500 zł na wakacje zamiast bonu turystycznego 1000+ dla pracownika – jak złożyć wniosek?

Bon wakacyjny 500+ to nowa propozycja rządu zastępująca zapowiadane 1000 zł na wakacje dla pracowników zatrudnionych na etacie. Dla kogo zostanie przeznaczony i jak złożyć wniosek?

grupa dzieci podczas wakacji

500 zł na wakacje – dla kogo?

Bon wakacyjny 500+ to nowe świadczenie funkcjonujące w ramach tarczy antykryzysowej. Zastąpi głośno zapowiadane 1000+ dla pracowników i będzie pewnego rodzaju wsparciem przeznaczonym na wakacje ich dzieci. 500 zł na wakacje otrzyma każde dziecko, bez względu na poziom zarobków rodziców. Natomiast środki będzie można przeznaczyć na cele związane z opłaceniem noclegów, kolonii i obozów dla najmłodszych.

Jak złożyć wniosek o 500 + dla każdego dziecka?

Wniosek o 500 zł na wakacje będzie można złożyć dzięki możliwościom Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Po weryfikacji wniosku rodzic otrzyma zwrotną wiadomość wraz ze specjalnym kodem elektronicznym, którym opłaci wiele atrakcji dla najmłodszych. Warto wiedzieć, że zapłata kodem będzie możliwa tylko w przypadku firm turystycznych, które wezmą udział w rządowym programie.

Sprawdź: PUE ZUS, czyli Platforma Usług Elektronicznych

Wniosek o 500 zł na wakacje dla dziecka – od kiedy?

Rozpoczęcie wakacji nastąpi lada dzień, jednak sama ustawa nadal nie została wprowadzona. Coraz częściej mówi się o możliwości złożenia wniosku najwcześniej pod koniec lipca. Jednak według zapewnień sam kod nie straci swojej ważności aż do końca marca 2022 roku.

Bon turystyczny 500 plus – wymagania

W przeciwieństwie do planowanego 1000 złotych na wakacje dla pracownika na etacie, 500+ nie będzie zależeć od poziomu wynagrodzenia rodziców. Bony turystyczne mają zostać przekazane wszystkim dzieciom, podobnie jak dotychczasowy program 500 zł na każde dziecko.

kalkulator_bg

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora