Jak zarabiać pieniądze w internecie? 5 ciekawych sposobów

Wiele osób zastanawia się, jak zarabiać pieniądze w internecie bez wychodzenia z domu. Sposobów jest mnóstwo, a wszystko zależy od dobrego pomysłu i wytrwałości. Zarabianie pieniędzy w internecie może być dobrym sposobem, aby sobie dorobić, a nawet zapewnić stałe utrzymanie. Jak zarabiać przez internet?

mężczyzna w czarnym garniturze zarabiający pieniądze w internecie

Jak zarabiać pieniądze w internecie – dla początkujących

Sposobów na to, jak zarabiać  pieniądze w internecie jest wystarczająco dużo, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jeżeli nie masz dużego doświadczenia, warto zacząć od najłatwiejszych metod, które nie gwarantują wysokich zarobków, ale dają możliwość poznania podstawowych kwestii. Dzięki temu możesz zarobić bez wkładu finansowego i dowiedzieć się, na jakich zasadach przebiegają płatności, jaki rodzaj pracy jest dla Ciebie i ile można zarobić w internecie. 

Warto pamiętać, że zarabianie przez internet nie jest dla każdego. Nie wszyscy potrafią pracować z domu, gdzie tyle rzeczy rozprasza i skutecznie odciąga od wykonywanych obowiązków. Praca przez internet jest raczej dla osób, które potrafią samodzielnie się motywować i nie potrzebują planów narzuconych przez przełożonego.

Jak zarabiać pieniądze w internecie przez wypełnianie ankiet?

Wypełnianie ankiet to jeden z najłatwiejszych sposobów na poznanie realiów zarabiania w internecie. Polega na utworzeniu konta w jednym z portali zajmujących się zatrudnianiem ankieterów i zaznaczaniu konkretnych odpowiedzi. Za wypełnienie każdej ankiety przysługuje drobna wypłata, a pieniądze można wypłacać po osiągnięciu określonego progu. Oczywiście warto traktować ankiety, jako sposób na złapanie doświadczenia i dorobienie paru złotych. Nie jest to zajęcie pozwalające na utrzymanie się, a już na pewno nie gwarantuje dostatniego życia.

Sprawdź: Wypełnianie ankiet – czy można na tym zarobić?

Pamiętaj! Przed zalogowaniem się na stronie internetowej oferującej wypełnianie ankiet – poszukaj opinii w internecie. Istnieje wiele portali, które nie wypłacają uzbieranych środków.

Jak zarabiać pieniądze w internecie pisząc teksty?

Istnieje wiele portali oferujących możliwość pisania krótkich tekstów tematycznych. Portal jest pośrednikiem między klientem oferującym zlecenie a copywriterem piszącym drobne artykuły z wykorzystaniem odpowiednich słów kluczowych. To dobry sposób na zapoznanie się z zawodem copywritera i nabraniem wprawy w pisaniu tekstów. Strony internetowe tego typu oferują tysiące zleceń do wykonania. Każde ukończone zlecenie to kilka złotych więcej w Twoim portalowym portfelu. Pisanie tekstów na stronach internetowych tego typu to w dalszym ciągu sposób na dorobienie. Raczej ciężko będzie się z tego utrzymać, jednak najbardziej zaangażowani tekściarze mogą liczyć na 1500-2500 złotych miesięcznie.

Zobacz też: Freelancer – kto to jest i jak nim zostać?

Stawki za jeden tekst rosną nawet trzykrotnie, jeżeli posługujesz się biegle językiem obcym. Dopiero wtedy copywriter działający na takich platformach może utrzymywać się z pisania tekstów.

Jak zarabiać pieniądze w internecie dzięki social media?

Od dłuższego czasu sposobem na zarobienie dużych pieniędzy jest prowadzenie popularnego profilu na Instagramie bądź Facebooku. Można przypuszczać, że najbardziej popularne osoby zarabiają od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych z jednej umowy reklamowej. Oczywiście jest to stawka dla najlepszych, ale nawet mniej popularne profile na Instagramie mogą zarabiać naprawdę duże pieniądze.

Bardzo często tworzy się profile związane z modą, podróżami, sferą fitness albo poradami motywacyjnymi. Po osiągnięciu odpowiedniego rozgłosu firmy zaczynają odzywać się do właścicieli z propozycją kampanii reklamowych promujących ich produkty. Często wystarczy kilka wpisów z lokowaniem bądź wzmianka w opisie pod zdjęciem. Brzmi prosto?

Aby być tak rozpoznawalnym człowiekiem, trzeba wyróżniać się z tłumu i znosić wiele nieprzyjemnych uwag. Stanie się pewnego rodzaju osobą publiczną wymaga silnej psychiki i wytrwałości, ponieważ dojście do odpowiedniego poziomu “kliknięć” może zająć miesiące, a nawet lata.

Jak zarabiać pieniądze w internecie prowadząc sklep internetowy?

Prowadzenie sklepu internetowego jest trudniejsze niż poprzednie sposoby, jednak warto spróbować – zwłaszcza jeżeli potrafimy wykonywać własne produkty. Zarabianie w internecie jest dużo łatwiejsze, kiedy sprzedawany produkt wykonujesz samodzielnie. Dzięki temu możesz rozwijać swoje pasje i jeszcze na tym zarabiać. Aby rozpocząć funkcjonowanie sklepu, można poszukać gotowych platform oferujących pośrednictwo między klientem a Twoimi produktami. To dobry pomysł na zbadanie popytu i zebranie doświadczenia w prowadzeniu takiej działalności. Portale oferujące własny sklep internetowy często pobierają prowizję od zakupu Twojego produktu. Dlatego część osób decyduje się na uruchomienie własnego sklepu. 

Przeczytaj: Praca zdalna, czy to przyszłość zatrudnienia?

Warto zainteresować się portalami typu Webwave lub Wix.com, które oferują narzędzia niezbędne do samodzielnego stworzenia strony internetowej. To wyjątkowo proste i dużo tańsze niż zlecenie wykonania strony grupie programistów.

Jak zarabiać pieniądze na blogu?

Może się wydawać, że niegdyś popularne blogi całkowicie przeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego. Oczywiście wiele osób przestało czytać, przerzucając się na bardziej przystępne treści wideo, jednak w dalszym ciągu istnieje spora szansa na dobre zarobki związane z prowadzeniem bloga. 

Przeczytaj też: Bloger – sprawdź czy to zawód dla ciebie

Zarabianie pieniędzy na blogu to zadanie dla osób wytrwałych, które nie mają problemu z codziennym aktualizowaniem wpisów i dodawaniem nowych treści. Aby blog mógł odnieść sukces, należy spędzać przy nim przynajmniej kilka godzin dziennie, tworząc i edytując nowe artykuły. Jednak jeżeli to się uda – można podpisywać umowy reklamowe z firmami, które oferują naprawdę dobre zarobki.

kalkulator_bg

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora