Jak napisać podanie o pracę pielęgniarki? Pobierz wzór!

Jak pisać podanie o pracę jako pielęgniarka? Sprawdź poniższy przykład podania o pracę pielęgniarki i pobierz wzór! Dowiedz się również, kiedy warto je napisać? Czy jest to potrzebne?

podanie o pracę pielęgniarka

Podanie o pracę pielęgniarki to pismo formalne, które może pomóc w zwiększeniu szans na zatrudnienie w szpitalu lub danej placówce medycznej. Zawód pielęgniarki wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego, ale również kompetencji miękkich, takich jak empatia, komunikatywność czy życzliwość. Podanie o pracę to umiejętne zaprezentowanie swoich umiejętności, a także wyrażenie chęci i motywacji do pracy oraz odpowiedniego wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Sprawdźmy więc, jak napisać podanie o pracę pielęgniarki w szpitalu? Kiedy warto to zrobić?

Podanie o pracę pielęgniarka: kiedy warto je napisać?

Podanie o pracę w szpitalu jako pielęgniarka piszemy najczęściej wtedy, kiedy staramy się o posadę w placówce, która obecnie nie prowadzi żadnej rekrutacji. Wysłanie takiego pisma do pracodawcy zwiększy szansę na otrzymanie propozycji zatrudnienia w przyszłym procesie rekrutacyjnym. Chyba że twoja aplikacja na tyle spodoba się przedstawicielowi szpitala, że sam się do ciebie odezwie! Tak czy inaczej, warto próbować.

Zobacz też: Ile zarabia pielęgniarka?

Jeśli uważasz, że posiadasz niezbędne kwalifikacje (w tym umiejętności miękkie), bogate doświadczenie zawodowe oraz silną motywację, napisanie podania o pracę pielęgniarki do wymarzonej przez ciebie placówki jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli rzeczywiście spełniasz wszystkie wymagania potrzebne do profesjonalnego wykonywania danych obowiązków, szansa zatrudnienia jest ogromna.

Podanie o pracę pielęgniarka: jak napisać?

Jak pisać podanie o pracę jako pielęgniarka? Takie pismo powinno zawierać kilka niezbędnych elementów. Jakich? Sprawdźmy.

Podanie o pracę pielęgniarka: najważniejsze elementy pisma

  • Data i miejsce przygotowania pisma
  • Imię i nazwisko, telefon, profesjonalny adres e-mail bez zbędnych znaków specjalnych plus ewentualnie nazwa obecnego stanowiska, np. barbara.kowalska@gmail.com
  • Dane adresata pisma – nazwa i adres szpitala lub placówki medycznej
  • Nagłówek pt. “Podanie o pracę”
  • Treść podania o pracę pielęgniarki (wstęp, rozwinięcie, zakończenie). Tutaj należy uzasadnić, dlaczego akurat ty idealnie nadajesz się na dane stanowisko
  • Odręczny podpis
  • Informacja o załącznikach, takich jak CV

Tworząc podanie o pracę pielęgniarki, nie zapomnij również o zachowaniu odpowiedniej spójności treści oraz o zwrotach grzecznościowych, np. “Szanowni Państwo”, “Szanowna Pani”, “Szanowny Panie”, “Z wyrazami szacunku”, “Z poważaniem”. Pamiętaj, że podanie o przyjęcie do pracy to dokument formalny. Jego budowa przypomina tradycyjny list motywacyjny do pracy lub życiorys zawodowy.

Podanie o pracę pielęgniarka: treść pisma

W treści podania o pracę pielęgniarki musisz konkretnie uzasadnić swoje kompetencje twarde i miękkie oraz doświadczenie zawodowe, które nauczyło cię niezbędnej wiedzy praktycznej na danym stanowisku.

Wspominając o kompetencjach miękkich, mamy na myśli empatię i stosunek do pacjentów. Jest to bardzo ważny aspekt dla każdego pracodawcy szpitala, którego obowiązkiem jest dbanie o komfort i jak najlepszą opiekę swoich pacjentów w placówce.

W podaniu o pracę pielęgniarki wyjaśnij, dlaczego warto cię zatrudnić? Opisz swoje kluczowe osiągnięcia, napisz, co cię wyróżnia, pochwal się również ukończeniem kursów czy rzadkiej specjalizacji.

Pamiętaj! Podanie o pracę musi być dopasowane do stanowiska, konkretnego szpitala czy placówki medycznej. Według specjalistów z Uniwersytetu Vermont, idealne pismo powinno odpowiadać na pytanie “w jaki sposób pomogę pracodawcy osiągnąć jego cele?”.

Podanie o pracę pielęgniarka: przykład rozwinięcia pisma

Jak zacząć pisać podanie o pracę pielęgniarki? Przykład rozwinięcia może być następujący:

Szanowni Państwo,

zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie na stanowisku pielęgniarki w Państwa placówce medycznej/szpitalu.

“Dlaczego uważam, że idealnie sprawdzę się jako pielęgniarka w Państwa szpitalu?”

Ukończyłam pielęgniarstwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a także kurs z zakresu szczepień ochronnych i EKG. Pracuję jako pielęgniarka w szpitalu od ponad 8 lat, dlatego idealnie znam realia tego zawodu. Przez cały mój okres pracy zdobyłam szerokie doświadczenie z zakresu opieki nad pacjentami, a także obsługi sprzętu medycznego m.in. rezonansu medycznego, aparatu EKG oraz tomografu komputerowego.

Jestem osobą empatyczną, życzliwą i komunikatywną. Dobrze dogaduje się z pacjentami i współpracownikami, nawiązując z nimi przyjacielską relację. Wierzę, że spełnię wszystkie obecne wymagania placówki, a Państwa pacjenci będą zadowoleni z mojej pracy.

Co dalej? Poniżej zamieściliśmy wzór podania o pracę pielęgniarki. Możesz się z nim zapoznać i na jego podstawie stworzyć własne pismo do pracodawcy.

Podanie o pracę pielęgniarka: wzór

Warszawa, 12.01.2021 r.

Barbara Kowalska
(Numer telefonu)
(Adres e-mail)

Imię i nazwisko adresata
Stanowisko
Pełna nazwa szpitala/placówki medycznej
Pełna nazwa szpitala/placówki medycznej

PODANIE O PRACĘ

Szanowni Państwo,

zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie na stanowisku pielęgniarki w Państwa szpitalu.

Dlaczego uważam, że idealnie sprawdzę się jako pielęgniarka w Państwa szpitalu?

Ukończyłam pielęgniarstwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a także kurs z zakresu szczepień ochronnych i EKG. Pracuję jako pielęgniarka w szpitalu od ponad 8 lat, dlatego idealnie znam realia tego zawodu. Przez cały mój okres pracy zdobyłam szerokie doświadczenie z zakresu opieki nad pacjentami, a także obsługi sprzętu medycznego m.in. rezonansu medycznego, aparatu EKG oraz tomografu komputerowego.

Jestem osobą empatyczną, życzliwą i komunikatywną. Dobrze dogaduje się z pacjentami i współpracownikami, nawiązując z nimi przyjacielską relację. Swoje codzienne obowiązki wykonuje z pełnym zaangażowaniem i z myślą o pacjencie. Wierzę, że spełnię wszystkie obecne wymagania placówki, a Państwa pacjenci będą zadowoleni z mojej pracy.

Do pisma załączam również moje CV. Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście, aby móc szerzej opowiedzieć o moich kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu, które zdobyłam przez lata mojej pracy. Chętnie odpowiem również na ewentualne pytania.

Z wyrazami szacunku
Barbara Kowalska

Załącznik:

  1. CV

Podanie o pracę pielęgniarka darmowy wzór do pobrania


Szukasz pracy w Warszawie? Aplikuj na nasze oferty -> Praca Warszawa 

Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora