Reklama

Frezer – kim jest i czym się zajmuje? Zarobki i wymagania na stanowisku

 

Frezowanie to zapomniana, lecz ciągle potrzebna sztuka. Osoba zajmująca się robieniem frezów musi znać się na materiałoznawstwie i obsłudze niezbędnego sprzętu. Jednocześnie przydadzą się także zdolności estetyczne. Na czym dokładnie polega praca przy frezowaniu? Czym zajmuje się frezer? Jak zostać frezerem?

Frezer
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_103253432_maszyna-przemys%C5%82owa-w-fabryce-i-wi%C3%B3ry-metalowe-w-fabryce-obr%C3%B3bki-metali.html

Frezer – kim jest?

To osoba zajmująca się frezowaniem produktów wykonanych z metalu lub z drewna.

Frezer – czym się zajmuje?

Frezer specjalizuje się w obróbce skrawaniem, wykonywanej przy użyciu maszyny nazywanej frezarką. Pracownik ten usuwa niepotrzebny materiał, by powierzchnia wyrobu była gładka, a gotowy produkt miał wymiary określone na rysunku technicznym. W zakres obowiązków frezera wchodzi również dokonywanie niezbędnych pomiarów, np. za pomocą suwmiarki.

Frezer – wymagania na stanowisku

W zawodzie frezera niezbędna jest wiedza dotycząca obsługi specjalistycznych przyrządów oraz maszyn. Co więcej, pracownik ten powinien wyróżniać się umiejętnościami manualnymi, precyzyjnością, odpowiedzialnością oraz cierpliwością. Istotna jest także umiejętność pracy w zespole.

Frezer – ile zarabia?

Na zarobki frezera wpływa staż pracy oraz miejsce zatrudnienia. Wynagrodzenie tego pracownika zależne jest również od jego umiejętności.

Frezer – jak nim zostać?

Stanowisko frezera może objąć osoba, która ukończyła technikum lub szkołę zawodową na kierunku umożliwiającym nabycie umiejętności niezbędnych do pracy w tym zawodzie.

Praca na stanowisku frezera jest dostępna w wielu miastach Polski, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Poznań, Białystok, Szczecin.

Oceń artykuł
2.3/5 (4)