, przynajmniej raz na kwartał.

Są kuracje, które zaleca się brać np. całą zimę chociażby witamina D3 z K2Mk7 ze względu na brak słońca lub Revigo, które jest świetne na odporność i wzrost energii przez zawartość granatu i innych naturalnych składników.

Innowacyjne odchudzanie w Revitum składa się z trzech etapów. Proszę powiedzieć o nich coś więcej.

Etap oczyszczania i odżywiania odchudzania zależy od trybu życia i naszych nawyków żywieniowych. Jeśli ktoś ma problem np.z wątrobą czy żołądkiem to trzeba tą osobę zmotywować miesiąc lub dwa do zmian w zakupach i przygotowywaniu posiłków. Dieta to nie jest coś co trwa jakiś czas, dieta powinna być całe życie. Generalnie okres oczyszczania trwa miesiąc dwa i tyle samo etap odżywiania komórkowego.

 

Podstawą do zachowania zdrowia jest odpowiednia dieta, a także dbałość o sprawność fizyczną. Czy Państwa oferta obejmuje również plany treningowe dla klientów będących na diecie?

Jesteśmy w trakcie przygotowywania oferty ćwiczeń do zaproponowania naszym klientom. Chcemy aby to były proste ćwiczenia, łatwe do wykonywania w domu. 

O zdrowie klientów w Revitum dbają najlepsi eksperci z zakresu medycyny naturalnej. Jak przebiega więc proces rekrutacyjny w Państwa firmie? W jaki sposób weryfikują Państwo umiejętności kandydatów?

Kandydat do pracy w Revitum musi posiadać wykształcenie medyczne a przynajmniej dietetyczne. Przechodzi u nas specjalistyczne szkolenie, uczy się jak obsługiwać urządzenia i odczytywać wyniki. Szkolenie zakończone jest certyfikatem. Po praktyce w obecności naszego Głównego Specjalisty, samodzielnie przyjmuje klientów.

Jak duże znaczenie mają referencje od poprzedniego pracodawcy? Czy jest to wymagane przy każdej rekrutacji?

Referencje są mile widziane w każdej rekrutacji ale ich brak nie dyskwalifikuje kandydata.

Gdzie można odnaleźć aktualne oferty pracy?

Ofertę dla Partnerów, którymi stają się nasi Specjaliści można na znaleźć na naszej stronie revitum.pl, na stronie pracuj.pl i gumtree.pl oraz innych.

  

Jak wyglądają pierwsze dni osób nowo zatrudnionych? Czy mogą oni liczyć na szkolenia przygotowujące do pracy?

Po przeszkoleniu i zdaniu egzaminu u nas kandydat przechodzi praktykę w obecności naszego Głównego Specjalisty. Czas praktyki jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji kandydata.

A czy w trakcie kariery w Revitum zapewniają Państwo również możliwość podnoszenia kwalifikacji?

W trakcie trwającej z nami współpracy Specjaliści otrzymują przynajmniej raz w miesiącu nowinki. Raz do roku organizujemy Ogólnopolski Zjazd naszych specjalistów, gdzie przedstawiane są nowe propozycje testów, rozwiązania do opracowania nowych kuracji. Zamierzamy bardzo szybko uruchomić platformę wymiany doświadczeń między naszymi Specjalistami oraz szkolenia online.

Jakie jeszcze benefity przedsiębiorstwo oferuje?

Bezpłatne szkolenia,praca w miłym gronie zafascynowanych naturalnymi metodami osób.

Na jakie formy zatrudnienia mogą liczyć pracownicy?

Specjaliści to nie są pracownicy, tylko nasi partnerzy. Mają umowę o współpracy firma-firma.

Jak Revitum ocenia siebie jako pracodawcę?

Revitum w ciągu kilku lat bardzo się rozwinęło, mamy pracowników etatowych na kluczowych stanowiskach, zespół pracowników administracyjnych się rozrasta. W 2012 roku zadebiutowaliśmy na New Connect. Warunki pracy są bardzo dobre, pracownicy i współpracownicy mogą korzystac z naszych usług i terapii ze zniżką.

Co uważają Państwo za swój największy sukces?

Uważamy, że naszym dużym sukcesem jest to, że w ciągu dwóch lat otworzyliśmy nasze placówki we wszystkich większych miastach Polski.

Dziękujemy za rozmowę