500 plus na wakacje dla dzieci – jak złożyć wniosek online do ZUS?

500 złotych na wakacje dla dzieci to nowy program rządu mający pomóc rodzinom borykającym się z negatywnymi skutkami kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Jak złożyć wniosek i dla kogo będzie przeznaczony bon turystyczny?

wakacyjny zestaw podróżnika, kapelusz aparat i okulary

500 plus na wakacje – dla wszystkich dzieci?

Bon turystyczny na wakacje dla dzieci może otrzymać każda rodzina, bez względu na wysokość wynagrodzenia na członka rodziny i ilość potomstwa. Każde dziecko otrzyma 500 złotych do wykorzystania na wakacje w Polsce, to znaczy, że rodzina z trójką dzieci może wykorzystać nawet 1500 złotych.

Bony 500 plus na wakacje a niepełnosprawne dzieci

W treści uchwalonej ustawy o bonach turystycznych na wakacje znajdziemy zapis o dodatkowym świadczeniu dla dzieci niepełnosprawnych. Pociechy ze stwierdzonym stopniem niepełnosprawności otrzymają jednorazowo dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł. To znaczy, że w tym przypadku całość bonu turystycznego wyniesie 1000 złotych.

Sprawdź też: Dodatkowy urlop dla niepełnosprawnego – od kiedy przysługuje?

500 plus na wakacje – wniosek w PUE ZUS

Aby otrzymać 500 złotych na wakacje, trzeba zalogować się do PUE ZUS, czyli Platformy Usług Elektronicznych ZUS-u. Uzyskanie dostępu do strony jest całkiem proste, podczas rejestracji wystarczy użyć profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego. Po potwierdzeniu danych bon turystyczny zostanie aktywowany i przesłany w formie specjalnego kodu, który będzie można wykorzystać podczas rejestracji lub pierwszego dnia pobytu na wczasach.

kalkulator_bg

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora