Zwolnienia w FedEx dotkną aż 6300 osób w Europie!

Zwolnienia w FedEx dotkną aż 6300 pracowników na terenie Europy. Nie jest to jednak ostateczna liczba redukcji etatów w firmie. Jaki jest powód zwolnień w FedEx? Co na to oddział w Polsce? Sprawdźmy.

zwolnienia w fedex
Źródło: Fedex.com

FeDex Express ogłosiła we wtorek 19 stycznia br. zwolnienia grupowe na terenie Europy, które dotkną aż od 5500 do 6300 osób. Zwolnienia w FedEx mają przynieść firmie spore oszczędności, natomiast odprawy dla byłych pracowników będą kosztować ponad pół miliona dolarów.

Jaki jest powód masowych zwolnień w FedEx? Co na to polski oddział FedEx Express?

FedEx zwolnienia: jaki jest powód?

FedEx Express to część amerykańskiego koncernu FedEx, który specjalizuje się w lotniczym transporcie ekspresowych przesyłek. Jest to największa linia lotnicza na świecie pod względem przewiezionych towarów. Pomimo ogromnych sukcesów na koncie, firma ogłosiła masową redukcję etatów.

Jak czytamy w portalu CNN Business, zwolnienia w FedEx są wynikiem finalizacji procesu integracji z siecią TNT Express (firma transportowa). Na tę chwilę mają one dotyczyć aż 6300 miejsc pracy w Europie. Natomiast ostateczna liczba zwolnionych zostanie podana po zakończeniu integracji.

Zobacz też: Jak uniknąć zwolnienia z pracy? 

Firma FedEx chce polepszyć swoje usługi

– Duplikowanie się regionów obsługiwanych przez obu przewoźników wywołało konieczność ograniczenia personelu zarówno w części operacyjnej, jak i administracyjnej – informuje FedEx Express.

FedEx Express chce rozszerzyć swoje możliwości na większy zasięg, co pozwoli szybciej i sprawniej dostarczać przesyłki swoim klientom. – Ten proces, choć trudny, pozwoli nam razem z zakończeniem integracji działać jako jedna firma oferująca większy zasięg, szybką dostawę, rozszerzone możliwości operacyjne i wyższy poziom usług – wyjaśnia w oświadczeniu Karen Reddington, prezes FedEx Express w Europie.

Zwolnienia: ogromne koszty odpraw dla byłych pracowników fedEx

Zwolnienia w FedEx Express mają pomóc firmie zaoszczędzić około 350 milionów dolarów rocznie. Natomiast odprawy dla byłych pracowników będą kosztować ich między 300 a 575 milionów dolarów w 2023 roku.

Komentarz oddziału FedEx w Polsce na temat zwolnień

Specjaliści z portalu Bankier.pl poprosili o komentarz polski oddział FedEx Express w sprawie masowych zwolnień w firmie. Jak sytuacja wygląda na polskim rynku?

– Przedstawiliśmy propozycję reorganizacji naszym europejskim przedstawicielom pracowników, zmierzając tym samym do dokończenia integracji FedEx i TNT Express oraz pełnego wykorzystania potencjału naszej firmy w Europie. Obecnie wchodzimy w fazę konsultacji z naszym partnerami społecznymi. Na ten moment nie możemy podać więcej szczegółów na temat programu transformacji w Polsce. Zobowiązujemy się do ścisłej współpracy z naszymi partnerami społecznymi, tak aby cały proces reorganizacji przebiegał zgodnie z lokalnym prawem. Chcemy zakończyć cały ten proces, dochowując należytej staranności i działając z najwyższą troską i poszanowaniem dla naszych pracowników – wyjaśnia w rozmowie z Bankier.pl polski oddział FedEx Express.


Szukasz pracy w Lublinie? Aplikuj na nasze oferty -> Praca Lublin 

Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora