Restauracja Corleone s.c. Elżbieta Gawron Mirosław Gawryluk

Kraków

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 5 ocen.

Restauracja Corleone s.c. Elżbieta Gawron Mirosław Gawryluk
35

Wywiady Restauracja Corleone s.c. Elżbieta Gawron Mirosław Gawryluk

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Magdalena Mazurkiewicz Manager Restauracja Corleone s.c. Elżbieta Gawron Mirosław Gawryluk

Jak jada się w krakowskiej restauracji Corleone?

Zdecydowanie po włosku. Przystawki, dania główne, desery, likiery oraz wina – wszystko to oparte jest na klasycznych smakach Italii. Bazująca na rybach i owocach morza, makaronach własnej produkcji (wyśmienite pappardelle, delikatne ravioli, aromatyczne fettucine, ciekawe trofie i busiate) oraz mięsach, kuchnia ma swoich wiernych fanów, którzy na ulicę Poselską zaglądają od lat. Ostrygi, małże, kalmary, ośmiorniczki i inne skorupiaki - szef kuchni eksperymentuje do woli i co sezon udoskonala menu.

A jak zapatrują się na Państwa kuchnię rodowici Włosi?

Czy warto spróbować naszych dań? Włoscy goście – stali przyjaciele restauracji Corleone – nie mają co do tego wątpliwości.

Co wyróżnia Państwa spośród innych włoskich restauracji?

Corleone działa już od kilkunastu lat i choć w Krakowie nie brakuje lokali serwujących włoskie dania – to właśnie ta restauracja jest jedną z najpopularniejszych i cieszących się największym uznaniem wybrednych smakoszy. 

A wystrój?

Do odwiedzin zachęca nie tylko oryginalne wejście z figurami sycylijskich gangsterów, ale też doskonała renoma, która sprawia, że kto raz odwiedził to miejsce, regularnie już do niego wraca. W przytulnych, stylizowanych na trattorię wnętrzach restauracji można smakować i biesiadować. Jest romantycznie i kameralnie, a czynny we wszystkie ciepłe dni ogródek znany jest w całym niemal Krakowie. 

A jak z organizacją spotkań zawodowych i biznesowych w Państwa lokalu?

Kto chce w Corleone zorganizować spotkanie w sprawach zawodowych, także może liczyć na doskonałe warunki. Całą restaurację obejmuje strefa Wi-Fi, a niewielkie, zapewniające komfort dyskrecji sale pozwalają na spokojną dyskusję. Młody, zawsze uśmiechnięty personel nie tylko zadba o właściwą obsługę, ale też kompetentnie doradzi i poleci najlepsze dania oraz pasujące wina.

Jak wiadomo, Italia winami słynie. Jakich można spróbować u Państwa?

W naszej karcie win znajdą Państwo szeroki wybór win włoskich. Wszystkie sprowadzane są wyłącznie na potrzeby naszej restauracji, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi i godnymi polecenia. Podczas podróży do Italii dokonywaliśmy ich selekcji kierując się gustami naszych Gości, które poznawaliśmy w ciągu kilkunastu lat prowadzenia restauracji. Polecamy wina o pełnym i autentycznym smaku, które wyśmienicie komponują się z daniami serwowanymi przez Szefa Kuchni w Restauracji Corleone.

Jak wygląda u Państwa sprawa z zatrudnieniem?

Personel w kuchni mamy stały od lat. Jedynie zmienia się częściowo i sezonowo obsługa sali. (kelnerzy). Wymagania jakie stawiamy nowym kandydatom, to: znajomość języka angielskiego, aktualne badania sanepidowskie, odpowiednia prezencja, łatwość nawiązywania kontaktów, elegancja i elokwencja w wysławianiu się, sprawność poruszania się na sali; Kandydaci powinni wykazać się chęcią do pracy i procowitością, dbać o szczegóły w obsłudze naszych gości, zapamiętywać przyzwyczajenia i wymagania naszych stałych Gości.