Reklama

Technik agrobiznesu – kim jest i czym się zajmuje? Zarobki i wymagania na stanowisku

Agrobiznes to termin określający pracę człowieka na rzecz produkcji żywności. Obejmuje cały proces od momentu pozyskania surowców do etapu, w którym konsument wchodzi w posiadanie towaru. Technik agrobiznesu to jeden z przedstawicieli branży, który zajmuje się produkcją rolną. Na czym polega jego praca i jak zostać technikiem agrobiznesu?

Technik agrobiznesu - traktor na polu
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_81170170_czerwony-ci%C4%85gnik-pracy-w-polu-w-jasny-s%C5%82oneczny-dzie%C5%84-koncepcja-pracy-w-rolnictwie-i-dziedzinach.html

Technik agrobiznesu – kim jest?

Człowiek specjalizujący się w organizowaniu i samodzielnym prowadzeniu działalności gospodarczej w agrobiznesie.

Technik agrobiznesu – czym się zajmuje?

Osoba wykonująca ten zawód zajmuje się planowaniem i wykonywaniem prac związanych z produkcją roślinną i zwierzęcą, a także z przetwórstwem spożywczym, usługami i handlem. Obsługuje pojazdy, maszyny i urządzenia, które są niezbędne w tej branży. W zakres obowiązków technika agrobiznesu wchodzą również sprzedaż produktów rolniczych i spożywczych oraz prowadzenie działań marketingowych.

Technik agrobiznesu – wymagania na stanowisku

Praca w tym zawodzie wymaga dużej odpowiedzialności, cierpliwości i łatwości w podejmowaniu decyzji. Technik agrobiznesu często zarządza zasobami ludzkimi, dlatego ważne są komunikatywność i stanowczość.

Technik agrobiznesu – ile zarabia?

Wynagrodzenie na stanowisku technika agrobiznesu jest ściśle powiązane z miejscem zatrudnienia oraz wykonywanymi obowiązkami, dlatego mogą występować duże rozbieżności.

Technik agrobiznesu – jak nim zostać?

Aby pracować jako technik agrobiznesu, konieczne jest posiadanie wykształcenia technicznego w danej specjalności.

Praca na stanowisku technika agrobiznesu jest dostępna w wielu miastach Polski, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Poznań, Białystok, Szczecin.

Oceń artykuł
2.7/5 (7)